Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach 1967

23. Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach

1966 | 1967 | 1968
I liga
Wrocław, 17 – 24 września 1967
Sędzia główny: Jerzy Arłamowski
System kołowy, 8 szachownic 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
1  Legion Warszawa 4 4 4 5 5 7 7 59 19
2  Maraton Warszawa 4 4 5 51 16
3  Start Lublin 4 5 6 6 6 51 15
4  WKSz Wrocław 4 4 7 5 5 50 14
5  Start Łódź 4 4 5 5 6 5 49½ 14
6  Hutnik Nowa Huta 3 4 3 4 5 6 45½ 10
7  Start Katowice (↓) 3 4 3 45 13
8  Lech Poznań (↓) 4 3 1 3 3 5 5 5 38½ 9
9  Caissa Bydgoszcz (↓) 1 3 2 3 3 37 6
10  Piast Gliwice (↓) 2 2 3 6 36½ 6
11  Anilana Łódź (↓) ½ 3 2 35½ 6
12  Konstal Chorzów (↓) 1 2 3 2 29½ 4
Tabela postępowa
Nr Klub 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Mce
1  Hutnik Nowa Huta 3.5 6.5 9 14 17.5 21.5 28 32.5 36.5 39.5 45.5 6
2  Start Łódź 5 10 14 17.5 22.5 27 30.5 37 43 45.5 49.5 5
3  Maraton Warszawa 4 11.5 17 21.5 26 30 35 38.5 44 46.5 51 2
4  Lech Poznań 1 2.5 6 9 12 16 19 24 29 33.5 38.5 8
5  Caissa Bydgoszcz 5.5 8.5 9.5 13 17.5 21 24 27 29 34.5 37 9
6  Start Katowice 5.5 11 16.5 19.5 24 28 32.5 37 40 42.5 45 7
7  Konstal Chorzów 2.5 4.5 6.5 9.5 10.5 15 16.5 18 20.5 24 29.5 12
8  Piast Gliwice 2.5 5 11 13 16.5 18 22.5 26 28 33.5 36.5 10
9  WKSz Wrocław 7 12 14.5 19.5 24 29.5 33.5 37 41 46.5 50 4
10  Legion Warszawa 4 10.5 17.5 22.5 29.5 36 40 44.5 50 55 59 1
11  Anilana Łódź 3 3.5 8 12.5 16 19.5 23 27.5 30 33.5 35.5 11
12  Start Lublin 4.5 10.5 14.5 20.5 24 26.5 31.5 35 41 45.5 51 3
Składy drużyn (dane niekompletne)
1 Legion Warszawa 59 88 2 Maraton Warszawa 51 88
1
2
3
4
5
6
.
.
7
.
8
.
m
m
mm
m
k
m
m
k
.
.
m
m
Jan Adamski
Andrzej Filipowicz
Kazimierz Plater
Janusz Szukszta
Rafał Marszałek
Stanisław Gawlikowski
Władysław Schinzel
Michał Skipietrow
Andrzej Kociszewski (j)
Janusz Vobożil (j)
Jolanta Szota (k)
Mirosława Litmanowicz (k)

9
6
8

2
4
2
4
2

11
11
9
11
10
5
6
3
6
5
6
5
1
2
3
4
5
6
7
8
m
m
.
.
k
.
k
.
Stefan Brzózka
Romuald Grąbczewski
Stefan Witkowski
Wojciech Zabierzański
Marian Kwieciński
Leszek Adasiak
Jerzy Lewi (j)
Lilla Oboron (k)
.

.
.

.
10½
.
.
11
.
.
10
.
11
.
3 Start Lublin 51 88 4 WKSz Wrocław 50 88
1
2
3
4
5
6
.
7
8
m
m
m
.
.
.
.
.
m
Andrzej Sydor
Zbigniew Jamroz
Wojciech Dobrzyński
Krzysztof Pytel
Tadeusz Lipski
.
Krzysztof Zakrzewski
Andrzej Tomaszewski (j)
Anna Jurczyńska (k)
.

7
.
.
.
5

4
.
11
11
.
.
.
7
11
6
1
2
3
4
5
6
.
7
8
.
.
.
k
.
I
.
.
.
Benedykt Serwiński
Zdzisław Kwaśniewski
Romuald Kuśnierz
Janusz Śledziewski
Erwin Tiberger
Tadeusz Drelinkiewicz
Józef Owczarek
Jabłoński (j)
Danuta Samolewicz-Owczarek (k)
.
.
.

.
4
.
.
.
.
.
.
11
.
7
.
.
.
5 Start Łódź 49½ 88 6 Hutnik Nowa Huta 45½ 88
1
2
3
4
5
6
7
8
m
.
m
m
m
.
.
.
Witold Balcerowski
Andrzej Łuczak
Horst Podolski
Wiktor Matkowski
Jan Gadaliński
Michał Fabianowski
Tomasz Kaźmierski (j)
Anna Hellwig (k)
7
.

8

.
.
.
9
.
11
11
10
.
.
.
1
2
3
4
5
6
.
7
8
m
.
.
k
.
I
.
.
.
Jerzy Kostro
Ryszard Gąsiorowski
.
Stanisław Porębski
Józef Lesiak
Kazimierz Steczkowski
Edward Orzechowski
Andrzej Grobler (j)
Maria Gąsiorowska (k)
7
.
.

.

.
.
.
11
.
.
11
.
11
.
.
.
7 Start Katowice 45 88 8 Lech Poznań 38½ 88
1
2
3
4
5
6
.
.
7
8
.
.
.
.
.
.
k
.
.
.
mm
.
Henryk Śliwiński
Adam Dzięciołowski
Wacław Łuczynowicz
Wiktor Balcarek
Stanisław Kornasiewicz
Marek Szpakowski
Zygmunt Kloza
Stefan Kipiński
Jacek Bielczyk (j)
Krystyna Radzikowska (k)
Aleksandra Szpakowska (k)
.
5
.
0
.

.
7
.
.
1
.
11
.
4
.
11
.
10
.
10
1
1
2
3
4
5
6
.
.
7
8
mm
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Zbigniew Doda
Bogdan Pietrusiak
Marian Nowacki
Ryszard Bernard
Czesław Kędziora
Bolesław Rożański
Jerzy Jabłoński
Tadeusz Zieliński
Adam Wiland (j)
Danuta Adamczewska (k)
6
5
5



0
0

11
11
10
11
10
9
2
2
11
11
9 Caissa Bydgoszcz 37 88 10 Piast Gliwice 36½ 88
1
2
3
4
5
6
.
.
.
7
8
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Waldemar Jagodziński
Adam Borchardt
Jerzy Bratoszewski
Edward Wiśniewski
Jerzy Konikowski
Feliks Chybicki
Zbigniew Skiendzielewski
Jan Kośmicki
Czesław Ziółkowski
Jerzy Pokojowczyk (j)
Wiera Obermüller (k)



2

0


1

7
11
9
7
10
4
7
10
1
11
11
1
2
3
4
5
6
.
.
7
.
8
k
k
.
.
k
.
.
.
.
.
.
Wiesław Judycki
Adam Ślusarczyk
Franciszek Romik
Leszek Horwath
Lech Stopa
Włodzimierz Niwiński
Jerzy Stępniewski
Oskar Kominek
Kazimierz Stróż (j)
Marian Nowakowski (j)
Teresa Nowakowska (k)
.
.
.
.

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
11
.
.
.
.
.
.
11 Anilana Łódź 35½ 88 12 Konstal Chorzów 29½ 88
1
2
3
4
5
6
7
8
.
.
.
.
.
.
.
mm
Tadeusz Żółtek
Jan Łachut
Romuald Grzelak
Jan Piechota
Andrzej Najdekier
Włodzimierz Spiess
Byczkiewicz (j)
Róża Herman (k)
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
1
2
3
4
5
6
7
8
.
.
.
.
.
.
.
.
Ryszard Drozd
Henryk Fabian
Jerzy Jakubiec
Jerzy Dybała
Józef Wilczek
Roman Horodecki
Tadeusz Chruszcz (j)
Krystyna Korzuch (k)
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Witold Balcerowski Start Łódź 7 9
2 Andrzej Filipowicz Legion Warszawa 9 11
3 Kazimierz Plater Legion Warszawa 6 9
4 Wiktor Matkowski
Janusz Szukszta
Start Łódź
Legion Warszawa
8 11
5 Lech Stopa Piast Gliwice 11
6 Marek Szpakowski
Kazimierz Steczkowski
Start Katowice
Hutnik Nowa Huta
11
7 Jerzy Lewi Maraton Warszawa 10½ 11
8 Jolanta Szota Legion Warszawa 6

Strony internetowe

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close