8. Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach Korespondencyjnych

8. Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach Korespondencyjnych

1988 – 1990
7. finał | 8. finał | 9. finał
I liga
1 kwietnia 1988 – 31 marca 1990
Sędzia główny:
System kołowy, 6 szachownic 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
1  Związek Nauczycielstwa Polskiego 3 5 4 4 35
2  Wrocław 3 4 3 3 4 34½
3  Konin 3 3 3 3 4 33½
4  Kalisz 2 3 2 4 4 31½
5  Opole 3 3 3 4 31
6  Katowice 3 3 3 29½
7  Wałbrzych 3 3 4 3 2 2 28
8  Lublin 1 3 3 3 2 3 27
9  Białystok 2 2 4 4 4 26½ 8
10  Elbląg (↓) 2 2 3 4 2 26½ 5
11  Zielona Góra (↓) 2 2 2 3 26
Składy drużyn
1 ZNP 35 60 2 Wrocław 34½ 60
1
2
3
4
5
6
Józef Babiak
Stanisław Mierzejewski
Stanisław Świerczyński
Romuald Izdebski
Ryszard Probola
Bogdan Kusiński
2256
2279
2168
2037
2189
2189





10
10
10
10
10
10
1
2
3
4
5
6
Witold Bielecki
Zbigniew Blak
Krzysztof Krupa
Maciej Niżyński
Bogusław Kulon
Wacław Maślik
2280
2317
2000
2064
2000
2209


5


10
10
10
10
10
10
3 Konin 33½ 60 4 Kalisz 31½ 60
1
2
3
4
5
6
Zygmunt Kulczewski
Adam Białkowski
Witold Walaszczyk
Andrzej Świątnicki
Józef Szymański
Jan Kaczmarek
2337
2250
2060
2093
2175
2000
2

7
5

10
10
10
10
10
10
1
2
3
4
5
6
Andrzej Szczepaniak
Piotr Borowiec
Przemysław Bieniek
Kazimierz Mielcarek
Marek Krawczyk
Kazimierz Winiarski
2000
2117
2000
2000
2000
2000

5
5

2
10
10
10
10
10
10
5 Opole 31 60 6 Katowice 29½ 60
1
2
3
4
5
6
Jerzy Mularczyk
Władysław Sapa
Tadeusz Żukowski
Bogumił Nepustil
Paweł Poligała
Leszek Kociszewski
2353
2212
2000
2000
2000
2000


6
4

10
10
10
10
10
10
1
2
3
4
5
6
Stanisław Kornasiewicz
Adam Dzięciołowski
Adam Paszek
Maciej Jędrzejowski
Emil Olej
Adam Cyrus
2254
2000
2287
2200
2180
2135

7


4
6
10
10
10
10
10
10
7 Wałbrzych 28 60 8 Lublin 27 60
1
2
3
4
5
6
Leszek Łabuz
Paweł Bryszkowski
Zbigniew Wawrowski
Stanisław Kolman
Adam Twardowski
Roman Pyka
2216
2271
2119
2188
2000
2000
3
4
5

7
10
10
10
10
10
10
1
2
3
4
5
6
Jerzy Budzyński
Tadeusz Tokarczyk
Stanisław Radtke
Michał Wiśniewski
Paweł Bielak
Janusz Krasowski
2192
2000
2220
2000
2199
2000
6
4

3

5
10
10
10
10
10
10
9 Białystok 26½ 60 10 Elbląg 26½ 60
1
2
3
4
5
6
Romuald Borys
Tadeusz Bieluczyk
Andrzej Ocytko
Jan Górski
Jacek Górski
Władysław Olszewski
2266
2250
2068
2239
2000
2259
7
4



2
10
10
10
10
10
10
1
2
3
4
5
6
Władysław Jaks
Zbigniew Listewnik
Edward Freder
Marek Dulczewski
Andrzej Włodarski
Piotr Żukowski
2156
2229
2207
2211
2000
2000





6
10
10
10
10
10
10
11 Zielona Góra 26 60
1
2
3
4
5
6
Jerzy Polański
Bogdan Hardyś
Leszek Ferens
Henryk Miłaszewski
Bogusław Czepczyński
Witold Bębenek
2205
2225
2138
2000
2000
1800
5




3
10
10
10
10
10
10
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Andrzej Szczepaniak
Jerzy Mularczyk
Kalisz
Opole
10
2 Adam Dzięciołowski Katowice 7 10
3 Witold Walaszczyk Konin 7 10
4 Maciej Niżyński Wrocław 10
5 Bogusław Kulon Wrocław 10
6 Kazimierz Winiarski Kalisz 10
II liga, grupa 1
II liga, grupa 2
1 Bielsko-Biała (↑) 47 1 Suwałki (↑) 38
2 Kraków 45 2 Bydgoszcz 36
3 Ciechanów 37 3 Poznań 34½
4 Warszawa 32½ 4 Słupsk 25½
5 Lublin II 32 5 Chełm 24½
6 Kalisz II 28 6 Płock 23½
7 Częstochowa 26½ 7 Legnica 23
8 Konin II 26½ 8 Nowy Sącz 21½
9 Ogniwo 22 9 Zielona Góra II 21½
10 Zamość (↓) 14 10 Elbląg II (↓) 18
11 Olsztyn (↓) 11
III liga, grupa 1
III liga, grupa 2
1 Gdańsk (↑) 40½ 1 Gorzów Wlkp. (↑) 38½
2 Biała Podlaska (↑) 38 2 Ciechanów II (↑) 35
3 Kielce 34 3 Gromada Rolnik Polski 33½
4 Wałbrzych II 29 4 Legnica II 33
5 Jelenia Góra 28 5 Płock III 32½
6 Płock II 27 6 Konin III 32½
7 Leszno 27 7 Warszawa II 31
8 Lubski Dom Kultury 25½ 8 ZNP II 28½
9 Krosno 24 9 Opole II 25½
10 Zielona Góra III 21½ 10 Włocławek 24½
11 Łomża 19½ 11 Szczecin 15½

 

Mistrzowska strategia

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close