Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach 1948

5. Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach

1947 | 1948 | 1949
Wrocław, 24 – 31 sierpnia 1948
Sędzia główny:
System kołowy, 6 szachownic 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
1  Kraków 4 4 4 4 4 4 42½
2  Pomorze 4 5 38½
3  Warszawa 2 3 3 4 4 4 4 5 4 38
4  Wrocław 4 3 4 3 2 5 37½
5  Łódź 3 2 4 5 36½
6  Poznań 2 3 3 4 2 5 33½
7  Gdańsk 2 2 2 4 2 5 32½
8  Częstochowa 2 2 4 3 4 4 31½
9  Katowice 2 2 2 1 29½
10  Cieszyn 2 2 2 3 4 3 2 5 28½
11  Białystok 2 1 1 4 2 2 ½ 4 3 26½
12  Szczecin 2 1 1 1 2 1 3 21
Tabela postępowa
Nr Miasto / Region 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Mce
1  Kraków 2.5 6 10 14 17.5 21.5 25.5 30 34 38.5 42.5 1
2  Pomorze 3.5 6 10.5 14 18.5 21 25 30 33.5 37 38.5 2
3  Gdańsk 2 7 9 11.5 13.5 15.5 19.5 23 25.5 29 32.5 7
4  Częstochowa 3.5 5 8.5 10.5 12 16 18 20.5 23.5 27.5 31.5 8
5  Łódź 5 6.5 10 13.5 16 19.5 21.5 25 28 32.5 36.5 5
6  Cieszyn 2 7 11 14 15.5 17.5 19.5 22 25 26.5 28.5 10
7  Białystok 4 5 8 11.5 15.5 16 18 19 22.5 24.5 26.5 11
8  Szczecin 1 2 5 7 8 9 12.5 14 16.5 19 21 12
9  Poznań 2.5 7 9 11.5 16.5 19.5 22.5 26.5 28.5 31 33.5 6
10  Wrocław 4 8.5 11 14 16 21 24 28 31.5 33 37.5 4
11  Katowice 2.5 3.5 6 8.5 13 18.5 21 23 25.5 27.5 29.5 9
12  Warszawa 3.5 8.5 10 14 18 21 25 27 30 34 38 3
1 runda
2 runda 3 runda
Kraków – Warszawa
Pomorze – Katowice
Gdańsk – Wrocław
Częstochowa – Poznań
Łódź – Szczecin
Cieszyn – Białystok
2½ : 3½
3½ : 2½
2 : 4
3½ : 2½
5 : 1
2 : 4
Warszawa – Białystok
Szczecin – Cieszyn
Poznań – Łódź
Wrocław – Częstochowa
Katowice – Gdańsk
Kraków – Pomorze
5 : 1
1 : 5
4½ : 1½
4½ : 1½
1 : 5
3½ : 2½
Pomorze – Warszawa
Gdańsk – Kraków
Częstochowa – Katowice
Łódź – Wrocław
Cieszyn – Poznań
Białystok – Szczecin
4½ : 1½
2 : 4
3½ : 2½
3½ : 2½
4 : 2
3 : 3
4 runda 5 runda 6 runda
Warszawa – Szczecin
Poznań – Białystok
Wrocław – Cieszyn
Katowice – Łódź
Kraków – Częstochowa
Pomorze – Gdańsk
4 : 2
2½ : 3½
3 : 3
2½ : 3½
4 : 2
3½ : 2½
Gdańsk – Warszawa
Częstochowa – Pomorze
Łódź – Kraków
Cieszyn – Katowice
Białystok – Wrocław
Szczecin – Poznań
2 : 4
1½ : 4½
2½ : 3½
1½ : 4½
4 : 2
1 : 5
Warszawa – Poznań
Wrocław – Szczecin
Katowice – Białystok
Kraków – Cieszyn
Pomorze – Łódź
Gdańsk – Częstochowa
3 : 3
5 : 1
5½ : ½
4 : 2
2½ : 3½
2 : 4
7 runda 8 runda 9 runda
Częstochowa – Warszawa
Łódź – Gdańsk
Cieszyn – Pomorze
Białystok – Kraków
Szczecin – Katowice
Poznań – Wrocław
2 : 4
2 : 4
2 : 4
2 : 4
3½ : 2½
3 : 3
Warszawa – Wrocław
Katowice – Poznań
Kraków – Szczecin
Pomorze – Białystok
Gdańsk – Cieszyn
Częstochowa – Łódź
2 : 4
2 : 4
4½ : 1½
5 : 1
3½ : 2½
2½ : 3½
Łódź – Warszawa
Cieszyn – Częstochowa
Białystok – Gdańsk
Szczecin – Pomorze
Poznań – Kraków
Wrocław – Katowice
3 : 3
3 : 3
3½ : 2½
2½ : 3½
2 : 4
3½ : 2½
10 runda 11 runda
Warszawa – Katowice
Kraków – Wrocław
Pomorze – Poznań
Gdańsk – Szczecin
Częstochowa – Białystok
Łódź – Cieszyn
4 : 2
4½ : 1½
3½ : 2½
3½ : 2½
4 : 2
4½ : 1½
Cieszyn – Warszawa
Białystok – Łódź
Szczecin – Częstochowa
Poznań – Gdańsk
Wrocław – Pomorze
Katowice – Kraków
2 : 4
2 : 4
2 : 4
2½ : 3½
4½ : 1½
2 : 4
Składy drużyn (dane z biuletynu niekompletne, zawierają błędy)
1 Kraków 42½ 66 2 Pomorze 38½ 66
1
2
3
4
5
6
Bogdan Śliwa
Alfred Tarnowski
Edward Arłamowski
Tadeusz Ciejka
Zbigniew Tarkowski
Kazimierz Gdański
Andrzej Kwilecki
Henryk Swinarski
Eugeniusz Tkacz
5
6
9
7
6


.
.
11
11
11
10
9
9
4
.
.
1
2
3
4
5
6
Antoni Jurkiewicz
Henryk Szapiel
Sergiusz Czerniakow
Wacław Nowacki
Jan Kowalski
Feliks Chybicki
Bogdan Burdelak
Witold Górny


4




.
11
11
9
10
10
9
3
.
3 Warszawa 38 66 4 Wrocław 37½ 66
1
2
3
4
5
6
Stanisław Gawlikowski
Natan Borowski
M.Granowski
Stefan Zapolski
Czesław Krulisch
Janusz Szukszta
Arno Gayer

9
7
5


.
11
11
11
11
11
7
.
1
2
3
4
5
6
Czesław Błaszczak
Janusz Chądzyński
Paweł Goldminc
Mieczysław Gałęcki
Juliusz Jaszczuk
Franciszek Major
Leśniak
Waleń
Stefan Fluder
Sadowski
6
1



0
6
2
6
.
9
9
8
7
10
1
7
4
9
.
5 Łódź 36½ 66 6 Poznań 33½ 66
1
2
3
4
5
6
Kazimierz Makarczyk
Stanisław Kwapisz
Konstanty Wróblewski
Lucjan Rydel
Władysław Leszczyński
Uzarski

6

5

11
11
11
11
11
11
1
2
3
4
5
6
Roman Tylkowski
Adam Mięsowicz
Leon Widermański
Roman Kaszowski
Bolesław Rożański
Bernard Stróżniak
Stanisław Siadak
Kazimierski
Borys Wierzejewski



½




2
11
11
10
3
5
7
6
9
4
7 Gdańsk 32½ 66 8 Częstochowa 31½ 66
1
2
3
4
5
6
Jerzy Dreszer
Sulik
Henryk Malinowski
Stanisław Górkiewicz
Sotero Wismont
Stanisław Szczepaniec

6

9
3
11
11
11
11
11
11
1
2
3
4
5
6
Alfred Czarnota
Bogdan Puczyński
Józef Jemielita
Henryk Borkowski
Izdebski
Marian Wieczorek
Stanisław Szeląg


8
5

6
.
11
11
11
11
9
11
.
9 Katowice 29½ 66 10 Cieszyn 28½ 66
1
2
3
4
5
6
Emanuel Byrtek
Wiktor Balcarek
Feliks Zakrzewski
Ludwik Karch
Zbigniew Bolesławski
Henryk Śliwiński
Roman Bąk


2

5

11
11
7
11
11
11
4
1
2
3
4
5
6
Jan Kukuczka
Rudolf Pieprzyk
Jan Rusek
Aleksander Kluz
Franciszek Wenglorz
Kunz
Karol Kałuża


8
4
4
2
.
11
11
11
11
11
5
.
11 Białystok 26½ 66 12 Szczecin 21 66
1
2
3
4
5
6
Edward Radziszewski
Henryk Kołomecki
Zawarczyński
J.Szurkawski
Zbigniew Cylwik
Grodzki
Dziakowski




1

.
11
11
9
9
10
9
.
1
2
3
4
5
6
Wacław Łuczynowicz
Tadeusz Gniot
Roman Jacewicz
Kamil Wendecker
Kaftal
Kadej


3

3
11
11
11
11
11
11
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Kazimierz Makarczyk Łódź 11
2 Natan Borowski Warszawa 9 11
3 Edward Arłamowski Kraków 9 11
4 Stanisław Górkiewicz Gdańsk 9 11
5
6

Strony internetowe

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close