Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach 1978

34. Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach

1977 | 1978 | 1979
I liga
Szeligi, 2 – 12 grudnia 1978
Sędzia główny:
System kołowy, 6 szachownic 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 DMPJ 1978
1  Łączność Bydgoszcz 4 3 5 50 39 11
2  Legion Warszawa 2 2 2 4 4 3 4 46 35 11
3  Maraton Warszawa 4 3 3 2 45½ 38½ 7
4  Avia Świdnik 4 4 4 4 3 4 44½ 38½ 6
5  Polonia Warszawa 4 3 2 1 2 2 4 5 43½ 32½ 11
6  Hetman Wrocław 2 2 4 3 2 41 32 9
7  Anilana Łódź 2 2 3 2 3 4 4 4 40½ 34½ 6
8  Hutnik Kraków 3 3 2 5 3 3 3 3 40 34½
9  Kolejarz Katowice 1 4 3 4 2 3 3 39 32 7
10  Hutnik Warszawa ½ 4 2 3 3 4 4 36 27½
11  Start Lublin (↓) ½ 2 4 2 2 35½ 28½ 7
12  Lech Poznań (↓) 2 2 1 2 32 23½
Tabela postępowa
Nr Klub Jun 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Mce
1  Hetman Wrocław 9 12 15.5 19.5 23 25 27.5 31 34.5 37 39 41 6
2  Maraton Warszawa 7 12.5 15 16.5 19.5 23 27.5 30.5 32.5 38 41.5 45.5 3
3  Polonia Warszawa 11 15 19 21 24 25 30 33.5 36 38 40 43.5 5
4  Lech Poznań 8.5 10 12 14.5 17 19.5 20.5 23 25 27.5 30 32 12
5  Avia Świdnik 6 10.5 13 17 21.5 25.5 27 29.5 33.5 37.5 41.5 44.5 4
6  Anilana Łódź 6 10 14 16 18 22 25.5 28.5 32 35.5 37.5 40.5 7
7  Kolejarz Katowice 7 9 12 15 16 17.5 22 24.5 28.5 32.5 36 39 9
8  Hutnik Warszawa 8.5 10 12 15 18 19.5 21 25 27.5 28 32 36 10
9  Łączność Bydgoszcz 11 15.5 19 23 28 32.5 35.5 39 41.5 45 47.5 50 1
10  Legion Warszawa 11 13 17 19 23 27.5 32 34.5 37.5 40 44 46 2
11  Start Lublin 7 7.5 9.5 13 14.5 16.5 18 20 23.5 27 31.5 35.5 11
12  Hutnik Kraków 5.5 8.5 11.5 16 19 24 27 30.5 33.5 35.5 37 40 8
1 runda 2 runda
Hetman Wrocław – Hutnik Kraków
Maraton Warszawa – Start Lublin
Polonia Warszawa – Legion Warszawa
Lech Poznań – Łączność Bydgoszcz
Avia Świdnik – Hutnik Warszawa
Anilana Łódź – Kolejarz Katowice
3 : 3
5½ : ½
4 : 2
1½ : 4½
4½ : 1½
4 : 2
Hutnik Kraków – Kolejarz Katowice
Hutnik Warszawa – Anilana Łódź
Łączność Bydgoszcz – Avia Świdnik
Legion Warszawa – Lech Poznań
Start Lublin – Polonia Warszawa
Hetman Wrocław – Maraton Warszawa
3 : 3
2 : 4
3½ : 2½
4 : 2
2 : 4
3½ : 2½
3 runda 4 runda
Maraton Warszawa – Hutnik Kraków
Polonia Warszawa – Hetman Wrocław
Lech Poznań – Start Lublin
Avia Świdnik – Legion Warszawa
Anilana Łódź – Łączność Bydgoszcz
Kolejarz Katowice – Hutnik Warszawa
1½ : 4½
2 : 4
2½ : 3½
4 : 2
2 : 4
3 : 3
Hutnik Kraków – Hutnik Warszawa
Łączność Bydgoszcz – Kolejarz Katowice
Legion Warszawa – Anilana Łódź
Start Lublin – Avia Świdnik
Hetman Wrocław – Lech Poznań
Maraton Warszawa – Polonia Warszawa
3 : 3
5 : 1
4 : 2
1½ : 4½
3½ : 2½
3 : 3
5 runda 6 runda
Polonia Warszawa – Hutnik Kraków
Lech Poznań – Maraton Warszawa
Avia Świdnik – Hetman Wrocław
Anilana Łódź – Start Lublin
Kolejarz Katowice – Legion Warszawa
Hutnik Warszawa – Łączność Bydgoszcz
1 : 5
2½ : 3½
4 : 2
4 : 2
1½ : 4½
1½ : 4½
Hutnik Kraków – Łączność Bydgoszcz
Legion Warszawa – Hutnik Warszawa
Start Lublin – Kolejarz Katowice
Hetman Wrocław – Anilana Łódź
Maraton Warszawa – Avia Świdnik
Polonia Warszawa – Lech Poznań
3 : 3
4½ : 1½
1½ : 4½
2½ : 3½
4½ : 1½
5 : 1
7 runda 8 runda
Lech Poznań – Hutnik Kraków
Avia Świdnik – Polonia Warszawa
Anilana Łódź – Maraton Warszawa
Kolejarz Katowice – Hetman Wrocław
Hutnik Warszawa – Start Lublin
Łączność Bydgoszcz – Legion Warszawa
2½ : 3½
2½ : 3½
3 : 3
2½ : 3½
4 : 2
3½ : 2½
Hutnik Kraków – Legion Warszawa
Start Lublin – Łączność Bydgoszcz
Hetman Wrocław – Hutnik Warszawa
Maraton Warszawa – Kolejarz Katowice
Polonia Warszawa – Anilana Łódź
Lech Poznań – Avia Świdnik
3 : 3
3½ : 2½
3½ : 2½
2 : 4
2½ : 3½
2 : 4
9 runda 10 runda
Avia Świdnik – Hutnik Kraków
Anilana Łódź – Lech Poznań
Kolejarz Katowice – Polonia Warszawa
Hutnik Warszawa – Maraton Warszawa
Łączność Bydgoszcz – Hetman Wrocław
Legion Warszawa – Start Lublin
4 : 2
3½ : 2½
4 : 2
½ : 5½
4 : 2
2½ : 3½
Hutnik Kraków – Start Lublin
Hetman Wrocław – Legion Warszawa
Maraton Warszawa – Łączność Bydgoszcz
Polonia Warszawa – Hutnik Warszawa
Lech Poznań – Kolejarz Katowice
Avia Świdnik – Anilana Łódź
1½ : 4½
2 : 4
3½ : 2½
2 : 4
2½ : 3½
4 : 2
11 runda
Anilana Łódź – Hutnik Kraków
Kolejarz Katowice – Avia Świdnik
Hutnik Warszawa – Lech Poznań
Łączność Bydgoszcz – Polonia Warszawa
Legion Warszawa – Maraton Warszawa
Start Lublin – Hetman Wrocław
3 : 3
3 : 3
4 : 2
2½ : 3½
2 : 4
4 : 2
Składy drużyn
1 Łączność Bydgoszcz 39 66 2 Legion Warszawa 35 66
1
2
3
4
5
6
mm
m
m
k
k
k
Jerzy Pokojowczyk
Andrzej Maciejewski
Włodzimierz Kruszyński
Waldemar Jagodziński
Grzegorz Chrapkowski
Hanna Jagodzińska
2385
2335
2265
2100
2250
1875





11
11
11
11
11
11
1
2
3
4
5
.
.
6
mm
mm
m
k
k
k
I
k
Jan Adamski
Andrzej Filipowicz
Rafał Marszałek
Anatol Łokasto
Bogusław Borysiak
Bogdan Michalak
Zbigniew Biegański
Agnieszka Brustman
2470
2360
2340
2157
2095
2100
1900
1950
7
7
6
1
4

2
11
11
9
2
11
6
5
11
3 Maraton Warszawa 38½ 66 4 Avia Świdnik 38½ 66
1
2
3
4
5
.
.
6
am
mm
m
mm
mm
m
k
m
Włodzimierz Schmidt
Aleksander Sznapik
Andrzej Adamski
Romuald Grąbczewski
Stefan Witkowski
Marian Ziembiński
Wojciech Ehrenfeucht
Elżbieta Kowalska-Lipska
2505
2430
2365
2375
2365
2270
2059
1970
7
8
4
2

1
8
6
11
11
10
5
6
2
10
11
1
2
3
4
5
.
6
.
mm
mm
m
k
k
k
mm
m
Krzysztof Pytel
Zbigniew Szymczak
Tadeusz Lipski
Marek Hawełko
Zbigniew Księski
Michał Praszak
Bożena Pytel
Irena Kasprzyk
2390
2390
2310
2133
2280
2038
2050
2020
7

2
8


4
3
11
11
8
11
10
4
8
3
5 Polonia Warszawa 32½ 66 6 Hetman Wrocław 32 66
1
2
3
4
5
.
.
6
m
m
m
k
k
k
k
k
Adam Kuligowski
Władysław Schinzel
Stanisław Gawlikowski
Stefan Dejkało
Robert Bugajski
Janusz Cycling
Zbigniew Czajka
Iwona Jezierska
2310
2400
.
2117
2148
2100
2240
1875

4
½


1
3
11
10
2
10
11
5
6
11
1
2
3
4
5
.
.
.
6
m
m
k
k
k
I
I
k
m
Benedykt Serwiński
Franciszek Borkowski
Zbigniew Jaśnikowski
Cezary Balicki
Tadeusz Drelinkiewicz
Andrzej Misiuk
Janusz Żyła
Marek Świerczewski
Apolonia Litwińska
2360
2400
2315
2100
2129
1900
1900
2108

1870


7
3


0

7
11
10
8
6
8
2
3
11
7 Anilana Łódź 34½ 66 8 Hutnik Kraków 34½ 66
1
2
3
4
5
.
.
6
m
m
m
k
k
m
k
mm
Waldemar Świć
Witold Balcerowski
Tadeusz Żółtek
Zbigniew Bator
Tomasz Rakowiecki
Jan Łachut
Romuald Grzelak
Grażyna Szmacińska
2430
2350
2147
2106
2102
2071
2099
2180

5

3
7
½
0
9
11
11
11
9
10
2
1
11
1
2
3
4
5
.
6
.
mm
m
m
k
k
I
m
k
Jerzy Kostro
Jerzy Konikowski
Kazimierz Steczkowski
Stanisław Porębski
Adam Hachaj
Andrzej Godkiewicz
Anna Jurczyńska
Aldona Tańcula
2365
2183
2213
2125
2051
1900
2095
1800
5

6


2
6
1
11
11
11
11
8
3
9
2
9 Kolejarz Katowice 32 66 10 Hutnik Warszawa 27½ 66
1
2
3
4
5
.
6
mm
k
m
k
m
I
k
Bogdan Śliwa
Janusz Szałajdewicz
Wiesław Judycki
Jan Kubik
Marek Szpakowski
Józef Mróz
Iwona Świecik
2370
2114
2134
2147
1942
1900
2035
4
5



0
11
11
11
11
10
1
11
1
2
3
4
5
.
.
6
k
k
k
m
k
k
mm
m
Wacław Łuczynowicz
Marek Fijałkowski
Henryk Petryk
Zbigniew Sęk
Kazimierz Marcinkowski
Krzysztof Sznapik
Kazimierz Plater
Elżbieta Sosnowska
2285
2270
2154
2211
2023
1984
.
1821

½
5

5
6

9
2
11
11
9
9
4
11
11 Start Lublin 28½ 66 12 Lech Poznań 23½ 66
1
2
3
4
5
.
6
mm
m
k
k
k
I
k
Andrzej Sydor
Zbigniew Jamroz
Sławomir Wach
Krzysztof Zakrzewski
Zdzisław Wojcieszyn
Jerzy Dybowski
Zofia Ciechocińska
2395
2181
2099
2052
2066
1900
1739
6
2
3

4

11
11
7
11
11
4
11
1
2
3
4
5
.
.
6
mm
m
k
m
I
I
I
II
Zbigniew Doda
Ryszard Bernard
Paweł Stempin
Bogdan Pietrusiak
Maciej Białecki
Tadeusz Walendowski
Waldemar Krych
Jolanta Kmieć
2405
2360
2198
2310
1900
1900
1900
1400
5
6

5
½
1
0
11
11
11
9
4
5
4
11
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Adam Kuligowski Polonia Warszawa 11
2 Aleksander Sznapik Maraton Warszawa 8 11
3 Włodzimierz Kruszyński Łączność Bydgoszcz 11
4 Jan Kubik Kolejarz Katowice 11
5 Wojciech Ehrenfeucht Maraton Warszawa 8 10
6 Grażyna Szmacińska Anilana Łódź 9 11
II liga
Grupa A Grupa B
Kiekrz, 2 – 12 grudnia 1978
Sędzia główny:
system kołowy,
11 rund, 6 szachownic
Krosno, 2–12 grudnia 1978
Sędzia główny:
1 Pocztowiec Poznań (↑) 48½ 43½ 5 1 Karpaty Krosno (↑) 53½
2 Formet Bydgoszcz 47½ 40 2 Start Katowice 52
3 Start Łódź 47 39½ 3 Skra Częstochowa 50½
4 Chemik Police 43 37 6 4 GKS Katowice 40
5 Arka Gdynia 39 35 4 Start Bytom
6 Jagiellonia Białystok 39 33½ Górnik 09 Mysłowice
7 Maraton Wrocław 39 33½ 7 Włókniarz Bielsko-Biała 36½ 30½ 6
8 Piast Gliwice 36½ 32½ 4 Konstal Chorzów  
9 Łączność II Bydgoszcz 35½ 30½ 5 Kwadrat Jelenia Góra  
10 AZS Olsztyn (↓) 32½ 27½ 5 10 LZS Pilzno (↓)  
11 Kolejarz Opole (↓) 28½ 24 11 Legion II Warszawa (↓)  
12 WDK Konin (↓) 24½ 19½ 5 12 Olimpia Goleszów (↓) 27½ 24½ 3
Składy drużyn awansujących
Pocztowiec Poznań
Karpaty Krosno Ryszard Skrobek, Konrad Kojder, Józef Gromek, Janusz Mamrot, Andrzej Danysz, Marek Galewicz, Ewa Nagrocka
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 1
2 2
3 Adam Bukowski AZS Olsztyn 8 3
4 4
5 5
6 Małgorzata Wiese Formet 6 Bożena Sikora Włókniarz

Strony internetowe

 

Olimpiada Batumi 2018

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close