5. Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach Korespondencyjnych

5. Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach Korespondencyjnych

1980 – 1982
4. finał | 5. finał | 6. finał
I liga
1 listopada 1980 – 30 czerwca 1982
Sędzia główny: Witold Bielecki, kierownik turnieju: Wacław Maślik
System kołowy, 8 szachownic 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
1  Białystok 5 6 8 57½
2  Lublin 3 6 6 53½
3  Olsztyn 5 47½
4  Opole 5 6 4 46½
5  Jelenia Góra 4 4 5 41½
6  Wrocław 2 2 3 4 5 4 35
7  Warszawa 2 4 3 4 4 33½
8  Katowice 2 4 4 3 3 5 33
9  Kalisz 3 4 5 32½
10  Ogniwo (↓) 0 5 32
11  Szczecin (↓) ½ ½ 3 4 3 27½
Składy drużyn
1 Białystok 57½ 80 2 Lublin 53½ 80
1
2
3
4
5
6
7
8
.
.
.
.
.
.
.
.
Romuald Borys
Jan Tupalski
Edward Radziszewski
Jan Kościuk
Tadeusz Bieluczyk
Jan Górski
Małgorzata Brzozowska (k)
Andrzej Raczkowski (j)
4

7
6



10
10
10
10
10
10
10
10
1
2
3
4
5
6
7
8
.
.
.
.
.
.
.
.
Jan Przewoźnik
Michał Praszak
Leszek Szalak
Stanisław Radtke
Janusz Krasowski
T.Bartoszcze / L.Kępa
Alicja Pietruńko (k)
Paweł Bielak (j)



6

6
7
10
10
10
10
10
10
10
10
3 Olsztyn 47½ 80 4 Opole 46½ 80
1
2
3
4
5
6
7
8
.
.
.
.
.
.
.
.
Marek Pogorzelski
Krzysztof Gregorczyk
Jerzy Stempka
Jerzy Skrzypczak
Józef Badowski
Ryszard Sternik
Ewa Sławińska (k)
Marek Tymoszczuk (j)
7
4

7
4

5
10
10
10
10
10
10
10
10
1
2
3
4
5
6
7
8
.
.
.
.
.
.
.
.
Józef Kuczyński
S.Kamiński
Roman Pietruczuk
Jerzy Mularczyk
T.Żukowski
Andrzej Demitrów
A.Kanior (k)
R.Juściński (j)

6
7
9

5
0
10
10
10
10
10
10
10
10
5 Jelenia Góra 41½ 80 6 Wrocław 35 80
1
2
3
4
5
6
7
8
.
.
.
.
.
.
.
.
Zbigniew Warwaszyński
Andrzej Dzieniszewski
Stanisław Jodkowski
M.Jasiński
Józef Jaracz
A.Stecko
H.Jasińska (k)
Robert Kuczyński (j)
5

5
3
6

7
10
10
10
10
10
10
10
10
1
2
3
4
5
6
7
8
.
.
.
.
.
.
.
.
Kazimierz Domaniewski
Czesław Błaszczak
Z.Michta
W.Tomczyk
R.Terebiński
W.Bąk
Janina Rusek (k)
Mirosław Perdek (j)



6
5

1
8
10
10
10
10
10
10
10
10
7 Warszawa 33½ 80 8 Katowice 33 80
1
2
3
4
5
6
7
8
.
.
.
.
.
.
.
.
Eugeniusz Myśliwiec
A.Małyszko
Z.Zawadzki
J.Fortuna
A.Pietrow
Zbigniew Borzyński
W.Rzeszowska (k)
Aleksander Czerwoński (j)
3
5
4


6

1
10
10
10
10
10
10
10
10
1
2
3
4
5
6
7
8
.
.
.
.
.
.
.
.
Zbigniew Leszczyński
Henryk Lew
H.Gaida
J.Stolarczyk
Tadeusz Chmiel
Z.Marten
Helena Sałabun (k)
A.Lubos (j)
4
7
3
4
6


0
10
10
10
10
10
10
10
10
9 Kalisz 32½ 80 10 Ogniwo 32 80
1
2
3
4
5
6
7
8
.
.
.
.
.
.
.
.
Jerzy Szyszka
W.Szyszka
E.Budzyński
J.Orłowski
F.Juzl
E.Murawski
Z.Mielcarek (k)
J.Wegner (j)
4
4
3




10
10
10
10
10
10
10
10
1
2
3
4
5
6
7
8
.
.
.
.
.
.
.
.
Czesław Krulisch
Jerzy Ossorya-Cierpicki
Waldemar Bąbel
Bolesław Kawa
Henryk Śliżewski
J.Tajdel
Ewa Bogucka-Stec (k)
W.Ossorya-Cierpicki (j)


7
4

3
4
10
10
10
10
10
10
10
10
11 Szczecin 27½ 80
1
2
3
4
5
6
7
8
.
.
.
.
.
.
.
.
S.Lewandowski
Czesław Ambrosewicz
B.Borucki
Kazimierz Merklejn
Andrzej Kałuszyński
J.Karolak
Helena Kruś (k)
Z.Stankiewicz (j)
4


0
3
0
6
10
10
10
10
10
10
10
10
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Józef Kuczyński
Jan Przewoźnik
Opole
Lublin
10
2 Michał Praszak Lublin 10
3 Jerzy Stempka Olsztyn 10
4 Jerzy Mularczyk Opole 9 10
5 Janusz Krasowski
Tadeusz Bieluczyk
Lublin
Białystok
10
6 Jan Górski Białystok 10
7 Małgorzata Brzozowska Białystok 10
8 Andrzej Raczkowski Białystok 10
II liga, grupa 1
II liga, grupa 2
1 Poznań (↑) 52½ 1 Konin (↑) 53½
2 Bydgoszcz 48 2 Zielona Góra 52
3 Elbląg 44 3 Suwałki 51½
4 Ciechanów 40½ 4 Płock 47½
5 Ogniwo II 38 5 Włocławek 42½
6 Lublin II 36½ 6 Katowice II 42
7 Kalisz II 36 7 Szczecin II 30½
8 Słupsk 35 8 Jelenia Góra II 28½
9 Nowy Sącz 33 9 Olsztyn II 28
10 Warszawa II (↓) 31½ 10 Kraków (↓) 26
11 Gdańsk (↓) 27 11 Toruń (↓) 20
III liga, grupa 1
III liga, grupa 2
1 ZNP (↑) 59½ 1 Koszalin (↑) 50
2 Legnica (↑) 51½ 2 Białystok II (↑) 50
3 Gdańsk II 46½ 3 Kraków II 45
4 Częstochowa 42½ 4 Zielona Góra II 45
5 Bydgoszcz II 37 5 Suwałki II 40½
6 Sieradz 36½ 6 Zamość 40
7 Włocławek II 35 7 Siedlce 38½
8 Kalisz III 33 8 Ciechanów II 34
9 Katowice III 31½ 9 Rzeszów 32
10 Elbląg II 24½ 10 Wałbrzych 27
11 Tarnobrzeg 24 11 Bielsko-Biała 23½