Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach 1958

14. Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach

1957 | 1958 | 1959
I liga
Liga dojazdowa, 17 maja – 26 października 1958
Sędzia główny:
System kołowy, 7 szachownic 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
1  Start Katowice 5 4 5 3 5 4 17 45½
2  WDK Kraków 2 1 7 4 4 5 16 45½
3  ŁKS Łódź 6 4 4 16 44
4  Legion Warszawa 3 3 6 4 13 46½
5  Polonia Warszawa 3 0 3 4 3 3 4 5 5 11 39
6  Portowiec Gdańsk 3 4 6 2 11 38½
7  Hetman Wrocław 2 4 3 4 11 35½
8  Czarni Bytom 3 3 3 1 4 6 6 3 10 40½
9  Budowlani Bydgoszcz 4 2 ½ 5 2 2 5 8 32½
10  Drukarz Warszawa 2 4 3 1 5 5 3 7 33
11  Pogoń Wrocław (↓) 1 2 1 5 2 7 31
12  Start Łódź (↓) 3 3 2 4 2 4 5 30½
Tabela postępowa (brak danych)
Nr Klub 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Mce
1/2  Start Katowice 1 3 4 4 6 8 10 11 13 15 17 1
1/2  Czarni Bytom 1 3 5 5 6 6 6 8 10 10 10 8
3/4  Portowiec Gdańsk 0 2 2 4 4 5 6 8 8 10 11 6
3/4  Budowlani Bydgoszcz 2 2 4 6 7 7 7 7 8 8 8 9
5/6  WDK Kraków 2 3 4 6 6 6 8 10 12 14 16 2
5/6  Polonia Warszawa 0 2 4 4 6 8 8 8 9 11 11 5
7/8  Legion Warszawa 0 1 1 10 12 13 4
7/8  Drukarz Warszawa 2 2 3 5 5 7 10
9/10  ŁKS Łódź 2 4 6 8 10 12 12 14 16 16 3
9/10  Start Łódź 0 0 0 0 0 0 2 3 3 5 12
11/12  Hetman Wrocław 2 2 2 9 9 11 7
11/12  Pogoń Wrocław 0 0 1 7 7 7 11
Uwaga: kolory we wszystkich rundach nieznane, za wyjątkiem spotkań oznaczonych (*)
1 runda
2 runda
Czarni Bytom – Start Katowice
Portowiec Gdańsk – Budowlani Bydgoszcz
ŁKS Łódź – Start Łódź
Hetman Wrocław – Pogoń Wrocław
Legion Warszawa –  Drukarz Warszawa
Polonia Warszawa – WDK Kraków
(mecz rozegrany przed 6 rundą na Śląsku)
3½ : 3½
2½ : 4½
4½ : 2½
4½: 3½
3 : 4
0 : 7
Polonia Warszawa – Drukarz Warszawa
WDK Kraków – Legion Warszawa
Start Katowice – Hetman Wrocław
Czarni Bytom – Pogoń Wrocław
Portowiec Gdańsk – Start Łódź
Budowlani Bydgoszcz – ŁKS Łódź
5½ : 1½
3½ : 3½
5 : 2
6 : 1
4½ : 2½
2½ : 4½
3 runda
4 runda
Polonia Warszawa – Legion Warszawa
WDK Kraków – Drukarz Warszawa
Pogoń Wrocław – Start Katowice
Hetman Wrocław – Czarni Bytom
Portowiec Gdańsk – ŁKS Łódź
Budowlani Bydgoszcz – Start Łódź
4 : 3
3½ : 3½
3½ : 3½
3 : 4
1½ : 5½
5 : 2
Polonia Warszawa – ŁKS Łódź
WDK Kraków – Start Łódź
Budowlani Bydgoszcz – Start Katowice
Portowiec Gdańsk – Czarni Bytom
Wrocław / Warszawa
Wrocław / Warszawa
3 : 4
5½ : 1½
4 : 3
6 : 1
:
:
5 runda
6 runda
Polonia Warszawa – Start Łódź
WDK Kraków – ŁKS Łódź
Budowlani Bydgoszcz – Czarni Bytom
Start Katowice – Portowiec Gdańsk
Wrocław / Warszawa
Wrocław / Warszawa
5 : 2
1 : 6
3½ : 3½
4½ : 2½
:
:
Polonia Warszawa – Czarni Bytom (*)
WDK Kraków – Start Katowice
Portowiec Gdańsk – Hetman Wrocław
Budowlani Bydgoszcz – Pogoń Wrocław
Start Łódź – Legion Warszawa
ŁKS Łódź – Drukarz Warszawa (*)
4 : 3
2 : 5
3½ : 3½
2 : 5
3 : 4
4½ : 2½
7 runda
8 runda
Polonia Warszawa – Start Katowice
Czarni Bytom – WDK Kraków
Portowiec Gdańsk – Pogoń Wrocław
Budowlani Bydgoszcz – Hetman Wrocław
Start Łódź – Drukarz Warszawa
ŁKS Łódź – Legion Warszawa
3 : 4
3 : 4
3½ : 3½
2½ : 4½
4 : 3
1½ : 5½
Polonia Warszawa – Portowiec Gdańsk
WDK Kraków – Budowlani Bydgoszcz
Start Katowice – Legion Warszawa
Czarni Bytom – Drukarz Warszawa
Wrocław / Łódź
Wrocław / Łódź
3 : 4
5 : 2
3½ : 3½
6 : 1
:
:
9 runda
10 runda
Polonia Warszawa – Budowlani Bydgoszcz
WDK Kraków – Portowiec Gdańsk
Drukarz Warszawa – Start Katowice
Legion Warszawa – Czarni Bytom
Wrocław / Łódź
Wrocław / Łódź
3½ : 3½
4 : 3
2 : 5
2½ : 4½
:
:
Polonia Warszawa – Pogoń Wrocław
WDK Kraków – Hetman Wrocław
Start Katowice – Start Łódź
ŁKS Łódź – Czarni Bytom
Portowiec Gdańsk – Drukarz Warszawa
Budowlani Bydgoszcz – Legion Warszawa
5 : 2
5½ : 1½
4 : 3
4 : 3
4½ : 2½
½ : 6½
11 runda
Polonia Warszawa – Hetman Wrocław
WDK Kraków – Pogoń Wrocław
Start Katowice – ŁKS Łódź
Start Łódź – Czarni Bytom
Portowiec Gdańsk – Legion Warszawa
Budowlani Bydgoszcz – Drukarz Warszawa
3 : 4
4½ : 2½
4½ : 2½
4 : 3
3½ : 3½
2 : 5
Składy drużyn (dane niekompletne)
1 Start Katowice 45½ 77 2 WDK Kraków 45½ 77
1
2
3
4
5
6
.
.
7
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Wiktor Balcarek
Stefan Brzózka
Edward Nahlik
Zygmunt Kloza
Stanisław Kornasiewicz
Edward Olej
Kazimierz Badylak
Alojzy Przybyszewski
Klara Knapik (k)


4
8
5

3

11
6
8
11
11
7
5
7
11
1
2
3
4
5
6
.
.
7
mm
.
.
.
.
.
.
.
.
Bogdan Śliwa
Edward Arłamowski
Edward Knapczyk
Orest Słobodzian
Ryszard Gąsiorowski
Andrzej Szyszko-Bohusz
Tadeusz Ciejka
Czesław Wesołowski
Anna Jurczyńska (k)
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
3 ŁKS Łódź 44 77 4 Legion Warszawa 46½ 77
1
2
3
4
5
6
.
7
.
.
.
.
.
.
.
mm
Andrzej Karnkowski
Wiktor Balcerowski
Jan Gadaliński
Jan Piechota
Jerzy Panasewicz
Konstanty Wróblewski
Franciszek Damański
Róża Herman (k)
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
1
2
3
4
5
6
.
.
7
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Andrzej Pytlakowski
Władysław Litmanowicz
Marian Ziembiński
Teofan Domżał
Nowacki
Czesław Krulisch
Władysław Klus
Kazimierz Przymusiński
Mirosława Litmanowicz (k)
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
5 Polonia Warszawa 39 77 6 Portowiec Gdańsk 38½ 77
1
2
3
4
5
6
.
.
.
.
.
7
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Janusz Szukszta
Stanisław Gawlikowski
Romuald Grąbczewski
Janusz Szpotański
Andrzej Filipowicz
Natan Borowski
Andrzej Adamski
Waldemar Kurowski
Zygmunt Burakowski
Ryszard Chrzanowski
Władysław Leszczyński
Grażyna Piszczyk (k)
Barbara Maśniak (k)
3
8
2
2


4


0
3
3
0
4
11
4
4
8
6
5
9
7
2
6
6
5
1
2
3
4
5
6
.
.
7
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Jerzy Dreszer
Wojciech Święcicki
Stanisław Szczepaniec
Bogusław Kruczyński
Józef Roszkowski
Mieczysław Klonowski
Rudolf Hoffman
Mieczysław Nakonieczny
Władysława Górska (k)

5

3
6
5


11
10
7
8
9
9
6
6
11
7 Hetman Wrocław 35½ 77 8 Czarni Bytom 40½ 77
1
2
3
4
5
6
7
.
.
.
.
.
.
.
Czesław Błaszczak
Zbigniew Terlecki
Leszek Chrzanowski
Romuald Kuśnierz
Stanisław Ćwiąkała
Adam Grynszpan
Maria Stankiewicz (k)
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
1
2
3
4
5
6
.
.
.
.
.
7
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
mm
Adam Dzięciołowski
Jerzy Sowiński
Janusz Domański
Bolesław Towarnicki
Henryk Śliwiński
Zbigniew Radzikowski
Witold Sobotkowski
Józef Rozewicz
Roman Kmiecik
Stefan Cieśla
Czesław Leśnik
Krystyna Hołuj (k)
5
0


7
5
1
3
1
½

11
1
4
9
11
11
1
9
2
1
6
11
9 Budowlani Bydgoszcz 32½ 77 10 Drukarz Warszawa 33 77
1
2
3
4
5
6
7
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Jerzy Bratoszewski
Stanisław Barche
Waldemar Jagodziński
Jan Kośmicki
Jan Kowalski
Włodzimierz Heliasz
Henryka Konarkowska (k)
Olszewska (k)
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
1
2
3
4
5
6
7
.
.
.
.
.
.
.
Ignacy Branicki
Zbigniew Solecki
Stefan Witkowski
Manfred Mannke
Wojciech Zabierzański
Stefan Zapolski
M.Lerka (k)
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
11 Pogoń Wrocław 31 77 12 Start Łódź 30½ 77
1
2
3
4
5
6
7
.
.
.
.
.
.
.
Juliusz Jaszczuk
Michał Kowalski
Ryszard Wyganowski
Ryszard Pędziński
Władysław Rudak
Jerzy Koszarski
Danuta Samolewicz (k)
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
1
2
3
4
5
6
7
.
mm
.
.
.
.
.
Stanisław Kwapisz
Kazimierz Makarczyk
Wiktor Matkowski
Stefan Furs
Jan Łachut
Olszański
Rostowa (k)
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Andrzej Karnkowski
Jerzy Dreszer
ŁKS Łódź
Portowiec Gdańsk
2 Wiktor Balcerowski
Stanisław Gawlikowski
ŁKS Łódź
Polonia Warszawa
3 Marian Ziembiński Legion Warszawa
4 Manfred Mannke Drukarz Warszawa
5 Jerzy Panasewicz ŁKS Łódź
6 Natan Borowski Polonia Warszawa
7 Krystyna Hołuj GKS Bytom
Eliminacje (do I ligi 1958)
System dojazdowy, kwiecień 1958
Grupa zachodnia
Grupa północna
1 Hetman Wrocław (↑) 10 1 Portowiec Gdańsk (↑) 10
2 Konstal Chorzów 7 2 Warmia Olsztyn 7
3 Grunwald Poznań 5 3 Pomorzanin Toruń 6
4 Concordia Piotrków Trybunalski 3 4 Metal Tarnów 5
5 Juvenia Kraków 3 5 AZS Warszawa 2
6 Kolejarz Zielona Góra 2 6 Czarni Słupsk 1
Grupa wschodnia
Grupa południowa
1 Polonia Warszawa (↑) 8 20 1 WDK Jelcz Wrocław (↑) 6
2 Start Lublin 5 14½ 2 AZS Kraków 5
3 Ognisko Białystok 4 15 3 Starówka Warszawa 4
4 Społem Łódź 3 13 4 LZS Cieszyn 3
5 Pogoń Siedlce 0 5 Kolejarz Opole 2

Strony internetowe

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close