Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach 1982

38. Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach

1981 | 1982 | 1983

I liga

Gdynia, 3 – 12 grudnia 1982
Sędzia główny: Ulrich Jahr

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 sen jun

1 Avia Świdnik 3 4 3 47 39 8 16
2 Start Lublin 2 2 3 3 3 3 3 5 45 34½ 10½ 13
3 Chemik Bydgoszcz 2 3 3 4 2 4 44 34½ 12
4 Górnik 09 Mysłowice 4 3 3 2 43½ 35½ 8 12
5 Skra-Komobex Częstochowa 3 4 4 ½ 3 43 34½ 16
6 Maraton Warszawa 4 3 3 3 43 34½ 9
7 Anilana Łódź 3 3 2 3 4 3 39½ 33½ 6 12
8 Legion Warszawa 2 3 2 3 4 2 39½ 31½ 8 8
9 Hutnik Warszawa 3 3 4 3 ½ 3 2 39 31½ 10
10 Pocztowiec Poznań 3 3 3 2 3 3 4 38½ 32 11
11 Polonia Warszawa (↓) 3 4 3 2 3 3 38 29½ 8
12 Łączność Bydgoszcz (↓) 1 2 4 4 2 3 34 25½ 5

Uwaga: wyniki dwóch meczów (Górnik – Hutnik i Maraton – Legion) zostały po zakończeniu VII rundy zweryfikowane przez sędziego głównego na 2½ – 2½ w ramach kary za niesportową postawę (w obu meczach, zakończonych po 76 minutach gry, padło po 6 szybkich remisów, po wykonaniu od 11 do 18 posunięć). Decyzja ta została zmieniona przez Zarząd PZSzach (przywrócono wyniki 3 – 3).

Tabela postępowa

Nr Klub Jun 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Mce
1 Legion Warszawa 8 10.5 14.5 16.5 19 21 23.5 26.5 28.5 32 35 39.5 8
2 Polonia Warszawa 8.5 11.5 13.5 15 16.5 20.5 23.5 26.5 31 32.5 35 38 11
3 Avia Świdnik 8 10.5 14 18 22.5 25.5 30 33.5 38 41.5 44 47 1
4 Górnik 09 Mysłowice 8 13.5 16 20 23.5 25.5 27 30 34.5 37.5 41 43.5 4
5 Łączność Bydgoszcz 8.5 10.5 13 14 15.5 19.5 22.5 25 26.5 30.5 32.5 34 12
6 Pocztowiec Poznań 6.5 9.5 13 15.5 18.5 20.5 24 27 28.5 31.5 35.5 38.5 10
7 Maraton Warszawa 8.5 11.5 17 20 22.5 26.5 29 32 33.5 36 38.5 43 6
8 Chemik Bydgoszcz 9.5 13.5 16 19 21 23 25.5 28.5 32.5 37 40.5 44 3
9 Skra-Komobex Częstochowa 8.5 9 12.5 16 19.5 23.5 27 31 34 36.5 40 43 5
10 Start Lublin 10.5 14 17.5 22.5 25.5 27.5 31 33 36 39 42 45 2
11 Anilana Łódź 6 9 11.5 13.5 18 22 25.5 28.5 31.5 34.5 38 39.5 8
12 Hutnik Warszawa 7.5 11 11.5 16 20 23 25.5 28.5 31.5 33.5 36 39 9

Składy drużyn

1 Avia Świdnik 39 66 2 Start Lublin 34½ 66

| 1 |
| 2 |
| 3 |
| 4 |
| 5 |
| 6 |
IM
IM
.
.
.
WIM
.
.
Krzysztof Pytel
Zbigniew Szymczak
Zbigniew Księski
Marek Hawełko
Tadeusz Lipski
Bożena Pytel (k)
Michał Praszak
Irena Kasprzyk (k)
2405
2425
2385
2375
2280
2065
2230
1985

7


6
2
0
11
11
11
11
10
6
1
5
IM
.
.
.
.
.
.
.
Andrzej Sydor
Jan Przewoźnik
Henryk Dobosz
Jerzy Dybowski
Sławomir Wach
Zofia Ciechocińska (k)
Romuald Izdebski
Ryszard Probola
2415
2375
2360
2230
.
1905
.
.
6
5
5

8

½
0
11
10
10
11
11
11
1
1

3 Chemik Bydgoszcz 34½ 66 4 Górnik 09 Mysłowice 35½ 66

| 1 |
| 2 |
| 3 |
| 4 |
| 5 |
| 6 |
.
.
.
.
.
WIM
.
Andrzej Maciejewski
Julian Gralka
Stanisław Sokołowski
Krzysztof Żołnierowicz
Waldemar Hanasz
Małgorzata Wiese (k)
Mariusz Mazalon
2370
2380
2235
2230
2250
2130
.
5



4
7
0
11
11
11
11
9
11
2
mm
mm
m
mf
k
m
k
k
k
Jacek Bielczyk
Włodzimierz Kruszyński
Marian Twardoń
Stanisław Kostyra
Tadeusz Tomalczyk
Hanna Grabczyńska (k)
Henryk Sobura
Lesław Kawczyński
Aleksander Matwiejszyn
2390
2360
2285
2350
2240
2020
2235
2205
2205

7


3

½

½
11
11
11
11
4
11
3
3
1

5 Skra-Komobex Częstochowa 34½ 66 6 Maraton Warszawa 34½ 66

| 1 |
| 2 |
| 3 |
| 4 |
| 5 |
| 6 |
.
FM
.
.
.
.
.
Artur Sygulski
Roman Tomaszewski
Tomasz Giżyński
Jacek Flis
Witalis Sapis
Bożena Sikora (k)
Tadeusz Karpik
2410
2370
2290
2280
2285
2065
.

7
3

1

6
11
11
8
11
3
11
11
GM
IM
IM
.
IM
.
IM
.
.
Włodzimierz Schmidt
Aleksander Sznapik
Andrzej Adamski
Piotr Staniszewski
Stefan Witkowski
Elżbieta Kowalska (k)
Romuald Grąbczewski
Marian Ziembiński
Krystyna Więckiewicz (k)
2475
2480
2355
2360
2310
2025
2325
2260
.
7
7




½

½
11
11
11
4
9
8
3
6
3

7 Anilana Łódź 33½ 66 8 Legion Warszawa 31½ 66

| 1 |
| 2 |
| 3 |
| 4 |
| 5 |
| 6 |
.
FM
.
.
.
WIM
.
Witold Balcerowski
Waldemar Świć
Tomasz Rakowiecki
Mieczysław Bakalarz
Zbigniew Bator
Grażyna Szmacińska (k)
Jacek Stefaniak
2355
2340
2280
2315
2270
2115
.

6

8
3
6
11
11
10
11
8
11
4
IM
IM
FM
.
.
WFM
.
.
.
Jan Adamski
Andrzej Filipowicz
Rafał Marszałek
Bogusław Borysiak
Roman Hass
Agnieszka Brustman (k)
Wiktor Matkowski
Antoni Trylski
Andrzej Szymczuk
2430
2395
2365
2310
2275
2175
2250
2215
.
6
4
1


7

½
½
11
10
2
9
11
11
7
3
2

9 Hutnik Warszawa 31½ 66 10 Pocztowiec Poznań 32 66

| 1 |
| 2 |
| 3 |
| 4 |
| 5 |
| 6 |
.
.
.
.
.
WFM
.
Krzysztof Pańczyk
Kazimierz Marcinkowski
Zbigniew Sęk
Krzysztof Sznapik
Manfred Mannke
Elżbieta Sosnowska (k)
Andrzej Pietrow
2380
2215
2235
2220
.
1980
.

5

3
6
8
½
11
11
11
8
11
11
3
FM
.
.
.
.
WIM
.
Ignacy Nowak
Mieczysław Stypka
Marek Maćkowiak
Przemysław Ereński
Leszek Węglarz
Hanna Ereńska-Radzewska (k)
Paweł Staniszewski
2355
2245
.
.
.
2155
.




7

½
11
11
11
7
11
11
4

11 Polonia Warszawa 29½ 66 12 Łączność Bydgoszcz 25½ 66

| 1 |
| 2 |
| 3 |
| 4 |
| 5 |
| 6 |
GM
.
.
.
.
.
.
.
Adam Kuligowski
Mirosław Sarwiński
Stefan Dejkało
Robert Bugajski
Dariusz Radziejewski
Jadwiga Szymańska (k)
Jerzy Gieruszyński
Bogusława Autowicz (k)
2450
2370
2270
2325
2255
1915
2250
1820
4

4
6
0
2

9
11
10
11
4
5
10
6
IM
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Jerzy Pokojowczyk
Edward Turczynowicz
Grzegorz Chrapkowski
Dariusz Łunkiewicz
Adam Kaczmarek
Hanna Zboroń (k)
Waldemar Jagodziński
Krzysztof Lewandowski
Jan Rogalewicz
Lidia Turczynowicz (k)
2420
.
2240
.
2205
.
.
.
.
.

0
0
2

3
5
3

0
11
3
1
4
8
8
11
7
10
3

Najlepsze wyniki na szachownicach

| 1 | IM Krzysztof Pytel Avia Świdnik 11
| 2 | IM
IM
FM
FM
Aleksander Sznapik
Zbigniew Szymczak
Włodzimierz Kruszyński
Roman Tomaszewski
Maraton Warszawa
Avia Świdnik
Górnik 09 Mysłowice
Skra Częstochowa
7 11
| 3 | IM
.
Andrzej Adamski
Zbigniew Księski
Maraton Warszawa
Avia Świdnik
11
| 4 | . Krzysztof Żołnierowicz Chemik Bydgoszcz 11
| 5 | . Sławomir Wach Start Lublin 8 11
| 6 | WFM Elżbieta Sosnowska (k) Hutnik Warszawa 8 11

II liga

Grupa A
Gdynia, 3 – 12 grudnia 1982
Sędzia główny: Ulrich Jahr
Grupa B
Lubniewice, 3 – 12 grudnia 1982
Sędzia główny:

1 Kolejarz Katowice (↑) 50 1 Start Łódź (↑) 52
2 LZS Pilzno 49½ 2 Lech Poznań 49½
3 Gedania Gdańsk 47 3 Chemik Police 45½
4 Start Katowice 45½ 4 Legrol Legnica 45½
5 Hetman Wrocław 45½ 5 Piast Gliwice 45½
6 KKSz-Hutnik Kraków 43 6 Stilon Gorzów Wielkopolski 43½
7 Start Piotrków Trybunalski 39 7 Karpaty Krosno 41½
8 Spartakus Jelenia Góra 39 8 Start Bytom 40
9 Jagiellonia Białystok 38 9 Górnik 23 Czerwionka 35
10 Arka Gdynia (↓) 36 10 Stal Grudziądz (↓) 32½
11 Piast Słupsk (↓) 33½ 11 GKS Katowice (↓) 32
12 Maraton Częstochowa (↓) 29 12 Maraton Wrocław (↓) 31

Strony internetowe

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close