Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach 1974

5. Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach

1 liga
Poznań, 20 – 30 sierpnia 1974
1973 | 1974 | 1975
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 DLS
1 Start Katowice 3 4 3 5 6 45 11
2 Flota Gdynia 4 2 3 3 3 5 4 40 10
3 Start Lublin 2 3 3 4 4 39
4 Łączność Bydgoszcz 4 2 3 4 5 38  9½
5 Avia Świdnik 3 3 3 4 3 3 37½  9½
6 Lech Poznań 2 3 3 3 4 3 5 34  8½
7 Maraton Warszawa 3 3 2 4 2 5 32½  8
8 Legion Warszawa 1 2 4 3 4 32  8
9 Pocztowiec Poznań 3 2 3 3 2 4 3 30  7½
10 Start Łódź 2 2 4 2 3 27  6½
11 Anilana Łódź 1 2 ½ 1 3 3 3 26½  6½
12 Hutnik Nowa Huta 0 ½ 1 1 2 ½ 14½  3½

Sędzia główny: Stanisław Grocholski
Skład drużyn: 2 juniorów U20, 2 juniorów U17,  1 juniorka U20, 1 juniorka U17
Bez spadków, o składzie ligi juniorów decydował skład ligi seniorów z tego samego roku
Punktacja do ligi seniorów (DLS): 25% punktów


Składy drużyn

1 Start Katowice 45 66 2 Flota Gdynia 40 66

1
2
.
3
4
5
6
.
.
.
.
.
.
.
Jan Przewoźnik
Antoni Gryga
Karol Zieleźnik
Marian Twardoń
Zbigniew Szczerek
Zofia Burda
Ewa Bogucka
.
.
.
.
.
.
.

7
1
8
8
6
9
11
2
11
11
11
11
1
2
3
4
.
5
6
.
.
.
.
.
.
.
Franciszek Piechocki
Leszek Łobacz
Piotr Przybylski
Krzysztof Jurkiewicz
Piotr Popiel
M.Miedzińska
Anna Łobacz
.
.
.
.
.
.
.
8
.

.
.
.
11
.
9
.
.
.
11

3 Start Lublin 39 66 4 Łączność Bydgoszcz 38 66

1
2
3
4
.
5
6
.
.
.
.
.
.
.
Andrzej Pleszczyński
Andrzej Matysek
Jerzy Dybowski
Zbigniew Mitura
Jan Pleszczyński
Barbara Majdiuk
Zofia Ciechocińska
.
.
.
.
.
.
.
.
8
.
.
.
9
.
11
.
.
.
11
11
1
2
3
4
5
6
.
.
.
.
.
.
Przemysław Cichocki
Tomasz Rak
Krzysztof Lewandowski
Adam Kaczmarek
Hanna Jagodzińska
Zofia Berdik
.
.
.
.
.
.
.

.


.
.
11
.
11
11
.

5 Avia Świdnik 37½ 66 6 Lech Poznań 34 66

1
2
3
4
5
6
.
.
.
.
.
.
Romuald Izdebski
W.Zmokły
Marek Hawełko
Tomasz Tomiło
Jolanta Abramowicz
Barbara Tabaczyńska
.
.
.
.
.
.

.

8
.
.
11
.
11
11
.
.
1
2
.
3
4
.
.
.
5
6
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Waldemar Krych
Ryszard Kwiatkowski
Maciej Przysiecki
Marek Maćkowiak
Paweł Stempin
Marek Rybski
Adam Zagierski
Mirosław Tomkowiak
Kamila Dembecka
Danuta Maciejewska
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

0

4


½
0
7
9
5
7
6
9
5
2
1
11
11

7 Maraton Warszawa 32½ 66 8 Legion Warszawa 32 66

1
2
3
4
5
6
.
.
.
.
.
.
Wojciech Ehrenfeucht
Jacek Marks
Marcin Smoczyński
Wojciech Wojtowicz
Jolanta Wójcik
A.Gętek
.
.
.
.
.
.
9
.

.
.
.
11
.
11
.
.
.
1
2
.
3
4
.
5
6
.
.
.
.
.
.
.
.
Bogusław Borysiak
Tomasz Pawłowski
Bogdan Michalak
Zbigniew Biegański
Żywomir Kieszczyński
Lech Dzierżanowski
Hanna Bartczak
.
.
.
.
.
.
.
7


5

6

0
10
7
5
9
4
9
11
11

9 Pocztowiec Poznań 30 66 10 Start Łódź 27 66

1
2
3
4
5
6
.
.
.
.
.
.
Kuba Miedziński
Stefan Samól
Paweł Staniszewski
Eugeniusz Dziwak
Liliana Bojanowska
Romana Białęska
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
11
1
2
3
4
5
6
.
.
.
.
.
.
Janusz Młynarczyk
Paweł Mikołajczyk
Robert Andrzejewski
Jacek Oskulski
Irmina Stasiak
G.Geler
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

11 Anilana Łódź 26½ 66 12 Hutnik Nowa Huta 14½ 66

1
2
3
4
5
6
.
.
.
.
.
.
Tomasz Rakowiecki
Sławomir Szmaciński
Zbigniew Nowosz
Józef Kubacki
Elżbieta Gutt
Aleksandra Malinowska
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

.
.
.
.
.
11
.
1
2
3
4
5
6
.
.
.
.
.
.
Jan Ozga
Waldemar Ząbczyk
M.Kępiński
Z.Oktawiec

E.Blecharska
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
0
.
.
.
.
.
11
.

Najlepsze wyniki na szachownicach

1 . Wojciech Ehrenfeucht Maraton Warszawa 9 11
2 . Andrzej Matysek Start Lublin 8 11
3 . Marian Twardoń Start Katowice 8 11
4 . Zbigniew Szczerek
Tomasz Tomiło
Start Katowice
Avia Świdnik
8 11
5 . Hanna Jagodzińska Łączność Bydgoszcz 11
6 . Zofia Ciechocińska Start Lublin 11

 

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close