Drużynowe Mistrzostwa Polski juniorów w szachach

Drużynowe Mistrzostwa Polski juniorów w szachach – rozgrywki mające na celu wyłonienie najlepszej szachowej drużyny klubowej juniorów w Polsce. Mistrzem kraju zostaje zespół, który wygra najwyższą klasę rozgrywek, ekstraligę szachową (do 2007 nazywaną I ligą szachową). Rozróżnia się trzy ligi ogólnopolskie (ekstraliga, I liga i II liga). W niektórych województwach rozgrywane są również ligi okręgowe (III liga).

Pierwsze Drużynowe Mistrzostwa Polski juniorów rozegrano w 1970. Zasady rozgrywania mistrzostw zmieniały się wielokrotnie: przez pierwsze dwa lata podstawowy skład drużyn liczył 3 juniorów i 1 juniorkę, od trzeciej edycji zespoły liczyły 4 zawodników (2 juniorów starszych i 2 młodszych) oraz 2 zawodniczki (juniorkę starszą i młodszą). Do 1985 skład lig juniorskich był dokładnym odzwierciedleniem składów lig seniorów (zatem o spadku i awansie z lig decydowały wyniki końcowe w ligach seniorskich), dopiero od 1986 rozgrywki juniorów zaczęły żyć „własnym życiem”. Od pierwszej edycji wyniki uzyskane przez juniorów przeliczane i w tym samym roku dodawane do punktacji seniorów. W 1970 i 1971 punktacja ta była stała i uzależniona od zajętego miejsca w tabeli (za I miejsce – 6 pkt, za II miejsce – 5½ pkt, za III miejsce – 5 pkt, etc.), od 1972 końcowy wynik drużyn w ligach juniorskich był mnożony przez określoną wartość procentową (wartość ta zmieniała się na przestrzeni lat, wynosząc od 20% do 30%, a od 1986 – 15% w I lidze i 10% w II lidze). Przeliczanie i dodawanie punktów za wyniki w ligach juniorskich ostatni raz miało miejsce w 1989.

Niemalże wszystkie turnieje z cyklu DMP juniorów rozegrano systemem kołowym, z udziałem 12 lub 10 zespołów. Tylko trzykrotnie (1990, 1991, 1992) zastosowano system szwajcarski, z tym że w 1990 o podziale medali decydowały dodatkowo mecze barażowe.

Uwaga: poniższe dane są niekompletne.
Jeśli posiadają Państwo brakujące informacje, proszę o przesłanie ich do autora strony.

Medaliści Drużynowych Mistrzostw Polski juniorów
I m. II m. III m.
1 1970 Katowice Start Katowice Start Lublin GKS Katowice
J.Bielczyk, W.Spyra, W.Skwarczyński, Z.Skwarczyńska, B.Kurzok S.Wach, H.Dobosz, E.Chowra, K.Kopeć, Z.Ciechocińska m.in. A.Waniek
2 1971 Łódź Start Lublin Anilana Łódź Avia Świdnik
S.Wach, H.Dobosz, K.Kopeć, Z.Ciechocińska W.Świć, A.Bator, S.Szmaciński, G.Szmacińska Z.Księski, J.Mardarowicz, W.Zmokły, H.Szafranek
3 1972 Poznań Start Katowice Flota Gdynia Hetman Wrocław
J.Bielczyk, W.Spyra, A.Gryga, J.Polakowski, J.Ciesielski, B.Kurzok, Z.Burda, K.Dziadek m.in. F.Piechocki, M.Sywula, A.Łobacz m.in. F.Borkowski, Z.Jaśnikowski
4 1973 Lublin Anilana Łódź Start Lublin GKS Katowice
W.Świć, A.Bator, J.Stefaniak, J.Kubacki, G.Szmacińska, A.Malinowska S.Wach, H.Dobosz, Ważny, Betycek, Z.Ciechocińska, B.Majdiuk A.Waniek, Z.Małek, M.Pater, G.Trzcina, Zbieralska, Śmiglak
5 1974 Poznań Start Katowice Flota Gdynia Start Lublin
J.Przewoźnik, A.Gryga, M.Twardoń, Z.Szczerek, Z.Burda, E.Bogucka, K.Zieleźnik m.in. F.Piechocki, P.Przybylski, A.Łobacz A.Pleszczyński, A.Matysek, J.Dybowski, B.Majdiuk, Z.Ciechocińska
6 1975 Uniejów Start Katowice Łączność Bydgoszcz Anilana Łódź
J.Przewoźnik, M.Twardoń, Z.Szczerek, A.Kryjak, E.Bogucka, Z.Cyganik, T.Langner, H.Bogucka T.Rak, M.Blank, K.Lewandowski, A.Kaczmarek, K.Czarska, M.Czarska T.Rakowiecki, J.Stefaniak, D.Weider, M.Orlicz, E.Gutt, A.Malinowska, A.Pałosz, M.Mackiewicz
7 1976 Uniejów Start Katowice Kolejarz Katowice Polonia Warszawa
M.Twardoń, J.Przewoźnik, Z.Szczerek, A.Kryjak, E.Bogucka, Z.Cyganik, T.Langer T.Kowacki, A.Manek, R.Tomaszewski, C.Sajko,
I.Świecik, A.Kozicka
J.Gieruszyński, R.Rojek, S.Dejkało, J.Cycling, I.Jezierska, G.Mirosz, D.Sobiecki
8 1977 Częstochowa Hetman Wrocław Łączność Bydgoszcz Polonia Warszawa
C.Balicki, R.Korpalski, D.Wiatr, W.Gałęcki, A.Seredyńska, M.Borkowska, T.Patalon A.Kaczmarek, C.Figiel, K.Lewandowski, S.Król, M.Czarska, K.Czarska J.Gieruszyński, R.Rojek, M.Kolasiński, P.Kruza, I.Jezierska, G.Mirosz
9 1978 Lublin Legion Warszawa Polonia Warszawa Łączność Bydgoszcz
L.Plaskota, L.Gawarecki, A.Banaszuk, A.Szymański, A.Brustman, A.Chmielnicka, W.Zieliński, M.Sadowski S.Dejkało, J.Cycling, M.Kolasiński, P.Kruza, I.Jezierska, B.Autowicz, R.Rojek A.Kaczmarek, C.Figiel, S.Król, D.Łunkiewicz, K.Czarska, E.Kaczmarek
10 1979 Charzykowy Legion Warszawa Łączność Bydgoszcz Avia Świdnik
L.Gawarecki, W.Wąs, L.Plaskota, A.Szymański, M.Sadowski, P.Poniewierski, A.Brustman, A.Chmielnicka A.Kaczmarek, K.Lewandowski, P.Skowroński, D.Łunkiewicz, K.Czarska, M.Czarska, E.Kaczmarek M.Hawełko, T.Tomiło, S.Ciechociński, G.Jusiak, P.Bielak, J.Rodzieńczyk, B.Tabaczyńska, E.Zmokła
11 1980 Krosno Legion Warszawa Hutnik Warszawa Skra Częstochowa
L.Gawarecki, A.Szymański, J.Pawlik, M.Bućko, A.Brustman, A.Chmielnicka, A.Banaszuk, M.Chmielnicki m.in. T.Suchocki, M.Mannke, G.Szymańska, A.Czerwoński m.in. T.Karpik, W.Sapis, T.Giżyński
12 1981 Częstochowa Legion Warszawa Maraton Warszawa Łączność Bydgoszcz
C.Owczarek, A.Szymański, A.Szymczuk, M.Sadowski, P.Dukaczewski, Z.Niedziółka, M.Skorupski, A.Brustman, A.Chmielnicka,
E.Brustman, A.Dąbrowska
m.in. K.Paćko, P.Staniszewski, L.Malarczyk, K.Więckiewicz D.Łunkiewicz, S.Król, P.Skowroński, E.Kaczmarek, K.Czarska, J.Jagodzińska
13 1982 Gdańsk Start Lublin Chemik Bydgoszcz Maraton Warszawa
R.Probola, W.Popławski, M.Jakima, J.Wojcieszyn, M.Nowak, U.Nowik K.Żołnierowicz, A.Grabowski, J.Jakubowski, C.Pelc, R.Kujawski, E.Kaczmarek, D.Konieczka m.in. K.Paćko, P.Staniszewski, M.Gawliński, K.Więckiewicz
14 1983 Słupsk Chemik Bydgoszcz Hutnik Warszawa Górnik 09 Mysłowice
A.Maliszewski, R.Maślanka, J.Jakubowski, R.Kujawski, E.Kaczmarek, D.Konieczka, M.Stoppel m.in. A.Czerwoński, A.Lissowska A.Masternak, T.Chachaj, B.Morkisz, D.Szumiec, G.Masternak, B.Graczyk, Ag.Stodółkiewicz, Al.Stodółkiewicz
15 1984 Andrychów Chemik Bydgoszcz Górnik 09 Mysłowice Start Lublin
A.Maliszewski, R.Maślanka, J.Jakubowski, R.Kujawski, E.Kaczmarek, D.Konieczka T.Chachaj, A.Masternak, G.Masternak, P.Dubiel, B.Graczyk, Al.Stodółkiewicz W.Popławski, J.Wojcieszyn, M.Nowak, Z.Pyda, A.Niemiec, M.Dłużniewski, U.Nowik, R.Dybowska, M.Szpytma
16 1985 Poznań Lech Poznań Chemik Bydgoszcz Start Lublin
J.Woda, A.Stempin, D.Pędzich, P.Jezierski, H.Biernat, M.Kuk, O.Stefański, M.Woda A.Kurlenda, W.Kozłowski, M.Stoppel, R.Suehse, A.Dziadosz, D.Konieczka, J.Jakubowski J.Wojcieszyn, M.Nowak, Z.Pyda, M.Dłużniewski, U.Nowik, A.Kleszarska, A.Niemiec, C.Komajda
17 1986 Częstochowa Legion Warszawa Anilana Łódź Lech Poznań
R.Krasiewicz, T.Olenderek, P.Kaim, A.Skaliński, K.Lech, K.Dąbrowska, R.Przedmojski, N.Dąbrowska T.Workowski, R.Saleta, M.Stasiak, M.Zakrzewski, E.Leitloff, E.Szczepaniak, W.Leitloff P.Jezierski, O.Stefański, D.Pędzich, M.Prasoł, H.Biernat, M.Cypryańska, M.Kuk
18 1987 Miętne Start Lublin MDK 2 Bydgoszcz Włókniarz Bielsko-Biała
Z.Pyda, M.Dłużniewski, A.Kielech, R.Padrak, A.Kleszarska, M.Kleszarska, A.Niemiec, M.Swół, A.Warzywoda R.Suehse, G.Stawowski, J.Gęsicki, A.Maćkowski, M.Gauza, B.Dytrych, R.Bieluszewski, B.Siwiec J.Rząsa, K.Nowicki, A.Jakubiec, K.Płaszczyca, M.Sułkowska, J.Nowak, T.Dobija
19 1988 Bydgoszcz Legion Warszawa Hetman Bydgoszcz Polonia Warszawa
R.Przedmojski, T.Olenderek, P.Kaim, Ł.Dworakowski, K.Dąbrowska, A.Szmechtig, R.Filipiak A.Kujawski, Z.Robak, R.Ciemniak, P.Trojanowski, D.Tomczyk, J.Byczyńska, A.Jasiek M.Chałupnik, M.Sokalski, B.Macieja, B.Soćko, E.Radecka, A.Gumna, D.Ziemlewski, A.Majewski, M.Rudolf, M.Zwolak
20 1989 Gdynia Legion Warszawa Polonia Warszawa Chrobry Głogów
R.Przedmojski, T.Olenderek, Ł.Dworakowski, W.Kasprowicz, K.Dąbrowska, A.Szmechtig, P.Kaim, R.Filipiak M.Chałupnik, M.Sokalski, B.Macieja, B.Soćko, E.Radecka, M.Zwolak, A.Deszczyński, M.Rudolf, B.Tarachowicz P.Skalik, A.Kałdus, M.Oliwa, T.Markowski, A.Majewska, K.Majewska, M.Zielińska
21 1990 Bydgoszcz Gedania Gdańsk Legion Warszawa MDK 2 Bydgoszcz
Ł.Kwiatkowski, A.Czarnowski, P.Murdzia, R.Kempiński, W.Zakrzewska, D.Nikonowicz, M.Rams P.Kaim, A.Kupiec, Ł.Dworakowski, P.Kasperkiewicz, K.Dąbrowska, A.Szmechtig, N.Dąbrowska J.Gęsicki, R.Bieluszewski, W.Krużyński, B.Siwiec, M.Gauza, A.Maleska, M.Mańkowska
22 1991 Toruń Gedania Gdańsk Chrobry Głogów Polonia Warszawa
Ł.Kwiatkowski, P.Murdzia, R.Kempiński, K.Kiełczewski, K.Leń, D.Nikonowicz, Ł.Twardowski M.Oliwa, T.Markowski, M.Zieliński, P.Skalik, K.Majewska, M.Zielińska M.Chałupnik, M.Rudolf, R.Siekaczyński, B.Macieja, B.Tarachowicz, M.Zwolak, B.Soćko, E.Krzanowska
23 1992 Słupsk Gedania Gdańsk Włókniarz Bielsko-Biała AZS Wrocław
Ł.Kwiatkowski, R.Kempiński, Ł.Twardowski, P.Koc, J.Karczmarzyk, K.Pomorska A.Jakubiec, A.Pisarek, C.Spisak, S.Piter, M.Sułkowska, K.Cieślawska K.Romanowski, E.Łupkowski, J.Suleja, Ł.Kłykow, D.Kuchta, M.Aksiuczyc, Ł.Jabłoński, M.Mączka, A.Kucypera
24 1993 Żagań Gedania Gdańsk Legion Warszawa Polonia Warszawa
P.Murdzia, R.Kempiński, P.Koc, Ł.Twardowski, M.Walkusz, K.Pomorska, P.Bortkun, J.Karczmarzyk Ł.Dworakowski, P.Kasperkiewicz, G.Ruciński, R.Jedynak, J.Dworakowska, D.Iwaniuk B.Macieja, R.Siekaczyński, B.Soćko, M.Kotarba, M.Zwolak, M.Rutkowska, M.Zakrzewski, P.Białczyński, E.Krzanowska
25 1994 Biała Podlaska Polonia Warszawa Gedania Gdańsk Śródmieście Wrocław
B.Macieja, B.Soćko, J.Piński, M.Kotarba, I.Radziewicz, M.Rutkowska P.Murdzia, R.Kempiński, Ł.Twardowski, T.Kempiński, D.Nikonowicz, A.Okulewicz J.Suleja, T.Jakubowski, Ł.Dobosz, H.Bogenryter, M.Aksiuczyc, A.Kucypera, E.Łupkowski, S.Purc
26 1995 Nadole Polonia PKO BP Warszawa Śródmieście Wrocław Górnik Zabrze
B.Soćko, B.Macieja, J.Piński, M.Kotarba, I.Radziewicz, M.Rutkowska, Mat.Bartel, L.Krzanowska J.Suleja, T.Jakubowski, E.Łupkowski, S.Purc, M.Aksiuczyc, M.Kotwicka, Ł.Dobosz, M.Lercel, M.Zawadzka P.Dobrowolski, J.Dubiel, M.Szajda, Ł.Piotrowski, Z.Wiliczkiewicz, K.Strzelczyk
27 1996 Żagań Polonia PKO BP Warszawa ZPD Jasień Stilon Gorzów Wielkopolski
B.Macieja, B.Soćko, Mat.Bartel, M.Kotarba, M.Rutkowska, M.Starczewska, M.Szablewski J.Dworakowska, R.Biały, K.Jasik, D.Orzech, A.Kucypera, K.Szymanowska O.Michalski, M.Nurkiewicz, A.Rosenbeiger, P.Liwak, B.Grabarska, M.Głazik
28 1997 Nadole PTSz Płock Polonia PKO BP Warszawa ZPD Jasień
K.Jędryczka, K.Kamiński, K.Jakubowski, B.Matlęga, D.Iwaniuk, A.Pikulska, R.Jedynak B.Soćko, P.Blehm, Mat.Bartel, M.Krysztofiak, M.Rutkowska, M.Reszka, M.Szablewski, M.Starczewska J.Dworakowska, P.Oliwa, K.Jasik, D.Orzech, A.Kucypera, K.Szymanowska, P.Jasik
29 1998 Rowy PTSz Płock Polonia PKO BP Warszawa Stilon Gorzów Wielkopolski
K.Jędryczka, R.Jedynak, M.Jakubowski, P.Szymański, D.Iwaniuk, E.Balkiewicz P.Blehm, Mat.Bartel, M.Krysztofiak, P.Łagowski, M.Rutkowska, H.Hadryś, M.Reszka I.Radziewicz, P.Liwak, F.Bargłowski, M.Skrzypnik, M.Głazik, N.Maszota, A.Rosenbeiger
30 1999 Straszęcin MKSz Rybnik ZSSO Skierniewice Polonia PKO BP Warszawa
M.Szeląg, Adr.Wiśniewski, B.Heberla, M.Kulesza, A.Matras, I.Tekielak, K.Szczepkowska M.Kolago, A.Plich, G.Gajewski, B.Machaj, K.Boder, D.Tułacz K.Gratka, Mat.Bartel, M.Krysztofiak, Mich.Bartel, M.Reszka, B.Kądziołka, K.Kuźmicz
31 2000 Wisła Polonia TOP GAN Warszawa MKSz Rybnik PTSz Płock
K.Gratka, Mat.Bartel, P.Łagowski, M.Krysztofiak, M.Reszka, B.Kądziołka, K.Kuźmicz, J.Skurski B.Heberla, Adr.Wiśniewski, M.Kulesza, J.Stopa, A.Matras, K.Szczepkowska K.Jakubowski, R.Jedynak, R.Wojtaszek, T.Pakuła, K.Jurkiewicz, A.Staszewska
32 2001 Wisła MKSz Rybnik Damis Polonia Warszawa Śródmieście Wrocław
M.Szymański, B.Heberla, J.Stopa, M.Kulesza, A.Chmielińska, K.Szczepkowska Mat.Bartel, M.Krysztofiak, K.Kuźmicz, Mi.Olszewski, B.Kądziołka, A.Gasik, P.Łagowski, J.Skurski S.Zawadzki, K.Stachowiak, M.Luch, R.Krzesaj, M.Kucypera, J.Zawadzka
33 2002 Łączna Damis Polonia Warszawa Czarnovia Czarna Śródmieście Wrocław
Mat.Bartel, P.Łagowski, Mi.Olszewski, A.Leniart, B.Kądziołka, A.Gasik, M.Krysztofiak, M.Kukawski Mac.Marszałek, P.Zieliński, P.Czarnota, W.Moranda, D.Pokojska, M.Przeździecka, Mar.Marszałek S.Zawadzki, K.Stachowiak, M.Luch, R.Krzesaj, J.Zawadzka, L.Zdziarska, M.Cajbel, Ł.Butkiewicz, M.Kucypera
34 2003 Koszalin Damis Warszawa PTSz Płock Hetman Koszalin
Mat.Bartel, M.Krysztofiak, Mi.Olszewski, A.Leniart, B.Kądziołka, H.Leks R.Wojtaszek, G.Gajewski, M.Brzeski, K.Zapolski, J.Worek, W.Wierzbicka M.Masłowski, B.Baran, J.Masłowski, M.Gajdzica, J.Majdan, K.Kulon, P.Baran, M.Kanarek, K.Adamowicz
35 2004 Koszalin PTSz Płock Damis Warszawa Stilon Gorzów Wielkopolski
R.Wojtaszek, Z.Pakleza, K.Zapolski, P.Lach, J.Worek, A.Lach M.Krysztofiak, K.Kuźmicz, A.Leniart, D.Świercz, B.Kądziołka, M.Wandas, Mi.Olszewski, H.Leks, M.Głuszko M.Rutkowski, M.Bronowicki, T.Gałażewski, K.Klim, J.Górecka, M.Demidowicz
36 2005 Koszalin Juvena Hańcza Suwałki Miedź Legnica PTSz Płock
T.Warakomski, M.Kwiatkowski, M.Kołosowski, B.Sowul, M.Kozak, A.Warakomska J.Stopa, M.Dubiński, A.Bebel, P.Sabuk, D.Hermanowicz, E.Nawrot R.Wojtaszek, K.Zapolski, R.Mucha, O.Wieczorek, A.Kohut, M.Mucha
37 2006 Szklarska Poręba Stilon Gorzów Wielkopolski Polonia Trade Trans Warszawa Juvena Hańcza Suwałki
M.Bronowicki, M.Mazurkiewicz, K.Klim, A.Siwiec, K.Dragun, M.Demidowicz, Ag.Rosiak Mi.Olszewski, A.Leniart, T.Witek, M.Janczarski, H.Leks, W.Sobierska, M.Głuszko T.Warakomski, V.Kamiński, M.Pietruszewski, T.Kamiński, B.Sowul, M.Kozak, A.Warakomska
38 2007 Szklarska Poręba Javena Hańcza Suwałki Stilon Gorzów Wielkopolski Polonia Trade Trans Warszawa
T.Warakomski, M.Paździora, B.Sowul, A.Grabowski, M.Pietruszewski, A.Warakomska, D.Ostrowska M.Bronowicki, M.Mazurkiewicz, K.Klim, A.Siwiec, K.Dragun, M.Demidowicz, K.Wiśniowska Mi.Olszewski, A.Leniart, M.Brzeski, M.Matuszewski, T.Witek, M.Janczarski, H.Leks, W.Sobierska, M.Głuszko, A.Strzelczyk
39 2008 Gorzów Wielkopolski Stilon Gorzów Wielkopolski Polonia Wrocław MKSz Rybnik
T.Gałażewski, K.Klim, K.Dragun, M.Kulaszyński, M.Chomski, M.Demidowicz, K.Wiśniowska A.Leniart, J.Zyśko, O.Wieczorek, K.Khamidov, K.Radziewicz, A.Iwanow K.Piorun, M.Bobula, M.Krzyżanowski, M.Smołka, K.Cichy, A.Krupa, M.Leks
40 2009 Chotowa Stilon Gorzów Wielkopolski Polonia Wrocław Hetman Koronny Trzebinia
K.Piorun, K.Klim, K.Dragun, J.Koitka, M.Demidowicz, K.Wiśniowska D.Świercz, O.Wieczorek, K.Khamidov, K.Dadełło, A.Iwanow, A.Dadełło D.Wcisło, P.Lach, K.Tomsia, M.Popiół, M.Mirski, W.Wierzbicka, A.Lach
41 2010 Ustroń Polonia Trade Trans Warszawa Polonia Wrocław MCKiS Jaworzno
Z.Strzemiecki, M.Krzyżanowski, M.Janczarski, P.Jarmuła, Ł.Jarmuła, M.Głuszko, M.Leks, K.Pastuszko O.Wieczorek, A.Bebel, K.Khamidov, S.Kulaś, A.Iwanow, A.Dadełło Ł.Tokarski, B.Tokarski, K.Drozdowski, M.Łapaj, P.Łabędź, M.Rudol
42 2011 Ustroń Polonia Wrocław Polonia Trade Trans Warszawa Stilon Gorzów Wielkopolski
D.Świercz, O.Wieczorek, K.Khamidov, S.Kulaś, A.Iwanow, A.Dadełło Z.Strzemiecki, M.Krzyżanowski, Ł.Jarmuła, A.Maciejewski, M.Leks, M.Głuszko, K.Pastuszko K.Dragun, A.Siwiec, J.Koitka, F.Delekta, K.Wiśniowska, A.Góra
43 2012 Suchedniów Polonia Wrocław Polonia Warszawa Stilon Gorzów Wielkopolski
O.Wieczorek, P.Stankiewicz, P.Piotrowski, K.Grela, A.Iwanow, A.Dadełło M.Krzyżanowski, B.Nowicki, P.Jarmuła, Ł.Jarmuła, M.Chomczyk, M.Leks, E.Harazińska K.Dragun, J.Koitka, R.Świderski, F.Delekta, J.Witczak, K.Wiśniowska, O.Kiołbasa
44 2013 Karpacz Stilon Gorzów Wielkopolski Stoczek 45 Białystok Gülermak Polonia Warszawa
K.Dragun, J.Koitka, R.Świderski, I.Janik, J.Witczak, K.Wiśniowska, M.Malinowska G.Nasuta, K.Żochowski, J.Borawski, J.Szóstko, J.Kosakowski, A.Rudnik, G.Burakowska, O.Kiołbasa Ł.Jarmuła, P.Jarmuła, B.Nowicki, I.Kowalski, M.Oleszek, J.Mrozowski, M.Leks, E.Kaniewska
45 2014 Masłów Pierwszy Stoczek 45 Białystok Hetman Katowice Polonia Wrocław
G.Nasuta, K.Żochowski, J.Kosakowski, O.Kiołbasa, G.Burakowska, Z.Kalinowska Ł.Jarmuła, P.Mucha, R.Faron, V.Gažík (SVK), R.Jobda, V.Gažíková (SVK), A.Mazur, A.Śliwicka K.Khamidov, M.Woźniak, S.Gumularz, K.Grela, Ł.Lipski, A.Dadełło, K.Dwilewicz, K.Kalinowska
46 2015 Ustroń Rodło Opole Gülermak Polonia Warszawa VOTUM Polonia Wrocław
M.Wiśniewski, M.Kowalczyk, A.Szmer, J.Pułtorak, O.Ogłaza, D.Paliszewski, P.Kopica, J.Trusz M.Chomczyk, Ł.Nowak, I.Kowalski, K.Pacan-Milej, K.Pastuszko, J.Kaczmarska P.Piotrowski, K.Grela, S.Kulaś, S.Gumularz, M.Czopor, A.Dadełło, A.Dwilewicz
47 2016 Suchedniów Rodło Opole Hetman Katowice VOTUM Polonia Wrocław
M.Wiśniewski, J.Pułtorak, P.Teclaf, O.Ogłaza, P.Kopica, W.Sowa Ł.JarmułaV.Gažík (SVK), M.Lis, M.Pełka, R.Jobda, V.Gažíková (SVK), Z.Kulpa K.Nowak, K.Grela, S.Gumularz, M.Czopor, R.Dytman, A.Dadełło, M.Harazińska
48 2017 Szczyrk VOTUM Polonia Wrocław Laura Chylice Hetman GKS Katowice
K.Nowak, S.Gumularz, M.Czopor, M.Fiedorek, K.Dwilewicz, M.Harazińska M.Winiarski, P.Chylewski, D.Sanz Wawer, J.Golecki, K.Olechnicka, M.Marcińczyk V.Gažík (SVK), M.Karpus, A.Oborski, M.Pełka, A.Kubicka, L.Jarocka

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close