10. Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach Korespondencyjnych

10. Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach Korespondencyjnych

1992 – 1994
9. finał | 10. finał | 11. finał
I liga
1 września 1992 – 31 maja 1994
Sędzia główny: Ryszard Pych
System kołowy, 6 szachownic 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
1  Bielsko-Biała 4 4 4 5 5 4 40
2  Białystok 4 3 5 5 36
3  Kalisz 2 3 2 3 33
4  Słupsk 2 2 3 3 4 3 32
5  Suwałki 3 4 3 3 3 4 31
6  Bydgoszcz 3 4 2 3 30
7  Lublin 1 3 3 2 3 28½
8  Konin 2 4 3 5 27
9  Płock (↓) 1 2 26
10  Wrocław (↓) 1 1 3 3 3 3 3 3 24
11  Ciechanów (↓) 2 3 2 1 3 22½
Składy drużyn
1 Bielsko-Biała 40 60 2 Białystok 36 60
1
2
3
4
5
6
mc
kc
mf
kc+
k
k
Marek Matlak
Mirosław Jaworski
Henryk Seifert
Jacek Matlak
Andrzej Misiuga
Marek Górecki
2365
2233
2212
2255
2171
2152
8
6

10

7
10
10
10
10
10
10
1
2
3
4
5
6
mc
kc+
kc
mc
mc
Ic+
Romuald Borys
Jan Kościuk
Tadeusz Bieluczyk
Jan Górski
Jan Tupalski
Andrzej Raczkowski
2258
2260
2207
2206
2178
2000

6


8
10
10
10
10
10
10
3 Kalisz 33 60 4 Słupsk 32 60
1
2
3
4
5
6
kc
k
kc
I+
II+
kc
Przemysław Bieniek
Józef Litwin
Henryk Doba
Andrzej Dera
Sławomir Szyszka
Jerzy Szyszka
2200
2175
2200
2042
1800
2070



7

5
10
10
10
10
10
10
1
2
3
4
5
6
mc
k
Ic+
I
k
II+
Witalis Sapis
Lucyna Sapis
Henryk Suchacki
Marcin Grabowicz
Tomasz Górniak
Jarosław Kamienik
2300
1971
2000
2000
2212
1800

7

4
2
8
10
10
10
10
10
10
5 Suwałki 31 60 6 Bydgoszcz 30 60
1
2
3
4
5
6
kc
kc
kc+
Ic+
k
II
Mirosław Morchat
Henryk Gudojć
Kamila Klimaszewska
Sławomir Daciuk
Jerzy Ciruk
Mikołaj Bura
2200
2176
2000
2000
2161
1800
7
6
6


5
10
10
10
10
10
10
1
2
3
4
5
6
kc
kc
kc
kc
kc
Ic+
Tomasz Rak
Marek Olszewski
Zbigniew Olejnik
Piotr Doliński
Przemysław Wiśniewski
Piotr Czarnolewski
2216
2200
2200
2200
2200
2000
5

7

5
4
10
10
10
10
10
10
7 Lublin 28½ 60 8 Konin 27 60
1
2
3
4
5
6
kc
kc
Ic+
I+
I
I
Paweł Bielak
Tadeusz Kosikowski
Krzysztof Wiącek
Michał Wiśniewski
Zygmunt Fekner
Jerzy Staniszewski
2269
2023
2000
2000
2000
2000
2


7
6
10
10
10
10
10
10
1
2
3
4
5
6
mc
kc
k
kc
Ic+
I+
Zygmunt Kulczewski
Witold Walaszczyk
Andrzej Świątnicki
Józef Szymański
Jan Kaczmarek
Dariusz Młynarczyk
2231
2268
2211
2156
2000
2100



4

1
10
10
10
10
10
10
9 Płock 26 60 10 Wrocław 24 60
1
2
3
4
5
6
mf
mc
kc+
I
I
III
Bogdan Grabarczyk
Marian Gierasiński
Paweł Siniarski
Bogdan Gąsiorowski
Józef Krzewski
Andrzej Radziejewski
2316
2297
2213
2000
2000
1600
0
4

4
8
10
10
10
10
10
10
1
2
3
4
5
6
kc
mf
kc
I++
k
I
Mirosław Perdek
Robert Włodarczyk
Włodzimierz Przybyła
Krzysztof Krupa
Marek Świerczewski
Andrzej Huchla
2200
2260
2255
2087
2187
2000
6


4
1
3
10
10
10
10
10
10
11 Ciechanów 22½ 60
1
2
3
4
5
6
Ic+
I
I
I
II+
II+
Jacek Szczepaniak
Jerzy Jankowski
Kazimierz Dziawgo
Piotr Ozimek
Marian Odachowski
Mirosław Antoszewski
2000
2000
2000
2000
1800
1800
4
½
3

6
10
10
10
10
10
10
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Marek Matlak Bielsko-Biała 8 10
2 Józef Litwin Kalisz 10
3 Andrzej Świątnicki Konin 10
4 Jacek Matlak Bielsko-Biała 10 10
5 Józef Krzewski
Jan Tupalski
Płock
Białystok
8 10
6 Jarosław Kamienik Słipsk 8 10
II liga
brak wyników, poniżej lista zespołów uczestniczących w rozgrywkach
1 Warszawa
2 Poznań
3 Gdańsk
4 Siedlce
5 Kalisz II
6 Konin II
7 Leszno
8 Gorzów Wlkp.
9 Nowy Sącz
10 Gromada Rolnik Polski
11 Częstochowa

 

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close