Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach 1970

26. Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach

1969 | 1970 | 1971
I liga
Poznań, 8 – 17 listopada 1970
Sędzia główny: Alfred Tomaszewski
System kołowy, 8 szachownic 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 DMPJ 1970
1  Maraton Warszawa 4 5 4 4 5 5 58 55½
2  Start Lublin 4 5 56 50½
3  Start Katowice 3 3 4 5 5 53 47 6
4  Pocztowiec Poznań 5 4 5 4 4 6 50 48½
5  Lech Poznań 4 4 6 3 4 5 4 50 46 4
6  Hetman Wrocław 4 4 5 4 5 4 5 48 45 3
7  Start Łódź 3 2 3 4 6 47½ 43
8  Legion Warszawa 4 4 5 5 6 5 46½ 45½ 1
9  GKS Katowice 3 4 4 4 3 45 40 5
10  Hutnik Nowa Huta 3 3 4 4 3 3 5 39½ 39 ½
11  Start Wrocław (↓) 3 3 3 4 2 5 38½ 36½ 2
12  Olimpia Piekary Śląskie (↓) 2 4 3 2 3 3 35 31½
Tabela postępowa
Nr Klub Jun 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Mce
1  Pocztowiec Poznań 1.5 5 9.5 13.5 18.5 24 28 32.5 36.5 42.5 45 50 4
2  Start Lublin 5.5 10 13.5 18 22.5 26 31.5 36.5 42 46.5 52 56 2
3  Legion Warszawa 1 5 8.5 12.5 16 21 24.5 30.5 35.5 39 41.5 46.5 8
4  Start Katowice 6 10.5 13.5 18 21 25.5 30 34.5 39.5 44.5 48.5 53 3
5  Start Wrocław 2 6 10.5 13.5 17 19.5 22 24 27 30 33.5 38.5 11
6  Hutnik Nowa Huta 0.5 5 8 13 15.5 18 22 25 28 31 35.5 39.5 10
7  GKS Katowice 5 8.5 12 16 20.5 23.5 27.5 31 33.5 38 42 45 9
8  Hetman Wrocław 3 7 12 16 20 25 26.5 31.5 35.5 39 44.5 48 6
9  Olimpia Piekary Śląskie 3.5 7 10.5 13.5 17 20 24 25.5 27.5 29.5 32 35 12
10  Maraton Warszawa 2.5 6.5 11.5 16.5 22 27 33.5 40 44 48.5 54 58 1
11  Start Łódź 4.5 8 12.5 16 20.5 26 30 33 39 42.5 44.5 47.5 7
12  Lech Poznań 4 8.5 13 16.5 20.5 23.5 27.5 31 35 40 45 50 5
Numery startowe zostały przyznane tak, aby w I rundzie spotkały się ze sobą drużyny z tego samego miasta lub z niedalekiej
odległości (losowano tylko numery w parach), co umożliwiło rozegranie I rundy przed rozpoczęciem rozgrywek bezpośrednio
w tych miastach oraz wyeliminowało możliwość spotkania zespołów z jednego miasta w ostatnich rundach mistrzostw.
1 runda 2 runda
Pocztowiec Poznań – Lech Poznań
Start Lublin – Start Łódź
Legion Warszawa – Maraton Warszawa
Start Katowice – Olimpia Piekary Śl.
Start Wrocław – Hetman Wrocław
Hutnik Nowa Huta – GKS Katowice
3½ : 4½
4½ : 3½
4 : 4
4½ : 3½
4 : 4
4½ : 3½
Lech Poznań – GKS Katowice
Hetman Wrocław – Hutnik Nowa Huta
Olimpia Piekary Śl. – Start Wrocław
Maraton Warszawa – Start Katowice
Start Łódź – Legion Warszawa
Pocztowiec Poznań – Start Lublin
4½ : 3½
5 : 3
3½ : 4½
5 : 3
4½ : 3½
4½ : 3½
3 runda 4 runda
Start Lublin – Lech Poznań
Legion Warszawa – Pocztowiec Poznań
Start Katowice – Start Łódź
Start Wrocław – Maraton Warszawa
Hutnik Nowa Huta – Olimpia Piekary Śl.
GKS Katowice – Hetman Wrocław
4½ : 3½
4 : 4
4½ : 3½
3 : 5
5 : 3
4 : 4
Lech Poznań – Hetman Wrocław
Olimpia Piekary Śl. – GKS Katowice
Maraton Warszawa – Hutnik Nowa Huta
Start Łódź – Start Wrocław
Pocztowiec Poznań – Start Katowice
Start Lublin – Legion Warszawa
4 : 4
3½ : 4½
5½ : 2½
4½ : 3½
5 : 3
4½ : 3½
5 runda 6 runda
Legion Warszawa – Lech Poznań
Start Katowice – Start Lublin
Start Wrocław – Pocztowiec Poznań
Hutnik Nowa Huta – Start Łódź
GKS Katowice – Maraton Warszawa
Hetman Wrocław – Olimpia Piekary Śl.
5 : 3
4½ : 3½
2½ : 5½
2½ : 5½
3 : 5
5 : 3
Lech Poznań – Olimpia Piekary Śl.
Maraton Warszawa – Hetman Wrocław
Start Łódź – GKS Katowice
Pocztowiec Poznań – Hutnik Nowa Huta
Start Lublin – Start Wrocław
Legion Warszawa – Start Katowice
4 : 4
6½ : 1½
4 : 4
4 : 4
5½ : 2½
3½ : 4½
7 runda 8 runda
Start Katowice – Lech Poznań
Start Wrocław – Legion Warszawa
Hutnik Nowa Huta – Start Lublin
GKS Katowice – Pocztowiec Poznań
Hetman Wrocław – Start Łódź
Olimpia Piekary Śl. – Maraton Warszawa
4½ : 3½
2 : 6
3 : 5
3½ : 4½
5 : 3
1½ : 6½
Lech Poznań – Maraton Warszawa
Start Łódź – Olimpia Piekary Śl.
Pocztowiec Poznań – Hetman Wrocław
Start Lublin – GKS Katowice
Legion Warszawa – Hutnik Nowa Huta
Start Katowice – Start Wrocław
4 : 4
6 : 2
4 : 4
5½ : 2½
5 : 3
5 : 3
9 runda 10 runda
Start Wrocław – Lech Poznań
Hutnik Nowa Huta – Start Katowice
GKS Katowice – Legion Warszawa
Hetman Wrocław – Start Lublin
Olimpia Piekary Śl. – Pocztowiec Poznań
Maraton Warszawa – Start Łódź
3 : 5
3 : 5
4½ : 3½
3½ : 4½
2 : 6
4½ : 3½
Lech Poznań – Start Łódź
Pocztowiec Poznań – Maraton Warszawa
Start Lublin – Olimpia Piekary Śl.
Legion Warszawa – Hetman Wrocław
Start Katowice – GKS Katowice
Start Wrocław – Hutnik Nowa Huta
6 : 2
2½ : 5½
5½ : 2½
2½ : 5½
4 : 4
3½ : 4½
11 runda
Hutnik Nowa Huta – Lech Poznań
GKS Katowice – Start Wrocław
Hetman Wrocław – Start Katowice
Olimpia Piekary Śl. – Legion Warszawa
Maraton Warszawa – Start Lublin
Start Łódź – Pocztowiec Poznań
4 : 4
3 : 5
3½ : 4½
3 : 5
4 : 4
3 : 5
Składy drużyn (dane niekompletne)
1 Maraton Warszawa 55½ 88 2 Start Lublin 50½ 88
1
2
3
4
5
6
.
7
8
m
m
m
m
m
k
m
k
.
Stefan Witkowski
Romuald Grąbczewski
Roman Dworzyński
Stefan Brzózka
Andrzej Adamski
Marian Kwieciński
Wojciech Zabierzański
Aleksander Sznapik (j)
Elżbieta Kowalska-Lipska
2330
2390
2200
2270
2326
1986
2172
2118
.
.
.
.
.
9
.
.

.
.
.
.
.
11
.
.
11
.
1
2
3
4
5
6
.
7
8
m
k
.
k
k
.
.
.
.
Krzysztof Pytel
Krzysztof Zakrzewski
Sławomir Wach
Tadeusz Lipski
Zdzisław Wojcieszyn
Zenon Gosek
Henryk Dobosz
Jerzy Kraśkiewicz (j)
Bożena Pytel
2290
2042
.
2024
2100
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
3 Start Katowice 47 88 4 Pocztowiec Poznań 48½ 88
1
2
3
4
5
6
7
8
m
m
k
m
m
.
.
mm
Henryk Śliwiński
Adam Dzięciołowski
Zygmunt Kloza
Wiktor Balcarek
Wacław Łuczynowicz
Stefan Kipiński
Jacek Bielczyk (j)
Krystyna Radzikowska
2311
2165
2074
2102
2116
2021
.
.
.
.
.
.
7
.
.
8
.
.
.
.
8
.
.
11
1
2
3
4
5
6
.
7
8
mm
k
k
k
k
.
.
.
.
Włodzimierz Schmidt
Przemysław Ereński
Julian Gralka
Marian Nowacki
Adam Mięsowicz
Eugeniusz Półtorak
Adam Wiland
Włodzimierz Kruszyński (j)
Hanna Ereńska-Radzewska
2410
2130
2100
2139
2060
.
.
.
.

.
.
.
.
.
.
.
11
.
.
.
.
.
.
.
5 Lech Poznań 46 88 6 Hetman Wrocław 45 88
1
2
3
4
5
6
.
.
7
.
8
mm
m
m
k
k
k
I
II
II
IV
II
Zbigniew Doda
Bogdan Pietrusiak
Ryszard Bernard
Ignacy Nowak
Czesław Kędziora
Bolesław Rożanski
Tadeusz Zieliński
Bolesław Musiał
Kajetan Przysiecki (j)
Marcin Bernat (j)
Kamila Dembecka
2440
2260
2250
2045
1932
1969
.
.
.
.
.
6
8
7

2
6

1

0
11
11
11
11
8
9
3
2
9
2
11
1
2
3
4
5
6
7
.
8
k
k
k
m
.
.
.
.
.
Lutosław Manasterski
Władysław Pojedziniec
Zbigniew Terlecki
Czesław Błaszczak
Jerzy Łaszkiewicz
Z.Marcinkiewicz
Kazimierz Szydłowski (j)
Wiesław Stolarski (j)
Apolonia Litwińska
2194
2091
1965
2193
.
.
.
.
.
8
.
.

.
.
.
.
.
11
.
.
8
.
.
.
.
.
7 Start Łódź 43 88 8 Legion Warszawa 45½ 88
1
2
3
4
5
6
.
7
8
m
m
m
m
.
.
.
.
.
Andrzej Łuczak
Wiktor Matkowski
Horst Podolski
Jan Gadaliński
Ryszard Wolny
Ryszard Zgorzelski
Mirosław Poszwiński
Bogdan Redlich (j)
Anna Hellwig
2051
2234
2172
2105
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
1
2
3
4
5
6
.
.
.
.
7
.
8
.
.
m
m
m
m
k
I
k
k
I
I
.
.
.
mm
.
Jan Adamski
Andrzej Filipowicz
Janusz Szukszta
Stanisław Gawlikowski
Marek Fijałkowski
Anatol Łokasto
Zygmunt Burakowski
Leon Tomaszewicz
Andrzej Kociszewski
Krzysztof Hordyński
Janusz Vobożil (j)
Włodzimierz Łozicki (j)
Małgorzata Sztyren
Mirosława Litmanowicz
Barbara Goś
2400
2430
2229
2242
2058
.
1903
2096
.
.
.
.
.
.
.


4


6

1
2
5

½

½
1
9
8
7
8
3
11
4
3
7
6
8
3
8
1
2
9 GKS Katowice 40 88 10 Hutnik Nowa Huta 39 88
1
2
3
4
5
6
.
.
7
.
8
.
m
m
m
m
k
k
.
.
.
.
.
.
Ryszard Drozd
Henryk Fabian
Henryk Fronczek
Stanisław Kornasiewicz
Jerzy Pilot
Emil Olej
Henryk Reinsz
Henryk Buczinski
Kazimierz Zowada (j)
Andrzej Waniek (j)
Sylwia Grzegorzek
Danuta Fedynkiewicz
2293
2242
2196
2212
1989
1900
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
1
2
3
4
5
6
.
7
8
mm
m
k
k
k
.
.
.
.
Jerzy Kostro
Ryszard Gąsiorowski
Kazimierz Steczkowski
Stanisław Porębski
Józef Lesiak
Tadeusz Maczek
Zbigniew Nagrocki
Jan Ozga (j)
Maria Gąsiorowska
2420
2243
2108
1984
2084
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
11 Start Wrocław 36½ 88 12 Olimpia Piekary Śląskie 31½ 88
1
2
3
4
5
6
.
.
7
8
m
k
k
k
.
.
.
.
.
.
Benedykt Serwiński
Zdzisław Kwaśniewski
Janusz Śledziewski
Tadeusz Drelinkiewicz
Witold Bielecki
Ryszard Grossmann
Krzysztof Lembke
Ryszard Więckowski
Andrzej Maciejczak (j)
Janina Rybarska
2329
2065
2021
2078
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
1
2
3
4
5
6
7
8
k
k
.
k
.
.
.
.
Eugeniusz Ledwoń
Czesław Leśnik
Jan Widera
H.Kubiczek
E.Sołek
J.Morgała
Józef Włoczek (j)
Maria Scholl
2078
1929
.
2039
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Lutosław Manasterski Hetman Wrocław 8 11
2 Bogdan Pietrusiak Lech Poznań 8 11
3
4
5 Wacław Łuczynowicz Start Katowice 7  8
6
7 Aleksander Sznapik Maraton Warszawa 11
8 Krystyna Radzikowska Start Katowice 8 11
Eliminacje (do I ligi 1970)
Piekary Śląskie, kwiecień 1970
1 Dąb Katowice (↑ I liga 1970) 31½
2 Olimpia Piekary Śląskie (↑ I liga 1970) 20
3 Flota Gdynia (↓ II liga 1970) 19½
4 Caissa Bydgoszcz (↓ II liga 1970) 19
5 Czarni Rzeszów (↓ II liga 1970) 18
6 Konradia Gdańsk (↓ II liga 1970) 12
Składy drużyn awansujących
Dąb Katowice m.in. Ryszard Drozd (4½)
Olimpia Piekary Śląskie
II liga (do DMP 1971)
Grupa północna Grupa południowa
Gdańsk, 8 – 15 listopada 1970
Sędzia główny:
system kołowy,
7 rund, 8 szachownic
Łódź, 1970
Sędzia główny:
1 Avia Świdnik (↑) 41 1 Anilana Łódź (↑) 41½
2 Flota Gdynia 37 2 Kolejarz Opole 31½
3 Hutnik Warszawa 31½ 3 KKSz Kraków 30½
4 Konradia Gdańsk 28½ 4 Piast Gliwice 30½
5 Stilon Gorzów Wielkopolski 28 5 Jagiellonia Białystok 29½
6 Caissa Bydgoszcz 22 6 Tęcza Łódź 25
7 Sandecja Nowy Sącz (↓) 18½ 7 Relaks Radom (↓) 19
8 Warmia Olsztyn (↓) 17½ 8 Czarni Rzeszów (↓) 17
Składy drużyn awansujących
Avia Świdnik Andrzej Sydor, Tomasz Murat, Henryk Pająk, Zbigniew Szymczak, Zbigniew Księski, Zdzisław Marciniak,
Tadeusz Pieprzowski, Jacek Mardarowicz (j), Anna Jurczyńska, Irena Kasprzyk
Anilana Łódź m.in. Witold Balcerowski, Tadeusz Żółtek, Jan Łachut
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 1
2 2
3 3
4 4
5 5
6 6
7 7
8 8

Strony internetowe

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close