Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach 1963

19. Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach

1962 | 1963 | 1964
I liga
Wisła, 20 – 27 kwietnia 1963
Sędzia główny: Stanisław Szeląg
System kołowy, 8 szachownic 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
1  Legion Warszawa 5 5 6 6 4 6 5 56 19
2  Start Łódź 4 4 2 48 14
3  Start Katowice 3 4 6 4 4 4 5 4 5 6 47½ 13
4  Hutnik Nowa Huta 3 4 2 4 5 6 3 4 45½ 13
5  AKS Chorzów 2 4 4 4 5 3 5 45 13
6  AZS Kraków 2 4 4 4 4 4 44½ 11
7  KKSz Kraków 4 4 4 4 4 44 11
8  Pogoń Wrocław 2 6 4 3 3 4 4 ½ 5 5 7 43½ 11
9  Maraton Warszawa 3 2 5 42 6
10  Drukarz Warszawa (↓) 3 4 5 3 4 40 8
11  Flota Gdynia (↓) 3 4 4 4 3 39 7
12  Lech Poznań (↓) 2 3 4 1 4 33 6
Ze startu zrezygnował klub Pocztowiec Poznań.
Tabela postępowa
Nr Klub 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Mce
1  Drukarz Warszawa 5 8 12.5 15 19 21.5 27 30.5 34.5 37 40 10
2  Legion Warszawa 6 11 16 21.5 27.5 32 35.5 41.5 45.5 50.5 56 1
3  Maraton Warszawa 3.5 11 14.5 17 19 24 27.5 31 35.5 39 42 9
4  AKS Chorzów 4 8.5 13.5 19 21 24 27.5 32.5 37 41 45 5
5  Lech Poznań 4 6 10.5 11.5 15.5 19 23.5 26.5 29 31.5 33 12
6  Start Łódź 3.5 8 12 18.5 20.5 26 30.5 35 38.5 44 48 2
7  AZS Kraków 4.5 8.5 14 18 22 26 28.5 30.5 34 38 44.5 6
8  KKSz Kraków 4 7.5 10 13.5 19 23 27 31.5 35.5 40 44 8
9  Start Katowice 4 10 14 18 20.5 26.5 31.5 35.5 39.5 42.5 47.5 3
10  Flota Gdynia 4.5 8 11.5 13 17 21 24 28 31 36.5 39 11
11  Pogoń Wrocław 2 2.5 5.5 12.5 18.5 22.5 26.5 30.5 35.5 38.5 43.5 8
12  Hutnik Nowa Huta 3 7 10 14.5 20.5 22.5 27 31 36.5 41.5 45.5 4
1 runda
2 runda
Drukarz Warszawa – Hutnik Nowa
Huta Legion Warszawa – Pogoń Wrocław
Maraton Warszawa – Flota Gdynia
AKS Chorzów – Start Katowice
Lech Poznań – KKSz Kraków
Start Łódź – AZS Kraków
5 : 3
6 : 2
3½ : 4½
4 : 4
4 : 4
3½ : 4½
Hutnik Nowa Huta – AZS Kraków
KKSz Kraków – Start Łódź
Start Katowice – Lech Poznań
Flota Gdynia – AKS Chorzów
Pogoń Wrocław – Maraton Warszawa
Drukarz Warszawa – Legion Warszawa
4 : 4
3½ : 4½
6 : 2
3½ : 4½
½ : 7½
3 : 5
3 runda
4 runda
Legion Warszawa – Hutnik Nowa Huta
Maraton Warszawa – Drukarz Warszawa
AKS Chorzów – Pogoń Wrocław
Lech Poznań – Flota Gdynia
Start Łódź – Start Katowice
AZS Kraków – KKSz Kraków
5 : 3
3½ : 4½
5 : 3
4½ : 3½
4 : 4
5½ : 2½
Hutnik Nowa Huta – KKSz Kraków
Start Katowice – AZS Kraków
Flota Gdynia – Start Łódź
Pogoń Wrocław – Lech Poznań
Drukarz Warszawa – AKS Chorzów
Legion Warszawa – Maraton Warszawa
4½ : 3½
4 : 4
1½ : 6½
7 : 1
2½ : 5½
5½ : 2½
5 runda
6 runda
Maraton Warszawa – Hutnik Nowa Huta
AKS Chorzów – Legion Warszawa
Lech Poznań – Drukarz Warszawa
Start Łódź – Pogoń Wrocław
AZS Kraków – Flota Gdynia
KKSz Kraków – Start Katowice
2 : 6
2 : 6
4 : 4
2 : 6
4 : 4
5½ : 2½
Hutnik Nowa Huta – Start Katowice
Flota Gdynia – KKSz Kraków
Pogoń Wrocław – AZS Kraków
Drukarz Warszawa – Start Łódź
Legion Warszawa – Lech Poznań
Maraton Warszawa – AKS Chorzów
2 : 6
4 : 4
4 : 4
2½ : 5½
4½ : 3½
5 : 3
7 runda
8 runda
AKS Chorzów – Hutnik Nowa Huta
Lech Poznań – Maraton Warszawa
Start Łódź – Legion Warszawa
AZS Kraków – Drukarz Warszawa
KKSz Kraków – Pogoń Wrocław
Start Katowice – Flota Gdynia
3½ : 4½
4½ : 3½
4½ : 3½
2½ : 5½
4 : 4
5 : 3
Hutnik Nowa Huta – Flota Gdynia
Pogoń Wrocław – Start Katowice
Drukarz Warszawa – KKSz Kraków
Legion Warszawa – AZS Kraków
Maraton Warszawa – Start Łódź
AKS Chorzów – Lech Poznań
4 : 4
4 : 4
3½ : 4½
6 : 2
3½ : 4½
5 : 3
9 runda
10 runda
Lech Poznań – Hutnik Nowa Huta
Start Łódź – AKS Chorzów
AZS Kraków – Maraton Warszawa
KKSz Kraków – Legion Warszawa
Start Katowice – Drukarz Warszawa
Flota Gdynia – Pogoń Wrocław
2½ : 5½
3½ : 4½
3½ : 4½
4 : 4
4 : 4
3 : 5
Hutnik Nowa Huta – Pogoń Wrocław
Drukarz Warszawa – Flota Gdynia
Legion Warszawa – Start Katowice
Maraton Warszawa – KKSz Kraków
AKS Chorzów – AZS Kraków
Lech Poznań – Start Łódź
5 : 3
2½ : 5½
5 : 3
3½ : 4½
4 : 4
2½ : 5½
11 runda
Start Łódź – Hutnik Nowa Huta
AZS Kraków – Lech Poznań
KKSz Kraków – AKS Chorzów
Start Katowice – Maraton Warszawa
Flota Gdynia – Legion Warszawa
Pogoń Wrocław – Drukarz Warszawa
4 : 4
6½ : 1½
4 : 4
5 : 3
2½ : 5½
5 : 3
Składy drużyn (dane niekompletne)
1 Legion Warszawa 56 88 2 Start Łódź 48 88
1
2
3
4
5
6
.
.
.
.
7
.
8
mm
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Kazimierz Plater
Andrzej Filipowicz
Janusz Szukszta
Stanisław Gawlikowski
Jan Adamski
Władysław Litmanowicz
Andrzej Pytlakowski
Natan Borowski
Emanuel Sztejn
Leon Tomaszewicz
Władysław Schinzel (j)
Tadeusz Klecha (j)
Jolanta Szota (k)



7

3

½
7
1
7
½
9
10
9
9
7
6
3
2
9
2
8
3
11
1
2
3
4
5
6
7
8
.
.
.
.
.
.
.
mm
Witold Balcerowski
Jan Gadaliński
Wiktor Matkowski
Tadeusz Żółtek
Marek Fijałkowski
Tadeusz Chmielewski
Andrzej Łuczak (j)
Róża Herman (k)

.


8
.
7
.
11
.
10
11
11
.
11
.
3 Start Katowice 47½ 88 4 Hutnik Nowa Huta 45½ 88
1
2
3
4
5
6
7
8
.
.
.
.
.
.
.
.
Edward Nahlik
Wiktor Balcarek
Adam Dzięciołowski
Wacław Łuczynowicz
Marek Szpakowski
Stanisław Kornasiewicz
Wojciech Radecki (j)
Aleksandra Szpakowska (k)
5
.

.
7
8
.
7
11
.
11
.
10
11
.
11
1
2
3
4
5
6
7
8
.
.
.
.
.
.
.
.
Jacek Bednarski
Jerzy Kostro
Stanisław Porębski
Tadeusz Maczek
Czesław Michalunio
Józef Lesiak
Roman Blimke (j)
Elżbieta Kowalska (k)

9
7
.
.
.
.
.
11
10
11
.
.
.
.
.
5 AKS Chorzów 45 88 6 AZS Kraków 44½ 88
1
2
3
4
5
6
7
8
.
.
.
.
.
.
.
.
Ryszard Drozd
Henryk Fronczek
Zygmunt Gabryś
Henryk Fabian
Stefan Kempa
Czesław Leśnik
Jerzy Jakubiec (j)
Krystyna Korzuch (k)
9
.
.
8
.
.
.
.
11
.
.
11
.
.
.
.
1
2
3
4
5
6
7
8
.
.
.
.
.
.
.
mm
Marek Galewicz
Edward Kłaput
Andrzej Trzeszczkowski
Ryszard Serwa
Bronisław Marciszewski
Kazimierz Wojtasiewicz
Mieczysław Gąsior (j)
Henryka Konarkowska (k)
5
.
.
.
7
.
.
8
11
.
.
.
10
.
.
11
7 KKSz Kraków 44 88 8 Pogoń Wrocław 43½ 88
1
2
3
4
5
6
7
8
mm
.
.
.
.
.
.
.
Bogdan Śliwa
Edward Arłamowski
Zbigniew Węglowski
Józef Stokłosa
Czesław Wesołowski
Kazimierz Woźniak
Czesław Jędrzejek (j)
Jadwiga Kołacz (k)
6
.
.
.
.
.
10
.
10
.
.
.
.
.
11
.
1
2
3
4
5
6
.
.
7
8
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Zbigniew Doda
Włodzimierz Schmidt
Benedykt Seruś
Władysław Pojedziniec
Ryszard Wyganowski
Władysław Rudak
Erwin Tiberger
Romuald Kuśnierz
Marian Kwieciński (j)
Danuta Samolewicz (k)
3
4
.
.
.
.
.

.
.
11
7
.
.
.
.
.
8
.
.
9 Maraton Warszawa 42 88 10 Drukarz Warszawa 40 88
1
2
3
4
5
6
7
8
.
.
.
.
.
.
.
.
Romuald Grąbczewski
Stefan Brzózka
Wojciech Zabierzański
Zbigniew Cylwik
J.Załęski
Bogdan Olejarczyk
Mulawa (j)
Romana Sobolewska (k)
5
.
.

.
5
.
11
.
.
11
.
7
.
11
1
2
3
4
5
6
7
8
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Andrzej Adamski
Janusz Szpotański
Janusz Majacki
Jan Eberle
Zygmunt Martin
Wojciech Harmata
Kazimierz Marcinkowski (j)
Barbara Goś (k)
Helena Neuman (k)
6
7
.
7
.
.
.
.
11
11
.
10
.
.
.
.
11 Flota Gdynia 39 88 12 Lech Poznań 33 88
1
2
3
4
5
6
.
7
8
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Marian Ziembiński
Jerzy Dreszer
Stanisław Szczepaniec
Gozdowski
Mieczysław Nakonieczny
Antoni Sieroń
Bogusław Kruczyński
Sobkowski (j)
Myszewska (k)

.
.
.
.
.
5

.
11
.
.
.
.
.
9
11
.
1
2
3
4
5
6
.
.
7
8
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Bolesław Rożański
Konrad Karwecki
Czesław Kędziora
Ryszard Bernard
Zbigniew Skweres
Michał Zieliński
Bolesław Zborowski
Lech Ziętkiewicz
Eugeniusz Półtorak (j)
Danuta Adamczewska (k)
Urszula Majewicz (k)
3

4
½
2
4

½

5
½
11
11
11
2
10
10
7
4
11
8
3
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Ryszard Drozd AKS Chorzów 9 11
2 Jerzy Kostro Hutnik Howa Huta 9 10
3 Wiktor Matkowski Start Łódź 10
4 Stanisław Gawlikowski Legion Warszawa 7 9
5 Jan Adamski Legion Warszawa 7
6 Marek Fijałkowski
Stanisław Kornasiewicz
Start Łódź
Start Katowice
8 11
7 Czesław Jędrzejek KKSz Kraków 10 11
8 Henryka Konarkowska AZS Kraków 8 11
Eliminacje (do I ligi 1964)
nie rozegrano (zmiana systemu rozgrywek)

Strony internetowe

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close