Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach 1934

2. Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach

1929 | 1934 | 1946
Katowice, 10 – 14 maja 1934
Sędzia główny: Stawski
System kołowy, 6 szachownic 1 2 3 4 5 6 7 8
1  Warszawa 3 4 5 5 29½
2  Łódź 3 4 5 29
3  Lwów 3 3 5 25
4  Kraków 2 2 3 5 5 23
5  Śląsk 1 1 3 3 18½
6  Pomorze 1 1 3 3 15½
7  Wilno ½ ½ 3 3 14½
8  Poznań 1 1 3 13
Tabela postępowa
Nr Miasto / Region 1 2 3 4 5 6 7 Mce
1  Kraków 2 5.5 10.5 12.5 15 18 23 4
2  Wilno 3 5.5 6 9 9.5 12 14.5 7
3  Pomorze 1.5 6 7 10 11 12.5 15.5 6
4  Łódź 5 8.5 12 16 21.5 26 29 2
5  Śląsk 1 2 5 8.5 12 15.5 18.5 5
6  Lwów 4.5 7 10 13.5 18.5 21.5 25 3
7  Poznań 3 4.5 7 9.5 10.5 12 13 8
8  Warszawa 4 9 14.5 17 22 26.5 29.5 1
1 runda
2 runda 3 runda
Kraków – Warszawa
Wilno – Poznań
Pomorze – Lwów
Łódź – Śląsk
2 : 4
3 : 3
1½ : 4½
5 : 1
Warszawa – Śląsk
Lwów – Łódź
Poznań – Pomorze
Kraków – Wilno
5 : 1
2½ : 3½
1½ : 4½
3½ : 2½
Wilno – Warszawa
Pomorze – Kraków
Łódź – Poznań
Śląsk – Lwów
½ : 5½
1 : 5
3½ : 2½
3 : 3
4 runda 5 runda 6 runda
Warszawa – Lwów
Poznań – Śląsk
Kraków – Łódź
Wilno – Pomorze
2½ : 3½
2½ : 3½
2 : 4
3 : 3
Pomorze – Warszawa
Łódź – Wilno
Śląsk – Kraków
Lwów – Poznań
1 : 5
5½ : ½
3½ : 2½
5 : 1
Warszawa – Poznań
Kraków – Lwów
Wilno – Śląsk
Pomorze – Łódź
4½ : 1½
3 : 3
2½ : 3½
1½ : 4½
7 runda
Łódź – Warszawa
Śląsk – Pomorze
Lwów – Wilno
Poznań – Kraków
3 : 3
3 : 3
3½ : 2½
1 : 5
Składy drużyn
1 Warszawa 29½ 42 2 Łódź 29 42
1
2
3
4
5
6
Dawid Przepiórka
Mieczysław Najdorf
Leon Kremer
Leon Tuhan-Baranowski
Jerzy Jagielski
Zbigniew Miller
Jakub Sternfeld
4
6

1
3

6
7
7
3
6
7
6
1
2
3
4
5
6
Izaak Appel
Teodor Regedziński
Jakub Kolski
Abram Szpiro
Henryk Kahane
Izaak Grynfeld
5




4
7
7
7
7
7
7
3 Lwów 25 42 4 Kraków 23 42
1
2
3
4
5
6
Henryk Friedman
Orest Słobodzian
Stefan Popiel
K.Tennenbaum
Franciszek Sulik
Izaak Schächter
S.Metzger
Bolesław Towarnicki

2
3
½
5
6

½
7
5
6
2
7
7
6
2
1
2
3
4
5
6
Tadeusz Konczyński
Henryk Scheier
E.Kaufmann
I.Friedman
Czesław Błaszczak
Abraham
Edward Arłamowski
Ignacy Popiel
2
3

4

3
½
7
6
7
6
7
5
2
2
5 Śląsk 18½ 42 6 Pomorze 15½ 42
1
2
3
4
5
6
Stefan Zawadzki
Emil Sojka
Paweł Goldminc
Jerzy Anioł
Krysta
Ernest Fukner
Józef Potyka
Leon Binder
Aszkenazy
Naczyński
Jan Kubaczka
3

2
2

0
0
3
0

0
7
7
3
6
4
2
1
6
2
3
1
1
2
3
4
5
6
Antoni Wojciechowski
Kazimierz Woźniak
Bolesław Rożański
Stanisław Siadek
Cerkaski
Chojnacki




2
7
7
7
7
7
7
7 Wilno 14½ 42 8 Poznań 13 42
1
2
3
4
5
6
Judelewicz
Tirsztejn
Kazimierz Plater
M.Kurmin
Stankiewicz
Borkum
R.Zajczyk
3
1


2
2
7
5
6
6
6
6
6
1
2
3
4
5
6
Leon Widermański
Adam Mięsowicz
Zygmunt Gaworski
Jan Bogdas
Roman Tylkowski
Arthur Rhode

2
1


7
7
7
7
7
7
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Antoni Wojciechowski Pomorze 7
2 Mieczysław Najdorf Warszawa 6 7
3 Leon Kremer Warszawa 7
4 Abram Szpiro Łódź 7
5 Izaak Schächter Lwów 6 7
6 Abraham Kraków 3 5

Strony internetowe

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close