Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach 1980

11. Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach

1979 | 1980 | 1981
I liga
Krosno, 17 – 28 sierpnia 1980
Sędzia główny:
System kołowy, 6 szachownic 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 DLS
1  Legion Warszawa 43½ 11
2  Hutnik Warszawa 41½ 10½
3  Skra-Komobex Częstochowa 37 9
4  Górnik 09 Mysłowice 37 9
5  Maraton Warszawa 35½ 9
6  Anilana Łódź 34½
7  Hutnik Kraków 31
8  Polonia Warszawa 30½
9  Hetman Wrocław 30
10  Łączność Bydgoszcz 28 7
11  Avia Świdnik 27½ 7
12  Karpaty Krosno 20 5
Bez spadków, o składzie ligi juniorów decydował skład I ligi seniorów DMP 1980
Punktacja do ligi seniorów (DLS): 25% punktów
Tabela postępowa
Nr Klub 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Mce
1  Hutnik Kraków 1.5 27.5 31 7
2  Skra-Komobex Częstochowa 3 22 25.5 32.5 37 3
3  Avia Świdnik 4 7 10 25.5 27.5 11
4  Anilana Łódź 3 7 23 26 32 34.5 6
5  Maraton Warszawa 2.5 6 9 24 27 31 35.5 5
6  Hutnik Warszawa 4 6 9.5 26.5 31.5 40.5 41.5 2
7  Polonia Warszawa 2 3 5 29 30.5 8
8  Górnik 09 Mysłowice 3.5 7.5 11.5 25 28 33.5 37 4
9  Hetman Wrocław 3 5.5 8 26 30 9
10  Karpaty Krosno 2 4 7 18.5 20 12
11  Łączność Bydgoszcz 3 6 25.5 28 10
12  Legion Warszawa 4.5 9.5 12.5 25.5 30.5 38.5 43.5 1
1 runda 2 runda
Hutnik Kraków – Legion Warszawa
Skra Częstochowa – Łączność Bydgoszcz
Avia Świdnik – Karpaty Krosno
Anilana Łódź – Hetman Wrocław
Maraton Warszawa – Górnik 09 Mysłowice
Hutnik Warszawa – Polonia Warszawa
1½ : 4½
3 : 3
4 : 2
3 : 3
2½ : 3½
4 : 2
Legion Warszawa – Polonia Warszawa
Górnik 09 Mysłowice – Hutnik Warszawa
Hetman Wrocław – Maraton Warszawa
Karpaty Krosno – Anilana Łódź
Łączność Bydgoszcz – Avia Świdnik
Hutnik Kraków – Skra Częstochowa
5 : 1
4 : 2
2½ : 3½
2 : 4
3 : 3
:
3 runda 4 runda
Skra Częstochowa – Legion Warszawa
Avia Świdnik – Hutnik Kraków
Anilana Łódź – Łączność Bydgoszcz
Maraton Warszawa – Karpaty Krosno
Hutnik Warszawa – Hetman Wrocław
Polonia Warszawa – Górnik 09 Mysłowice
3 : 3
3 : 3
:
3 : 3
3½ : 2½
2 : 4
Legion Warszawa – Górnik 09 Mysłowice
Hetman Wrocław – Polonia Warszawa
Karpaty Krosno – Hutnik Warszawa
Łączność Bydgoszcz – Maraton Warszawa
Hutnik Kraków – Anilana Łódź
Skra Częstochowa – Avia Świdnik
5 runda 6 runda
Avia Świdnik – Legion Warszawa
Anilana Łódź – Skra Częstochowa
Maraton Warszawa – Hutnik Kraków
Hutnik Warszawa – Łączność Bydgoszcz
Polonia Warszawa – Karpaty Krosno
Górnik 09 Mysłowice – Hetman Wrocław
Legion Warszawa – Hetman Wrocław
Karpaty Krosno – Górnik 09 Mysłowice
Łączność Bydgoszcz – Polonia Warszawa
Hutnik Kraków – Hutnik Warszawa
Skra Częstochowa – Maraton Warszawa
Avia Świdnik – Anilana Łódź
4 : 2
2½ : 3½
1½ : 4½
3 : 3
3½ : 2½
2½ : 3½
7 runda 8 runda
Anilana Łódź – Legion Warszawa
Maraton Warszawa – Avia Świdnik
Hutnik Warszawa – Skra Częstochowa
Polonia Warszawa – Hutnik Kraków
Górnik 09 Mysłowice – Łączność Bydgoszcz
Hetman Wrocław – Karpaty Krosno
3½ : 2½
4 : 2
4½ : 1½
3½ : 2½
4 : 2
2½ : 3½
Legion Warszawa – Karpaty Krosno
Łączność Bydgoszcz – Hetman Wrocław
Hutnik Kraków – Górnik 09 Mysłowice
Skra Częstochowa – Polonia Warszawa
Avia Świdnik – Hutnik Warszawa
Anilana Łódź – Maraton Warszawa
5 : 1
4 : 2
3 : 3
3½ : 2½
1 : 5
3 : 3
9 runda 10 runda
Maraton Warszawa – Legion Warszawa
Hutnik Warszawa – Anilana Łódź
Polonia Warszawa – Avia Świdnik
Górnik 09 Mysłowice – Skra Częstochowa
Hetman Wrocław – Hutnik Kraków
Karpaty Krosno – Łączność Bydgoszcz
Legion Warszawa – Łączność Bydgoszcz
Hutnik Kraków – Karpaty Krosno
Skra Częstochowa – Hetman Wrocław
Avia Świdnik – Górnik 09 Mysłowice
Anilana Łódź – Polonia Warszawa
Maraton Warszawa – Hutnik Warszawa
11 runda
Hutnik Warszawa – Legion Warszawa
Polonia Warszawa – Maraton Warszawa
Górnik 09 Mysłowice – Anilana Łódź
Hetman Wrocław – Avia Świdnik
Karpaty Krosno – Skra Częstochowa
Łączność Bydgoszcz – Hutnik Kraków
1 : 5
1½ : 4½
3½ : 2½
4 : 2
1½ : 4½
2½ : 3½
Składy drużyn (2 juniorów U20, 2 juniorów U17, 1 juniorka U20, 1 juniorka U17) (dane niekompletne)
1 Legion Warszawa 43½ 66 2 Hutnik Warszawa 41½ 66
1
2
3
4
5
6
.
.
.
.
.
.
.
.
Leszek Gawarecki
Andrzej Szymański
Janusz Pawlik
Marek Bućko
Agnieszka Brustman
Aleksandra Chmielnicka
Andrzej Banaszuk
Maciej Chmielnicki
.
.
.
.
2010
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
1
2
3
4
5
6
.
.
.
.
.
.
.
Tomasz Suchocki
Manfred Mannke
.
.
Grażyna Szymańska
.
Aleksander Czerwoński
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
3 Skra-Komobex Częstochowa 37 66 4 Górnik 09 Mysłowice 37 66
1
2
3
4
5
6
.
.
.
.
.
.
m.in. Tadeusz Karpik, Tomasz Giżyński .
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
1
2
.
3
4
5
6
.
.
.
.
.
.
.
Henryk Sobura
Paweł Dela
Marek Sensuła
Aleksander Masternak
Tomasz Chachaj
Anna Karpacz
Barbara Graczyk
.
.
.
.
.
.
.
9
3
1



11
.
.
11
11
11
11
5 Maraton Warszawa 35½ 66 6 Anilana Łódź 34½ 66
1
2
3
4
5
6
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
1
2
3
4
5
6
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
7 Hutnik Kraków 31 66 8 Polonia Warszawa 30½ 66
1
2
3
4
5
6
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
1
2
3
4
5
6
.
.
.
.
.
.
Marek Kolasiński
Paweł Kruza
.
Jan Sobczak
Bogusława Autowicz
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
9 Hetman Wrocław 30 66 10 Łączność Bydgoszcz 28 66
1
2
3
4
5
6
.
.
.
.
.
.
Grzegorz Antkowiak
Józef Borkowski

Dariusz Kołodziej
Mirosław Perdek
Małgorzata Kanarek
Bożena Kanarek
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
1
2
.
3
4
5
6
.
.
.
.
.
.
.
Krzysztof Lewandowski
Piotr Skowroński
Dariusz Łunkiewicz
Katarzyna Czarska
Ewa Kaczmarek
Marzena Czarska
Joanna Jagodzińska
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
11 Avia Świdnik 27½ 66 12 Karpaty Krosno 20 66
1
2
3
4
5
6
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
1
2
3
4
5
6
.
.
.
.
.
.
Agnieszka Fornal, Kamil Rachwał, Maria Żywiec, Bogdan Czernicki, Robert Ziobro, Witold Deptuch, Krzysztof Parfiński, Bogdan Czernicki, Marta Lachowska, Marian Lorenc .
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Najlepsze wyniki na szachownicach
1
2
3
4
5
6
II liga
Grupa A Grupa B
17 – 28 sierpnia 1980
Sędzia główny:
system kołowy,
11 rund, 4 szachownice
Gorzów Wielkopolski, 17 – 28 sierpnia 1980
Sędzia główny:
1 1 Formet Bydgoszcz 33½
2 2 Legrol Legnica 28½ 7
3 3 Piast Gliwice 24½ 6
4 4 GKS Katowice 24 6
5 5 Maraton Wrocław 23½ 6
6 6 Gedania Gdańsk 22½
7 7 Stilon Gorzów Wielkopolski 22
8 8 Czarni Rzeszów 22
9 9 Pocztowiec Poznań 19
10 10 Arka Gdynia 16 4
11 11 Lech Poznań 15
12 12 Kolejarz Opole 13½ 3
Bez awansów i spadków, o składzie ligi juniorów decydował skład II ligi seniorów DMP 1980
Punktacja do ligi seniorów (DLS): 25% punktów
Składy zwycięskich drużyn
?
Formet Bydgoszcz Mariusz Mazalon (6½), Krzysztof Żołnierowicz (10), Jacek Gębala (6½), Małgorzata Wiese (10½)
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 1
2 2 Krzysztof Żołnierowicz Formet 10
3 3
4 4 Małgorzata Wiese Formet 10½

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close