Kategoria: Bez tytułu szachowego

Stanisław Biały

  Stanisław Biały ur. 10 kwietnia 1942 II kategoria szachowa  Szachy klasyczne Drużynowe Mistrzostwa Polski (1 medal, w barwach klubu AZS Kraków) brązowy (Wrocław 1961) Indywidualne Mistrzostwa Polski juniorów (1 finał) IX m. (Koszalin 1962 – U20)  Strony internetowe Karta na stronie PZSzach

Stanisław Turlej

  Stanisław Turlej ur. 26 maja 1936 zm. 28 kwietnia 2023 I kategoria szachowa (1968) trener szachowy klasy państwowej (1972) działacz szachowy  Wspomnienie Stanisława Turleja poznałem w 1989 roku w Domu Kultury Świt na warszawskim Bródnie. Już wtedy był uznanym sędzią klasy państwowej, mającym w swoim dorobku sędziowskim Mistrzostwa Polski czy turnieje międzynarodowe. Był jednym […]

Emil Czech

źródło: www.gwarek.com.pl (2023)   Emil Czech ur. 3 lutego 2014 II kategoria szachowa (2023) [II+]  Szachy klasyczne Indywidualne Mistrzostwa Polski juniorów (1 finał, 1 medal) brązowy (Jastrzębia Góra 2024 – U10)  Ranking FIDE Najwyższe rankingi w karierze szachy klasyczne – 1620 (2024-04) szachy szybkie – 1525 (2024-03)  Strony internetowe Karta na stronie FIDE Karta na […]

Wojciech Leitloff

  Wojciech Leitloff ur. 8 lipca 1971 II kategoria szachowa  Szachy klasyczne Drużynowe Mistrzostwa Polski juniorów (1 medal, w barwach klubu Anilana Łódź) srebrny (Częstochowa 1986)  Szachowe relacje rodzinne siostry: Edyta Leitloff (szachistka), Beata Leitloff (szachistka)

Grzegorz Sankiewicz

źródło: OPP Grudziądz (1996)   Grzegorz Sankiewicz ur. 1 maja 1940 zm. 7 sierpnia 2019 I kategoria szachowa (1980) trener szachowy II klasy sędzia szachowy I klasy działacz szachowy  Wspomnienie Grzegorz Sankiewicz urodził się w 1940 r. Jak wszyscy wiemy okupacja niemiecka i ciężkie lata powojenne hartowały charaktery ówczesnych dzieci. Grzegorz po ukończeniu Szkoły Średniej […]

Konrad Cieśla

  Konrad Cieśla ur. 30 października 1991 I kategoria szachowa (2003) trener szachowy II klasy (2021)  Szachy klasyczne Indywidualne Mistrzostwa Polski juniorów (7 finałów w latach 2000–2006, najlepszy wynik) XIV m. (Kołobrzeg 2001 – U10) Drużynowe Mistrzostwa Polski juniorów (1 raz w I lidze, w barwach klubu Fart Kielce) XII m. (Koszalin 2004)  Szachy szybkie […]

Łukasz Piotrowski

  Łukasz Piotrowski ur. 18 kwietnia 1980 I kategoria szachowa (1995)  Szachy klasyczne Indywidualne Mistrzostwa Polski juniorów (1 finał) XXIV m. (Nadole 1996 – U16) Drużynowe Mistrzostwa Polski juniorów (1 medal, w barwach klubu Górnik Zabrze) brązowy (Nadole 1995) IV m. (Biała Podlaska 1994)  Ranking FIDE Najwyższy ranking w karierze szachy klasyczne – 2155 (1997-01) […]

Rafał Kasperek

  Rafał Kasperek ur. 3 lipca 1990 w Dębicy I kategoria szachowa (2002) [I++]  Szachy klasyczne Indywidualne Mistrzostwa Polski juniorów (9 finałów w latach 1999–2008, najlepszy wynik) XI m. (Kołobrzeg 2000 – U10) Drużynowe Mistrzostwa Polski juniorów w szachach (2 razy w I lidze) dwukrotnie XI m. (Koszalin 2004, Szklarska Poręba 2006) – Rolnik Róża […]

Katarzyna Jańczak-Szpytman

  Katarzyna Jańczak-Szpytman ur. 7 kwietnia 1969 I kategoria szachowa (1985)  Szachy klasyczne Indywidualne Mistrzostwa Polski juniorek (6 finałów w latach 1983–1988, najlepsze wyniki) IX m. (Miętne 1987 – U19) X m. (Miętne 1986 – U19) Wybrane sukcesy w innych turniejach 1984 – dz. III m. w Sieradzu (turniej kadry juniorek AB U15) 1986 – […]

Magdalena Mackiewicz

  Magdalena Mackiewicz ur. w 1956 II kategoria szachowa  Szachy klasyczne Indywidualne Mistrzostwa Polski kobiet (1 finał) Wrocław 1975 – XXXI m. (5/11) [system szwajcarski] [dz. XXIV-XXXII m.] Indywidualne Mistrzostwa Polski juniorek (1 finał) XXXII m. (Polanica-Zdrój 1975 – U20) Drużynowe Mistrzostwa Polski juniorów (1 medal) brązowy (Uniejów 1975) – Anilana Łódź