Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach 1953

9. Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach

1952 | 1953 | 1954
I liga
Katowice, 24 – 26 kwietnia 1953
Sędzia główny:
  System kołowy, 8 szachownic 1 2 3 4    
               
1  Ogniwo Warszawa 5 4 4 13  
2  Kolejarz Kraków 3 4 12½  
3  AZS Gliwice 4 4 4 12  
4  Spójnia Poznań 4 4 10½  
Tabela postępowa
Nr Klub 1 2 3 Mce
1  Kolejarz Kraków 4 7 12.5 2
2  Ogniwo Warszawa 4 9 13 1
3  Spójnia Poznań 4 8 10.5 4
4  AZS Gliwice 4 8 12 3
         
1 runda    
Kolejarz Kraków – AZS Gliwice
Ogniwo Warszawa – Spójnia Poznań
4 : 4
4 : 4
     
         
2 runda    
AZS Gliwice – Spójnia Poznań
Kolejarz Kraków – Ogniwo Warszawa
4 : 4
3 : 5
     
         
3 runda      
Ogniwo Warszawa – AZS Gliwice
Spójnia Poznań – Kolejarz Kraków
4 : 4
2½ : 5½
     
Składy drużyn
                   
  1 Ogniwo Warszawa 13 24   2 Kolejarz Kraków 12½ 24
1
2
3
4
5
6
7
8
  Kazimierz Plater
Jerzy Duda
Zbigniew Solecki
Czesław Krulisch
Eugeniusz Rysak
Janusz Śmigaj
Tadeusz Łojek (j)
Mirosława Litmanowicz (k)

1
3
½
½
3

1
3
3
3
3
3
3
3
3
1
2
3
4
5
6
.
.
7
8
  Tadeusz Ciejka
Kazimierz Woźniak
Ludwik Krystowski
Antoni Bocheński
Orest Słobodzian
Bogumił Fijak
Franciszek Major
Andrzej Karaś
Edward Orzechowski (j)
Apolonia Litwińska (k)

1

2
3
½
0
½
1
½
3
3
3
3
3
1
1
1
3
3
  3 AZS Gliwice 12 24   4 Spójnia Poznań 10½ 24
1
2
3
4
5
6
.
7
8
  Adam Dzięciołowski
Jerzy Sowiński
Bolesław Towarnicki
Henryk Śliwiński
Witold Sobotkowski
Józef Stokłosa
Zygmunt Gugółka
Włodzimierz Niwiński (j)
Krystyna Hołuj (k)
2
3
1
2
0
1
0
0
3
3
3
3
3
2
3
1
3
3
1
2
3
4
5
6
.
.
7
8
  Andrzej Kwilecki
Zbigniew Doda
Adam Mięsowicz
Borys Wierzejewski
Marian Nowacki
W.Wesołowski
Jan Frala
Aleksander Wierzejewski
Czesław Kędziora (j)
Aleksandra Malina-Szpakowska (k)
0
1
½
½
1

0
1

3
3
3
1
3
3
1
1
3
3
Najlepsze wyniki na szachownicach
                 
1 Tadeusz Ciejka Kolejarz Kraków 3    
2 Jerzy Sowiński AZS Gliwice 3 3    
3 Zbigniew Solecki Ogniwo Warszawa 3 3    
4 Antoni Bocheński Kolejarz Kraków 2 3    
5 Orest Słobodzian Kolejarz Kraków 3 3    
6 Janusz Śmigaj Ogniwo Warszawa 3 3    
7 Tadeusz Łojek Ogniwo Warszawa 3    
8 Krystyna Hołuj AZS Gliwice 3 3    
Eliminacje (do I ligi 1953)
System dojazdowy, 25 stycznia – 1 marca 1953
Grupa I   Grupa II
                 
1 Spójnia Poznań (↑)   31   1 Ogniwo Warszawa (↑)   33½
2 Włókniarz Łódź   25½   2 Ogniwo Łódź   21
3 Ogniwo Sopot   25½   3 Ogniwo Białystok   19½
4 Spójnia Grudziądz   18½   4 Unia Rembertów   19½
5 Kolejarz Słupsk   11½   5 Spójnia Kraków   15½
6 Kolejarz Szczecin   8   6 Kolejarz Olsztyn   11
Grupa III   Grupa IV
                 
1 Kolejarz Kraków (↑)   30½   1 AZS Gliwice (↑)   28½
2 Kolejarz Warszawa   26½   2 Budowlani Gliwice   23
3 Budowlani Rzeszów   21   3 Kolejarz Gorzów Wielkopolski   20½
4 Ogniwo Skarżysko-Kamienna   16½   4 Spójnia Legnica   20
5 AZS Lublin   16   5 Kolejarz Wrocław   15½
6 Włókniarz Zgierz     6 Budowlani Opole   12½
                 

Strony internetowe

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close