Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach 1953

9. Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach

1952 | 1953 | 1954
I liga
Katowice, 24 – 26 kwietnia 1953
Sędzia główny:
System kołowy, 8 szachownic 1 2 3 4
1  Ogniwo Warszawa 5 4 4 13
2  Kolejarz Kraków 3 4 12½
3  AZS Gliwice 4 4 4 12
4  Spójnia Poznań 4 4 10½
Tabela postępowa
Nr Klub 1 2 3 Mce
1  Kolejarz Kraków 4 7 12.5 2
2  Ogniwo Warszawa 4 9 13 1
3  Spójnia Poznań 4 8 10.5 4
4  AZS Gliwice 4 8 12 3
1 runda
Kolejarz Kraków – AZS Gliwice
Ogniwo Warszawa – Spójnia Poznań
4 : 4
4 : 4
2 runda
AZS Gliwice – Spójnia Poznań
Kolejarz Kraków – Ogniwo Warszawa
4 : 4
3 : 5
3 runda
Ogniwo Warszawa – AZS Gliwice
Spójnia Poznań – Kolejarz Kraków
4 : 4
2½ : 5½
Składy drużyn
1 Ogniwo Warszawa 13 24 2 Kolejarz Kraków 12½ 24
1
2
3
4
5
6
7
8
Kazimierz Plater
Jerzy Duda
Zbigniew Solecki
Czesław Krulisch
Eugeniusz Rysak
Janusz Śmigaj
Tadeusz Łojek (j)
Mirosława Litmanowicz (k)

1
3
½
½
3

1
3
3
3
3
3
3
3
3
1
2
3
4
5
6
.
.
7
8
Tadeusz Ciejka
Kazimierz Woźniak
Ludwik Krystowski
Antoni Bocheński
Orest Słobodzian
Bogumił Fijak
Franciszek Major
Andrzej Karaś
Edward Orzechowski (j)
Apolonia Litwińska (k)

1

2
3
½
0
½
1
½
3
3
3
3
3
1
1
1
3
3
3 AZS Gliwice 12 24 4 Spójnia Poznań 10½ 24
1
2
3
4
5
6
.
7
8
Adam Dzięciołowski
Jerzy Sowiński
Bolesław Towarnicki
Henryk Śliwiński
Witold Sobotkowski
Józef Stokłosa
Zygmunt Gugółka
Włodzimierz Niwiński (j)
Krystyna Hołuj (k)
2
3
1
2
0
1
0
0
3
3
3
3
3
2
3
1
3
3
1
2
3
4
5
6
.
.
7
8
Andrzej Kwilecki
Zbigniew Doda
Adam Mięsowicz
Borys Wierzejewski
Marian Nowacki
W.Wesołowski
Jan Frala
Aleksander Wierzejewski
Czesław Kędziora (j)
Aleksandra Malina-Szpakowska (k)
0
1
½
½
1

0
1

3
3
3
1
3
3
1
1
3
3
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Tadeusz Ciejka Kolejarz Kraków 3
2 Jerzy Sowiński AZS Gliwice 3 3
3 Zbigniew Solecki Ogniwo Warszawa 3 3
4 Antoni Bocheński Kolejarz Kraków 2 3
5 Orest Słobodzian Kolejarz Kraków 3 3
6 Janusz Śmigaj Ogniwo Warszawa 3 3
7 Tadeusz Łojek Ogniwo Warszawa 3
8 Krystyna Hołuj AZS Gliwice 3 3
Eliminacje (do I ligi 1953)
System dojazdowy, 25 stycznia – 1 marca 1953
Grupa I Grupa II
1 Spójnia Poznań (↑) 31 1 Ogniwo Warszawa (↑) 33½
2 Włókniarz Łódź 25½ 2 Ogniwo Łódź 21
3 Ogniwo Sopot 25½ 3 Ogniwo Białystok 19½
4 Spójnia Grudziądz 18½ 4 Unia Rembertów 19½
5 Kolejarz Słupsk 11½ 5 Spójnia Kraków 15½
6 Kolejarz Szczecin 8 6 Kolejarz Olsztyn 11
Grupa III Grupa IV
1 Kolejarz Kraków (↑) 30½ 1 AZS Gliwice (↑) 28½
2 Kolejarz Warszawa 26½ 2 Budowlani Gliwice 23
3 Budowlani Rzeszów 21 3 Kolejarz Gorzów Wielkopolski 20½
4 Ogniwo Skarżysko-Kamienna 16½ 4 Spójnia Legnica 20
5 AZS Lublin 16 5 Kolejarz Wrocław 15½
6 Włókniarz Zgierz 6 Budowlani Opole 12½

Strony internetowe

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close