Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach 1954

10. Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach

1953 | 1954 | 1955
I liga
Warszawa, 3 – 11 kwietnia 1954
Sędzia główny:
System kołowy, 10 szachownic 1 2 3 4 5 6 7 8
1  Ogniwo Kraków 6 5 38½
2  DWP Warszawa 4 5 6 6 37½ 9
3  Włókniarz Łódź 7 4 37½ 8
4  Kolejarz Warszawa 5 6 36½
5  AZS Gliwice 4 5 7 36
6  Start Katowice 5 4 3 5 35½ 8
7  Ogniwo Sopot 6 7 35½ 6
8  Budowlani Gdańsk 4 3 3 23
Tabela postępowa
Nr Klub 1 2 3 4 5 6 7 Mce
1  Ogniwo Kraków 4.5 10.5 15.5 20 25.5 31 38.5 1
2  DWP Warszawa 6.5 10.5 15.5 21.5 27.5 33 37.5 2
3  Start Katowice 3 9.5 14.5 18.5 24 29 35.5 6
4  AZS Gliwice 4.5 9 16 21.5 25.5 30.5 36 5
5  Ogniwo Sopot 5.5 10 16 23 27.5 32 35.5 7
6  Włókniarz Łódź 7 12.5 16.5 21 27.5 32 37.5 3
7  Budowlani Gdańsk 3.5 7 10 13 16.5 20.5 23 8
8  Kolejarz Warszawa 5.5 11 16 21.5 26 32 36.5 4
1 runda 2 runda
Ogniwo Kraków – Kolejarz Warszawa
DWP Warszawa – Budowlani Gdańsk
Start Katowice – Włókniarz Łódź
AZS Gliwice – Ogniwo Sopot
4½ : 5½
6½ : 3½
3 : 7
4½ : 5½
Kolejarz Warszawa – Ogniwo Sopot
Włókniarz Łódź – AZS Gliwice
Budowlani Gdańsk – Start Katowice
Ogniwo Kraków – DWP Warszawa
5½ : 4½
5½ : 4½
3½ : 6½
6 : 4
3 runda 4 runda
DWP Warszawa – Kolejarz Warszawa
Start Katowice – Ogniwo Kraków
AZS Gliwice – Budowlani Gdańsk
Ogniwo Sopot – Włókniarz Łódź
5 : 5
5 : 5
7 : 3
6 : 4
Kolejarz Warszawa – Włókniarz Łódź
Budowlani Gdańsk – Ogniwo Sopot
Ogniwo Kraków – AZS Gliwice
DWP Warszawa – Start Katowice
5½ : 4½
3 : 7
4½ : 5½
6 : 4
5 runda 6 runda
Start Katowice – Kolejarz Warszawa
AZS Gliwice – DWP Warszawa
Ogniwo Sopot – Ogniwo Kraków
Włókniarz Łódź – Budowlani Gdańsk
5½ : 4½
4 : 6
4½ : 5½
6½ : 3½
Kolejarz Warszawa – Budowlani Gdańsk
Ogniwo Kraków – Włókniarz Łódź
DWP Warszawa – Ogniwo Sopot
Start Katowice – AZS Gliwice
6 : 4
5½ : 4½
5½ : 4½
5 : 5
7 runda
AZS Gliwice – Kolejarz Warszawa
Ogniwo Sopot – Start Katowice
Włókniarz Łódź – DWP Warszawa
Budowlani Gdańsk – Ogniwo Kraków
5½ : 4½
3½ : 6½
5½ : 4½
2½ : 7½
Składy drużyn
1 Ogniwo Kraków 38½ 70 2 DWP Warszawa 37½ 70
1
2
3
4
5
6
7
.
.
8
9
10
Bogdan Śliwa
Edward Arłamowski
Kazimierz Gdański
Tomasz Wojtasiewicz
Franciszek Wessely
Czesław Wesołowski
Jacek Ruszczycki
Andrzej Szyszko-Bohusz
Edward Knapczyk
Ryszard Gąsiorowski (j)
Helena Jaśkowska (k)
Kazimierz Wojtasiewicz (w)
5





2

5

3
3
6
7
7
6
4
4
5
4
6
7
7
7
1
2
3
4
5
6
7
.
.
8
.
9
10
Andrzej Pytlakowski
Władysław Litmanowicz
Stefan Witkowski
Czesław Bass
Andrzej Karnkowski
Tadeusz Wróbel
Władysław Klus
Witold Dąbrowski
Jakub Wachtel
Jacek Żemantowski (j)
Jerzy Średnicki (j)
Mirosława Litmanowicz (k)
Z.Kubis (w)


4
4
2

3
1
1
0

7
7
4
7
7
7
7
5
3
2
4
3
7
7
3 Włókniarz Łódź 37½ 70 4 Kolejarz Warszawa 36½ 70
1
2
3
4
5
6
7
.
8
.
9
10
Jan Gadaliński
Jerzy Panasewicz
Kaczmarek
Witold Balcerowski
Franciszek Damański
Konstanty Wróblewski
Lucjan Rydel
Jan Górski
Stasiak (j)
Krzykowski (j)
Róża Herman (k)
Kunikowski (w)
4


5
6

2
0
0
2

7
7
7
7
7
7
5
2
4
3
7
7
1
2
3
4
5
6
7
.
.
8
9
10
Stanisław Gawlikowski
Janusz Szukszta
Janusz Szpotański
Zbigniew Miller
Leon Radzikowski
Janusz Chądzyński
Władysław Leszczyński
Witold Nowicki
Leśniak
Andrzej Filipowicz (j)
H.Steckiewicz (k)
Suski (w)
6

5
3
4

1
1
1

0
4
7
7
7
4
7
7
3
4
3
7
7
7
5 AZS Gliwice 36 70 6 Start Katowice 35½ 70
1
2
3
4
5
6
7
.
8
9
10
Adam Dzięciołowski
Bolesław Towarnicki
Jerzy Sowiński
Henryk Śliwiński
Józef Stokłosa
Witold Sobotkowski
Zbigniew Radzikowski
Roman Kmiecik
Włodzimierz Niwiński (j)
Krystyna Hołuj (k)
H.Majak (w)

3



5
3
2


1
7
7
7
7
4
7
6
4
7
7
7
1
2
3
4
5
6
7
.
8
9
.
10
Wiktor Balcarek
Emil Sojka
Zbigniew Bolesławski
Emil Szmigielok
Stanisław Szeląg (ur. 1908)
Emanuel Byrtek
Stanisław Fujarski
Alojzy Przybyszewski
Stanisław Kornasiewicz (j)
Lidia Dłuska (k)
Erna Wiewiórowska (k)
Stanisław Miszto (w)
3
4


1
4
5
2


0
7
7
7
7
3
7
7
4
7
6
1
7
7 Ogniwo Sopot 35½ 70 8 Budowlani Gdańsk 23 70
1
2
3
4
5
6
7
.
.
8
9
10
Marian Ziembiński
Jerzy Dreszer
Józef Roszkowski
Mieczysław Klonowski
Sulik
S.Andruszkiewicz
Stanisław Szczepaniec
Stanisław Górkiewicz
Zenon Bodych
Cezary Wieczorek (j)
Anna Sikorska (k)
Ejsymont (w)
2
5



3

1
1
5

3
7
7
7
7
6
5
5
2
3
7
7
7
1
2
3
4
5
6
7
.
.
8
.
9
10
Mackiewicz
E.Messner
T.Potempski
Mieczysław Nakonieczny
Baum
E.Mnichowicz
Kubacki
Niklas
Młynek
Fiszer (j)
Krukowski (j)
Władysława Górska (k)
Sinkiewicz (w)
0
1


3



½

0
3
5
4
7
7
6
6
7
6
2
3
4
7
7
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Stanisław Gawlikowski Kolejarz Warszawa 6 7
2 Jerzy Dreszer Ogniwo Sopot 5 7
3 Janusz Szpotański Kolejarz Warszawa 5 7
4 Witold Balcerowski Włókniarz Łódź 5 7
5 Franciszek Damański Włókniarz Łódź 6 7
6 Witold Sobotkowski AZS Gliwice 5 7
7 Edward Knapczyk Ogniwo Kraków 5 6
8 Ryszard Gąsiorowski Ogniwo Kraków 7
9 Mirosława Litmanowicz DWP Warszawa 7 7
10 Z.Kubis
Kunikowski
Stanisław Miszto
DWP Warszawa
Włókniarz Łódź
Start Katowice
7
Eliminacje (do I ligi 1954)
System dojazdowy, 24 stycznia – 7 marca 1954
Grupa I
Grupa II
1 Ogniwo Sopot (↑) 42½ 1 Kolejarz Warszawa (↑) 37
2 Włókniarz Łódź (↑) 40½ 2 Budowlani Gdańsk (↑) 33
3 Start Szczecin 32½ 3 Ogniwo Łódź 33
4 AZS Wrocław 26½ 4 Kolejarz Toruń 31½
5 Spójnia Poznań 23 5 Spójnia Rembertów 28½
6 Kolejarz Gorzów Wielkopolski 23 6 AZS Lublin 23½
7 Kolejarz Słupsk 22 7 Kolejarz Białystok 23½
Grupa III Grupa IV
1 Start Katowice (↑) 50 1 AZS Gliwice (↑) 49½
2 Ogniwo Kraków (↑) 47½ 2 DWP Warszawa (↑) 48
3 Ogniwo Warszawa 38½ 3 Kolejarz Kraków 46½
4 Budowlani Gliwice 36 4 Konstal Chorzów 45
5 AZS Łódź 32½ 5 Stal Rzeszów 28½
6 Stal Poznań 26 6 Ogniwo Kielce 24½
7 Kolejarz Wrocław 22½ 7 AZS Kraków 18
8 Unia Kędzierzyn 21½ 8 Unia Piotrków Trybunalski 16½

Strony internetowe

 

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close