Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach 1952

8. Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach

1951 | 1952 | 1953
I liga
Zakopane, 28 – 30 marca 1952
Sędzia główny: Marek Szpakowski
  System kołowy, 8 szachownic 1 2 3 4    
               
1  Kolejarz Warszawa 6 5 15½  
2  AZS Gliwice 12½  
3  Spójnia Bydgoszcz 2 10 2
4  Kolejarz Kraków 3 10 0
Tabela postępowa
Nr Klub 1 2 3 Mce
1  Kolejarz Kraków 3.5 7 10 4
2  AZS Gliwice 3.5 8 12.5 2
3  Kolejarz Warszawa 4.5 10.5 15.5 1
4  Spójnia Bydgoszcz 4.5 6.5 10 3
         
1 runda    
Kolejarz Kraków – Spójnia Bydgoszcz
AZS Gliwice –   Kolejarz Warszawa
3½ : 4½
3½ : 4½
     
         
2 runda    
Kolejarz Kraków – AZS Gliwice
Spójnia Bydgoszcz –   Kolejarz Warszawa
3½ : 4½
2 : 6
     
         
3 runda      
Kolejarz Warszawa – Kolejarz Kraków
AZS Gliwice – Spójnia Bydgoszcz
5 : 3
4½ : 3½
     
Składy drużyn
                   
  1 Kolejarz Warszawa 15½ 24   2 AZS Gliwice 12½ 24
1
2
3
4
5
6
7
.
8
  Stanisław Gawlikowski
Janusz Szukszta
Zbigniew Miller
Tadeusz Dobrzański
Janusz Chądzyński
Witold Nowicki
Andrzej Cukrowski (j)
Andrzej Trzęsowski (j)
Barbara Wojciechowska (k)
1
3
2
½

2
2
0
3
3
3
3
3
3
2
1
3
1
2
3
4
5
6
.
7
8
  Adam Dzięciołowski
Bolesław Towarnicki
Józef Stokłosa
Jerzy Sowiński
Aleksander Potyka
Witold Sobotkowski
Stefaniak
Roman Kmiecik (j)
Krystyna Hołuj (k)


1
2
0

0
2
2
3
3
3
3
2
3
1
3
3
  3 Spójnia Bydgoszcz 10 24   4 Kolejarz Kraków 10 24
1
2
3
4
5
6
.
7
8
  Henryk Szapiel
Feliks Chybicki
Jerzy Bratoszewski
Jan Kowalski
Stanisław Barche
Bogdan Wolniewicz
Barański
Waldemar Jagodziński (j)
Helena Ćwikiel (k)
2
1
0

1
½
1
2
0
3
3
3
3
3
2
1
3
3
1
2
3
4
5
6
.
7
8
  Tadeusz Ciejka
Ludwik Krystowski
Kazimierz Woźniak
Zbigniew Tarkowski
Franciszek Major
Rychlik
Bogumił Fijak
Edward Orzechowski (j)
Apolonia Osikowicz (k)

½
3
1

½
½
0
3
3
3
3
3
2
1
3
3
Najlepsze wyniki na szachownicach
                 
1 Henryk Szapiel Spójnia Bydgoszcz 2 3    
2 Janusz Szukszta Kolejarz Warszawa 3 3    
3 Kazimierz Woźniak Kolejarz Kraków 3 3    
4 Jan Kowalski Spójnia Bydgoszcz 3    
5 Janusz Chądzyński Kolejarz Warszawa 3    
6 Witold Sobotkowski AZS Gliwice 3    
7 Andrzej Cukrowski Kolejarz Warszawa 2 2    
8 Barbara Wojciechowska Kolejarz Warszawa 3    
Eliminacje (do I ligi 1952)
System dojazdowy, 10 lutego – 9 marca 1952
Grupa I   Grupa II
                 
1 Spójnia Bydgoszcz (↑)   32   1 Kolejarz Warszawa (↑)   29½
2 Ogniwo Sopot   27½   2 Ogniwo Warszawa   29
3 Spójnia Poznań   21   3 Unia Rembertów   21
4 Kolejarz Słupsk   15½   4 Ogniwo Białystok   18½
5 Gwardia Szczecin   14   5 Kolejarz Olsztyn   10½
6 Kolejarz Gorzów Wielkopolski   10   6 Ogniwo Lublin   10½
Grupa III   Grupa IV
                 
1 Kolejarz Kraków (↑)   30   1 AZS Gliwice (↑)   30½
2 Włókniarz Łódź   28   2 WDKZZ Katowice   27½
3 Ogniwo Kraków   17   3 AZS Wrocław   15½
4 Stal Rzeszów   16½   4 Spójnia Legnica   15½
5 Włókniarz Zgierz   15½   5 Spójnia Gniezno   12
6 Ogniwo Skarżysko-Kamienna   13   6 Budowlani Opole   11
                 

Strony internetowe

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close