Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach 1965

21. Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach

1964 | 1965 | 1966
I liga
Kraków, 12 – 19 września 1965
Sędzia główny: Eugeniusz Tkacz
System kołowy, 8 szachownic 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
1  Start Łódź 5 4 6 4 6 3 7 56 16
2  Legion Warszawa 3 4 6 7 50½ 13
3  Start Katowice 4 4 6 3 6 50 14
4  AKS Chorzów 2 4 3 5 6 48 13
5  Start Lublin 4 5 4 6 47½ 14
6  Maraton Warszawa 4 47 15
7  KKSz Kraków (↓) 4 2 5 3 5 7 46½ 13
8  Hutnik Nowa Huta (↓) 2 5 3 2 42½ 8
9  Pogoń Wrocław (↓) 2 3 5 3 6 41 8
10  Pocztowiec Poznań (↓) 5 4 4 40 10
11  Drukarz Warszawa (↓) 1 1 2 2 4 3 6 5 4 36 8
12  Lech Poznań (↓) 2 1 2 23 0
Tabela postępowa
Nr Klub 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Mce
1  Legion Warszawa 3.5 10.5 14 18.5 24.5 29 32.5 36.5 43 47.5 50.5 2
2  Drukarz Warszawa 1 2 6 10 12 17 20.5 22.5 25.5 30 36 11
3  Pocztowiec Poznań 3.5 8.5 13 17 19.5 23.5 26 27.5 32 34.5 40 10
4  Start Lublin 5.5 10.5 14.5 18 24 28 31.5 36 40.5 43 47.5 5
5  Pogoń Wrocław 5 11 13.5 16 18 21 26.5 30 33.5 36.5 41 9
6  AKS Chorzów 4 7 13 17.5 19.5 23 27.5 34 37.5 42.5 48 4
7  Start Katowice 4 8.5 14.5 20 23 27 31.5 37.5 41 46.5 50 3
8  KKSz Kraków 3 8 10 14.5 21.5 26 28.5 32.5 37.5 43 46.5 7
9  Lech Poznań 2.5 4.5 6.5 9 10 12.5 14 15.5 17 20.5 23 12
10  Hutnik Nowa Huta 4.5 7.5 13 16.5 21.5 25 31.5 35 37 40.5 42.5 8
11  Start Łódź 7 10 14 19.5 25.5 29.5 35 41.5 47.5 51 56 1
12  Maraton Warszawa 4.5 8 12 15.5 21 26.5 31 35.5 40 44.5 47 6
Składy drużyn (dane niekompletne)
1 Start Łódź 56 88 2 Legion Warszawa 50½ 88
1
2
3
4
5
6
7
8
m
m
m
m
.
.
.
m
Witold Balcerowski
Horst Podolski
Jan Gadaliński
Wiktor Matkowski
Andrzej Karnkowski
Tadeusz Chmielewski
Andrzej Łuczak (j)
Anna Hellwig (k)
9
.
.
.
.
.
9
.
11
.
.
.
.
.
11
.
1
2
3
4
5
6
.
.
.
7
.
.
8
.
mm
m
m
m
k
k
k
k
k
I
I
II
m
k
Kazimierz Plater
Jan Adamski
Stanisław Gawlikowski
Janusz Szukszta
Rafał Marszałek
Emanuel Sztejn
Michał Skipietrow
Władysław Schinzel
Czesław Krulisch
Krzysztof Hordyński (j)
Wacław Ufnal (j)
Paweł Bartkiewicz (j)
Mirosława Litmanowicz (k)
Jolanta Szota (k)



9

2

8



0
2
11
4
10
11
10
4
2
9
5
5
5
1
4
7
3 Start Katowice 50 88 4 AKS Chorzów 48 88
1
2
3
4
5
6
7
8
.
.
.
.
.
.
.
mm
Wacław Łuczynowicz
Adam Dzięciołowski
Wiktor Balcarek
Stanisław Kornasiewicz
Zygmunt Kloza
Marek Szpakowski
Eugeniusz Ledwoń (j)
Krystyna Radzikowska (k)
.
.
.

.

.
.
.
.
.
11
.
11
.
.
1
2
3
4
5
6
7
8
.
.
.
.
.
.
.
.
Ryszard Drozd
Henryk Fabian
Henryk Śliwiński
Zygmunt Gabryś
Stefan Kempa
Czesław Leśnik
Jerzy Jakubiec (j)
Helga Kempa (k)
.
.
.
.
.
.

.
.
.
.
.
.
.
11
.
5 Start Lublin 47½ 88 6 Maraton Warszawa 47 88
1
2
3
4
5
6
7
8
.
.
.
.
.
.
.
.
Józef Gromek
Andrzej Sydor
Zbigniew Jamroz
Krzysztof Pytel
Zdzisław Wojcieszyn
Tadeusz Lipski
Zbigniew Rapcewicz (j)
Bożena Ziemecka (k)
.

.
.
.
.
.
.
.
11
.
.
.
.
.
.
1
2
3
4
5
6
7
8
.
.
.
.
.
.
.
.
Stefan Brzózka
Romuald Grąbczewski
Zbigniew Cylwik
Wojciech Zabierzański
Bogdan Kusiński
Leszek Adasiak
Jerzy Lewi (j)
.vacat
.


8
.
.
.
0
.
11
11
11
.
.
.
11
7 KKSz Kraków 46½ 88 8 Hutnik Nowa Huta 42½ 88
1
2
3
4
5
6
7
8
mm
.
.
.
.
.
.
.
Bogdan Śliwa
Edward Arłamowski
Czesław Jędrzejek
Zbigniew Węglowski
Kazimierz Gdański
Józef Stokłosa
Zbigniew Olejniczak (j)
Anna Jurczyńska (k)
4
.
.
.
.
.
.
9
.
.
.
.
.
.
11
1
2
3
4
5
6
.
7
8
mm
.
.
.
.
.
.
.
.
Jacek Bednarski
Jerzy Kostro
Ryszard Gąsiorowski
Józef Lesiak
.
Stanisław Porębski
Czesław Michalunio
Roman Blimke (j)
Elżbieta Kowalska (k)


.
.
.
.
.
.
.
7
11
.
.
.
.
.
.
.
9 Pogoń Wrocław 41 88 10 Pocztowiec Poznań 40 88
1
2
3
4
5
6
7
8
.
.
.
.
.
.
.
.
Benedykt Serwiński
Władysław Pojedziniec
Zdzisław Kwaśniewski
Erwin Tiberger
Ryszard Wyganowski
Ryszard Więckowski
Anatol Łokasto (j)
Danuta Samolewicz (k)
.
.
.
.
.
.
.
9
.
.
.
.
.
.
.
11
1
2
3
4
5
6
7
8
.
.
.
.
.
.
.
.
Włodzimierz Schmidt
Przemysław Ereński
Lech Tarkowski
Kazimierz Wyszatycki
Damian Koralewski
Gerard Błaszyk
Julian Gralka (j)
Hanna Ereńska (k)
8
.
.
.
.
.
.
11
.
.
.
.
.
.
10
11 Drukarz Warszawa 36 88 12 Lech Poznań 23 88
1
2
3
4
5
6
7
8
.
.
.
.
.
.
.
.
Andrzej Adamski
Janusz Szpotański
Kazimierz Marcinkowski
Zbigniew Czajka
Wojciech Harmata
Zenon Autowicz
Rafał Ziemacki (j)
Barbara Goś (k)
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
1
2
3
4
5
6
.
7
8
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Bogdan Pietrusiak
Ryszard Bernard
Bolesław Rożański
Bolesław Zborowski
Bronisław Stróżniak
Musiał
Tadeusz Zieliński
Adam Wiland (j)
Teresa Szatkowska (k)
7
4

0
½
4

1
11
8
8
8
10
10
11
11
11
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Witold Balcerowski Start Łódź 9 11
2 Romuald Grąbczewski Maraton Warszawa 11
3 Janusz Szukszta Legion Warszawa 9 11
4 Wojciech Zabierzański Maraton Warszawa 8 11
5 Władysław Schinzel Legion Warszawa 8 9
6 Marek Szpakowski Start Katowice 11
7 Jerzy Jakubiec AKS Chorzów 11
8 Danuta Samolewicz Pogoń Wrocław 9 11

Strony internetowe

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close