1. Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach Korespondencyjnych

1. Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach Korespondencyjnych

1971 – 1972
– | 1. finał | 2. finał
I liga
31 maja 1971 – 30 listopada 1972
Kierownik turnieju: Stanisław Mierzejewski
System kołowy, 6 szachownic 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
1  Opole 4 4 4 5 3 58
2  Łódź 3 3 5 4 6 4 4 56
3  Jelenia Góra 2 3 3 4 4 5 4 4 50½
4  Wielkopolska 3 2 3 4 2 5 49½
5  Białystok 3 4 3 3 4 4 3 3 3 49 22
6  Śląsk III 3 3 3 3 3 4 3 4 3 49 17
7  Bydgoszcz 2 4 3 49 17
8  Gdańsk (↓) 3 3 3 3 2 3 3 3 47½
9  Śląsk II (↓) 1 2 2 3 ½ 3 3 4 42
10  Koszalin (↓) 2 2 2 3 3 3 3 3 41½ 13
11  Kraków (↓) 2 4 2 4 3 4 41½ 11
12  Wrocław (↓) 1 3 2 2 2 3 3 41
13  Śląsk (↓) 3 1 ½ 3 3 3 3 3 3 38½
14  Szczecin (↓) 0 2 3 3 3 2 36½
15  Opole II (↓) ½ 2 3 2 ½ 3 2 3 3 34
16  Ziemia Lubuska (↓) 2 2 1 3 3 3 2 3 33½
Składy drużyn
1 Opole 58 90 2 Łódź 56 90
1
2
3
4
5
6
Ernest Kocem
Andrzej Demitrów
Józef Kuczyński
S.Kamiński
Wojciech Dobrzyński
Józef Kieś
9

11
9
9
10½
15
15
15
15
15
15
1
2
3
4
5
6
Romuald Bujnicki
A.Baran
Ryszard Kwieciński
L.Tomalak
C.Boruta
J.Kunce
12
11
12

5
10½
15
15
15
15
15
15
3 Jelenia Góra 50½ 90 4 Wielkopolska 49½ 90
1
2
3
4
5
6
W.Stolarski
Wojciech Radecki
Z.Traczyk
Jerzy Kocur
Zbigniew Warwaszyński
Bolesław Waszkiewicz

10½

10
8
9
15
15
15
15
15
15
1
2
3
4
5
6
J.Jaworski
Henryk Grafka
Michał Jerszow
J.Simiński
J.Majewski
Sławomir Krasowski

9
6

11½
7
15
15
15
15
15
15
5 Białystok 49 90 6 Śląsk III 49 90
1
2
3
4
5
6
Jan Górski
Tadeusz Bieluczyk
Bogdan Bieluczyk
Jan Tupalski
Romuald Borys
A.Pańko
7

11½
10
13
0
15
15
15
15
15
15
1
2
3
4
5
6
S.Korzeniowski
Wincenty Piecha
E.Krafczyk
Stefan Cieśla
Paweł Matura
E.Riedel

8

9
10
10
15
15
15
15
15
15
7 Bydgoszcz 49 90 8 Gdańsk 47½ 90
1
2
3
4
5
6
Jerzy Pokojowczyk
Jerzy Jabłoński
Włodzimierz Strzemkowski
Ulrich Jahr
Józef Klugiewicz
Z.Śmielewski
10
4
11

10½
7
15
15
15
15
15
15
1
2
3
4
5
6
Zygmunt Pioch
Stanisław Górkiewicz
Jerzy Rygiel
Robert Jankowicz
Jerzy Kot
Jan Mirowicz
12½


6
10
8
15
15
15
15
15
15
9 Śląsk II 42 90 10 Koszalin 41½ 90
1
2
3
4
5
6
Jerzy Martyniak
Józef Mucha
Edward Olej
M.Szwajnoch
E.Sołek
T.Berger

3

9
7
9
15
15
15
15
15
15
1
2
3
4
5
6
L.Laskowski
Z.Niemyński
Z.Okołotowicz
R.Czeszewski
K.Stoltman
Mieczysław Müller
2
7

10

15
15
15
15
15
15
11 Kraków 41½ 90 12 Wrocław 41 90
1
2
3
4
5
6
Edward Arłamowski
T.Łukawski
Tadeusz Ilnicki
Z.Czerwiński
Emil Przewoźnik
Wiesław Twaróg



6

15
15
15
15
15
15
1
2
3
4
5
6
Erwin Tiberger
Witold Bielecki
Ryszard Skrobek
Wacław Maślik
J.Klimczak
J.Rusek
0
10
10½
9

6
15
15
15
15
15
15
13 Śląsk 38½ 90 14 Szczecin 36½ 90
1
2
3
4
5
6
Gerard Szewczyk
Tadeusz Kapusta
Emil Olej
Henryk Buczinski
Waldemar Bąbel
H.Kubiczek

6
8
5
2
10
15
15
15
15
15
15
1
2
3
4
5
6
Achilleas Nucos
A.Chmielewski
Czesław Ambrosewicz
H.Olkowski
T.Dziechciowski
J.Karolak
6
6
8
9

6
15
15
15
15
15
15
15 Opole II 34 90 16 Ziemia Lubuska 33½ 90
1
2
3
4
5
6
Jerzy Nawrat
Paweł Poligała
J.Sporin
B.Orzechowski
A.Pawliczek
J.Kandora

7
2


15
15
15
15
15
15
1
2
3
4
5
6
Zygfryd Raginia
Edward Polański
Józef Goldberg
W.Zakrzewski
J.Helczyński
L.Chwojnicki
8
10½
2
6

15
15
15
15
15
15
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Zygmunt Pioch Gdańsk 12½ 15
2 A.Baran Łódź 11 15
3 Ryszard Kwieciński Łódź 12 15
4 R.Czeszewski
Jerzy Kocur
Jan Tupalski
Koszalin
Jelenia Góra
Białystok
10 15
5 Romuald Borys Białystok 13 15
6 J.Kunce
Józef Kieś
Łódź
Opole
10½ 15

 

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close