Kategoria: Uczestniczki DME

Malwina Szewczyk

  Malwina Szewczyk ur. 29 września 2004 I kategoria szachowa (2017) Osiągnięcia szachowe: Reprezentantka Polski w turniejach drużynowych Drużynowe Mistrzostwa Europy kobiet niesłyszących (1 raz, 1 medal) Baku 2015 – I szach. (2/5), brązowy medal wspólnie z drużyną Indywidualne Mistrzostwa Świata kobiet w szachach błyskawicznych (1 medal) brązowy (Erywań 2016) Indywidualne Mistrzostwa Świata niesłyszących – […]

Joanna Strześniewska

  Joanna Strześniewska ur. 9 lutego 1971 I kategoria szachowa (2018) Osiągnięcia szachowe: Reprezentantka Polski w turniejach drużynowych Drużynowe Mistrzostwa Świata kobiet niesłyszących (1 raz, 1 medal) Estoril 2010 – I szach. (2½/6), brązowy medal wspólnie z drużyną Drużynowe Mistrzostwa Europy kobiet niesłyszących (1 raz, 1 medal) Baku 2015 – II szach. (4/5), brązowy medal […]

Alicja Szczepaniak

  Alicja Szczepaniak ur. 3 sierpnia 1953 arcymistrzyni w grze korespondencyjnej (2011) Osiągnięcia szachowe: Reprezentantka Polski w finale Indywidualnych Mistrzostw Świata kobiet w szachach korespondencyjnych (1 raz) 10. finał (2014–?) – turniej niezakończony Indywidualne Mistrzostwa Polski w szachach korespondencyjnych (2 finały) 38. finał (1995–1997) – IX m. (7½/14) 59. finał (2016–2017) – XV m. (4/14) Indywidualne […]

Klaudia Wiśniowska

  Klaudia Wiśniowska ur. 5 sierpnia 1995 w Gorzowie Wielkopolskim mistrzyni FIDE (2013) Osiągnięcia szachowe: Reprezentantka Polski w turniejach drużynowych: Drużynowe Mistrzostwa Europy (1 raz) Warszawa 2013 – III szach. (5/9), w zespole Polska II Drużynowe Mistrzostwa Europy juniorek U18 (1 raz, 1 medal) Pardubice 2012 – II szach. (6½/8), srebrny medal wspólnie z drużyną […]

Anna Kantane

  Anna Kantane ur. 7 kwietnia 1995 we Wrocławiu (z domu Iwanow) mistrzyni międzynarodowa (2012) instruktor szachowy (2014) Osiągnięcia szachowe: Reprezentantka Polski w turniejach drużynowych: Drużynowe Mistrzostwa Europy (1 raz) Warszawa 2013 – II szach. (2½/8), w zespole Polska II Drużynowe Mistrzostwa Europy juniorek U18 (1 raz, 1 medal) Maribor 2013 – I szach. (5½/7), […]

Oliwia Kiołbasa

  Oliwia Kiołbasa ur. 26 kwietnia 2000 w Augustowie mistrzyni międzynarodowa (2016) Osiągnięcia szachowe: Reprezentantka Polski w turniejach drużynowych: Drużynowe Mistrzostwa Europy (1 raz) Warszawa 2013 – V szach. (4/6), w zespole Polska II Drużynowe Mistrzostwa Europy juniorek U18 (3 razy, 3 medale) Karpacz 2015 – I szach. (5/7), srebrny medal wspólnie z drużyną Celje […]

Krystyna Dąbrowska

  Krystyna Dąbrowska ur. 5 grudnia 1973 w Sokołowie Podlaskim arcymistrzyni (1994) Osiągnięcia szachowe: Reprezentantka Polski w turniejach drużynowych: Olimpiady szachowe (3 razy) Nowy Sad 1990 – III szach. (3½/8) Manila 1992 – II szach. (4½/10) Moskwa 1994 – II szach. (4½/9) Drużynowe Mistrzostwa Europy (1 raz) Debreczyn 1992 – III szach. (4/7) Reprezentantka Polski […]

Monika Krupa

  Monika Krupa ur. 3 grudnia 1977 we Wrocławiu (z domu Aksiuczyc) arcymistrzyni (2008) instruktor szachowy (2014) autorka książek szachowych http://www.monikakrupa.pl/ http://www.krolestwoszachow.pl/ Osiągnięcia szachowe: Reprezentantka Polski w turniejach drużynowych: Drużynowe Mistrzostwa Europy (1 raz) Pula 1997 – III szach. (1½/3) Indywidualne Mistrzostwa Polski kobiet (12 finałów w latach 1995–2009, 1 medal) srebrny Brzeg Dolny 1996 […]

Hanna Ereńska-Barlo

  Hanna Ereńska-Barlo ur. 12 listopada 1946 w Poznaniu arcymistrzyni (1981, jako pierwsza w historii polska szachistka) trener szachowy II klasy (1977) sędzia szachowy klasy państwowej (1988) występowała również pod nazwiskiem Ereńska-Radzewska Osiągnięcia szachowe: Reprezentantka Polski w turniejach drużynowych Olimpiady szachowe (8 razy, 2 medale) Skopje 1972 – II szach. (7½/9), 2. wynik indywidualny na szachownicy […]

Katarzyna Toma

  Katarzyna Toma ur. 16 września 1985 w Częstochowie arcymistrzyni (2012) trener szachowy klasy międzynarodowej (FIDE Trainer 2014) sędzia szachowy (2010) Osiągnięcia szachowe: Reprezentantka Polski w turniejach drużynowych: Drużynowe Mistrzostwa Europy (2 razy, 1 medal) Porto Karas 2011 – IV szach. (2/4), srebrny medal wspólnie z drużyną Warszawa 2013 – IV szach. (6½/9), w zespole […]

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close