Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach 1994

25. Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach

1993 | 1994 | 1995
I liga
Biała Podlaska, 19 – 29 sierpnia 1994
Sędzia główny: Tadeusz Popławski
System kołowy, 6 szachownic 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
1  Polonia Warszawa 4 3 3 4 6 4 5 43½
2  Gedania Gdańsk 2 3 4 3 5 5 37
3  Śródmieście Wrocław 3 3 4 3 3 4 34
4  Górnik Zabrze ½ 3 3 5 32½
5  RMKS Rybnik (31) (↓) 3 2 3 3 2 3 2 5 30
6  ZPD Jasień 3 2 3 3 4 4 29
7  Włókniarz Bielsko-Biała 3 3 4 27½
8  EMDEK Bydgoszcz 2 1 3 3 4 3 2 4 27
9  Start Lublin 0 3 3 2 24
10  MDK Biała Podlaska (24½) (↓) 2 2 2 2 3 23½
11  Maraton Warszawa (↓) 1 1 1 1 2 3 20
Zobacz też: DMP 1994
Ze startu zrezygnował klub Legion Warszawa.
W meczu XI rundy pomiędzy RMKS Rybnik a MDK Biała Podlaska (3 : 3), w wyniku niesportowego przebiegu partii dwa wyniki
(M.Myć – M.Wałach oraz R.Zych – P.Stefanek) zostały zweryfikowane jako obustronne walkowery.
Oba kluby zostały zdegradowane – RMKS Rybnik do II ligi, a MDK Biała Podlaska – do ligi okręgowej.
Tabela postępowa
Nr Klub 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Mce
1  Śródmieście Wrocław 0 3 6 9 13 17.5 19 23.5 27.5 31 34 3
2  Start Lublin 3.5 6.5 6.5 9.5 11 13 16.5 16.5 19 22.5 24 9
3  RMKS Rybnik 3 5 8 11 11 13 16.5 21.5 24.5 28 30 5
4  Gedania Gdańsk 4.5 7 12 15 19.5 23.5 23.5 26.5 31.5 33.5 37 2
5  ZPD Jasień 3 6.5 9 12 14 18 20.5 23.5 23.5 27.5 29 6
6  Maraton Warszawa 1 4.5 7.5 8.5 12 13.5 16 17 18 20 20 11
7  Polonia Warszawa 5 5 8 12 17.5 21.5 26 32 35 39 43.5 1
8  Włókniarz Bielsko-Biała 3 5.5 8.5 8.5 11 13.5 17.5 19 22.5 25 27.5 7
9  MDK Biała Podlaska 1.5 4 7 9 12.5 12.5 15 17 19 21.5 23.5 10
10  Górnik Zabrze 3 6.5 10 15 15.5 19 22.5 22.5 25.5 28 32.5 4
11  EMDEK Bydgoszcz 2.5 6.5 7.5 10.5 13 15 17 21 24 24 27 8
1 runda 2 runda
Start Lublin – EMDEK Bydgoszcz
RMKS Rybnik – Górnik Zabrze
Gedania Gdańsk – MDK Biała Podlaska
ZPD Jasień – Włókniarz Bielsko-Biała
Maraton Warszawa – Polonia Warszawa
Śródmieście Wrocław (pauza)
3½ : 2½
3 : 3
4½ : 1½
3 : 3
1 : 5
Włókniarz Bielsko-Biała – Maraton Warszawa
MDK Biała Podlaska – ZPD Jasień
Górnik Zabrze – Gedania Gdańsk
EMDEK Bydgoszcz – RMKS Rybnik
Śródmieście Wrocław – Start Lublin
Polonia Warszawa (pauza)
2½ : 3½
2½ : 3½
3½ : 2½
4 : 2
3 : 3
3 runda 4 runda
RMKS Rybnik – Śródmieście Wrocław
Gedania Gdańsk – EMDEK Bydgoszcz
ZPD Jasień – Górnik Zabrze
Maraton Warszawa – MDK Biała Podlaska
Polonia Warszawa – Włókniarz Bielsko-Biała
Start Lublin (pauza)
3 : 3
5 : 1
2½ : 3½
3 : 3
3 : 3
MDK Biała Podlaska – Polonia Warszawa
Górnik Zabrze – Maraton Warszawa
EMDEK Bydgoszcz – ZPD Jasień
Śródmieście Wrocław – Gedania Gdańsk
Start Lublin – RMKS Rybnik
Włókniarz Bielsko-Biała (pauza)
2 : 4
5 : 1
3 : 3
3 : 3
3 : 3
5 runda 6 runda
Gedania Gdańsk – Start Lublin
ZPD Jasień – Śródmieście Wrocław
Maraton Warszawa – EMDEK Bydgoszcz
Polonia Warszawa – Górnik Zabrze
Włókniarz Bielsko-Biała – MDK Biała Podlaska
RMKS Rybnik (pauza)
4½ : 1½
2 : 4
3½ : 2½
5½ : ½
2½ : 3½
Górnik Zabrze – Włókniarz Bielsko-Biała
EMDEK Bydgoszcz – Polonia Warszawa
Śródmieście Wrocław – Maraton Warszawa
Start Lublin – ZPD Jasień
RMKS Rybnik – Gedania Gdańsk
MDK Biała Podlaska (pauza)
3½ : 2½
2 : 4
4½ : 1½
2 : 4
2 : 4
7 runda 8 runda
ZPD Jasień – RMKS Rybnik
Maraton Warszawa – Start Lublin
Polonia Warszawa – Śródmieście Wrocław
Włókniarz Bielsko-Biała – EMDEK Bydgoszcz
MDK Biała Podlaska – Górnik Zabrze
Gedania Gdańsk (pauza)
2½ : 3½
2½ : 3½
4½ : 1½
4 : 2
2½ : 3½
EMDEK Bydgoszcz – MDK Biała Podlaska
Śródmieście Wrocław – Włókniarz Bielsko-Biała
Start Lublin – Polonia Warszawa
RMKS Rybnik – Maraton Warszawa
Gedania Gdańsk – ZPD Jasień
Górnik Zabrze (pauza)
4 : 2
4½ : 1½
0 : 6
5 : 1
3 : 3
9 runda 10 runda
Maraton Warszawa – Gedania Gdańsk
Polonia Warszawa – RMKS Rybnik
Włókniarz Bielsko-Biała – Start Lublin
MDK Biała Podlaska – Śródmieście Wrocław
Górnik Zabrze – EMDEK Bydgoszcz
ZPD Jasień (pauza)
1 : 5
3 : 3
3½ : 2½
2 : 4
3 : 3
Śródmieście Wrocław – Górnik Zabrze
Start Lublin – MDK Biała Podlaska
RMKS Rybnik – Włókniarz Bielsko-Biała
Gedania Gdańsk – Polonia Warszawa
ZPD Jasień – Maraton Warszawa
EMDEK Bydgoszcz (pauza)
3½ : 2½
3½ : 2½
3½ : 2½
2 : 4
4 : 2
11 runda
Polonia Warszawa – ZPD Jasień
Włókniarz Bielsko-Biała – Gedania Gdańsk
MDK Biała Podlaska – RMKS Rybnik
Górnik Zabrze – Start Lublin
EMDEK Bydgoszcz – Śródmieście Wrocław
Maraton Warszawa (pauza)
4½ : 1½
2½ : 3½
2 : 2
4½ : 1½
3 : 3
Składy drużyn (2 juniorów U19, 2 juniorów U15, 1 juniorka U19, 1 juniorka U15)
1 Polonia Warszawa 43½ 60 2 Gedania Gdańsk 37 60
1
2
3
4
5
6
mf
mf
.
.
mf
.
Bartłomiej Macieja
Bartosz Soćko
Jan Piński
Marcin  Kotarba
Iweta Radziewicz
Mariola Rutkowska
2420
2345
2200
2085
2150
.
7
8



9
10
10
10
10
10
10
1
2
3
4
5
6
mm
mf
.
.
.
.
Piotr Murdzia
Robert Kempiński
Łukasz Twardowski
Tomasz Kempiński
Dorota Nikonowicz
Agnieszka Okulewicz
2430
2385
2230
2080
2060
.





10
10
10
10
10
10
3 Śródmieście Wrocław 34 60 4 Górnik Zabrze 32½ 60
1
2
.
3
4
.
5
6
.
.
.
.
.
.
.
.
Jarosław Suleja
Tomasz Jakubowski
Edward Łupkowski
Łukasz Dobosz
Hubert Bogenryter
Sławomir Purc
Monika Aksiuczyc
Anna Kucypera
2220
2210
2155
.
.
.
2040
.


4


7

8
5
7
5
6
9
10
10
1
2
3
4
.
5
6
.
.
.
.
.
.
.
Marcin Szajda
Daniel Dziurdzia
Łukasz Piotrowski
Zdzisława Wiliczkiewicz
Katarzyna Strzelczyk
2400
2300
.
.
.
.
.

8
1
0
6
6
6
10
10
8
2
10
10
10
5 RMKS Rybnik 30 60 6 ZPD Jasień 29 60
1
2
3
4
5
6
mf
.
.
.
mm
.
Marcin Wałach
Przemysław Grądalski
Piotr Stefanek
Maciej Chmieliński
Monika Bobrowska
Agnieszka Matras
2265
2225
2065
.
2265
.
5




2
10
10
10
10
10
10
1
2
.
3
4
5
6
.
.
.
.
.
.
.
Grzegorz Murawski
Aleksander Kiełbratowski
P.Murawski
Rafał Biały
Marek Zembaty
Barbara Grabarska
Marta Nowakowska
2260
.
.
2095
.
2085
.
4
1
0

7
8
10
7
3
10
10
10
10
7 Włókniarz Bielsko-Biała 27½ 60 8 EMDEK Bydgoszcz 27 60
1
2
3
4
5
6
.
.
.
.
.
.
.
.
Czesław Spisak
Sławomir Piter
Rafał Antoniewski
Roman Gigoń
Agnieszka Jobke
Katarzyna Cieślawska
Joanna Zimny
2225
.
.
.
.
.
.

2
7

½
5
1
10
10
10
10
4
10
6
1
2
3
4
5
6
.
.
.
.
.
.
Wieslaw Krużyński
Rafał Lewandowski
Tomasz Kucharski
Marcin Urbanek
Anna Maleska
Joanna Sewina
.
.
.
.
.
.



4

6
10
10
10
10
10
10
9 Start Lublin 24 60 10 MDK Biała Podlaska 23½ 60
1
2
3
4
5
6
.
.
.
.
.
.
Michał Swół
Rafał Łobejko
Adam Dudziak
Marcin Mąka
Dorota Niemiec
Magdalena Mąka
2270
2245
.
.
.
.


5
5
½
10
10
10
10
10
10
1
2
.
3
4
.
5
6
.
.
.
.
.
.
.
.
Marcin Myć
Marek Kosiorek
Paweł Madyński
Zenon Kopeć
Robert Zych
Maksymilian Mulawa
Agnieszka Rybak
Maja Izdebska
2255
2255
.
.
.
.
2135
2085

4
2
0
2
1
4
9
8
9
3
2
10
8
10
10
11 Maraton Warszawa 20 60
1
2
.
3
4
5
.
6
.
.
.
.
.
.
.
.
Łukasz Dworakowski
Grzegorz Protaziuk
Bartosz Warszawski
Krzysztof Jakubowski
Maciej Jakubowski
Joanna Dworakowska
Anna Protaziuk
Małgorzata Sobocińska
2310
2270
2155
.
.
2165
.
.
7

½
½
2
4

2
10
8
2
10
10
7
3
10
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Piotr Murdzia Gedania Gdańsk 10
2 Robert Kempiński Gedania Gdańsk 10
3 Jan Piński
Łukasz Twardowski
Rafał Biały
Polonia Warszawa
Gedania Gdańsk
ZPD Jasień
10
4 Sławomir Purc Śródmieście Wrocław 7  9
5 Monika Bobrowska RMKS Rybnik 10
6 Mariola Rutkowska
Maja Izdebska
Polonia Warszawa
MDK Biała Podlaska
9 10
II liga
Słupsk, 3 – 12 sierpnia 1994 (system szwajcarski, 10 rund, 6 szachownic)
Sędzia główny: Mirosław Gnieciak, dyrektor turnieju: Janusz Gdański
1 Przełom Postomino (↑) 40 15 Jagiellonia Białystok 30 274,5
2 Górnik 23 Czerwionka (↑) 38½ 16 Polonia Słupsk 29½ 306,0
3 Almat-Enter Szczecin (↑) 35½ 17 Apator Toruń 29½ 302,5
4 ZSSO Skierniewice 33 18 Rolnik Róża 29½ 301,5
5 Polonia Wrocław 32 19 Raków Częstochowa 29½ 292,5
6 Drakon Lublin 31½ 20 MKS Kraków 29½ 290,0
7 Hetman Bydgoszcz 31 21 PTSz Płock (↓) 29
8 Pocztowiec Poznań 30½ 310,5 22 Ostrovia Ostrów Wielkopolski (↓) 28½ 291,0
9 Lech Poznań 30½ 306,5 23 Hetman Wrocław (↓) 28½ 283,5
10 UNTS Warszawa 30½ 296,0 24 Zakrzewo-Start Elbląg (↓) 28½ 273,0
11 Stilon Gorzów Wielkopolski 30 322,0 25 Zryw Włocławek (↓) 24½
12 Kolejarz Katowice 30 314,0 26 Czarnovia Czarna (↓) 24
13 Lotnik Mielec 30 300,5 27 Sokół Racibórz (↓) 22½
14 Stal Zawadzkie 30 297,0 28 Piast Sieradz (↓) 22
Składy drużyn awansujących
Przełom Postomino Ryszard Wismont (7), Robert Wegner (7), Tomasz Chmielewski (6½), Maciej Strzałba (6), Renata Szczepocka (5),
Anna Morawiec (8½)
Górnik 23 Czerwionka Michał Cipa (4), Mariusz Waszkielewicz (3½), Rafał Drzazga (8), Sebastian Drzazga (6), Monika Luks (8),
Marianna Samul (9)
Almat-Enter Szczecin Andrzej Maj (7), Maciej Andruch (5½), Tomasz Deptalski (4½), Sylwia Romaszko (7½), Magdalena Kludacz (6½),
Anna Kurleto (4½)
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Rafał Tymrakiewicz Stal Zawadzkie 9 10
2 Arkadiusz Zaskalski Rolnik Róża 8 10
3 Konrad Jaskólski Zryw Włocławek 10
4 Sylwia Romaszko Almat-Enter Szczecin 10
5 Dalia Blimke Kolejarz Katowice 9 10
6 Marianna Samul Górnik 23 Czerwionka 9 10

 

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close