Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach 2001

32. Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach

2000 | 2001 | 2002
I liga
Wisła, 17 – 27 lipca 2001
Sędzia główny: Jacek Matlak
System kołowy, 6 szachownic 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
1  MKSz Rybnik 3 3 5 5 6 5 44½
2  Damis Polonia Warszawa 3 3 5 2 3 5 4 5 39½
3  Śródmieście Wrocław 3 2 5 4 3 3 38½
4  Juvena Hańcza Suwałki 3 3 3 3 5 3 5 38 15
5  PTSz Płock 3 3 3 2 3 5 4 38 14
6  Kłos-Czarny Koń Olkusz 4 3 3 4 35½
7  Miedź Legnica 1 1 3 3 3 4 3 33
8  Stilon Gorzów Wielkopolski 1 4 1 1 4 3 4 3 32½
9  Pocztowiec TP SA Poznań (↓ baraż) 3 2 3 3 2 2 2 4 28½
10  AZS Politechnika Śląska Gliwice (↓ baraż) 0 1 3 1 4 25
11  Carbo Gliwice (↓) ½ 2 2 3 ½ 3 22½
12  Sudety Kłodzko (↓) 1 1 3 1 ½ 3 2 2 3 20½
Zobacz też: DMP 2001
Baraże (dwumecze): Pocztowiec TP SA Poznań – Devo Maraton Łomża (brak danych) ● AZS Politechnika Śląska Gliwice – Start Katowice (brak danych)
Tabela postępowa
Nr Klub 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Mce
1  Śródmieście Wrocław 3.5 8.5 12 15 17.5 22 26.5 29.5 33.5 36.5 38.5 3
2  Stilon Gorzów Wielkopolski 3 4 8 9.5 13.5 14.5 20 21 25.5 29.5 32.5 8
3  Miedź Legnica 3.5 6.5 9 13.5 14.5 17.5 20.5 23.5 24.5 29 33 7
4  PTSz Płock 3 8.5 12 15 17 20 22.5 25.5 29.5 33 38 5
5  Juvena Hańcza Suwałki 2.5 5.5 10.5 14 17.5 22.5 25.5 28.5 31.5 35 38 4
6  Carbo Gliwice 0.5 3 5.5 8.5 11 12.5 13 16 18 20.5 22.5 11
7  MKSz Rybnik 5.5 8.5 14.5 19 24 27.5 29 34 39 41.5 44.5 1
8  AZS Politechnika Śląska Gliwice 3.5 7 7 8 11.5 15.5 18 21 22.5 24 25 10
9  Pocztowiec TP SA Poznań 3 6 9.5 11 13.5 16.5 20.5 22.5 24.5 26.5 28.5 9
10  Sudety Kłodzko 2.5 3 4 7 8 10 12 13 14.5 17.5 20.5 12
11  Kłos-Czarny Koń Olkusz 3 6 8.5 11 14.5 17 20.5 24.5 29 31.5 35.5 6
12  Damis Polonia Warszawa 2.5 5.5 7.5 12.5 17.5 20.5 24 29 32 35.5 39.5 2
1 runda 2 runda
Śródmieście Wrocław – Polonia Warszawa
Stilon Gorzów Wlkp. – Czarny Koń Olkusz
Miedź Legnica – Sudety Kłodzko
PTSz Płock – Pocztowiec Poznań
Hańcza Suwałki – AZS Gliwice
Carbo Gliwice – MKSz Rybnik
3½ : 2½
3 : 3
3½ : 2½
3 : 3
2½ : 3½
½ : 5½
Polonia Warszawa – MKSz Rybnik
AZS Gliwice – Carbo Gliwice
Pocztowiec Poznań – Hańcza Suwałki
Sudety Kłodzko – PTSz Płock
Czarny Koń Olkusz – Miedź Legnica
Śródmieście Wrocław – Stilon Gorzów Wlkp.
3 : 3
3½ : 2½
3 : 3
½ : 5½
3 : 3
5 : 1
3 runda 4 runda
Stilon Gorzów Wlkp. – Polonia Warszawa
Miedź Legnica – Śródmieście Wrocław
PTSz Płock – Czarny Koń Olkusz
Hańcza Suwałki – Sudety Kłodzko
Carbo Gliwice – Pocztowiec Poznań
MKSz Rybnik – AZS Gliwice
4 : 2
2½ : 3½
3½ : 2½
5 : 1
2½ : 3½
6 : 0
Polonia Warszawa – AZS Gliwice
Pocztowiec Poznań – MKSz Rybnik
Sudety Kłodzko – Carbo Gliwice
Czarny Koń Olkusz – Hańcza Suwałki
Śródmieście Wrocław – PTSz Płock
Stilon Gorzów Wlkp. – Miedź Legnica
5 : 1
1½ : 4½
3 : 3
2½ : 3½
3 : 3
1½ : 4½
5 runda 6 runda
Miedź Legnica – Polonia Warszawa
PTSz Płock – Stilon Gorzów Wlkp.
Hańcza Suwałki – Śródmieście Wrocław
Carbo Gliwice – Czarny Koń Olkusz
MKSz Rybnik – Sudety Kłodzko
AZS Gliwice – Pocztowiec Poznań
1 : 5
2 : 4
3½ : 2½
2½ : 3½
5 : 1
3½ : 2½
Polonia Warszawa – Pocztowiec Poznań
Sudety Kłodzko – AZS Gliwice
Czarny Koń Olkusz – MKSz Rybnik
Śródmieście Wrocław – Carbo Gliwice
Stilon Gorzów Wlkp. – Hańcza Suwałki
Miedź Legnica – PTSz Płock
3 : 3
2 : 4
2½ : 3½
4½ : 1½
1 : 5
3 : 3
7 runda 8 runda
PTSz Płock – Polonia Warszawa
Hańcza Suwałki – Miedź Legnica
Carbo Gliwice – Stilon Gorzów Wlkp.
MKSz Rybnik – Śródmieście Wrocław
AZS Gliwice – Czarny Koń Olkusz
Pocztowiec Poznań – Sudety Kłodzko
2½ : 3½
3 : 3
½ : 5½
1½ : 4½
2½ : 3½
4 : 2
Polonia Warszawa – Sudety Kłodzko
Czarny Koń Olkusz – Pocztowiec Poznań
Śródmieście Wrocław – AZS Gliwice
Stilon Gorzów Wlkp. – MKSz Rybnik
Miedź Legnica – Carbo Gliwice
PTSz Płock – Hańcza Suwałki
5 : 1
4 : 2
3 : 3
1 : 5
3 : 3
3 : 3
9 runda 10 runda
Hańcza Suwałki – Polonia Warszawa
Carbo Gliwice – PTSz Płock
MKSz Rybnik – Miedź Legnica
AZS Gliwice – Stilon Gorzów Wlkp.
Pocztowiec Poznań – Śródmieście Wrocław
Sudety Kłodzko – Czarny Koń Olkusz
3 : 3
2 : 4
5 : 1
1½ : 4½
2 : 4
1½ : 4½
Polonia Warszawa – Czarny Koń Olkusz
Śródmieście Wrocław – Sudety Kłodzko
Stilon Gorzów Wlkp. – Pocztowiec Poznań
Miedź Legnica – AZS Gliwice
PTSz Płock – MKSz Rybnik
Hańcza Suwałki – Carbo Gliwice
3½ : 2½
3 : 3
4 : 2
4½ : 1½
3½ : 2½
3½ : 2½
11 runda
Carbo Gliwice – Polonia Warszawa
MKSz Rybnik – Hańcza Suwałki
AZS Gliwice – PTSz Płock
Pocztowiec Poznań – Miedź Legnica
Sudety Kłodzko – Stilon Gorzów Wlkp.
Czarny Koń Olkusz – Śródmieście Wrocław
2 : 4
3 : 3
1 : 5
2 : 4
3 : 3
4 : 2
Składy drużyn (2 juniorów U18, 2 juniorów U14, 1 juniorka U18, 1 juniorka U14)
1 MKSz Rybnik 44½ 66 2 Damis-Polonia Warszawa 39½ 66
1
2
3
4
5
6
mf
m
I++
I+
k
k
Marcin Szymański
Bartłomiej Heberla
Jacek Stopa
Mateusz Kulesza
Alicja Chmielińska
Karina Szczepkowska
2362
2384
2182
2102
2055
2106



8
7
7
11
11
11
11
11
11
1
2
.
3
4
.
5
6
m
k+
mf
I++
I
I
m
I+
Mateusz Bartel
Marcin Krysztofiak
Patryk Łagowski
Krystian Kuźmicz
Michał Olszewski
Jan Skurski
Beata Kądziołka
Anna Gasik
2409
2349
2184
2138
2183
2091
1900
2346
7

6
7
7
0
7
2
11
5
6
11
9
2
11
11
3 Śródmieście Wrocław 38½ 66 4 Juvena Hańcza Suwałki 38 66
1
2
3
4
5
6
m
I++
I++
I+
k+
k
Stanisław Zawadzki
Kamil Stachowiak
Michał Luch
Robert Krzesaj
Małgorzata Kucypera
Jolanta Zawadzka
2311
2164
2123
2086
2041
2183
5

6
8
6
8
11
11
11
11
11
11
1
2
3
4
5
6
k
k
I
II+
k+
I+
Kamil Grycel
Filip Bargłowski
Tomasz Warakomski
Maciej Kwiatkowski
Maria Szymańska
Magdalena Kozak
2242
2206
2000
1800
2133
1900

6
5
6

8
11
11
11
11
11
11
5 PTSz Płock 38 66 6 Kłos-Czarny Koń Olkusz 35½ 66
1
2
3
4
5
6
mm
mf
k
I+
k
II
Kamil Mitoń
Krzysztof Jakubowski
Radosław Wojtaszek
Marcin Tazbir
Anna Staszewska
Magdalena Tobiasz
2516
2376
2303
2115
2044
1600


8

5
11
11
11
11
11
11
1
2
3
4
.
5
6
m
II
I
I++
I++
k+
k+
Grzegorz Gajewski
Piotr Pytel
Mateusz Kaleciński
Krzysztof Bulski
Paweł Czarnota
Edyta Kupczyk
Dorota Czarnota
2357
1800
2000
2139
2068
2000
2076

½

5
8
5
8
11
5
10
7
11
11
11
7 Miedź Legnica 33 66 8 Stilon Gorzów Wlkp. 32½ 66
1
2
3
4
5
6
m
I++
I+
II+
k+
k
Aleksander Miśta
Krystian Singer
Bartosz Pawłowski
Paweł Szumilas
Anna Socha
Dominika Hermanowicz
2406
2169
2106
1800
2058
2059
8


3

11
11
11
11
11
11
1
2
3
4
5
6
k+
k
I
I+
k
I+
Maciej Skrzypnik
Dominik Sypnicki
Maciej Rutkowski
Mateusz Bronowicki
Natalia Maszota
Joanna Górecka
2275
2236
2122
2075
2059
1900


4
8
5
11
11
11
11
11
11
9 Pocztowiec TP SA Poznań 28½ 66 10 AZS Politechnika Śląska Gliwice 25 66
1
2
3
4
5
6
m
k
I++
II
I
II+
Jerzy Owczarzak
Krzysztof Chojnacki
Michał Adamski
Bartosz Przybylski
Katarzyna Huchwajda
Magdalena Chojnacka
2320
2228
2173
1800
1800
1600


7
3

2
11
11
11
11
11
11
1
2
.
3
4
5
6
I+
I+
I+
II
II
I
I
Adam Wojciechowski
Michał Flasiński
Michał Kunicki
Paweł Zwierzyński
Piotr Wojciechowski
Aleksandra Wojciechowska
Marta Szydłowska
2144
2121
2038
1800
1800
2033
1800
5
3
2
½
3
4
9
8
5
11
11
11
11
11 Carbo Gliwice 22½ 66 12 Sudety Kłodzko 20½ 66
1
2
.
3
4
5
6
k
I
II+
I
II
k
k
Zbigniew Pakleza
Michał Baj
Bartłomiej Kubit
Tomasz Kubit
Piotr Szymura
Marlena Chlost
Anna Kohut
2220
2000
1800
2036
1800
2037
2021
3
2
1
4

4
7
11
6
5
11
11
11
11
1
2
3
4
5
.
6
I++
II+
I
II
I
I
I
Dawid Janaszak
Piotr Rychlik
Łukasz Luba
Łukasz Łasut
Hanna Rychlik
Agnieszka Ślęzak
Anna Nawrot
2191
1800
2105
1800
1800
1800
1800
3


3
3

2
11
11
11
11
7
4
11
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Kamil Mitoń PTSz Płock 11
2 Bartłomiej Heberla MKSz Rybnik 11
3 Radosław Wojtaszek PTSz Płock 8 11
4 Paweł Czarnota
Robert Krzesaj
Mateusz Bronowicki
Kłos-Czarny Koń Olkusz
Śródmieście Wrocław
Stilon Gorzów Wielkopolski
8 11
5 Maria Szymańska Juvena Hańcza Suwałki 11
6 Magdalena Kozak
Dorota Czarnota
Jolanta Zawadzka
Juvena Hańcza Suwałki
Kłos-Czarny Koń Olkusz
Śródmieście Wrocław
8 11
II liga
Krynica, 16 – 26 lipca 2001 (system szwajcarski, 11 rund, 6 szachownic)
Sędzia główny: Zenon Chojnicki
1 Czarnovia Czarna (↑) 45½ 16 Górnovia Smak-Eko Górno 33 12
2 Korona Kraków (↑) 39 17 Odrodzenie Kożuchów 32½ 13
3 Devo Maraton Łomża (↑ baraż) 38 18 Śródmieście II Wrocław 32½ 11
4 Start Katowice (↑ baraż) 37 15 19 EMDEK Bydgoszcz 32½ 11
5 Świt Krzeszowice 37 14 20 Budoprojekt Głogów 32½ 11
6 Solny Zieleniewo 36½ 21 Apator Toruń 32 12
7 Budosak Zabrze 35 22 Szachbem Warszawa 32 8
8 Hetman Koszalin 34½ 13 23 Orlęta Radom 30½ 10
9 JKSz MCKiS Jaworzno 34½ 13 24 Stilon II Gorzów Wielkopolski 30½ 7
10 Polonia Wrocław 34 11 25 Orkan Piekary Śląskie (↓) 30
11 Wisła Strumień 34 10 26 MKSz II Rybnik (↓) 28½
12 OTSz Ostrów Wielkopolski 33½ 12 27 Rolnik Róża (↓) 28
13 Start Lublin 33½ 12 28 Hetman Michałowice (↓) 27½
14 Tama-Jantar Pruszcz Gdański 33½ 10 29 Centrum Zabrze (↓) 27
15 Hetman Bydgoszcz 33 13 30 Wieniawa Leszno (↓) 22½
Składy drużyn awansujących
Czarnovia Czarna Maciej Marszałek (8½), Mateusz Sypień (8), Wojciech Moranda (10), Mateusz Bobula (9), Joanna Olender (4½),
Marta Marszałek (5½)
Korona Kraków Krzysztof Szromba (4½), Przemysław Zieliński (10), Mateusz Kuzioła (8½), Kamil Figurski (3/6), Szymon Sanetra (2/5),
Joanna Worek (8), Barbara Blach (3)
Devo Maraton Łomża Marcin Jakubowski (7), Piotr Szymański (7½), Rafał Puszczewicz (3), Marta Przeździecka (6½), Małgorzata Sobocińska (4½),
Ewa Przeździecka (9½)
Start Katowice Jakub Czakon (5), Paweł Szwarc (2½/6), Paweł Bloch (2½/5), Daniel Gumuła (8½), Jacek Szwed (4½), Izabela Tekielak (8½),
Hanna Leks (5½)
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Tomasz Trabszys Apator Toruń 10 11
2 Przemysław Zieliński Korona Kraków 10 11
3 Wojciech Moranda Czarnovia Czarna 10 11
4 Mateusz Bobula Czarnovia Czarna 9 11
5 Anna Juszczak Start Lublin 10 11
6 Joanna Majdan
Ewa Przeździecka
Hetman Koszalin
Devo Maraton Łomża
11

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close