12. Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach Korespondencyjnych

12. Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach Korespondencyjnych

1997 – 1998
11. finał | 12. finał | 13. finał
I liga
15 stycznia 1997 – 31 października 1998
Sędzia główny: Ryszard Pych
System kołowy, 6 szachownic 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
1  Kalisz 3 4 4 5 38
2  Białystok 3 4 4 4 4 37½
3  Śląsk – Piekary Śląskie 3 3 3 4 4 3 5 4 4 36½
4  Poznań 3 4 4 4 3 4 36
5  Konin 2 2 5 4 3 4 31
6  Koszalin 2 2 5 29½
7  Lublin 2 2 2 2 3 28½
8  Warszawa 2 3 2 1 25
9  MDK Działdowo 1 3 2 1 4 22½
10  Słupsk (↓) 1 2 3 3 22
11  Katowice (↓) ½ 2 2 2 3 2 21½
Składy drużyn
1 Kalisz 38 60 2 Białystok 37½ 60
1
2
3
4
5
6
mmc
mmc
kc
mmc
kc
kc
Jan Marcinkiewicz
Aleksander Marcinkiewicz
Józef Litwin
Alicja Szczepaniak
Andrzej Dera
Kazimierz Winiarski
2395
2380
2420
2325
2305
2215


6
7

10
10
10
10
10
10
1
2
3
4
5
6
mc
kc
mc
mc
kc
Ic
Jan Kościuk
Andrzej Raczkowski
Jan Górski
Jan Tupalski
Dariusz Cimicki
Jacek Kujawa
2325
2285
2310
2295
2210
2080

7
7


6
10
10
10
10
10
10
3 Śląsk – Piekary Śląskie 36½ 60 4 Poznań 36 60
1
2
3
4
5
6
kc
mmc
mc
mc
mc
.
Jacek Bielczyk
Gerard Szewczyk
Aleksander Masternak
Tadeusz Szafraniec
Rafael Pierzak
S.Kasperski / E.Wielgo
2200
2310
2295
2450
2395
2045
5
5
7

9
4
10
10
10
10
10
10
1
2
3
4
5
6
kc
kc
kc
kc
Ic
Ic+
Leszek Wydrowski
Dariusz Szczepankiewicz
Tadeusz Baranowski
Jaromir Dziel
Marian Urbański
Ireneusz Nowak
2325
2310
2210
2105
2070
2105


7

3
10
10
10
10
10
10
5 Konin 31 60 6 Koszalin 29½ 60
1
2
3
4
5
6
kc
mc
kc
Ic
Ic
Ic+
Witold Walaszczyk
Zygmunt Kulczewski
Andrzej Świątnicki
Marcin Steczek
Kazimierz Kaczyński
Jan Kaczmarek
2420
2290
2315
.
2050
2060
5



3
10
10
10
10
10
10
1
2
3
4
5
6
kc
mc
kc
Ic
I+
Ic
Robert Maślanka
Lucjan Kowalczyk
Ryszard Sokołowski
Grzegorz Maliszewski
Wiesław Piłat
Andrzej Grodzki
2405
2285
2195
2070
1915
2110


2
4
6
10
10
10
10
10
10
7 Lublin 28½ 60 8 Warszawa 25 60
1
2
3
4
5
6
kc
kc
kc
Ic
kc
Ic
Krzysztof Wiącek
Jerzy Staniszewski
Paweł Bielak
Ryszard Adamczuk
Zygmunt Fekner
Andrzej Sykuła
2295
2165
2100
.
2215
.





9
10
10
10
10
10
10
1
2
3
4
5
6
kc
kc
Ic
kc
Ic
Ic
Tadeusz Runowiecki
Marek Abramowicz
Michał Garbacki
Jan Kukawski
Zbigniew Borzyński
Robert Michalski
2195
2080
2010
2240
2040
2055

1


6
10
10
10
10
10
10
9 MDK Działdowo 22½ 60 10 Słupsk 22 60
1
2
3
4
5
6
Ic
kc
Ic
Ic
Ic
Ic
Jacek Szczepaniak
Mirosław Antoszewski
Leszek Staszewski
Marian Odachowski
Kazimierz Dziawgo
Jerzy Jankowski
2120
2185
2135
2045
2025
1820



5

10
10
10
10
10
10
1
2
3
4
5
6
mc
kc
Ic
k
Ic
Ic
Witalis Sapis
Lucyna Sapis
Andrzej Tomczak
Krzysztof Mielniczek
Jarosław Kamienik
Paweł Szewczyk
2450
2245
2110
.
2070
.
6
7
½

5
2
10
10
10
10
10
10
11 Katowice 21½ 60
1
2
3
4
5
6
mc
kc
kc
mc
mc
kc
Maciej Jędrzejowski
Tadeusz Lew
Hieronim Halamus
Ryszard Dors
Janusz Ciesielski
Adam Cyrus
2435
2335
2385
2350
2370
2205

6


0
3
10
10
10
10
10
10
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Jan Marcinkiewicz
Krzysztof Wiącek
Maciej Jędrzejowski
Kalisz
Lublin
Katowice
10
2 Dariusz Szczepankiewicz Poznań 10
3 Jan Górski
Aleksander Masternak
Tadeusz Baranowski
Białystok
Śląsk – Piekary Śląskie
Poznań
7 10
4 Marcin Steczek Konin 10
5 Rafael Pierzak Śląsk – Piekary Śląskie 9 10
6 Andrzej Sykuła Lublin 9 10

 

Mistrzowska strategia

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close