Kategoria: Szachistki

Anna Flazińska

  Anna Flazińska ur. 26 lipca 1989 w Słupsku I kategoria szachowa (2002) [I+]  Szachy klasyczne Drużynowe Mistrzostwa Polski (1 raz w Ekstralidze) VIII m. (Ustroń 2006) – Polfa Grodzisk Mazowiecki Indywidualne Mistrzostwa Polski juniorek (2 finały w latach 2001–2004, najlepszy wynik) XIV m. (Kołobrzeg 2001 – U12) Wybrane sukcesy w innych turniejach 2003 – […]

Natalia Nowacka

źródło: archiwum Natalii Nowackiej (2019)   Natalia Nowacka ur. 7 października 1992 w Gliwicach (z domu Szczurek) I kategoria szachowa (2005) sędzia szachowy (2011) instruktor szachowy (2012)  Szachy klasyczne Indywidualne Mistrzostwa Polski juniorek (9 finałów w latach 2002–2010, najlepszy wynik) XI m. (Chotowa 2009 – U18) Drużynowe Mistrzostwa Polski juniorów (najlepszy wynik) VIII m. (Szklarska […]

Nina Bos

źródło: Facebook (2024)   Nina Bos ur. 18 stycznia 2016 I kategoria szachowa (2024)  Szachy klasyczne Indywidualne Mistrzostwa Polski kobiet niesłyszących (1 medal) srebrny (Lublin 2024) Indywidualne Mistrzostwa Polski juniorek (1 finał, 1 medal) złoty (Darłówko 2024 – U8) Szkolne Indywidualne Mistrzostwa Polski juniorek (1 medal) złoty (Pokrzywna 2024 – U9)  Szachy szybkie Indywidualne Mistrzostwa […]

Maja Wieczorek

źródło: Facebook (2024)   Maja Wieczorek ur. 27 maja 2010 I kategoria szachowa (2019) [I++]  Szachy klasyczne Indywidualne Mistrzostwa Polski juniorek (8 finałów w latach 2017–2024, 1 medal) srebrny (Wałbrzych 2024 – U14) IV m. (Szczyrk 2020 – U10) X m. (Uniejów 2021 – U12)  Ranking FIDE Najwyższe rankingi w karierze szachy klasyczne – 1818 […]

Emilia Skólska

źródło: Facebook (2024)   Emilia Skólska ur. 25 listopada 2006 kandydatka na mistrzynię krajową (2024)  Szachy klasyczne Indywidualne Mistrzostwa Polski juniorek (8 finałów w latach 2017–2024, najlepsze wyniki) dwukrotnie IV m. (Jastrzębia Góra 2023 – U18, Stare Jabłonki 2024 – U18)  Ranking FIDE Najwyższe rankingi w karierze szachy klasyczne – 1916 (2024-04) szachy szybkie – 1899 […]

Małgorzata Onichimiuk

  Małgorzata Onichimiuk ur. w 1958 (?) II kategoria szachowa  Szachy klasyczne Indywidualne Mistrzostwa Polski juniorek (3 finały w latach 1973–1975, najlepszy wynik) XIII m. (Kielce 1973 – U20) Drużynowe Mistrzostwa Polski juniorów dwukrotnie I m. w II lidze juniorów (Białystok 1974, Wieniec k/Gdańska 1976) – w barwach klubu Jagiellonia Białystok  Szachy korespondencyjne Drużynowe Mistrzostwa […]

Katarzyna Jańczak-Szpytman

  Katarzyna Jańczak-Szpytman ur. 7 kwietnia 1969 I kategoria szachowa (1985)  Szachy klasyczne Indywidualne Mistrzostwa Polski juniorek (6 finałów w latach 1983–1988, najlepsze wyniki) IX m. (Miętne 1987 – U19) X m. (Miętne 1986 – U19) Wybrane sukcesy w innych turniejach 1984 – dz. III m. w Sieradzu (turniej kadry juniorek AB U15) 1986 – […]

Magdalena Mackiewicz

  Magdalena Mackiewicz ur. w 1956 II kategoria szachowa  Szachy klasyczne Indywidualne Mistrzostwa Polski kobiet (1 finał) Wrocław 1975 – XXXI m. (5/11) [system szwajcarski] [dz. XXIV-XXXII m.] Indywidualne Mistrzostwa Polski juniorek (1 finał) XXXII m. (Polanica-Zdrój 1975 – U20) Drużynowe Mistrzostwa Polski juniorów (1 medal) brązowy (Uniejów 1975) – Anilana Łódź

Aniela Kopiec

  Aniela Kopiec ur. 5 kwietnia 1925 zm. 25 kwietnia 1986 mistrzyni krajowa w grze korespondencyjnej I kategoria szachowa (1978)  Szachy korespondencyjne Indywidualne Mistrzostwa Polski kobiet w szachach korespondencyjnych (2 medale) złoty 2. finał (1975–1978) – I m. brązowy 3. finał (1979–1980) – III m. Wybrane sukcesy w grze korespondencyjnej 1980-1986 – reprezentantka Polski w […]

Józefa Kandora

  Józefa Kandora ur. 15 października 1930 zm. 9 stycznia 1982 mistrzyni krajowa w grze korespondencyjnej (1978) I kategoria szachowa (1975)  Szachy korespondencyjne Indywidualne Mistrzostwa Polski kobiet w szachach korespondencyjnych (1 medal) złoty 1. finał (1972–1974) – I m. Drużynowe Mistrzostwa Polski w szachach korespondencyjnych (2 finały, najlepszy wynik) 3. finał (1976–1977) – V m., […]