45. Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach |
2013 | 2014 | 2015 |
Ekstraliga |
|||||||||||||||
Masłów Pierwszy, 25 lipca – 2 sierpnia 2014 Sędzia główny: Zenon Chojnicki |
|||||||||||||||
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | ||||||
1 | Stoczek 45 Białystok | 2 | 4½ | 3½ | 4½ | 3½ | 4 | 5 | 5 | 4½ | 16 | 36½ | |||
2 | Hetman Katowice | 4 | 2½ | 5½ | 5 | 4½ | 4½ | 4½ | 3 | 4 | 15 | 37½ | |||
3 | Polonia Wrocław | 1½ | 3½ | 3½ | 4 | 4 | 2½ | 4 | 3½ | 4 | 14 | 30½ | |||
4 | Stilon Gorzów Wielkopolski | 2½ | ½ | 2½ | 3 | 3½ | 3 | 4½ | 4 | 4 | 10 | 27½ | |||
5 | GCKiP Czarna | 1½ | 1 | 2 | 3 | 2½ | 5 | 4 | 6 | 4 | 9 | 29 | |||
6 | MKSz Rybnik | 2½ | 1½ | 2 | 2½ | 3½ | 4 | 4 | 3 | 4½ | 9 | 27½ | |||
7 | KKSz 1893 Kraków | 2 | 1½ | 3½ | 3 | 1 | 2 | 3½ | 4 | 4 | 9 | 24½ | |||
8 | Gülermak Polonia Warszawa | 1 | 1½ | 2 | 1½ | 2 | 2 | 2½ | 3½ | 4½ | 4 | 20½ | |||
9 | Javena Hańcza Suwałki (↓) | 1 | 3 | 2½ | 2 | 0 | 3 | 2 | 2½ | 4½ | 4 | 20½ | |||
10 | Hetman-Politechnika Koszalińska (↓) | 1½ | 2 | 2 | 2 | 2 | 1½ | 2 | 1½ | 1½ | 0 | 16 |
Tabela postępowa |
Nr | Klub | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | Mce |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Javena Hańcza Suwałki | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 2 | 4 | 9 |
2 | Polonia Wrocław | 2 | 4 | 6 | 8 | 10 | 12 | 12 | 12 | 14 | 3 |
3 | Stilon Gorzów Wielkopolski | 0 | 2 | 4 | 4 | 6 | 7 | 9 | 9 | 10 | 4 |
4 | GCKiP Czarna | 2 | 2 | 4 | 6 | 6 | 7 | 9 | 9 | 9 | 5 |
5 | MKSz Rybnik | 0 | 2 | 2 | 4 | 5 | 5 | 5 | 7 | 9 | 6 |
6 | Stoczek 45 Białystok | 2 | 4 | 6 | 6 | 8 | 10 | 12 | 14 | 16 | 1 |
7 | KKSz 1893 Kraków | 0 | 0 | 0 | 2 | 2 | 4 | 6 | 8 | 9 | 7 |
8 | Hetman Katowice | 2 | 4 | 6 | 8 | 10 | 12 | 14 | 15 | 15 | 2 |
9 | Hetman-Politechnika Koszalińska | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 10 |
10 | Gülermak Polonia Warszawa | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 4 | 4 | 8 |
Składy drużyn (2 juniorów U18, 2 juniorów U14, 1 juniorka U18, 1 juniorka U14) | |||||||||||||||
1 | Stoczek 45 Białystok | 36½ | 54 | 2 | Hetman Katowice | 37½ | 54 | ||||||||
1 2 3 4 5 6 |
mf I++ I+ mf I++ I++ |
Grzegorz Nasuta Kacper Żochowski Jakub Kosakowski Oliwia Kiołbasa Gabriela Burakowska Zuzanna Kalinowska |
2331 2047 1937 2021 1791 1597 |
7½ 5 7½ 8½ 2½ 5½ |
9 9 9 9 9 9 |
1 2 . 3 4 5 . 6 |
k++ I++ I++ mf II mf I+ mf |
Łukasz Jarmuła Piotr Mucha Rafał Faron Viktor Gažík (SVK) Rafał Jobda Veronika Gažíková (SVK) Anna Mazur Alicja Śliwicka |
2296 2022 2022 2204 1529 2034 1707 1850 |
6½ 2½ 2½ 7½ 4 5½ 1 8 |
9 4 5 9 9 6 3 9 |
||||
3 | Polonia Wrocław | 30½ | 54 | 4 | Stilon Gorzów Wielkopolski | 27½ | 54 | ||||||||
1 2 3 4 . 5 . 6 |
I++ kmf I++ I+ II+ I++ I++ I |
Komil Khamidov Mariola Woźniak Szymon Gumularz Kacper Grela Łukasz Lipski Aleksandra Dadełło Katarzyna Dwilewicz Karolina Kalinowska |
2098 2121 2062 2017 1595 1880 1721 1515 |
4 3½ 6½ 5½ 1 2 3½ 4½ |
9 9 9 7 2 4 5 9 |
1 2 3 4 . 5 6 |
I+ I+ I++ II II+ k II+ |
Radosław Świderski Filip Delekta Igor Janik Dawid Pawłowski Jakub Chyży Joanna Maruszczak Monika Malinowska |
1952 1913 2071 1342 1353 1914 1338 |
4 6½ 6 0 1 5½ 4½ |
9 9 9 4 5 9 9 |
||||
5 | GCKiP Czarna | 29 | 54 | 6 | MKSz Rybnik | 27½ | 54 | ||||||||
1 2 3 4 5 6 |
I++ I+ I++ I I++ I++ |
Dominik Lewtak Konrad Gawiec Radosław Psyk Mieszko Miś Katarzyna Cyboran Joanna Święch |
1986 1978 1874 1662 1762 1623 |
5 3½ 4 5½ 4½ 6½ |
9 9 9 9 9 9 |
1 2 3 4 5 6 |
k k I++ II k I |
Damian Śliwicki Marcin Smołka Kamil Kozioł Antoni Fritz Angelika Dziodzio Wiktoria Cieślak |
2082 2102 2090 1577 1935 1609 |
4 3 5½ 3½ 5½ 6 |
9 9 9 9 9 9 |
||||
7 | KKSz 1893 Kraków | 24½ | 54 | 8 | Gülermak Polonia Warszawa | 20½ | 54 | ||||||||
1 2 3 4 5 6 |
k I++ I II+ I++ II |
Konrad Buś Dominik Marczuk Krzysztof Szczurek Piotr Krawczyk Anna Marczuk Alicja Grochot |
2152 2091 1734 1461 1866 1292 |
5½ 6 2 2 6½ 2½ |
9 9 9 9 9 9 |
1 2 . 3 4 5 . 6 . |
k+ k+ k I+ I k I+ II+ II |
Bartosz Nowicki Paweł Jarmuła Łukasz Nowak Igor Kowalski Kosma Pacan-Milej Kinga Pastuszko Emilia Kaniewska Weronika Soćko Matylda Ossolińska |
2256 2140 2110 1904 1670 1944 1741 1546 1412 |
1 3 3 4½ 6 1 0 2 0 |
5 7 6 9 9 6 3 7 2 |
||||
9 | Javena Hańcza Suwałki | 20½ | 54 | 10 | Hetman-Politechnika Koszalińska | 16 | 54 | ||||||||
1 2 . 3 4 5 6 |
I++ I I II+ II k I |
Michał Poświatowski Rafał Buraczewski Michał Łada Maciej Popławski Michał Wierzbicki Katarzyna Murawko Michalina Rudzińska |
2013 1883 1882 1613 1485 1904 1533 |
2 1 3 1 6 4½ 3 |
8 3 7 9 9 9 9 |
1 2 3 4 5 6 |
II+ I+ II II I++ I |
Borys Lebiedowicz Wojciech Januszkiewicz Miłosz Pijewski Patryk Wolaniecki Klara Czaplewska Aleksandra Trembowiecka-Wysota |
1833 1852 1530 1401 1751 1455 |
3 5 ½ 2 3 2½ |
9 9 9 9 9 9 |
Najlepsze wyniki na szachownicach | ||||||||
1 | Grzegorz Nasuta | Stoczek 45 Białystok | 7½ | 9 | ||||
2 | Filip Delekta | Stilon Gorzów Wielkopolski | 6½ | 9 | ||||
3 | Jakub Kosakowski Viktor Gažík |
Stoczek 45 Białystok Hetman Katowice |
7½ | 9 | ||||
4 | Oliwia Kiołbasa | Stoczek 45 Białystok | 8½ | 9 | ||||
5 | Anna Marczuk | KKSz 1893 Kraków | 6½ | 9 | ||||
6 | Alicja Śliwicka | Hetman Katowice | 8 | 9 |
I liga |
|||||||||||||
Masłów Pierwszy, 25 lipca – 2 sierpnia 2014 Sędzia główny: Zenon Chojnicki |
|||||||||||||
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | ||||
1 | Rodło Opole (↑) | 3½ | 3½ | 2½ | 3 | 3 | 3½ | 4½ | 4 | 4 | 14 | 31½ | |
2 | Hetman Koronny Trzebinia (↑) | 2½ | 3½ | 3½ | 4 | 3 | 3 | 3½ | 3½ | 4 | 14 | 30½ | |
3 | Śródmieście Wrocław | 2½ | 2½ | 3 | 4½ | 3½ | 4 | 3½ | 5 | 5½ | 13 | 34 | |
4 | Victoria Kielce | 3½ | 2½ | 3 | 1 | 3 | 3½ | 4 | 4 | 4 | 12 | 28½ | |
5 | Solny Grzybowo | 3 | 2 | 1½ | 5 | 3½ | 3½ | 1½ | 3 | 3½ | 10 | 26½ | |
6 | ŻKSz Żary | 3 | 3 | 2½ | 3 | 2½ | 3 | 3½ | 3 | 5 | 9 | 28½ | |
7 | Laura Chylice | 2½ | 3 | 2 | 2½ | 2½ | 3 | 4 | 4 | 5 | 8 | 28½ | |
8 | Dwójka Tomaszów Lubelski (↓) | 1½ | 2½ | 2½ | 2 | 4½ | 2½ | 2 | 3 | 3½ | 5 | 24 | |
9 | MTSz Mińsk Mazowiecki (↓) | 2 | 2½ | 1 | 2 | 3 | 3 | 2 | 3 | 4½ | 5 | 23 | |
10 | MLKSz Myślenice (↓) | 2 | 2 | ½ | 2 | 2½ | 1 | 1 | 2½ | 1½ | 0 | 15 |
Tabela postępowa |
Nr | Klub | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | Mce |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Solny Grzybowo | 2 | 2 | 3 | 4 | 6 | 8 | 8 | 8 | 10 | 5 |
2 | Dwójka Tomaszów Lubelski | 0 | 2 | 4 | 4 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 8 |
3 | Rodło Opole | 2 | 3 | 4 | 6 | 8 | 10 | 12 | 12 | 14 | 1 |
4 | MTSz Mińsk Mazowiecki | 0 | 0 | 1 | 2 | 3 | 3 | 5 | 5 | 5 | 9 |
5 | Laura Chylice | 0 | 1 | 1 | 2 | 2 | 4 | 4 | 6 | 8 | 7 |
6 | Victoria Kielce | 2 | 4 | 4 | 5 | 6 | 6 | 8 | 10 | 12 | 4 |
7 | Hetman Koronny Trzebinia | 2 | 3 | 5 | 7 | 9 | 10 | 12 | 14 | 14 | 2 |
8 | Śródmieście Wrocław | 0 | 2 | 4 | 5 | 5 | 7 | 9 | 11 | 13 | 3 |
9 | ŻKSz Żary | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 7 | 9 | 9 | 6 |
10 | MLKSz Myślenice | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 10 |
Składy drużyn (2 juniorów U18, 2 juniorów U14, 1 juniorka U18, 1 juniorka U14) | |||||||||||||||
1 | Rodło Opole | 31½ | 54 | 2 | Hetman Koronny Trzebinia | 30½ | 54 | ||||||||
1 2 3 4 5 6 |
k I I I I+ I |
Filip Cukrowski Michał Wiśniewski Jan Pułtorak Aleksander Szmer Karolina Karleszko Agnieszka Kwiatkowska |
2230 1899 1937 1760 1692 1515 |
3 4 7½ 7 5½ 4½ |
9 9 9 9 9 9 |
1 2 3 4 5 6 . |
I++ I I++ II I II+ II |
Kamil Tomsia Michał Mirski Michał Karpus Maciej Kasprzyk Weronika Łęczek Martyna Wikar Milena Ślusarczyk |
2147 1853 1943 1495 1591 1383 1600 |
6 6½ 8 5 4 1 0 |
9 9 9 9 9 5 4 |
||||
3 | Śródmieście Wrocław | 34 | 54 | 4 | Victoria Kielce | 28½ | 54 | ||||||||
1 2 3 4 5 6 |
I++ I I II+ kmf I+ |
Witold Oszczanowski Jakub Chmielewski Franciszek Sernecki Michał Hołownia Agnieszka Dmochowska Zofia Frej |
2086 1936 1802 1597 1876 1723 |
5½ 2½ 6½ 7 6½ 6 |
9 9 9 9 9 9 |
1 2 3 4 5 6 |
k k+ II II I++ I+ |
Aleksander Kaczmarek Ewa Harazińska Monika Anyż Borys Paliwoda Weronika Posuniak Magdalena Harazińska |
2179 2062 1600 1494 1708 1632 |
9 7 ½ 3 4 5 |
9 9 9 9 9 9 |
||||
5 | Solny Grzybowo | 26½ | 54 | 6 | ŻKSz Żary | 28½ | 54 | ||||||||
1 2 3 4 5 6 |
I I+ II II I++ I++ |
Maciej Kowalski Maciej Wącior Miłosz Rogala Krzysztof Kabaciński Urszula Cichocka Julia Antolak |
1985 1900 1303 1432 1730 1884 |
4 4½ 1½ 4½ 4 8 |
9 9 9 9 9 9 |
1 2 3 4 5 6 |
I++ I I+ III I++ I |
Karol Kucza Krzysztof Mądrawski Oskar Wołoch Bartosz Szakiel Monika Rykała Maria Karłyk |
2042 1769 1929 1600 1865 1445 |
3½ 6 7 1 6½ 4½ |
9 9 9 9 9 9 |
||||
7 | Laura Chylice | 28½ | 54 | 8 | Dwójka Tomaszów Lubelski | 24 | 54 | ||||||||
1 2 3 4 . 5 6 |
I+ I I++ II II I I |
Mikołaj Winiarski Jacek Wiśniewski Patryk Chylewski Hubert Mamiński Jan Golecki Aleksandra Tarnowska Pola Mościcka |
2061 1667 1909 1635 1570 1777 1579 |
4 1 6½ 1 5 5 6 |
5 9 9 4 9 9 9 |
1 2 . 3 4 . 5 . 6 |
I++ I I III II IV I++ I I |
Marcin Molenda Maciej Żądło Szymon Łuczka Norbert Bukała Karol Wolczyk Kamil Cisek Antonina Góra Małgorzata Bębnik Barbara Trybowska |
1993 1821 1768 1600 1460 1400 1832 1601 1463 |
4½ 2½ 1½ 1 6 ½ 4 1 3 |
9 5 4 6 9 3 7 2 9 |
||||
9 | MTSz Mińsk Mazowiecki | 23 | 54 | 10 | MLKSz Myślenice | 15 | 54 | ||||||||
1 2 . 3 4 5 6 |
II I II II+ II I++ I++ |
Damian Koseski Maciej Kowalec Arkadiusz Abramowski Przemysław Laszczak Jakub Dróżdż Kamila Jaśkiewicz Pola Parol |
1614 1848 1676 1610 1459 1683 1768 |
½ 3½ 2 5 3 4½ 4½ |
6 9 3 9 9 9 9 |
1 2 3 4 . 5 6 |
I++ II+ II+ II II+ II+ II+ |
Marcin Chmiel Maciej Wilk Artur Jagła Michał Mroziński Jakub Suder Agnieszka Wałęga Emilia Dyląg |
2076 1743 1632 1514 1526 1513 1341 |
3½ 2½ 2½ 3½ ½ 0 2½ |
9 9 9 7 2 9 9 |
Najlepsze wyniki na szachownicach | ||||||||
1 | Aleksander Kaczmarek | Victoria Kielce | 9 | 9 | ||||
2 | Ewa Harazińska | Victoria Kielce | 7 | 9 | ||||
3 | Michał Karpus | Hetman Koronny Trzebinia | 8 | 9 | ||||
4 | Aleksander Szmer Michał Hołownia |
Rodło Opole Śródmieście Wrocław |
7 | 9 | ||||
5 | Agnieszka Dmochowska Monika Rykała |
Śródmieście Wrocław ŻKSz Żary |
6½ | 9 | ||||
6 | Julia Antolak | Solny Grzybowo | 8 | 9 |
II liga |
||||||||
Szczyrk, 25 lipca – 2 sierpnia 2014 (system szwajcarski, 11 rund) Sędzia główny: Michał Wejsig |
||||||||
1 | Ognisko Rydułtowy (↑) | 18 | 39½ | 24 | Carbo Gliwice | 11 | 32 | |
2 | MOS Wieliczka (↑) | 17 | 38 | 25 | Pionier Jastrzębie-Zdrój | 11 | 31½ | |
3 | SP 8 Chrzanów (↑) | 17 | 37 | 26 | SP1 Brzozów | 11 | 30 | |
4 | Skoczek Tczew | 16 | 41½ | 27 | Kornuty Gorlice | 10 | 35½ | |
5 | Miedź Legnica | 15 | 34½ | 28 | Akademia Szachowa Gliwice | 10 | 33½ | |
6 | Piątka Wieluń | 14 | 41 | 29 | ChTS Chorzów | 10 | 33 | |
7 | Wisła Kraków | 14 | 37½ | 30 | Urania MOSiR Krosno | 10 | 32½ | |
8 | Chrobry Gniezno | 13 | 39 | 31 | Stilon II Gorzów Wlkp. | 10 | 32½ | |
9 | Fabryczna Wrocław | 13 | 38½ | 32 | KKSz 1893 II Kraków | 10 | 31 | |
10 | Wieniawa Leszno | 13 | 37½ | 33 | Na Pięterku Poznań (↓) | 10 | 30½ | |
11 | Rodło II Opole | 13 | 37 | 34 | Hetman Częstochowa (↓) | 10 | 30½ | |
12 | Polonia II Wrocław | 13 | 36 | 35 | OTSz Ostrów Wielkopolski (↓) | 9 | 33½ | |
13 | Czternastka Warszawa | 13 | 34½ | 36 | MKSz II Rybnik (↓) | 9 | 32 | |
14 | Smecz Konin | 13 | 33½ | 37 | AZS Politechnika Poznańska (↓) | 9 | 31½ | |
15 | Hetman Bydgoszcz | 12 | 36 | 38 | AKS Mikołów (↓) | 9 | 27½ | |
16 | Pałac Młodzieży Katowice | 12 | 36 | 39 | Zieloni Zielonka (↓) | 8 | 30½ | |
17 | UKS 21 Podlesie | 12 | 35½ | 40 | MLKSz Archon+ II Myślenice (↓) | 8 | 30½ | |
18 | MCKiS Jaworzno | 12 | 34 | 41 | Chemik Bydgoszcz (↓) | 8 | 28 | |
19 | KTS Kalisz | 12 | 33½ | 42 | Diagonalia Imielin (↓) | 8 | 26 | |
20 | Śródmieście II Wrocław | 12 | 33 | 43 | MDK Gdynia (↓) | 7 | 27½ | |
21 | AZS Politechnika Śląska Gliwice | 11 | 35 | 44 | Stomil Bełchatów (↓) | 7 | 26½ | |
22 | PSSzach Pszczyna | 11 | 32½ | 45 | Laura II Chylice (↓) | 4 | 26 | |
23 | Odrodzenie Kożuchów | 11 | 32½ | 46 | Jedynka Bełchatów (↓) | 0 | 13 | |
Najlepsze wyniki na szachownicach | ||||||||
1 | Jakub Lizak Jakub Koitka |
AZS Politechnika Śląska Gliwice Stilon II Gorzów Wielkopolski |
8½ | 11 | ||||
2 | Patryk Mrozowski Filip Michalski |
Urania MOSiR Krosno OTSz Ostrów Wielkopolski |
10 | 11 | ||||
3 | Szymon Walter Dawid Klementowski |
UKS 21 Podlesie MKSz II Rybnik |
9½ | 11 | ||||
4 | Jakub Bakalarczyk | Piątka Wieluń | 10 | 11 | ||||
5 | Martyna Konopacka | MCKiS Jaworzno | 9½ | 11 | ||||
6 | Anna Karykowska | Miedź Legnica | 10 | 11 |