2. Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach Korespondencyjnych

2. Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach Korespondencyjnych

1973 – 1974
1. finał | 2. finał | 3. finał
I liga
20 lutego 1973 – 15 listopada 1974
Kierownik turnieju: Stanisław Mierzejewski
System dwukołowy, 8 szachownic 1 2 3 4 5 6 7
1  Białystok 12 10 15½ 14 14 73
2  Opole 4 9 10½ 13½ 12 12 61
3  Wrocław 7 11 9 10½ 12 58
4  Gdańsk 6 5 11½ 10 46½
5  Bydgoszcz ½ 7 11 34
6  Łódź (↓) 2 4 6 5 31
7  Śląsk (↓) 2 4 4 30½
Składy drużyn
1 Białystok 73 96 2 Opole 61 96
1
2
3
4
5
6
7
8
Jan Górski
Bogdan Bieluczyk
Edward Radziszewski
Romuald Borys
Tadeusz Bieluczyk
Jan Tupalski
Małgorzata Onichimiuk (k)
Stanisław Sokołowski (j)
10
11
7



11½
10
12
12
12
12
12
12
12
12
1
2
3
4
5
6
7
8
Ernest Kocem
Andrzej Demitrów
W.Miezienin
Józef Kieś
Jerzy Nawrat
S.Kamiński
A.Kocem (k)
P.Teichman (j)




7
8
10
9
12
12
12
12
12
12
12
12
3 Wrocław 58 96 4 Gdańsk 46½ 96
1
2
3
4
5
6
7
8
Wacław Maślik
Jerzy Kocur
Wojciech Radecki
M.Drath
Ryszard Skrobek
W.Maciszewski
Henryka Jochelson (k)
Andrzej Dzieniszewski (j)
7
9
7

10½
7

12
12
12
12
12
12
12
12
1
2
3
4
5
6
7
8
Marcin Banaszek
Stanisław Górkiewicz
Winfried Kulling
A.Sadowski
T.Piotrowski
Piotr Sobolewski
Z.Piątek (k)
Leszek Łobacz (j)


8
4
7

2
8
12
12
12
12
12
12
12
12
5 Bydgoszcz 34 96 6  Łódź 31 96
1
2
3
4
5
6
7
8
Jerzy Jabłoński
Henryk Bieluszewski
Z.Sławiński
Ulrich Jahr
Józef Klugiewicz
Edmund Wojnowski
Maria Bauza (k)
Z.Kowal (j)


3

2

8
3
12
12
12
12
12
12
12
12
1
2
3
4
5
6
7
8
Romuald Bujnicki
A.Baran
Ryszard Kwieciński
Ryszard Wolny
Waldemar Świć
J.Kunce
A.Owczarz (k)
Z.Bogucki (j)
4
6
4
9
7
1
0
0
12
12
12
12
12
12
12
12
7 Śląsk 30½ 96
1
2
3
4
5
6
7
8
Emil Olej
S.Korzeniowski / Dziadek
E.Riedel
K.Gertuda
J.Koralewski
T.Berger
G.Pinkowa (k)
S.Michalski (j)



6
2

4
12
12
12
12
12
12
12
12
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Jan Górski Białystok 10 12
2 Bogdan Bieluczyk Białystok 11 12
3 Winfried Kulling Gdańsk 8 12
4 Ryszard Wolny Łódź 9 12
5 Ryszard Skrobek Wrocław 10½ 12
6 Piotr Sobolewski Gdańsk  8½ 12
7 Małgorzata Onichimiuk (k) Białystok 11½ 12
8 Stanisław Sokołowski (j) Białystok 10 12
II liga
III liga
1 Koszalin (↑) 58½ 1 Olsztyn (↑) 60
2 Szczecin (↑) 49 2 Bydgoszcz II (↑) 42½
3 Opole II 48 3 Gdańsk II 39½
4 Kraków 46½ 4 Zielona Góra 38
5 Warszawa 46 5 Opole III 35½
6 Wrocław II (↓) 44½ 6 Rzeszów 24½
7 Śląsk II (↓) 43½

 

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close