Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach 1957

13. Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach

1956 | 1957 | 1958
I liga
Liga dojazdowa, 3 listopada – 22 grudnia 1957 (6 weekendów)
Sędzia główny: brak (nadzór nad rozgrywkami sprawowała Komisja Sportowa PZSzach)
System kołowy, 7 szachownic 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
1  KKSz WDK Kraków 4 4 4 22 50
2  Start Katowice 3 3 4 5 4 4 4 4 15 42½
3  Drukarz Warszawa 3 5 4 5 14 44½
4  Budowlani Bydgoszcz 4 3 4 4 3 5 13 40½
5  DWP Warszawa ½ 5 4 2 4 12 36½
6  ŁKS Łódź 3 4 2 4 6 11 38
7  AZS Gliwice 3 3 2 4 4 3 4 9 35
8  Start Łódź 2 4 5 3 5 3 3 3 8 37½
9  Hetman Wrocław (↓) 3 3 2 3 3 4 2 8 35
10  Polonia Warszawa (↓) 3 3 3 3 4 4 7 35½
11  AZS Warszawa (↓) 3 2 4 3 4 3 3 7 34
12  AZS Kraków (↓) 3 2 1 3 4 5 4 6 32
Tabela postępowa
Nr Klub 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Mce
 KKSz WDK Kraków 2 4 6 8 10 12 14 16 18 20 22 1
 Start Katowice 2 4 4 6 8 10 10 11 13 13 15 2
 Drukarz Warszawa 2 2 4 6 8 8 8 8 10 12 14 3
 Budowlani Bydgoszcz 2 3 5 5 7 9 9 11 11 13 13 4
 DWP Warszawa 1 1 3 3 5 5 7 8 10 12 12 5
 ŁKS Łódź 2 4 4 4 4 6 7 7 9 9 11 6
 AZS Gliwice 0 1 3 3 5 5 7 9 9 9 9 7
 Start Łódź 0 2 2 4 4 4 6 6 6 6 8 8
 Hetman Wrocław 0 0 0 0 0 2 4 6 6 8 8 9
 Polonia Warszawa 1 1 3 5 5 5 5 5 5 5 7 10
 AZS Warszawa 0 0 0 0 0 2 3 3 5 7 7 11
 AZS Kraków 0 2 2 4 4 4 4 6 6 6 6 12
1 runda (03.11)
2 runda (09.11)
DWP Warszawa – Polonia Warszawa
Drukarz Warszawa – AZS Warszawa
Start Łódź – ŁKS Łódź
AZS Kraków – KKSz WDK Kraków
AZS Gliwice – Start Katowice
Hetman Wrocław – Budowlani Bydgoszcz
3½ : 3½
5 : 2
3 : 4
2½ : 4½
3 : 4
3 : 4
Start Katowice – Hetman Wrocław
AZS Gliwice – Budowlani Bydgoszcz
Start Łódź – DWP Warszawa
Polonia Warszawa – ŁKS Łódź
KKSz WDK Kraków – Drukarz Warszawa
AZS Warszawa – AZS Kraków
4 : 3
3½ : 3½
5 : 2
2½ : 4½
4½ : 2½
3 : 4
3 runda (10.11)
4 runda (16.11)
Budowlani Bydgoszcz – Start Katowice
Hetman Wrocław – AZS Gliwice
Polonia Warszawa – Start Łódź
ŁKS Łódź – DWP Warszawa
Drukarz Warszawa – AZS Kraków
AZS Warszawa – KKSz WDK Kraków
4 : 3
3 : 4
4 : 3
2 : 5
4½ : 2½
1½ : 5½
Hetman Wrocław – AZS Kraków
Budowlani Bydgoszcz – KKSz WDK Kraków
DWP Warszawa – Drukarz Warszawa
AZS Warszawa – Polonia Warszawa
Start Łódź – AZS Gliwice
ŁKS Łódź – Start Katowice
2 : 5
2½ : 4½
½ : 6½
3 : 4
5 : 2
1½ : 5½
5 runda (17.11)
6 runda (30.11)
AZS Kraków – Budowlani Bydgoszcz
KKSz WDK Kraków – Hetman Wrocław
DWP Warszawa – AZS Warszawa
Polonia Warszawa – Drukarz Warszawa
AZS Gliwice – ŁKS Łódź
Start Katowice – Start Łódź
2 : 5
4 : 3
4 : 3
3 : 4
4½ : 2½
5 : 2
Hetman Wrocław – DWP Warszawa
Budowlani Bydgoszcz – Polonia Warszawa
Start Łódź – AZS Warszawa
Drukarz Warszawa – ŁKS Łódź
AZS Kraków – Start Katowice
KKSz WDK Kraków – AZS Gliwice
4½ : 2½
4 : 3
2½ : 4½
3 : 4
3 : 4
5½ : 1½
7 runda (01.12)
8 runda (15.12)
DWP Warszawa – Budowlani Bydgoszcz
Polonia Warszawa – Hetman Wrocław
Drukarz Warszawa – Start Łódź
AZS Warszawa – ŁKS Łódź
AZS Gliwice – AZS Kraków
Start Katowice – KKSz WDK Kraków
4½ : 2½
2½ : 4½
2½ : 4½
3½ : 3½
4 : 3
3 : 4
Budowlani Bydgoszcz – Drukarz Warszawa
Hetman Wrocław – AZS Warszawa
Start Łódź – AZS Kraków
ŁKS Łódź – KKSz WDK Kraków
DWP Warszawa – Start Katowice
Polonia Warszawa – AZS Gliwice
4½ : 2½
3½ : 2½
3 : 4
3 : 4
3½ : 3½
3 : 4
9 runda (16.12) 10 runda (21.12)
Budowlani Bydgoszcz – AZS Warszawa
Drukarz Warszawa – Hetman Wrocław
ŁKS Łódź – AZS Kraków
KKSz WDK Kraków – Start Łódź
Start Katowice – Polonia Warszawa
AZS Gliwice – DWP Warszawa
3 :4
5 : 2
6 : 1
4½ : 2½
4 : 3
3 : 4
Start Łódź – Hetman Wrocław
ŁKS Łódź – Budowlani Bydgoszcz
Start Katowice – Drukarz Warszawa
AZS Warszawa – AZS Gliwice
KKSz WDK Kraków – Polonia Warszawa
AZS Kraków – DWP Warszawa
3 : 4
2½ : 4½
2½ : 4½
4 : 3
4½ : 2½
2½ : 4½
11 runda (22.12)
Hetman Wrocław – ŁKS Łódź
Budowlani Bydgoszcz – Start Łódź
Drukarz Warszawa – AZS Gliwice
Start Katowice – AZS Warszawa
AZS Kraków – Polonia Warszawa
DWP Warszawa – KKSz WDK Kraków
2½ : 4½
3 : 4
4½ : 2½
4 : 3
2½ : 4½
2½ : 4½
Składy drużyn (dane niekompletne)
1 KKSz WDK Kraków 50 77 2 Start Katowice 42½ 77
1
2
3
4
5
6
.
.
.
.
7
Bogdan Śliwa
Edward Arłamowski
Kazimierz Gdański
Edward Knapczyk
Orest Słobodzian
Józef Stokłosa
Ryszard Gąsiorowski
Franciszek Wessely
Franciszek Major
Czesław Wesołowski
Anna Jurczyńska (k)

.
.
5

.
5
4
.
.
9
.
.
8
9
.
6
6
.
.
11
1
2
3
4
5
6
.
7
Wiktor Balcarek
Emil Sojka
Stefan Brzózka
Zygmunt Kloza
Stanisław Kornasiewicz
Edward Olej
Kazimierz Badylak
Klara Knapik (k)
.
.

6
.

.
.
.
11
10
.
5
.
10
3 Drukarz Warszawa 44½ 77 4 Budowlani Bydgoszcz 40½ 77
1
2
3
4
5
6
7
Ignacy Branicki
Zbigniew Solecki
Stefan Witkowski
I.Suchorski
Wacław Grudzieński
Manfred Mannke
M.Lerka (k)

8

.
.
7
.
11
11
11
.
.
9
.
1
2
3
4
5
6
.
.
7
Jerzy Bratoszewski
Stanisław Barche
Feliks Chybicki
Waldemar Jagodziński
Andrzej Tomaszewski
Czesław Ziółkowski
Benedykt Grabowski
Jan Kowalski
Henryka Konarkowska (k)


3
6




11
11
9
11
8
6
4
6
11
5 DWP Warszawa 36½ 77 5 ŁKS Łódź 38 77
1
2
3
4
5
6
7
Andrzej Pytlakowski
Władysław Litmanowicz
Marian Ziembiński
Teofan Domżał
Władysław Klus
Safuta
Mirosława Litmanowicz (k)
6
.

.
.
.
5
11
.
11
.
.
.
6
1
2
3
4
5
6
7
.
Andrzej Karnkowski
Jan Gadaliński
Jan Piechota
Witold Balcerowski
Jerzy Panasewicz
Wojciech Szalecki
Róża Herman (k)
J.Kaczmarska (k)
.
7
.
.
.
.
4
.
.
10
.
.
.
.
6
.
7 AZS Gliwice 35 77 7 Start Łódź 37½ 77
1
2
3
4
5
6
.
7
.
Adam Dzięciołowski
Bolesław Towarnicki
Henryk Śliwiński
.
.
Zbigniew Radzikowski
Józef Rozewicz
Krystyna Hołuj (k)
Lidia Dłuska (k)

.
.
.
.
6
.
.
10
.
.
.
.
10
.
.
8
1
2
3
4
5
6
.
7
Aleksander Szymański
Wiktor Matkowski
Stanisław Kwapisz
Witold Balcerowski
Stefan Furs
Kazimierz Makarczyk
Hubert Wilczek
W.Górna (k)
.
.
5

.
.
.
.
.
7
11
.
.
.
9
9 Hetman Wrocław 35 77 10 Polonia Warszawa 35½ 77
1
2
3
4
5
6
.
.
.
7
Czesław Błaszczak
Zbigniew Terlecki
Leszek Chrzanowski
.
.
.
Romuald Kuśnierz
Ryszard Pędziński
Adam Grynszpan
Henryka Jochelson (k)
4
.
.
.
.
.
7
.
.
.
8
.
.
.
.
.
8
.
.
.
1
2
3
4
5
6
.
.
.
.
7
Stanisław Gawlikowski
Janusz Szukszta
Romuald Grąbczewski
Janusz Szpotański
Natan Borowski
Andrzej Filipowicz
Andrzej Adamski
Waldemar Kurowski
Zygmunt Burakowski
Ryszard Chrzanowski
.vacat






4
½
0
1
0
11
7
10
6
10
8
9
2
1
2
11
11 AZS Warszawa 34 77 12 AZS Kraków 32 77
1
2
3
4
5
6
7
Andrzej Sydor
Wojciech Święcicki
Bogdan Kusiński
Janusz Śmigaj
Wiesław Kosiński
Niedzielski
Miller (k)
5
.
.
.
.

.
8
.
.
.
.
9
.
1
2
3
4
5
6
7
Tadeusz Ciejka
Edward Nahlik
Marek Galewicz
Jerzy Kostro
Ryszard Czermiński
Kazimierz Wojtasiewicz
Bukermayer (k)
.
.
.

.
.
.
.
.
.
11
.
.
.
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Bogdan Śliwa KKSz WDK Kraków  9
2 Zbigniew Solecki Drukarz Warszawa 8 11
3 Stefan Witkowski Drukarz Warszawa 11
4 Witold Balcerowski
Jerzy Kostro
Start Łódź
AZS Kraków
11
5 Orest Słobodzian KKSz WDK Kraków  9
6 Romuald Kuśnierz Hetman Wrocław 7  8
7 Henryka Konarkowska Budowlani Bydgoszcz 11
Eliminacje (do I ligi 1957)
System dojazdowy, ? – 5 maja 1957
Grupa I Grupa II
1 ŁKS Łódź (↑) 10 25 1 Budowlani Bydgoszcz (↑) 9 21½
2 Stal Świdnica 6 17 2 Czarni Szczecin 6 19
3 Konstal Chorzów 5 21 3 Czarni Słupsk 5 14½
4 Kolejarz Opole 5 15½ 4 Lech Poznań 4 19½
5 Start Ostrów Wielkopolski 4 16½ 5 Społem Łódź 4 17½
6 Kolejarz Zielona Góra 0 8 6 Lechia Gdańsk 2 13
Grupa III Grupa IV
1 Hetman Wrocław (↑) 9 21½ 1 Drukarz Warszawa (↑) 8 22
2 LZS Cieszyn 8 25 2 Jagiellonia Białystok 7 22
3 Start Kraków 6 20½ 3 Warmia Olsztyn 5 18
4 Starówka Warszawa 3 16 4 Czarni Kutno 4 19
5 Sygnał Lublin 2 12½ 5 Kadra Rembertów 2 9
6 Start Radom 2 6 Kolejarz Kraków 2 8

Strony internetowe

 

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close