Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach 1969

25. Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach

1968 | 1969 | 1970
I liga
Wrocław, 4 – 13 listopada 1969
Sędzia główny: Mirosław Barczyński
System kołowy, 8 szachownic 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
1  Legion Warszawa 4 5 5 4 3 6 52½
2  Maraton Warszawa 4 4 3 4 6 7 5 50
3  Pocztowiec Poznań 3 4 3 4 5 5 4 48 15
4  Start Lublin 3 5 5 4 6 4 5 48 14
5  Start Łódź 4 4 7 4 4 4 3 8 46½
6  Hetman Wrocław 4 1 5 4 4 4 5 46
7  Hutnik Nowa Huta 3 4 4 4 5 4 5 42
8  Start Katowice 5 2 4 3 4 4 41½
9  Lech Poznań 4 3 4 3 4 40 9
10  WKSz Wrocław 2 3 4 4 4 4 4 4 5 40 8
11  Avia Świdnik (↓) 2 1 3 5 4 5 3 4 37½
12  Anilana Łódź (↓) 3 4 0 3 3 4 4 36
Tabela postępowa
Nr Klub 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Mce
1  WKSz Wrocław 4 8 12 15.5 18.5 21 23 27 31 36 40 9
2  Start Katowice 4 8 11 13 17.5 20 25 29.5 33 37 41.5 8
3  Start Lublin 5 9 13 19 21.5 26 31 34 39 42.5 48 4
4  Anilana Łódź 0 4 7 11.5 15 18.5 21.5 25.5 29 32 36 12
5  Pocztowiec Poznań 4.5 9 14.5 19.5 24.5 30 33 37 41 44 48 3
6  Legion Warszawa 4 10.5 14.5 20.5 26 31.5 34.5 39.5 44 49 52.5 1
7  Maraton Warszawa 4 7.5 13 17 24 28.5 34.5 38 41 46 50 2
8  Lech Poznań 3.5 5 7.5 11.5 17 20 23 27 31.5 36 40 9
9  Start Łódź 8 11.5 15.5 19.5 22 29 32 36 40 44 46.5 5
10  Avia Świdnik 3 7 9.5 11.5 12.5 17.5 22.5 26.5 31 34 37.5 11
11  Hutnik Nowa Huta 4 8 13 16 18.5 22 27 31 34.5 38 42 7
12  Hetman Wrocław 4 8.5 13.5 17.5 23 24 29 33 37 41.5 46 6
Numery startowe zostały przyznane tak, aby w I rundzie spotkały się ze sobą drużyny z tego samego miasta lub z niedalekiej
odległości (losowano tylko numery w parach), co umożliwiło rozegranie I rundy przed rozpoczęciem rozgrywek bezpośrednio
w tych miastach oraz wyeliminowało możliwość spotkania zespołów z jednego miasta w ostatnich rundach mistrzostw.
1 runda 2 runda
WKSz Wrocław – Hetman Wrocław
Start Katowice – Hutnik Nowa Huta
Start Lublin – Avia Świdnik
Anilana Łódź – Start Łódź
Pocztowiec Poznań – Lech Poznań
Legion Warszawa – Maraton Warszawa
4 : 4
4 : 4
5 : 3
0 : 8
4½ : 3½
4 : 4
Hetman Wrocław – Maraton Warszawa
Lech Poznań – Legion Warszawa
Start Łódź – Pocztowiec Poznań
Avia Świdnik – Anilana Łódź
Hutnik Nowa Huta – Start Lublin
WKSz Wrocław – Start Katowice
4½ : 3½
1½ : 6½
3½ : 4½
4 : 4
4 : 4
4 : 4
3 runda 4 runda
Start Katowice – Hetman Wrocław
Start Lublin – WKSz Wrocław
Anilana Łódź – Hutnik Nowa Huta
Pocztowiec Poznań – Avia Świdnik
Legion Warszawa – Start Łódź
Maraton Warszawa – Lech Poznań
3 : 5
4 : 4
3 : 5
5½ : 2½
4 : 4
5½ : 2½
Hetman Wrocław – Lech Poznań
Start Łódź – Maraton Warszawa
Avia Świdnik – Legion Warszawa
Hutnik Nowa Huta – Pocztowiec Poznań
WKSz Wrocław – Anilana Łódź
Start Katowice – Start Lublin
4 : 4
4 : 4
2 : 6
3 : 5
3½ : 4½
2 : 6
5 runda 6 runda
Start Lublin – Hetman Wrocław
Anilana Łódź – Start Katowice
Pocztowiec Poznań – WKSz Wrocław
Legion Warszawa – Hutnik Nowa Huta
Maraton Warszawa – Avia Świdnik
Lech Poznań – Start Łódź
2½ : 5½
3½ : 4½
5 : 3
5½ : 2½
7 : 1
5½ : 2½
Hetman Wrocław – Start Łódź
Avia Świdnik – Lech Poznań
Hutnik Nowa Huta – Maraton Warszawa
WKSz Wrocław – Legion Warszawa
Start Katowice – Pocztowiec Poznań
Start Lublin – Anilana Łódź
1 : 7
5 : 3
3½ : 4½
2½ : 5½
2½ : 5½
4½ : 3½
7 runda 8 runda
Anilana Łódź – Hetman Wrocław
Pocztowiec Poznań – Start Lublin
Legion Warszawa – Start Katowice
Maraton Warszawa – WKSz Wrocław
Lech Poznań – Hutnik Nowa Huta
Start Łódź – Avia Świdnik
3 : 5
3 : 5
3 : 5
6 : 2
3 : 5
3 : 5
Hetman Wrocław – Avia Świdnik
Hutnik Nowa Huta – Start Łódź
WKSz Wrocław – Lech Poznań
Start Katowice – Maraton Warszawa
Start Lublin – Legion Warszawa
Anilana Łódź – Pocztowiec Poznań
4 : 4
4 : 4
4 : 4
4½ : 3½
3 : 5
4 : 4
9 runda 10 runda
Pocztowiec Poznań – Hetman Wrocław
Legion Warszawa – Anilana Łódź
Maraton Warszawa – Start Lublin
Lech Poznań – Start Katowice
Start Łódź – WKSz Wrocław
Avia Świdnik – Hutnik Nowa Huta
4 : 4
4½ : 3½
3 : 5
4½ : 3½
4 : 4
4½ : 3½
Hetman Wrocław – Hutnik Nowa Huta
WKSz Wrocław – Avia Świdnik
Start Katowice – Start Łódź
Start Lublin – Lech Poznań
Anilana Łódź – Maraton Warszawa
Pocztowiec Poznań – Legion Warszawa
4½ : 3½
5 : 3
4 : 4
3½ : 4½
3 : 5
3 : 5
11 runda
Legion Warszawa – Hetman Wrocław
Maraton Warszawa – Pocztowiec Poznań
Lech Poznań – Anilana Łódź
Start Łódź – Start Lublin
Avia Świdnik – Start Katowice
Hutnik Nowa Huta – WKSz Wrocław
3½ : 4½
4 : 4
4 : 4
2½ : 5½
3½ : 4½
4 : 4
Składy drużyn (dane niekompletne)
1 Legion Warszawa 52½ 88 2 Maraton Warszawa 50 88
1
2
3
4
5
6
.
.
.
7
.
8
m
m
m
m
m
mm
k
k
I
I
I
m
Jan Adamski
Janusz Szukszta
Andrzej Filipowicz
Rafał Marszałek
Władysław Schinzel
Kazimierz Plater
Marek Fijałkowski
Leon Tomaszewicz
Anatol Łokasto
Konstanty Kaiszauri (j)
Wacław Ufnal (j)
Jolanta Szota

5



8


2

0
7
7
10
11
11
5
11
5
2
3
11
1
11
1
2
3
4
5
6
7
8
.
.
.
.
.
.
.
.
Romuald Grąbczewski
Stefan Witkowski
Stefan Brzózka
Roman Dworzyński
Wojciech Zabierzański
Wiesław Juchimiuk
Aleksander Sznapik (j)
Elzbieta Kowalska-Lipska
6

.

.
.
.
11
11
.
11
.
.
.
11
3 Pocztowiec Poznań 48 88 4 Start Lublin 48 88
1
2
3
4
5
6
.
7
8
.
mm
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Włodzimierz Schmidt
Adam Mięsowicz
Przemysław Ereński
Marian Nowacki
Julian Gralka
Eugeniusz Półtorak
Lech Tarkowski

Włodzimierz Kruszyński (j)
Hanna Ereńska-Radzewska
Józefa Małolepsza
4
.
.
.
8
.
.
.
6
.
11
.
.
.
11
.
.
.
7
4
1
2
3
4
5
6
7
8
mm
.
.
.
.
.
.
.
Jacek Bednarski
Krzysztof Pytel
Zbigniew Jamroz
Krzysztof Zakrzewski
Zdzisław Wojcieszyn
Zenon Gosek
Sławomir Wach (j)
Bożena Ziemecka-Pytel
8
.
7
.
8
.

.
11
.
11
.
11
.
11
.
5 Start Łódź 46½ 88 6 Hetman Wrocław 46 88
1
2
3
4
5
6
.
.
7
8
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Horst Podolski
Andrzej Łuczak
Jan Gadaliński
.
.
Ryszard Wolny
Ryszard Zgorzelski
Kazimierz Wenerski
Bogdan Redlich (j)
Anna Hellwig
.
8
.
.
.
6
.
.
.
.
.
11
.
.
.
8
.
.
.
.
1
2
3
4
5
6
7
8
.
.
.
.
.
.
.
.
Lutosław Manasterski
Władysław Pojedziniec
Zbigniew Terlecki
Czesław Błaszczak
Jerzy Łaszkiewicz
Jan Marcinkiewicz
Wiesław Stolarski (j)
Apolonia Litwińska
.
.
.
.
.
.
.
9
.
.
.
.
.
.
.
10
7 Hutnik Nowa Huta 42 88 8 Start Katowice 41½ 88
1
2
3
4
5
6
7
8
mm
.
.
.
.
.
.
.
Jerzy Kostro
Ryszard Gąsiorowski
Kazimierz Steczkowski
Stanisław Porębski
Józef Lesiak
Tadeusz Maczek
Zbigniew Nagrocki (j)
Maria Gąsiorowska

.
.
.
.
.
.
.
11
.
.
.
.
.
.
.
1
2
3
4
5
6
7
8
.
.
.
.
.
.
.
.
.
mm
Henryk Śliwiński
Stanisław Kornasiewicz
Jacek Bielczyk
Wacław Łuczynowicz
Zygmunt Kloza
Marek Szpakowski
Zbigniew Hurnik (j)
Aleksandra Szpakowska
Krystyna Radzikowska
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
10
1
9 Lech Poznań 40 88 10 WKSz Wrocław 40 88
1
2
3
4
5
6
.
7
8
mm
m
.
.
.
.
.
.
.
Zbigniew Doda
Bogdan Pietrusiak
Ryszard Bernard
Czesław Kędziora
Bolesław Rożański
Bolesław Musiał
Tadeusz Zieliński
Ignacy Nowak (j)
Danuta Adamczewska
5
8
4
5
1
3

6
11
11
7
11
9
8
9
11
11
1
2
3
4
5
6
7
8
.
.
.
.
.
.
.
.
Benedykt Serwiński
Janusz Śledziewski
Władysław Paczuski
Tadeusz Drelinkiewicz
Erwin Tiberger
Zdzisław Kwaśniewski
Andrzej Maciejczak (j)
Danuta Samolewicz-Owczarek
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
11 Avia Świdnik 37½ 88 12 Anilana Łódź 36 88
1
2
3
4
5
.
6
.
8
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Andrzej Sydor
Tomasz Murat
Mieczysław Burdaś
Henryk Pająk
Zdzisław Marciniak
.
Zbigniew Księski  (j)
Jacek Mardarowicz (j)
Irena Kasprzyk
.
.
.
.
.
.

.
.
.
.
.
.
.
.
10
.
.
1
2
3
4
5
6
7
8
m
.
.
.
.
.
.
.
Witold Balcerowski
Tadeusz Żółtek
Jan Łachut
Romuald Grzelak
Andrzej Najdekier
Piotr Gałązka
Szczepaniak (j)
Wanda Żółtek

.
.
.
.
.
.
.
10
.
.
.
.
.
.
.
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Witold Balcerowski Anilana Łódź 10
2 Andrzej Łuczak
Bogdan Pietrusiak
Start Łódź
Lech Poznań
8 11
3 Zbigniew Jamroz Start Lublin 7 11
4 Rafał Marszałek
Roman Dworzyński
Legion Warszawa
Maraton Warszawa
11
5 Julian Gralka
Zdzisław Wojcieszyn
Pocztowiec Poznań
Start Lublin
8 11
6 Ryszard Wolny Start Łódź 6  8
7 Sławomir Wach Start Lublin 11
8 Apolonia Litwińska Hetman Wrocław 9 10
Eliminacje (do I ligi 1969)
23 – 29 kwietnia 1969
Grupa I (Katowice)
sędzia główny: Władysław Paleski
Grupa II (Łódź)
sędzia główny: Ryszard Stobiecki
1 Hutnik Nowa Huta (↑) 42 1 Start Łódź (↑) 40
2 Łączność Lublin (↑)  38½ 2 Hetman Wrocław (↑) 34½
3 Dąb Katowice 35½ 3 Olimpia Piekary Śląskie 32½
4 Czarni Rzeszów 27 4 Konradia Gdańsk 30
5 Górnik Zabrze 23½ 5 Stilon Gorzów Wielkopolski 24½
6 Sandecja Nowy Sącz 23 6 Relax Radom 23
7 Warmia Olsztyn 20 7 Czarni Szczecin 22½
8 AZS Łódź 14½ 8 LZS Lubartów 17
Grupa III (Opole)
sędzia główny: Stanisław Szeląg
1 Lech Poznań (↑) 30
2 Anilana Łódź (↑) 28½
3 Flota Gdynia 27½
4 Caissa Bydgoszcz 27
5 Drukarz Warszawa 24
6 Kolejarz Opole 22½
7 Concordia Piotrków Trybunalski
Składy drużyn awansujących
Hutnik Nowa Huta m.in. Jerzy Kostro (5½), Ryszard Gąsiorowski (6), Kazimierz Steczkowski (6), Stanisław Porębski (6), Józef Lesiak (6)
Łączność Lublin m.in.  Zdzisław Marciniak (6), Tadeusz Pieprzowski (6), Zbigniew Księski (j) (5)
Start Łódź m.in. Andrzej Łuczak (5½), Bogdan Redlich (j) (5½), Anna Hellwig (6)
Hetman Wrocław
Lech Poznań Zbigniew Doda (4½), Bogdan Pietrusiak (3), Ryszard Bernard (3), Czesław Kędziora (1/2), Bolesław Rożański (1½/5),
Tadeusz Zieliński (3/5), Ignacy Nowak (5), Adam Wiland (j) (4/5), Mieczysław Sobierajewicz (j) (½/1),
Danuta Adamczewska (4½)
Anilana Łódź m.in. Jan Łachut (5½)

Strony internetowe

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close