6. Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach Korespondencyjnych

6. Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach Korespondencyjnych

1983 – 1985
5. finał | 6. finał | 7. finał
I liga
15 czerwca 1983 – 15 lutego 1985
Kierownik turnieju: Wacław Maślik
System kołowy, 8 szachownic 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
1  Białystok 7 5 7 5 6 5 59
2  Warszawa 4 6 6 5 46
3  Opole 1 5 4 4 43
4  Lublin 3 4 3 5 2 41½
5  Konin 1 4 41
6  Poznań 4 3 4 3 5 5 6 40½ 10
7  Katowice 3 2 5 6 7 40½  8
8  Wrocław 2 6 3 5 4 38½
9  Kalisz 3 2 4 3 7 37½
10  Olsztyn (↓) 3 3 2 4 33
11  Jelenia Góra (↓) ½ 2 1 1 17½
Składy drużyn
1 Białystok 59 80 2 Warszawa 46 80
1
2
3
4
5
6
7
8
Tadeusz Bieluczyk
Romuald Borys
Jan Tupalski
Edward Radziszewski
Jan Kościuk
Jan Górski
M.Tupalska (k)
Z.Bieńkowski (j)


7
6



10
10
10
10
10
10
10
10
1
2
3
4
5
6
7
8
Zbigniew Sęk
Piotr Kaczorowski
Jan Fortuna
Piotr Materski
Roman Gieruszyński
Jan Konarzewski
Barbara Kaczorowska (k)
W.Wicha / R.Otto (j)
8

6
5

6
9
4
10
10
10
10
10
10
10
10
3 Opole 43 80 4 Lublin 41½ 80
1
2
3
4
5
6
7
8
Józef Kuczyński
S.Kamiński
Roman Pietruczuk
Władysław Sapa
T.Żukowski
E.Buczkowski
H.Juścińska (k)
C.Kamiński (j)

5





6
10
10
10
10
10
10
10
10
1
2
3
4
5
6
7
8
Michał Praszak
M.Hawełko / H.Pazio
Janusz Krasowski
M.Otrocki
Z.Glanowski
Paweł Bielak
K.Szalak / I.Dybowska (k)
A.Dados / G.Wiejak
7

4
2

9

2
10
10
10
10
10
10
10
10
5 Konin 41 80 6 Poznań 40½ 80
1
2
3
4
5
6
7
8
Kazimierz Kaczyński
Zygmunt Kulczewski
Mirosław Maciejewski
Adam Białkowski
Józef Szymański
Jan Kaczmarek
B.Mikołajczyk (k)
Witold Walaszczyk (j)
3


6
3


8
10
10
10
10
10
10
10
10
1
2
3
4
5
6
7
8
Ryszard Kujawski
J.Majewski
Bolesław Rożański
Bogdan Janota
Tadeusz Jałoszyński
K.Regulski
C.Baranowska (k)
R.Szymański / J.Woda (j)

5


5
3

10
10
10
10
10
10
10
10
7 Katowice 40½ 80 8 Wrocław 38½ 80
1
2
3
4
5
6
7
8
Henryk Lew
Emil Olej
Jerzy Martyniak
Tadeusz Chruszcz
Adam Cyrus
W.Dunat
K.Fąfara / Z.Nowara (k)
Marek Dybała (j)







6
10
10
10
10
10
10
10
10
1
2
3
4
5
6
7
8
Witold Bielecki
R.Terebiński
Andrzej Chodowski
Czesław Błaszczak
Wincenty Grzesiewicz
W.Tomczyk
Anna Szmigielska (k)
Mirosław Perdek (j)
6
7
6


7
0
10
10
10
10
10
10
10
10
9 Kalisz 37½ 80 10 Olsztyn 33 80
1
2
3
4
5
6
7
8
Kazimierz Mielcarek
W.Szyszka
Jerzy Szyszka
Kazimierz Winiarski
E.Murawski
H.Góral
Z.Mielcarek (k)
R.Kasprolewicz (j)
4

2
6



10
10
10
10
10
10
10
10
1
2
3
4
5
6
7
8
Krzysztof Gregorczyk
Ryszard Sternik
Marek Tymoszczuk
Józef Badowski
A.Furlepa
W.Kłok
D.Onufrijuk (k)
Egbert Szacht (j)
6

4




10
10
10
10
10
10
10
10
11 Jelenia Góra 17½ 80
1
2
3
4
5
6
7
8
Stefan Hałubek
Robert Kuczyński
W.Jop
M.Jasiński
A.Stecko
K.Baranowski
H.Jasińska (k)
R.Cichoń (j)
0
½
3

4
1
5
½
10
10
10
10
10
10
10
10
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Tadeusz Bieluczyk Białystok 10
2 Zygmunt Kulczewski Konin 10
3 Roman Pietruczuk Opole 10
4 Bogdan Janota Poznań 10
5 Jan Kościuk Białystok 10
6 Paweł Bielak Lublin 9 10
7 Barbara Kaczorowska (k) Warszawa 9 10
8 Witold Walaszczyk (j) Konin 8 10
II liga, grupa 1
II liga, grupa 2
1 ZNP (↑) 50 1 Zielona Góra (↑) 58
2 Kalisz II 47½ 2 Ogniwo 52½
3 Nowy Sącz 46 3 Słupsk 46
4 Płock 42 4 Legnica 46
5 Bydgoszcz 39 5 Zamość 44
6 Białystok II 39 6 Kraków 41½
7 Szczecin 36 7 Elbląg 38
8 Lublin II 36 8 Warszawa II 35
9 Ciechanów 35 9 Katowice II 31½
10 Suwałki (↓) 34½ 10 Koszalin (↓) 27
11 Częstochowa (↓) 34 11 Olsztyn II (↓) 16½
III liga, grupa 1
III liga, grupa 2
1 Wałbrzych (↑) 66 1 Sieradz (↑) 73½
2 Nowy Sącz II (↑) 57½ 2 Ciechanów II (↑) 70
3 Zielona Góra II 48½ 3 Krosno II 50½
4 Poznań II 44 4 Wałbrzych II 46½
5 Elbląg II 44 5 Koszalin II 44
6 Krosno 39 6 Legnica II 40
7 Bydgoszcz II 26 7 Katowice III 35½
8 Suwałki II 33

 

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close