Kategoria: Arcymistrzowie

Andrij Maksimenko

  Andrij Maksimenko ur. 7 grudnia 1969 w Czerkasach arcymistrz (1995) trener szachowy klasy międzynarodowej (FIDE Trainer 2007) obywatel Ukrainy (posiada również polskie obywatelstwo) Osiągnięcia szachowe: Indywidualne Mistrzostwa Polski (1 finał) Poznań 2015 – XIX m. (3/9) [system szwajcarski] Drużynowe Mistrzostwa Polski (5 razy w Ekstralidze) dwukrotnie IV m. (liga zjazdowa 2013, liga zjazdowa 2014) […]

Mieczysław Najdorf

  Mieczysław Najdorf ur. 15 kwietnia 1910 w Grodzisku Mazowieckim zm. 5 lipca 1997 w Maladze arcymistrz (1950) od 1944 obywatel Argentyny (Miguel Najdorf) Osiągnięcia szachowe: Reprezentant Polski w turniejach drużynowych Olimpiady szachowe (3 razy, 3 medale) Warszawa 1935 – III szach. (12/17), brązowy medal wspólnie z drużyną Sztokholm 1937 – II szach. (9½/16), brązowy […]

Akiba Rubinstein

  Akiba Rubinstein ur. 12 grudnia 1882 w Stawiskach zm. 15 marca 1961 w Antwerpii arcymistrz (1950) Osiągnięcia szachowe: Reprezentant Polski w turniejach drużynowych Olimpiady szachowe (2 razy, 2 medale) Hamburg 1930 – (15/17), złoty medal wspólnie z drużyną, najlepszy wynik indywidualny na szachownicy (medale za wyniki indywidualne były przyznawane od 1980) Praga 1931 – […]

Jurij Zezulkin

  Jurij Zezulkin ur. 16 sierpnia 1971 w Mińsku arcymistrz (1999) z pochodzenia Białorusin, obywatel Polski od 2010 http://www.caissa.pl/ Osiągnięcia szachowe: Indywidualne Mistrzostwa Polski w szachach szybkich IX m. (Płock 1997) Indywidualne Mistrzostwa Polski w szachach błyskawicznych V m. (Myślibórz 2010) XII m. (Bydgoszcz 2012) XVIII m. (Bydgoszcz 2009) Drużynowe Mistrzostwa Polski w szachach błyskawicznych […]

Bogdan Śliwa

  Bogdan Śliwa ur. 4 lutego 1922 w Krakowie zm. 16 maja 2003 w Krakowie arcymistrz honorowy (1987), mistrz międzynarodowy (1953) arcymistrz w grze korespondencyjnej (1995) sędzia szachowy klasy państwowej (1966) Osiągnięcia szachowe: Reprezentant Polski w turniejach drużynowych Olimpiady szachowe (7 razy) Helsinki 1952 – IV szach. (9/12) Moskwa 1956 – I szach. (9/16) Monachium 1958 – I […]

Marcin Kamiński

  Marcin Kamiński ur. 10 marca 1977 we Wrocławiu arcymistrz (1996) Osiągnięcia szachowe: Reprezentant Polski w turniejach drużynowych Olimpiady szachowe (3 razy, 1 medal) Moskwa 1994 – VI szach. (7/10) Erywań 1996 – III szach. (5/10) Elista 1998 – V szach. (6/8), brązowy medal za wynik indywidualny Reprezentant Polski w turniejach eliminacyjnych Mistrzostw Świata Turnieje […]

Adam Kuligowski

  Adam Kuligowski ur. 24 grudnia 1955 w Warszawie arcymistrz (1980) Osiągnięcia szachowe: Reprezentant Polski w turniejach drużynowych Olimpiady szachowe (3 razy, 1 medal) Buenos Aires 1978 – II szach. (10/13), najlepszy wynik indywidualny na szachownicy (medale za wyniki indywidualne były przyznawane od 1980) La Valletta 1980 – III szach. (10/13), srebrny medal za wynik […]

Aleksander Wojtkiewicz

  Aleksander Wojtkiewicz ur. 15 stycznia 1963 w Rydze zm. 14 lipca 2006 w Baltimore arcymistrz (1990) reprezentant Związku Radzieckiego do 1988 (na liście FIDE do 01.07.1988) reprezentant Stanów Zjednoczonych od 2002 (na liście FIDE od 01.10.2002) Osiągnięcia szachowe: Reprezentant Polski w turniejach drużynowych Olimpiady szachowe (2 razy) Nowy Sad 1990 – I szach. (8½/14) […]

Włodzimierz Schmidt

  Włodzimierz Schmidt ur. 10 kwietnia 1943 w Poznaniu arcymistrz (1976) trener szachowy klasy międzynarodowej (FIDE Senior Trainer 2004) publicysta szachowy Osiągnięcia szachowe: Reprezentant Polski w turniejach drużynowych Olimpiady szachowe (14 razy) Warna 1962 – V szach. (10/15) Tel Awiw 1964 – VI szach. (3/8) Lugano 1968 – IV szach. (8½/14) Siegen 1970 – IV […]

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close