Dominik Pędzich

Dominik Pędzich

fot. Krzysztof Szeląg (2018)

 

Dominik Pędzich

  • ur. 19 stycznia 1971 w Środzie Wielkopolskiej
  • mistrz międzynarodowy (1990)
  • instruktor szachowy klasy międzynarodowej (FIDE Instructor 2015)

Zobacz: wybrane partie Dominika Pędzicha

Osiągnięcia szachowe:

Reprezentant Polski w turniejach drużynowych


Indywidualne Mistrzostwa Polski (7 finałów w latach 1990–1997)


Drużynowe Mistrzostwa Polski (7 medali)


Klubowy Puchar Europy (1 medal)

  • srebrny (Kazań 1997)

Indywidualne Mistrzostwa Polski w szachach szybkich


Indywidualne Mistrzostwa Polski w szachach błyskawicznych


Drużynowe Mistrzostwa Polski w szachach błyskawicznych (6 medali)


Indywidualne Mistrzostwa Świata juniorów (2 razy w latach 1990–1991)

  • VIII m. (Santiago 1990 – U20)
  • XIII m. (Mamaja 1991 – U20)

Indywidualne Mistrzostwa Europy juniorów (1 raz)

  • XVI m. (Arnhem 1989/90 – U20)

Indywidualne Mistrzostwa Polski juniorów (8 finałów w latach 1983–1990, 1 medal)


Drużynowe Mistrzostwa Polski juniorów (2 medale)


Indywidualne Mistrzostwa Polski przedsiębiorców (1 medal)

  • brązowy (Ostrów Wielkopolski 2011)

Wybrane sukcesy w innych turniejach

  • 1986 – dz. I m. w Poznaniu (MTS, turniej otwarty)
  • 1989 – I m. w Hallsbergu (1988/89), dz. III m. w Lubniewicach (półfinał MP)
  • 1990 – dz. II m. w Nowym Sadzie
  • 1991 – II m. w Berlinie, dz. II m. w Międzybrodziu Żywieckim (półfinał MP)
  • 1992 – dz. I m. w Krakowie (Cracovia, open A)
  • 1994 – dz. I m. w Rewalu (Konik Morski Rewala), I m. w Częstochowie (Yawal open), II m. w Jarosławcu (Jantar Jarosławca)
  • 1995 – dz. I m. w Nadolu (półfinał MP), dz. II m. w Głuchołazach (Puchar Gór Opawskich), dz. II m. w Koszalinie (Memoriał Józefa Kochana)
  • 1996 – I m. w Bagneux, I m. w Poznaniu (MTS), dz. I m. w Raciborzu (półfinał MP)
  • 2000 – dz. I m. w Chicago

Ranking FIDE

  • najwyższy ranking w karierze – 2465 (1 stycznia 1997)

Wybrane osiągnięcia trenerskie

  • 1995 – Guarapuava, sekundant – MŚJ do lat 16 – Jan Piński
  • 1998 – Sopot, sekundant WGM Moniki Soćko podczas finału MP kobiet
  • 1999 – Polanica, sekundant GM Roberta Kuczyńskiego podczas finału MP mężczyzn
  • 1999 – Erewań, trener – MŚJ do lat 20 – Paweł BlehmAgnieszka Matras
  • 2004 – Wolsztyn, trener – „Akademia Szachowa Niepełnosprawnych”
  • 2004 – Obra, trener –  Akademia Młodzieżowa
  • 2007 – Sibenik, trener – MEJ do lat 18 – juniorzy Polonii Warszawa
  • 2008 – Ustroń, trener – MP do lat 10 i 12 – Dominik Rzeszowski i Paweł Jarmuła
  • 2008 – Szczawno-Zdrój, trener – OOM do lat 14 – Sebastian Malec i Filip Adamus
  • 2009 – Chotowa, trener – I Liga Juniorów – Polonia Warszawa (złoty medal)
  • 2009 – Fermo, trener – MEJ – Kinga PastuszkoMaria Leks (brązowy medal)
  • 2009 – Nagroda za osiągnięcia w szkoleniu w 2009, od Ministerstwa Sportu i Turystyki
  • 2010 – Karpacz, trener – MP do lat 16 i 18 – Maria LeksMonika Głuszko
  • 2010 – Wisła, trener – MP do lat 10 i 12 – juniorzy Polonii Warszawa
  • 2010 – Sękocin, trener OOM do lat 14 – Paweł Jarmuła
  • 2010 – Ustroń, trener – Ekstraliga Juniorów  – Polonia Warszawa (złoty medal)
  • 2011 – Suwałki, trener – Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – juniorzy Polonii Warszawa
  • 2011 – Ustroń, trener – Ekstraliga Juniorów – Polonia Warszawa (srebrny medal)
  • 2012 – Solina, trener – Mistrzostwa Polski do lat 16 i 18 juniorzy Polonii Warszawa
  • 2012 – Solina, trener – Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Umysłowych – juniorzy Polonii Warszawa
  • 2012 – Poronin, trener – Mistrzostwa Polski do lat 12 juniorzy Polonii Warszawa
  • 2012 – Gołuchów, trener – Akademia WZSzach
  • 2012 – Poznań, trener – Akademia WZSzach
  • 2013 – Wałbrzych, trener – Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Umysłowych – juniorzy Polonii Warszawa
  • 2013 – Warszawa, trener – Akademia MZSzach
  • 2013 – Karpacz, trener – Ekstraliga Juniorów – Polonia Warszawa (brązowy medal)
  • 2014 – Jastrzębia Góra, trener – Mistrzostwa Polski do lat 16 i 18 juniorzy Polonii Warszawa
  • 2014 – Spała, trener – Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Umysłowych – juniorzy Polonii Warszawa
  • 2014 – Konya/Turcja, trener polskiej drużyny juniorów w IV Międzynarodowym Festiwalu Gier „Rumi 2014”
  • 2014 – Iasi, trener  polskiej drużyny na  Drużynowe Mistrzostwa Europy juniorów do lat 18 – srebrny medal
  • 2014 – Kielce, trener – Ekstraliga Juniorów – Polonia   Warszawa
  • 2014 – Poznań, trener – Akademia WZSzach
  • 2014 – Gyor/Węgry, trener polskiej drużyny na Olimpiadzie juniorów do lat 16
  • 2014 – Nagroda za osiągnięcia szkoleniowe w roku 2014, od Ministra Sportu i Turystyki
  • 2015 – Jastrzębia Góra, trener – Mistrzostwa Polski młodzików do lat 10 juniorzy Polonii Warszawa
  • 2015 – Poznań, trener – Akademia WZSzach
  • 2015 – Karpacz, trener – Mistrzostwa Polski do lat 16 i 18 juniorzy Polonii Warszawa
  • 2015 – Suwałki, trener – Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Umysłowych – juniorzy Polonii Warszawa
  • 2015 – Ustroń, trener – Ekstraliga Juniorów – Polonia Warszawa zajęła (srebrny medal)

Strony internetowe:

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close