Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach 1981

37. Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach

1980 | 1981 | 1982
I liga
Lubniewice, 10 – 20 października 1981
Sędzia główny: Mirosław Gnieciak, dyrektor turnieju: Konrad Tołkacz
System kołowy, 6 szachownic 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 DMPJ 1981
1  Maraton Warszawa 4 4 3 5 4 4 48 37½ 10½
2  Legion Warszawa 3 3 4 3 48 37½ 10½
3  Avia Świdnik 3 5 4 3 47 40½
4  Górnik 09 Mysłowice 2 3 3 3 3 3 3 3 5 46½ 37
5  Hutnik Warszawa 2 3 2 44 35 9
6  Polonia Warszawa 1 3 3 3 5 5 3 43½ 34
7  Skra-Komobex Częstochowa 3 2 3 3 3 3 3 42½ 35
8  Anilana Łódź 3 3 3 3 3 3 4 4 40 34½
9  Łączność Bydgoszcz 1 2 4 1 3 3 2 4 38 27½ 10½
10  Pocztowiec Poznań 2 3 3 3 2 2 4 35 29 6
11  Hetman Wrocław (↓) ½ 1 1 2 4 4 4 31½ 25½ 6
12  Start Łódź (↓) 2 3 2 2 2 30½ 23
O złotym medalu zdecydowały punkty meczowe: Maraton Warszawa – 17, Legion Warszawa – 13.
Tabela postępowa
Nr Klub Jun 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Mce
1  Polonia Warszawa 9.5 11 13.5 18 21 23.5 24.5 27.5 30.5 35.5 40.5 43.5 6
2  Hutnik Warszawa 9 12.5 16 17.5 19.5 22.5 27 29.5 33 37.5 42 44 5
3  Maraton Warszawa 10.5 15.5 18.5 20 24 27.5 31.5 35.5 39 40.5 44.5 48 1
4  Górnik 09 Mysłowice 9.5 14.5 19 22 25 28 30 33 36 39 42 46.5 4
5  Pocztowiec Poznań 6 10 12 14.5 16.5 20 21.5 23.5 26.5 29.5 32 35 10
6  Avia Świdnik 6.5 10.5 15 18.5 22 25 30 33.5 36 39 42.5 47 3
7  Skra-Komobex Częstochowa 7.5 9.5 12.5 17 20.5 23.5 26.5 29.5 32 36.5 39.5 42.5 7
8  Start Łódź 7.5 9.5 11 12.5 15 17 19 22.5 25.5 27 29 30.5 12
9  Hetman Wrocław 6 7 11 13.5 16 20 20.5 24.5 26.5 27.5 29 31.5 11
10  Łączność Bydgoszcz 10.5 11.5 13 16.5 19 22 26 28 30 33 34 38 9
11  Anilana Łódź 5.5 8 11 14 18 21 24 26.5 30.5 33.5 37 40 8
12  Legion Warszawa 10.5 15 18 22.5 26 28.5 34 37 41 44 46.5 48 2
1 runda 2 runda
Polonia Warszawa – Legion Warszawa
Hutnik Warszawa – Anilana Łódź
Maraton Warszawa – Łączność Bydgoszcz
Górnik 09 Mysłowice – Hetman Wrocław
Pocztowiec Poznań – Start Łódź
Avia Świdnik – Skra Częstochowa
1½ : 4½
3½ : 2½
5 : 1
5 : 1
4 : 2
4 : 2
Legion Warszawa – Skra Częstochowa
Start Łódź – Avia Świdnik
Hetman Wrocław – Pocztowiec Poznań
Łączność Bydgoszcz – Górnik 09 Mysłowice
Anilana Łódź – Maraton Warszawa
Polonia Warszawa – Hutnik Warszawa
3 : 3
1½ : 4½
4 : 2
1½ : 4½
3 : 3
2½ : 3½
3 runda 4 runda
Hutnik Warszawa – Legion Warszawa
Maraton Warszawa – Polonia Warszawa
Górnik 09 Mysłowice – Anilana Łódź
Pocztowiec Poznań – Łączność Bydgoszcz
Avia Świdnik – Hetman Wrocław
Skra Częstochowa – Start Łódź
1½ : 4½
1½ : 4½
3 : 3
2½ : 3½
3½ : 2½
4½ : 1½
Legion Warszawa – Start Łódź
Hetman Wrocław – Skra Częstochowa
Łączność Bydgoszcz – Avia Świdnik
Anilana Łódź – Pocztowiec Poznań
Polonia Warszawa – Górnik 09 Mysłowice
Hutnik Warszawa – Maraton Warszawa
3½ : 2½
2½ : 3½
2½ : 3½
4 : 2
3 : 3
2 : 4
5 runda 6 runda
Maraton Warszawa – Legion Warszawa
Górnik 09 Mysłowice – Hutnik Warszawa
Pocztowiec Poznań – Polonia Warszawa
Avia Świdnik – Anilana Łódź
Skra Częstochowa – Łączność Bydgoszcz
Start Łódź – Hetman Wrocław
3½ : 2½
3 : 3
3½ : 2½
3 : 3
3 : 3
2 : 4
Legion Warszawa – Hetman Wrocław
Łączność Bydgoszcz – Start Łódź
Anilana Łódź – Skra Częstochowa
Polonia Warszawa – Avia Świdnik
Hutnik Warszawa – Pocztowiec Poznań
Maraton Warszawa – Górnik 09 Mysłowice
5½ : ½
4 : 2
3 : 3
1 : 5
4½ : 1½
4 : 2
7 runda 8 runda
Górnik 09 Mysłowice – Legion Warszawa
Pocztowiec Poznań – Maraton Warszawa
Avia Świdnik – Hutnik Warszawa
Skra Częstochowa – Polonia Warszawa
Start Łódź – Anilana Łódź
Hetman Wrocław – Łączność Bydgoszcz
3 : 3
2 : 4
3½ : 2½
3 : 3
3½ : 2½
4 : 2
Legion Warszawa – Łączność Bydgoszcz
Anilana Łódź – Hetman Wrocław
Polonia Warszawa – Start Łódź
Hutnik Warszawa – Skra Częstochowa
Maraton Warszawa – Avia Świdnik
Górnik 09 Mysłowice – Pocztowiec Poznań
4 : 2
4 : 2
3 : 3
3½ : 2½
3½ : 2½
3 : 3
9 runda 10 runda
Pocztowiec Poznań – Legion Warszawa
Avia Świdnik – Górnik 09 Mysłowice
Skra Częstochowa – Maraton Warszawa
Start Łódź – Hutnik Warszawa
Hetman Wrocław – Polonia Warszawa
Łączność Bydgoszcz – Anilana Łódź
3 : 3
3 : 3
4½ : 1½
1½ : 4½
1 : 5
3 : 3
Legion Warszawa – Anilana Łódź
Polonia Warszawa – Łączność Bydgoszcz
Hutnik Warszawa – Hetman Wrocław
Maraton Warszawa – Start Łódź
Górnik 09 Mysłowice – Skra Częstochowa
Pocztowiec Poznań – Avia Świdnik
2½ : 3½
5 : 1
4½ : 1½
4 : 2
3 : 3
2½ : 3½
11 runda
Avia Świdnik – Legion Warszawa
Skra Częstochowa – Pocztowiec Poznań
Start Łódź – Górnik 09 Mysłowice
Hetman Wrocław – Maraton Warszawa
Łączność Bydgoszcz – Hutnik Warszawa
Anilana Łódź – Polonia Warszawa
4½ : 1½
3 : 3
1½ : 4½
2½ : 3½
4 : 2
3 : 3
Składy drużyn
1 Maraton Warszawa 37½ 66 2 Legion Warszawa 37½ 66
1
2
3
4
5
.
.
6
.
am
mm
mm
mm
mm
k
m
m
I+
Włodzimierz Schmidt
Aleksander Sznapik
Andrzej Adamski
Stefan Witkowski
Romuald Grąbczewski
Piotr Staniszewski
Marian Ziembiński
Elżbieta Kowalska
Krystyna Więckiewicz
2475
2470
2375
2325
2325
2290
2245
2045
1650
7
6
8


4
½
5
0
11
11
11
8
5
8
1
10
1
1
2
3
4
5
.
.
6
mm
mm
mf
k
k
m
k
mf
Jan Adamski
Andrzej Filipowicz
Rafał Marszałek
Bogusław Borysiak
Anatol Łokasto
Wiktor Matkowski
Roman Hass
Agnieszka Brustman
2420
2385
2345
2240
2270
2202
2186
2110

7
5
6

1
½
7
11
11
10
10
8
3
2
11
3 Avia Świdnik 40½ 66 4 Górnik 09 Mysłowice 37 66
1
2
3
4
5
.
6
.
mm
mm
m
m
m
k
mm
m
Krzysztof Pytel
Zbigniew Szymczak
Zbigniew Księski
Marek Hawełko
Tadeusz Lipski
Michał Praszak
Bożena Pytel
Irena Kasprzyk
2400
2370
2365
2330
2265
2240
2015
1985





0
4
1
11
11
11
11
9
2
7
4
1
2
3
4
5
.
.
6
mf
mf
m
k
k
k
k
k
Włodzimierz Kruszyński
Stanisław Kostyra
Marian Twardoń
Tadeusz Tomalczyk
Zbigniew Kwiecień
Aleksander Matwiejszyn
Lesław Kawczyński
Hanna Grabczyńska
2345
2370
2230
2205
2182
2198
2120
2000

5
8

1

4
11
11
11
10
3
3
6
11
5 Hutnik Warszawa 35 66 6 Polonia Warszawa 34 66
1
2
3
4
5
.
6
m
m
k
m
k
I+
mf
Krzysztof Pańczyk
Henryk Petryk
Kazimierz Marcinkowski
Zbigniew Sęk
Krzysztof Sznapik
Manfred Mannke
Elżbieta Sosnowska
2375
2390
2250
2223
2255
2050
2030
6
6

7
½
3
7
10
11
11
11
6
6
11
1
2
3
4
5
.
6
am
mm
k
k
k
k
k
Adam Kuligowski
Władysław Schinzel
Mirosław Sarwiński
Robert Bugajski
Stefan Dejkało
Marek Kolasiński
Jadwiga Szymańska
2405
2380
2245
2295
2280
2220
1915
5

6

5
2
5
10
11
11
9
9
5
11
7 Skra-Komobex Częstochowa 35 66 8 Anilana Łódź 34½ 66
1
2
3
4
5
.
6
mf
k
k
k
k
k
mf
Roman Tomaszewski
Jacek Flis
Tomasz Giżyński
Bogusław Sygulski
Artur Sygulski
Tadeusz Karpik
Bożena Sikora
2385
2310
2235
2232
2200
2153
2050

6
5
3


11
11
11
8
10
4
11
1
2
3
4
5
6
.
m
mf
m
k
k
mm
I
Witold Balcerowski
Waldemar Świć
Tomasz Rakowiecki
Mieczysław Bakalarz
Marek Zieliński
Grażyna Szmacińska
Liliana Leszner
2355
2330
2280
2210
2125
2195
1600
5

3



½
11
11
11
11
11
10
1
9 Łączność Bydgoszcz 27½ 66 10 Pocztowiec Poznań 29 66
1
2
3
4
5
.
.
.
.
.
.
6
.
mm
k
k
I
k
I
k
k
k
II
I
k
I
Jerzy Pokojowczyk
Grzegorz Chrapkowski
Wiesław Czerniakow
Piotr Skowroński
Adam Kaczmarek
Krzysztof Lewandowski
Jan Rogalewicz
Waldemar Jagodziński
Edward Turczynowicz
Dariusz Łunkiewicz
Czesław Figiel
Lidia Turczynowicz
Katarzyna Czarska
2430
2240
2138
2000
2192
2000
2149
2217
2140
1800
2000
1598
1600
6
1
1
½
5
0
2
7
½
½
0

11
5
6
1
11
2
3
11
2
2
1
6
5
1
2
3
4
5
.
6
m
k
k
k
I+
k
mm
Ignacy Nowak
Mieczysław Stypka
Marian Nowacki
Przemysław Ereński
Marek Maćkowiak
Włodzimierz Kałużny
Hanna Ereńska-Radzewska
2345
2186
2175
2186
2036
2055
2215


1
3
4

11
11
7
9
9
8
11
11 Hetman Wrocław 25½ 66 12 Start Łódź 23 66
1
2
3
4
5
.
.
6
.
mm
mm
m
k
k
k
k
k
k
Zbigniew Jaśnikowski
Franciszek Borkowski
Władysław Pojedziniec
Cezary Balicki
Marek Świerczewski
Janusz Śledziewski
Donat Brzezicki
Zofia Kasińska
Hinda Śledziewska
2435
2375
2275
2230
2235
2240
2193
1885
1772
4
4


1
3
2
3
½
11
11
7
11
4
6
5
9
2
1
2
3
4
5
.
.
6
mm
mf
k
k
k
k
k
k
Andrzej Łuczak
Tadeusz Żółtek
Robert Andrzejewski
Andrzej Rosiak
Ryszard Kwieciński
Ryszard Wolny
Krzysztof Lenczewski
Lucyna Krawcewicz
2360
2300
2295
2295
2195
2217
2168
1771
4


1
4


2
11
11
10
5
9
4
5
11
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Włodzimierz Schmidt Maraton Warszawa 7 11
2 Zbigniew Szymczak Avia Świdnik 11
3 Zbigniew Księski Avia Świdnik 11
4 Marek Hawełko Avia Świdnik 11
5 Marek Zieliński Anilana Łódź 11
6 Hanna Ereńska-Radzewska
Bożena Sikora
Pocztowiec Poznań
Skra Częstochowa
11
II liga
Grupa A Grupa B
Bierutowice, 10 – 20 października 1981
Sędzia główny:
system kołowy,
11 rund, 6 szachownic
Jarosławiec, 10 – 20 października 1981
Sędzia główny:
1 Start Lublin (↑) 56½ 1 Formet Bydgoszcz (↑) 50½ 41
2 Hutnik Kraków 46½ 2 Karpaty Krosno 47 38½
3 Start Bytom 46 3 Kolejarz Katowice 46½ 38
4 Spartakus Jelenia Góra 44 4 Piast Gliwice 46½ 36 10½
5 Maraton Częstochowa 42 5 Lech Poznań 44 37½
6 Jagiellonia Białystok 40½ 6 Legrol Legnica 42 31½ 10½
7 Start Katowice 40 7 Maraton Wrocław 40½ 32
8 Chemik Police 38½ 8 Gedania Gdańsk 40½ 31½ 9
9 Arka Gdynia 37½ 9 Górnik 23 Czerwionka 39 31 8
10 Budowlani Radom (↓) 36½ 10 Budowlani Koszalin (↓) 34 26½
11 GKS Katowice (↓) 35 11 AZS UW Warszawa (↓) 33½ 28
12 Polonia Wrocław (↓) 30 12 Piast Słupsk (↓) 31½ 24½ 7
Składy drużyn awansujących
Start Lublin
Formet Bydgoszcz Andrzej Maciejewski (6½), Julian Gralka (5), Stanisław Sokołowski (6½), Krzysztof Żołnierowicz (8),
Waldemar Hanasz (2½/5), Mariusz Mazalon (3/6), Małgorzata Wiese (9½)
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 1
2 2
3 3
4 4
5 5
6 6 Małgorzata Wiese Formet

Strony internetowe

 

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close