Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach 1977

33. Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach

1976 | 1977 | 1978
I liga
Katowice, 18 – 28 października 1977
Sędzia główny: Ryszard Chrzanowski
System kołowy, 6 szachownic 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 DMPJ 1977
1  Maraton Warszawa 2 2 4 4 4 5 6 51 44 7
2  Anilana Łódź 4 48 40 8
3  Legion Warszawa 5 4 4 4 4 47½ 39
4  Hutnik Warszawa 4 3 6 4 4 47 40 7
5  Polonia Warszawa 2 1 4 4 3 4 42 32½
6  Start Lublin 2 3 4 3 3 4 40 31½
7  Hutnik Kraków 2 0 2 3 2 5 4 4 39½ 31½ 8
8  Hetman Wrocław 2 2 2 3 2 4 39½ 29½ 10
9  Kolejarz Katowice 2 2 2 3 4 3 2 4 38 29½
10  Łączność Bydgoszcz 2 3 1 4 3 2 5 37½ 28
11  Start Katowice (↓) 1 2 2 3 2 4 4 3 35½ 28½ 7
12  Start Łódź (↓) 0 ½ 2 2 2 2 1 3 29½ 22
Tabela postępowa
Nr Klub Jun 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Mce
1  Start Katowice 7 8 10.5 12.5 16.5 18.5 21 25 27.5 30.5 32.5 35.5 11
2  Hetman Wrocław 10 14 17.5 19.5 22 24 26.5 29 32.5 34.5 36.5 39.5 8
3  Hutnik Warszawa 7 13 16.5 20.5 24 28 32.5 35 37.5 41.5 44 47 4
4  Łączność Bydgoszcz 9.5 12.5 13.5 18.5 20.5 24.5 26 27.5 31 32.5 35.5 37.5 10
5  Legion Warszawa 8.5 13.5 17.5 21.5 24 28 31.5 35 37.5 39 43.5 47.5 3
6  Anilana Łódź 8 12.5 16 19.5 22 27.5 31 34.5 38 42.5 44 48 2
7  Kolejarz Katowice 8.5 10 12 15 18.5 22.5 26.5 28.5 31 33 36 38 9
8  Polonia Warszawa 9.5 10.5 13 16 18 20.5 24.5 27 30.5 34.5 38 42 5
9  Start Lublin 8.5 11.5 13.5 16 18.5 22 23.5 26 30 33 37 40 6
10  Hutnik Kraków 8 8 13 15 18.5 20.5 22.5 26 28.5 32.5 36.5 39.5 7
11  Start Łódź 7.5 9.5 12 13 16.5 17 19 22.5 24.5 26.5 26.5 29.5 12
12  Maraton Warszawa 7 12 16 20 24 26 30.5 35 38.5 43 49 51 1
1 runda 2 runda
Start Katowice – Maraton Warszawa
Hetman Wrocław – Start Łódź
Hutnik Warszawa – Hutnik Kraków
Łączność Bydgoszcz – Start Lublin
Legion Warszawa – Polonia Warszawa
Anilana Łódź – Kolejarz Katowice
1 : 5
4 : 2
6 : 0
3 : 3
5 : 1
4½ : 1½
Maraton Warszawa – Kolejarz Katowice
Polonia Warszawa – Anilana Łódź
Start Lublin – Legion Warszawa
Hutnik Kraków – Łączność Bydgoszcz
Start Łódź – Hutnik Warszawa
Start Katowice – Hetman Wrocław
4 : 2
2½ : 3½
2 : 4
5 : 1
2½ : 3½
2½ : 3½
3 runda 4 runda
Hetman Wrocław – Maraton Warszawa
Hutnik Warszawa – Start Katowice
Łączność Bydgoszcz – Start Łódź
Legion Warszawa – Hutnik Kraków
Anilana Łódź – Start Lublin
Kolejarz Katowice – Polonia Warszawa
2 : 4
4 : 2
5 : 1
4 : 2
3½ : 2½
3 : 3
Maraton Warszawa – Polonia Warszawa
Start Lublin – Kolejarz Katowice
Hutnik Kraków – Anilana Łódź
Start Łódź – Legion Warszawa
Start Katowice – Łączność Bydgoszcz
Hetman Wrocław – Hutnik Warszawa
4 : 2
2½ : 3½
3½ : 2½
3½ : 2½
4 : 2
2½ : 3½
5 runda 6 runda
Hutnik Warszawa – Maraton Warszawa
Łączność Bydgoszcz – Hetman Wrocław
Legion Warszawa – Start Katowice
Anilana Łódź – Start Łódź
Kolejarz Katowice – Hutnik Kraków
Polonia Warszawa – Start Lublin
4 : 2
4 : 2
4 : 2
5½ : ½
4 : 2
2½ : 3½
Maraton Warszawa – Start Lublin
Hutnik Kraków – Polonia Warszawa
Start Łódź – Kolejarz Katowice
Start Katowice – Anilana Łódź
Hetman Wrocław – Legion Warszawa
Hutnik Warszawa – Łączność Bydgoszcz
4½ : 1½
2 : 4
2 : 4
2½ : 3½
2½ : 3½
4½ : 1½
7 runda 8 runda
Łączność Bydgoszcz – Maraton Warszawa
Legion Warszawa – Hutnik Warszawa
Anilana Łódź – Hetman Wrocław
Kolejarz Katowice – Start Katowice
Polonia Warszawa – Start Łódź
Start Lublin – Hutnik Kraków
1½ : 4½
3½ : 2½
3½ : 2½
2 : 4
2½ : 3½
2½ : 3½
Maraton Warszawa – Hutnik Kraków
Start Łódź – Start Lublin
Start Katowice – Polonia Warszawa
Hetman Wrocław – Kolejarz Katowice
Hutnik Warszawa – Anilana Łódź
Łączność Bydgoszcz – Legion Warszawa
3½ : 2½
2 : 4
2½ : 3½
3½ : 2½
2½ : 3½
3½ : 2½
9 runda 10 runda
Legion Warszawa – Maraton Warszawa
Anilana Łódź – Łączność Bydgoszcz
Kolejarz Katowice – Hutnik Warszawa
Polonia Warszawa – Hetman Wrocław
Start Lublin – Start Katowice
Hutnik Kraków – Start Łódź
1½ : 4½
4½ : 1½
2 : 4
4 : 2
3 : 3
4 : 2
Maraton Warszawa – Start Łódź
Start Katowice – Hutnik Kraków
Hetman Wrocław – Start Lublin
Hutnik Warszawa – Polonia Warszawa
Łączność Bydgoszcz – Kolejarz Katowice
Legion Warszawa – Anilana Łódź
6 : 0
2 : 4
2 : 4
2½ : 3½
3 : 3
4½ : 1½
11 runda
Anilana Łódź – Maraton Warszawa
Kolejarz Katowice – Legion Warszawa
Polonia Warszawa – Łączność Bydgoszcz
Start Lublin – Hutnik Warszawa
Hutnik Kraków – Hetman Wrocław
Start Łódź – Start Katowice
4 : 2
2 : 4
4 : 2
3 : 3
3 : 3
3 : 3
Składy drużyn
1 Maraton Warszawa 44 66 2 Anilana Łódź 40 66
1
2
3
4
5
.
6
am
m
m
m
mm
m
m
Włodzimierz Schmidt
Aleksander Sznapik
Stefan Witkowski
Andrzej Adamski
Romuald Grąbczewski
Marian Ziembiński
Elżbieta Kowalska-Lipska
2490
2405
2340
2315
2380
2275
1985

9
5
7


11
11
9
10
11
3
11
1
2
3
4
5
.
.
6
m
k
m
k
k
m
k
m
Witold Balcerowski
Waldemar Świć
Tadeusz Żółtek
Zbigniew Bator
Tomasz Rakowiecki
Jan Łachut
Romuald Grzelak
Grażyna Szmacińska
2350
2202
2350
2119
2127
2047
2048
2150




4
3
½
11
11
11
10
7
4
1
11
3 Legion Warszawa 39 66 4 Hutnik Warszawa 40 66
1
2
3
4
5
.
6
mm
mm
m
k
k
k
I
Jan Adamski
Andrzej Filipowicz
Rafał Marszałek
Anatol Łokasto
Sławomir Wach
Bogusław Borysiak
Agnieszka Brustman
2470
2355
2335
2275
2151
2037
1700



7

5
6
11
10
8
10
9
7
11
1
2
3
4
5
.
.
6
.
mm
k
m
k
k
k
mm
mm
k
Krzysztof Pytel
Marek Fijałkowski
Wacław Łuczynowicz
Henryk Petryk
Zbigniew Sęk
Krzysztof Sznapik
Kazimierz Plater
Bożena Pytel
Elżbieta Sosnowska
2435
2235
2285
2176
2110
2021
2128
2050
1800


4
7
8
0
3
5
4
11
9
9
10
10
1
5
6
5
5 Polonia Warszawa 32½ 66 6 Start Lublin 31½ 66
1
2
3
4
5
.
.
6
m
m
m
k
k
k
k
k
Władysław Schinzel
Adam Kuligowski
Stanisław Gawlikowski
Stefan Dejkało
Zbigniew Czajka
Zenon Autowicz
Robert Bugajski
Iwona Jezierska
2375
2355
2071
2100
2240
2019
2049
1800
6
8
2
5

½

3
11
11
5
10
7
3
8
11
1
2
3
4
5
.
.
.
6
mm
m
m
k
I
I
I
I
k
Andrzej Sydor
Henryk Dobosz
Zbigniew Jamroz
Zdzisław Wojcieszyn
Ryszard Niedźwiadek
Zenon Gosek
Jerzy Dybowski
Andrzej Matysek
Zofia Ciechocińska
2425
2395
2260
2099
1900
1900
1900
1900
1800


6

2
½
1
1
11
11
11
11
3
4
3
1
11
7 Hutnik Kraków 31½ 66 8 Hetman Wrocław 29½ 66
1
2
3
4
5
.
.
.
6
mm
m
m
k
k
k
k
k
m
Jerzy Kostro
Jerzy Konikowski
Ryszard Gąsiorowski
Stanisław Kostyra
Kazimierz Steczkowski
Stanisław Porębski
Henryk Piskorz
Jacek Ruszczycki
Anna Jurczyńska
2380
2259
2223
2216
2180
2126
2260
2100
2080


0
5



1
7
10
11
3
10
11
5
2
3
11
1
2
3
4
5
.
6
.
mm
m
m
k
k
k
m
II
Jacek Bednarski
Ryszard Skrobek
Franciszek Borkowski
Zbigniew Jaśnikowski
Tadeusz Drelinkiewicz
Donat Brzezicki
Apolonia Litwińska
Marta Borkowska
2400
2390
2365
2340
2355
2100
1870
1500

5

6
2
2
1
½
11
11
11
11
5
6
7
4
9 Kolejarz Katowice 29½ 66 10 Łączność Bydgoszcz 28 66
1
2
3
4
5
6
mm
m
m
k
k
I
Bogdan Śliwa
Stanisław Kornasiewicz
Wiesław Judycki
Janusz Szałajdewicz
Jan Kubik
Iwona Świecik
2370
2275
2069
2073
2100
1700
5
3
6

7
5
11
11
11
11
11
11
1
2
3
4
5
.
6
m
m
k
k
k
k
k
Jerzy Pokojowczyk
Andrzej Maciejewski
Włodzimierz Kruszyński
Grzegorz Chrapkowski
Waldemar Jagodziński
Edward Wiśniewski
Hanna Jagodzińska
2345
2345
2270
2250
2058
1976
1800



1
4
1
11
11
11
6
11
5
11
11 Start Katowice 28½ 66 12 Start Łódź 22 66
1
2
3
4
5
.
.
.
.
6
m
m
m
k
k
k
I
k
I
mm
Jacek Bielczyk
Karol Pinkas
Adam Dzięciołowski
Jan Przewoźnik
Jan Widera
Marian Twardoń
Zbigniew Kardyś
Zbigniew Szczerek
Karol Zieleźnik
Krystyna Radzikowska
2385
2340
2150
2240
2205
2100
1900
2100
1900
2110
2
4

6


½
1
0
10
11
6
9
8
5
2
3
1
11
1
2
3
4
5
.
.
6
m
m
k
m
k
k
I
k
Andrzej Łuczak
Wiktor Matkowski
Ryszard Wolny
Jan Gadaliński
Krzysztof Lenczewski
Ryszard Zgorzelski
Paweł Mikołajczyk
Lucyna Krawcewicz
2325
2160
2076
2042
2100
2035
1900
1730
6
4
3



½
3
11
11
9
7
8
5
4
11
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Włodzimierz Schmidt
Jan Adamski
Jacek Bednarski
Maraton Warszawa
Legion Warszawa
Hetman Wrocław
11
2 Aleksander Sznapik Maraton Warszawa 9 11
3 Zbigniew Jamroz
Wiesław Judycki
Start Lublin
Kolejarz Katowice
6 11
4 Anatol Łokasto
Andrzej Adamski
Henryk Petryk
Legion Warszawa
Maraton Warszawa
Hutnik Warszawa
7 10
5 Romuald Grąbczewski Maraton Warszawa 11
6 Grażyna Szmacińska Anilana Łódź 11
II liga
Grupa A Grupa B
Opole, 23 – 31 października 1977
Sędzia główny:
system kołowy,
9 rund, 6 szachownic
 Słupsk, 23 – 31 października 1977
Sędzia główny:
1 Lech Poznań (↑) 40 35½ 1 Avia Świdnik (↑) 42 37 5
2 Skra Częstochowa 35 27½ 2 Maraton Wrocław 36 31 5
3 Start Bytom 33½ 28 3 Jagiellonia Białystok 34 28½
4 GKS Katowice 33 28½ 4 Arka Gdynia 32½ 28½ 4
5 Kwadrat Jelenia Góra 32 28 4 5 Formet Bydgoszcz 32 25 7
6 Karpaty Krosno 31½ 28½ 3 6 Pocztowiec Poznań 30½ 25½ 5
7 Konstal Chorzów 30½ 27 7 Łączność II Bydgoszcz 29½ 28
8 Włókniarz Bielsko-Biała 30½ 25½ 5 8 Piast Gliwice 28 23½
9 Kolejarz Opole (↓) 24½ 21½ 3 9 AZS UW Warszawa (↓) 26 21 5
10 Czarni Rzeszów (↓) 23½ 20 10 Piast Słupsk (↓) 24 22 2
Składy drużyn awansujących
Lech Poznań Zbigniew Doda (5½), Ryszard Bernard (7), Ignacy Nowak (7½), Bogdan Pietrusiak (5½/7), Paweł Stempin (2/2), Tadeusz Walendowski (2/3), Maciej Białecki (1½/6), Kamila Dembecka-Sobierajewicz (1/3), Danuta Adamczewska (3½/6)
Avia Świdnik
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 1
2 2
3 3
4 4
5 5
6 6

Strony internetowe

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close