9. Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach Korespondencyjnych

9. Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach Korespondencyjnych

1990 – 1992
8. finał | 9. finał | 10. finał
I liga
15 września 1990 – 31 maja 1992
Sędzia główny:
System kołowy, 6 szachownic 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
1  Bielsko-Biała 4 5 5 6 6 46½
2  Suwałki 2 3 4 4 3 37½
3  Białystok 4 4 2 4 4 3 33
4  Konin 1 3 3 3 4 30½ 13
5  Katowice 2 3 5 30½  9
6  Kalisz 2 2 3 4 4 4 29 11
7  Zielona Góra 1 3 2 3 4 4 4 3 29 10
8  Związek Nauczycielstwa Polskiego ½ 4 2 2 2 4 4 4 26½
9  Ciechanów 0 2 3 2 2 2 3 3 23
10  Lublin (↓) 2 2 2 2 3 2 22
11  Wrocław (↓) 0 3 1 3 2 3 3 21½
Składy drużyn
1 Bielsko-Biała 46½ 60 2 Suwałki 37½ 60
1
2
3
4
5
6
mm
m
I
kc
Ic+
k
Marek Matlak
Mirosław Jaworski
Antoni Mróz
Jacek Matlak
Antoni Szczesiak
Andrzej Misiuga
2326
2227
2000
2200
2000
2079
10




10
10
10
10
10
10
1
2
3
4
5
6
mf
I
k
kc
Ic+
kc
Leszek Ostrowski
Sławomir Daciuk
Kamila Klimaszewska
Henryk Gudojć
Marek Roman
Arkadiusz Ciruk
2163
2000
1831
2154
2000
2200
6
8

7
3
6
10
10
10
10
10
10
3 Białystok 33 60 4 Konin 30½ 60
1
2
3
4
5
6
mc
kc+
kc
mc
mc
I
Romuald Borys
Jan Kościuk
Tadeusz Bieluczyk
Jan Górski
Jan Tupalski
Andrzej Raczkowski
2290
2283
2209
2209
2202
2000
4
4
6

6
10
10
10
10
10
10
1
2
3
4
5
6
mc
kc
kc
Ic+
k
I+
Zygmunt Kulczewski
Witold Walaszczyk
Józef Szymański
Jan Kaczmarek
Kazimierz Kaczyński
Dariusz Młynarczyk
2222
2200
2177
2000
2066
2000

7

5
3
10
10
10
10
10
10
5 Katowice 30½ 60 6 Kalisz 29 60
1
2
3
4
5
6
mc
kc+
kc+
kc
kc
kc
Ryszard Dors
Henryk Sosinka
Janusz Ciesielski
Maciej Jędrzejowski
Janusz Pietrzak
Tadeusz Chmiel
2337
2200
2200
2147
2202
2189
5
5
6
7
4
10
10
10
10
10
10
1
2
3
4
5
6
kc+
kc
kc
kc
I+
Ic+
Andrzej Szczepaniak
Alicja Szczepaniak
Kazimierz Winiarski
Jerzy Szyszka
Przemysław Bieniek
Henryk Doba
2200
1979
2200
2084
2031
2000

2
5
4
8
10
10
10
10
10
10
7 Zielona Góra 29 60 8 ZNP 26½ 60
1
2
3
4
5
6
mc
mc
kc
Ic+
II
II+
Jerzy Polański
Tadeusz Franczak
Henryk Miłaszewski
Bogdan Rogóż
Lechosław Bednarski
Witold Bębenek
2294
2268
2200
2000
1800
1800
5




2
10
10
10
10
10
10
1
2
3
4
5
6
mc
mc
mc
kc
kc
kc
Józef Babiak
Stanisław Mierzejewski
Romuald Bujnicki
Stanisław Świerczyński
Ryszard Probola
Bogdan Kusiński
2256
2285
2350
2195
2229
2163
1
5



4
10
10
10
10
10
10
9 Ciechanów 23 60 10 Lublin 22 60
1
2
3
4
5
6
I
I
I
I
II+
I
Jacek Szczepaniak
Tadeusz Kleszarski
Jerzy Jankowski
Piotr Ozimek
Marian Odachowski
Kazimierz Dziawgo
2000
2000
2000
2000
1800
2000

0

5

10
10
10
10
10
10
1
2
3
4
5
6
kc
Ic+
I
k
Ic+
I
Paweł Bielak
Krzysztof Wiącek
Juliusz Otrocki
Dariusz Frączek
Michał Wiśniewski
Janusz Krasowski
2241
2000
2000
2071
2000
2000



0

3
10
10
10
10
10
10
11 Wrocław 21½ 60
1
2
3
4
5
6
k
kc+
kc
Ic+
I
kc
Marek Świerczewski
Witold Bielecki
Marian Kaczmarczyk
Bogusław Kulon
Jacek Lechowicz
Wojciech Radecki
2100
2274
2200
2000
2000
2167
4


1

4
10
10
10
10
10
10
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Marek Matlak Bielsko-Biała 10 10
2 Sławomir Daciuk Suwałki 8 10
3 Kamila Klimaszewska
Romuald Bujnicki
Suwałki
ZNP
10
4 Jacek Matlak Bielsko-Biała 10
5 Przemysław Bieniek Kalisz 8 10
6 Andrzej Raczkowski
Henryk Doba
Białystok
Kalisz
10
II liga, grupa 1
II liga, grupa 2
1 Słupsk (↑) 37 1 Płock (↑) 36
2 Poznań 34½ 2 Bydgoszcz 35
3 Gdańsk 31 3 Częstochowa 34
4 Nowy Sącz 26½ 4 Warszawa 32
5 Gromada Rolnik Polski 22½ 5 Kalisz II 24½
6 Gorzów Wlkp. 22½ 6 Konin II 18½

 

MP w szachach 2018

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close