Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach 1968

24. Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach

1967 | 1968 | 1969
I liga
Poznań, 16 – 26 listopada 1968
Sędzia główny:
System kołowy, 8 szachownic 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
1  Maraton Warszawa 4 6 5 6 5 6 57½ 21
2  Legion Warszawa 4 4 4 5 6 6 7 56 17
3  Start Katowice 2 4 6 8 52½ 15
4  Start Lublin 4 5 5 5 6 6 52½ 15
5  Pocztowiec Poznań 4 4 4 5 6 8 51½ 15
6  WKSz Wrocław 3 4 4 5 5 7 49½ 14
7  Start Łódź (↓) 3 3 4 7 4 5 6 46 10
8  Hutnik Nowa Huta (↓) 2 2 3 4 4 1 4 5 5 7 41½ 11
9  Flota Gdynia (↓) 2 3 3 3 4 4 5 6 39½ 6
10  Anilana Łódź (↓) 3 2 3 3 3 3 4 6 32½ 3
11  Łączność Lublin (↓) 2 2 2 0 2 3 4 4 28½ 4
12  KKSz Kraków (↓) ½ 1 0 2 1 1 2 2 4 20½ 1
Tabela postępowa
Nr Klub 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Mce
1  WKSz Wrocław 5 12 15 18.5 24 29.5 34.5 37 41.5 45.5 49.5 6
2  KKSz Kraków 1 2 4 4.5 8 12 15.5 17.5 19.5 19.5 20.5 12
3  Maraton Warszawa 4 10 15 22.5 27 31.5 37.5 42 47 51.5 57.5 1
4  Pocztowiec Poznań 3.5 7.5 11.5 16 20.5 24 29 37 41 47 51.5 5
5  Łączność Lublin 2 4.5 6.5 9.5 12 16 18 18 22.5 24.5 28.5 11
6  Start Łódź 5 8 11.5 14.5 21.5 24 28.5 32 36 42 46 7
7  Anilana Łódź 3 6 8.5 10 11.5 14.5 17.5 23.5 26.5 28.5 32.5 10
8  Start Lublin 6 11 16.5 21.5 25.5 29 34 39.5 45.5 49 52.5 4
9  Start Katowice 4.5 10 14.5 21 25 31 35.5 39 42.5 50.5 52.5 3
10  Legion Warszawa 4 8 14 19 25.5 30 33.5 39 45 49 56 2
11  Hutnik Nowa Huta 7 9 13 18 19 24 27 31.5 33.5 37.5 41.5 8
12  Flota Gdynia 3 8 14 17 20.5 22.5 25.5 28 31.5 35.5 39.5 9
Składy drużyn (dane niekompletne)
1 Maraton Warszawa 57½ 88 2 Legion Warszawa 56 88
1
2
3
4
5
6
.
.
.
7
8
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Romuald Grąbczewski
Stefan Witkowski
Stefan Brzózka
Jerzy Lewi
Marian Kwieciński
Wiesław Juchimiuk
Bogdan Kusiński
Jerzy Orczyk
Leszek Adasiak
Aleksander Sznapik (j)
Elżbieta Kowalska-Lipska (k)
Lilla Oboron (k)

5
7
10

3
2
½
½
8
6
11
11
11
11
11
6
3
1
1
11
9
2
1
2
3
4
5
6
.
.
.
7
8
.
m
m
m
mm
m
m
k
I
I
I
m
mm
Andrzej Filipowicz
Rafał Marszałek
Janusz Szukszta
Kazimierz Plater
Andrzej Pytlakowski
Stanisław Gawlikowski
Marek Fijałkowski
Leon Tomaszewicz
Janusz Vobożil
Konstanty Kaiszauri (j)
Jolanta Szota (k)
Mirosława Litmanowicz (k)

6



4




4
1
11
8
8
11
6
9
3
6
4
11
7
4
3 Start Katowice 52½ 88 4 Start Lublin 52½ 88
1
2
3
4
5
6
.
.
.
7
8
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
mm
.
Henryk Śliwiński
Adam Dzięciołowski
Wacław Łuczynowicz
Wiktor Balcarek
Stanisław Kornasiewicz
Marek Szpakowski
Zygmunt Kloza
Stefan Kipiński
Antoni Sieroń
Jacek Bielczyk (j)
Krystyna Radzikowska (k)
Aleksandra Szpakowska (k)


4

7
4
4
3
0

6
11
10
5
6
10
9
8
6
1
11
9
2
1
2
3
4
5
6
.
.
7
8
mm
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Jacek Bednarski
Krzysztof Pytel
Zbigniew Jamroz
Ryszard Czermiński
Krzysztof Zakrzewski
.
Zdzisław Wojcieszyn
Tadeusz Lipski
Sławomir Wach (j)
Anna Jurczyńska (k)
.
8
.
.

.
7
.
.
.
11
.
.
6
.
11
.
.
9
5 Pocztowiec Poznań 51½ 88 6 WKSz Wrocław 49½ 88
1
2
3
4
5
6
.
7
8
mm
.
.
.
.
.
.
.
.
Włodzimierz Schmidt
Przemysław Ereński
Adam Mięsowicz
Marian Nowacki
Julian Gralka
Lech Tarkowski
Eugeniusz Półtorak
Włodzimierz Kruszyński (j)
Hanna Ereńska (k)
7
.
.
.
7
.
8
.
11
.
.
.
10
.
10
.
11
1
2
3
4
5
6
.
7
8
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Benedykt Serwiński
Zdzisław Kwaśniewski
Janusz Śledziewski
Władysław Paczuski
Tadeusz Drelinkiewicz
.
Krzysztof Lembke
Andrzej Maciejczak (j)
Danuta Samolewicz-Owczarek (k)
7
.
.
.

.

.
.
11
.
.
.
10
.
10
.
.
7 Start Łódź 46 88 8 Hutnik Nowa Huta 41½ 88
1
2
3
4
5
6
7
8
.
.
.
.
.
.
.
.
Witold Balcerowski
Horst Podolski
Wiktor Matkowski
Andrzej Łuczak
Jan Gadaliński
Mirosław Poszwiński
Bogdan Redlich (j)
Anna Hellwig (k)
8
.
.
7
.
.
.
.
11
.
.
11
.
.
.
.
1
2
3
4
5
6
7
8
mm
.
.
.
.
.
.
.
Jerzy Kostro
Ryszard Gąsiorowski
Kazimierz Steczkowski
Józef Lesiak
Stanisław Porębski
Andrzej Grobler
Zbigniew Nagrocki (j)
Maria Gąsiorowska (k)
.

7
.
.
6
.
.
.
11
11
.
.
11
.
.
9 Flota Gdynia 39½ 88 10 Anilana Łódź 32½ 88
1
2
3
4
5
6
7
8
.
.
.
.
.
.
.
.
Stanisław Szczepaniec
Józef Roszkowski
Wojciech Święcicki
Rudof Hoffman
Zygmunt Pioch
Bogdan Rosiak
Andrzej Sadowski (j)
Władysława Górska (k)
.
.
.
.
7
.
.
.
.
.
.
.
10
.
.
.
1
2
3
4
5
6
7
8
.
.
.
.
.
.
.
.
Tadeusz Żółtek
Jan Łachut
Romuald Grzelak
Jan Piechota
Andrzej Najdekier
Bolesław Skośkiewicz
Kamiński (j)
Genowefa Kocik (k)
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
11 Łączność Lublin 28½ 88 12 KKSz Kraków 20½ 88
1
2
3
4
5
6
7
8
.
.
.
.
.
.
.
.
Tomasz Murat
Mieczysław Burdaś
Andrzej Kałuszyński
Tadeusz Pieprzowski
Rosiecki
Zenon Gosek
Zbigniew Księski (j)
Irena Kasprzyk (k)
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
1
2
3
4
5
6
7
8
.
.
.
.
.
.
.
.
Józef Stokłosa
Jacek Ruszczycki
Leśniak
Czesław Wesołowski
Andrzej Pelczar
Kazimierz Madeja
Leszek Wilk (j)
Jadwiga Kołacz (k)
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Witold Balcerowski Start Łódź 8 11
2 Rafał Marszałek Legion Warszawa 6 8
3 Janusz Szukszta Legion Warszawa 8
4 Jerzy Lewi Maraton Warszawa 10 11
5 Krzysztof Zakrzewski Start Lublin 6
6 Tadeusz Drelinkiewicz WKSz Wrocław 10
7 Konstanty Kaiszauri
Jacek Bielczyk
Legion Warszawa
Start Katowice
11
8 Hanna Ereńska Pocztowiec Poznań 11

Strony internetowe

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close