Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach 1966

22. Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach

1965 | 1966 | 1967
I liga
Warszawa, 25 września – 2 października 1966
Sędzia główny: Stanisław Szeląg
System kołowy, 8 szachownic 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
1  Start Lublin 4 5 4 5 4 7 6 55 17
2  Start Łódź 3 3 4 6 5 7 53½ 15
3  Legion Warszawa 5 5 5 5 6 52 18
4  Start Katowice 4 5 3 3 5 7 4 50 14
5  Lech Poznań 3 4 6 6 5 49 13
6  Maraton Warszawa 4 5 4 4 46½ 15
7  Konstal Chorzów (↓) 3 5 2 4 7 46 13
8  Hutnik Nowa Huta (↓) 4 3 3 2 5 6 43½ 9
9  Drukarz Warszawa (↓) 2 3 3 4 37½ 5
10  Pocztowiec Poznań (↓) 3 3 3 2 4 5 34½ 3
11  Anilana Łódź (↓) 1 1 2 1 4 4 4 4 32½ 6
12  Dąb Katowice (↓) 2 4 4 1 ½ 4 3 4 28 4
Tabela postępowa
Nr Klub 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Mce
1  Start Katowice 3 8 13.5 20.5 25 29 34.5 39.5 43.5 46.5 50 4
2  Start Łódź 4.5 7.5 11 17 24 29 35.5 39.5 45 50.5 53.5 2
3  Drukarz Warszawa 3 5.5 8 10 13.5 19 23.5 27.5 31 34.5 37.5 9
4  Anilana Łódź 2 6 7 8 9 11.5 15.5 19.5 23 27 32.5 11
5  Pocztowiec Poznań 2 5 8.5 10 13.5 16.5 20 24 27 29.5 34.5 10
6  Dąb Katowice 1.5 2 4.5 8.5 10.5 14.5 16 20 21 25 28 12
7  Lech Poznań 6.5 12.5 18.5 24 27.5 30.5 33 37 42 46.5 49 5
8  Hutnik Nowa Huta 6 13.5 15.5 19 22 24.5 28.5 31.5 36 38.5 43.5 8
9  Legion Warszawa 6 11 16.5 19 24 28.5 34 37.5 42 47 52 3
10  Maraton Warszawa 5 9 13.5 17.5 22 27.5 30 35.5 38 42 46.5 6
11  Start Lublin 3.5 9 16 22.5 28.5 33.5 37.5 42 46 50 55 1
12  Konstal Chorzów 5 7 11.5 16 20.5 24 28 30.5 37.5 43 46 7
Uwaga: po rozegraniu ośmiu rund, rozegrano rundę XI, a następnie IX i X.
Składy drużyn (dane niekompletne)
1 Start Lublin 55 88 2 Start Łódź 53½ 88
1
2
3
4
5
6
.
7
.
8
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Andrzej Sydor
Zbigniew Jamroz
Krzysztof Pytel
Tadeusz Lipski
Zdzisław Wojcieszyn
Władysław Słomak
Arkadiusz Kołodziejczyk
Zbigniew Rapcewicz (j)
Krzysztof Zakrzewski (j)
Anna Jurczyńska (k)
Elżbieta Kowalska (k)
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
1
2
3
4
5
6
.
7
8
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Witold Balcerowski
Horst Podolski
Jan Gadaliński
Wiktor Matkowski
Andrzej Karnkowski
Andrzej Łuczak
Tadeusz Chmielewski
Michał Fabianowski (j)
Anna Hellwig (k)
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
3 Legion Warszawa 52 88 4 Start Katowice 50 88
1
2
3
4
5
6
.
.
.
7
.
8
.
m
mm
m
m
m
m
m
k
k
I
I
m
m
Andrzej Filipowicz
Kazimierz Plater
Jan Adamski
Władysław Schinzel
Andrzej Pytlakowski
Stanisław Gawlikowski
Janusz Szukszta
Rafał Marszałek
Michał Skipietrow
Krzysztof Hordyński (j)
Wacław Ufnal (j)
Jolanta Szota (k)
Mirosława Litmanowicz (k)
4
5
8
4
½

5

5



1
11
8
11
5
3
6
8
7
7
6
5
10
1
1
2
3
4
5
6
.
7
8
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
mm
Wacław Łuczynowicz
Adam Dzięciołowski
Stanisław Kornasiewicz
Marek Szpakowski
Zygmunt Kloza
Stefan Kipiński
Antoni Sieroń
Jacek Bielczyk (j)
Aleksandra Szpakowska (k)
Krystyna Radzikowska (k)
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
5 Lech Poznań 49 88 6 Maraton Warszawa 46½ 88
1
2
3
4
5
6
.
7
8
.
mm
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Zbigniew Doda
Bogdan Pietrusiak
Marian Nowacki
Ryszard Bernard
Czesław Kędziora
Jerzy Jabłoński
Bolesław Rożański
Adam Wiland (j)
Danuta Adamczewska (k)
Urszula Majewicz (k)
6
7
5

7
2

3
8
0
11
11
11
11
11
3
8
11
10
1
1
2
3
4
5
6
.
.
.
7
8
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Stefan Brzózka
Romuald Grąbczewski
Zbigniew Cylwik
Wojciech Zabierzański
Bogdan Kusiński
Edward Wiśniewski
Leszek Adasiak
Marian Filipek
Bogumił Jarosz
Jerzy Lewi (j)
Romana Sobolewska (k)
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
7 Konstal Chorzów 46 88 8 Hutnik Nowa Huta 43½ 88
1
2
3
4
5
6
7
8
.
.
.
.
.
.
.
.
Ryszard Drozd
Józef Wilczek
Zygmunt Gabryś
Stefan Kempa
Czesław Leśnik
Jerzy Dybała
Jerzy Jakubiec (j)
Helga Kempa (k)
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
1
2
3
4
5
6
7
.
8
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Jerzy Kostro
Ryszard Gąsiorowski
Stanisław Porębski
Józef Lesiak
Czesław Michalunio
Edward Orzechowski
Kazimierz Steczkowski (j)
Leszek Sukiennik (j)
Maria Gąsiorowska (k)
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
9 Drukarz Warszawa 37½ 88 10 Pocztowiec Poznań 34½ 88
1
2
3
4
5
6
.
.
.
7
8
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Andrzej Adamski
Janusz Szpotański
Kazimierz Marcinkowski
Marek Fijałkowski
Zbigniew Czajka
Zenon Autowicz
Janusz Ziemacki
Jan Eberle
Eugeniusz Rysak
Zbigniew Zabrzeski (j)
Helena Neuman (k)
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
1
2
3
4
5
6
7
8
.
.
.
.
.
.
.
.
Włodzimierz Schmidt
Przemysław Ereński
Adam Mięsowicz
Kazimierz Wyszatycki
Włodzimierz Kałużny
Damian Koralewski
Julian Gralka (j)
Hanna Ereńska (k)
5
.
.
.
.
.
.
.
11
.
.
.
.
.
.
.
11 Anilana Łódź 32½ 88 12 Dąb Katowice 28 88
1
2
3
4
5
6
7
8
.
.
.
.
.
.
.
mm
Jan Łachut
Tadeusz Żółtek
Andrzej Najdekier
Jan Piechota
Romuald Grzelak
Bolesław Skośkiewicz
Byczkiewicz (j)
Róża Herman (k)
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
1
2
3
4
5
6
7
8
.
.
.
.
.
.
.
.
Henryk Fronczek
Henryk Reinsz
Emil Olej
Jerzy Pilot
Zbigniew Bolesławski
Rudolf Nowak
Janusz Frąckowiak (j)
Barbara Wojciechowska (k)
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Najlepsze wyniki na szachownicach
1
2
3
4
5
6
7
8

Galeria zdjęć

Zdjęcia pochodzą z archiwum mm Andrzeja Filipowicza i Mirosława Gnieciaka (Start Katowice), podziękowania dla mf Jerzego Konikowskiego za publikację zdjęć na swoim blogu oraz pomoc w identyfikacji zawodników.

Na zdjęciach od lewej strony:

Start Lublin (DMP 1966)

Start Lublin (DMP 1966)

Start Łódź (DMP 1966)

Start Łódź (DMP 1966)

Legion Warszawa (DMP 1966)

Legion Warszawa (DMP 1966)

Stoją: Arkadiusz Kołodziejczyk, Tadeusz Lipski, Zbigniew Jamroz, Zbigniew Rapcewicz, Krzysztof Zakrzewski, Krzysztof Pytel, Władysław Słomak

Siedzą: Zdzisław Wojcieszyn, Elżbieta Kowalska, Zbigniew Nestorowicz, Anna Jurczyńska, Andrzej Sydor

Stoją: Ryszard Stobiecki (kierownik drużyny), Michał Fabianowski, Andrzej Łuczak, Witold Balcerowski, Horst Podolski

Siedzą: Tadeusz Chmielewski, Jan Gadaliński, Anna Hellwig, Wiktor Matkowski, Andrzej Karnkowski

Stoją: Wacław Ufnal, Krzysztof Hordyński, Kazimierz Plater, Andrzej Filipowicz, Ryszard Chrzanowski, Janusz Szukszta, Andrzej Pytlakowski, Jan Adamski, Rafał Marszałek

Siedzą: Michał Skipietrow, Zdzisław Schneider, Jolanta Szota, Stanisław Gawlikowski, Czesław Krulisch, NN

Start Katowice (DMP 1966)

Start Katowice (DMP 1966)

Lech Poznań (DMP 1966)

Lech Poznań (DMP 1966)

Maraton Warszawa (DMP 1966)

Maraton Warszawa (DMP 1966)

Stoją: Jacek Bielczyk, Zygmunt Kloza, Stanisław Kornasiewicz, Stefan Kipiński, Antoni Sieroń

Siedzą: Adam Dzięciołowski, Aleksandra Szpakowska, Antoni Szczerba (kierownik drużyny), Krystyna Hołuj-Radzikowska, Marek Szpakowski

Stoją: Adam Wiland, Ryszard Bernard, Jerzy Jabłoński, Marian Nowacki, Zbigniew Doda, Bogdan Pietrusiak

Siedzą: Tadeusz Zieliński, Czesław Kędziora, Danuta Adamczewska, Urszula Majewicz, Bolesław Rożański

Stoją: Bogumił Jarosz, Stefan Brzózka, Romuald Grąbczewski, Leszek Adasiak, Wojciech Zabierzański, Edward Wiśniewski

Siedzą: Marian Filipek, Jerzy Lewi, Romana Sobolewska, Bogdan Kusiński, Zbigniew Cylwik

Hutnik Nowa Huta (DMP 1966)

Hutnik Nowa Huta (DMP 1966)

Drukarz Warszawa (DMP 1966)

Drukarz Warszawa (DMP 1966)

Stoją: Kazimierz Steczkowski, Leszek Sukiennik, Józef Lesiak, Ryszard Gąsiorowski, Czesław Michalunio

Siedzą: Jerzy Kostro, Maria Gąsiorowska, Edward Orzechowski, Stanisław Porębski

Stoją: Andrzej Adamski, Janusz Ziemacki, Jan Eberle, Zbigniew Czajka, Zbigniew Zabrzeski

Siedzą: Marek Fijałkowski, Eugeniusz Rysak, Helena Neuman, Janusz Szpotański, Kazimierz Marcinkowski


Strony internetowe

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close