Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach 1983

39. Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach

1982 | 1983 | 1984
I liga
Kule, 3 – 13 listopada 1983
Sędzia główny: Mirosław Gnieciak, dyrektor turnieju: Wiesław Goliszek
System kołowy, 6 szachownic 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 DMPJ 1983
1  Maraton Warszawa 3 3 4 3 3 48½ 40
2  Skra Częstochowa 3 3 3 3 3 3 5 48½ 40
3  Chemik Bydgoszcz 3 3 4 3 3 47 35 12
4  Start Lublin 3 3 3 3 3 3 3 42 33 9
5  Legion Warszawa 3 3 3 3 3 3 5 3 41½ 34½ 7
6  Avia Świdnik 2 3 3 3 4 41½ 33
7  Górnik 09 Mysłowice 3 3 3 3 2 3 40½ 31½ 9
8  Start Łódź 3 3 2 3 3 3 3 40 32 8
9  Anilana Łódź 3 3 3 3 4 3 39½ 33½ 6
10  Pocztowiec Poznań 3 3 3 37½ 31
11  Kolejarz Katowice (↓) 3 1 3 1 2 3 35 27½
12  Hutnik Warszawa (↓) ½ ½ 3 3 3 34 25 9
O złotym medalu zdecydowały punkty meczowe: Maraton Warszawa – 18, Skra Częstochowa – 16.
Tabela postępowa
Nr Klub Jun 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Mce
1  Avia Świdnik 8.5 13 15.5 17 20 23.5 27.5 29.5 32 35.5 38.5 41.5 6
2  Chemik Bydgoszcz 12 15 18.5 21.5 24 28 30.5 34 36.5 39.5 42.5 47 3
3  Skra Częstochowa 8.5 12 15 19.5 23 26 29 32 37 40 43 48.5 2
4  Start Łódź 8 11.5 14.5 18 21 23 26 28.5 31.5 34.5 37.5 40 8
5  Start Lublin 9 12 14.5 18 21 23.5 27 30 33 36 39 42 4
6  Kolejarz Katowice 7.5 10.5 13 16.5 20 21 23 25.5 26.5 29.5 32.5 35 11
7  Maraton Warszawa 8.5 11.5 15 18.5 24 28.5 32 36 39.5 42.5 45.5 48.5 1
8  Górnik 09 Mysłowice 9 12 15.5 18 20 23 24.5 27.5 31 34 37 40.5 7
9  Hutnik Warszawa 9 11.5 15 17.5 18 21 23.5 25 28 30.5 33.5 34 12
10  Pocztowiec Poznań 6.5 9 12 14.5 17 18.5 23 27.5 30.5 33 36 37.5 10
11  Legion Warszawa 7 10 13 15.5 18.5 23.5 26 29 32 35.5 38.5 41.5 5
12  Anilana Łódź 6 7.5 10 13 17 20 23.5 27 30 33 36 39.5 9
1 runda 2 runda
Avia Świdnik – Anilana Łódź
Chemik Bydgoszcz – Legion Warszawa
Skra Częstochowa – Pocztowiec Poznań
Start Łódź – Hutnik Warszawa
Start Lublin – Górnik 09 Mysłowice
Kolejarz Katowice – Maraton Warszawa
4½ : 1½
3 : 3
3½ : 2½
3½ : 2½
3 : 3
3 : 3
Anilana Łódź – Maraton Warszawa
Górnik 09 Mysłowice – Kolejarz Katowice
Hutnik Warszawa – Start Lublin
Pocztowiec Poznań – Start Łódź
Legion Warszawa – Skra Częstochowa
Avia Świdnik – Chemik Bydgoszcz
2½ : 3½
3½ : 2½
3½ : 2½
3 : 3
3 : 3
2½ : 3½
3 runda 4 runda
Chemik Bydgoszcz – Anilana Łódź
Skra Częstochowa – Avia Świdnik
Start Łódź – Legion Warszawa
Start Lublin – Pocztowiec Poznań
Kolejarz Katowice – Hutnik Warszawa
Maraton Warszawa – Górnik 09 Mysłowice
3 : 3
4½ : 1½
3½ : 2½
3½ : 2½
3½ : 2½
3½ : 2½
Anilana Łódź – Górnik 09 Mysłowice
Hutnik Warszawa – Maraton Warszawa
Pocztowiec Poznań – Kolejarz Katowice
Legion Warszawa – Start Lublin
Avia Świdnik – Start Łódź
Chemik Bydgoszcz – Skra Częstochowa
4 : 2
½ : 5½
2½ : 3½
3 : 3
3 : 3
2½ : 3½
5 runda 6 runda
Skra Częstochowa – Anilana Łódź
Start Łódź – Chemik Bydgoszcz
Start Lublin – Avia Świdnik
Kolejarz Katowice – Legion Warszawa
Maraton Warszawa – Pocztowiec Poznań
Górnik 09 Mysłowice – Hutnik Warszawa
3 : 3
2 : 4
2½ : 3½
1 : 5
4½ : 1½
3 : 3
Anilana Łódź – Hutnik Warszawa
Pocztowiec Poznań – Górnik 09 Mysłowice
Legion Warszawa – Maraton Warszawa
Avia Świdnik – Kolejarz Katowice
Chemik Bydgoszcz – Start Lublin
Skra Częstochowa – Start Łódź
3½ : 2½
4½ : 1½
2½ : 3½
4 : 2
2½ : 3½
3 : 3
7 runda 8 runda
Start Łódź – Anilana Łódź
Start Lublin – Skra Częstochowa
Kolejarz Katowice – Chemik Bydgoszcz
Maraton Warszawa – Avia Świdnik
Górnik 09 Mysłowice – Legion Warszawa
Hutnik Warszawa – Pocztowiec Poznań
2½ : 3½
3 : 3
2½ : 3½
4 : 2
3 : 3
1½ : 4½
Anilana Łódź – Pocztowiec Poznań
Legion Warszawa – Hutnik Warszawa
Avia Świdnik – Górnik 09 Mysłowice
Chemik Bydgoszcz – Maraton Warszawa
Skra Częstochowa – Kolejarz Katowice
Start Łódź – Start Lublin
3 : 3
3 : 3
2½ : 3½
2½ : 3½
5 : 1
3 : 3
9 runda 10 runda
Start Lublin – Anilana Łódź
Kolejarz Katowice – Start Łódź
Maraton Warszawa – Skra Częstochowa
Górnik 09 Mysłowice – Chemik Bydgoszcz
Hutnik Warszawa – Avia Świdnik
Pocztowiec Poznań – Legion Warszawa
3 : 3
3 : 3
3 : 3
3 : 3
2½ : 3½
2½ : 3½
Anilana Łódź – Legion Warszawa
Avia Świdnik – Pocztowiec Poznań
Chemik Bydgoszcz – Hutnik Warszawa
Skra Częstochowa – Górnik 09 Mysłowice
Start Łódź – Maraton Warszawa
Start Lublin – Kolejarz Katowice
3 : 3
3 : 3
3 : 3
3 : 3
3 : 3
3 : 3
11 runda
Kolejarz Katowice – Anilana Łódź
Maraton Warszawa – Start Lublin
Górnik 09 Mysłowice – Start Łódź
Hutnik Warszawa – Skra Częstochowa
Pocztowiec Poznań – Chemik Bydgoszcz
Legion Warszawa – Avia Świdnik
2½ : 3½
3 : 3
3½ : 2½
½ : 5½
1½ : 4½
3 : 3
Składy drużyn
1 Maraton Warszawa 40 66 2 Skra Częstochowa 40 66
1
2
3
4
5
6
mm
m
mm
mm
m
m
Aleksander Sznapik
Piotr Staniszewski
Andrzej Adamski
Stefan Witkowski
Wojciech Ehrenfeucht
Elżbieta Kowalska
2425
2395
2370
2275
2310
1995



6
8
11
11
11
11
11
11
1
2
3
4
5
.
6
m
mf
mf
k
k
k
mf
Jacek Flis
Artur Sygulski
Roman Tomaszewski
Tomasz Giżyński
Witalis Sapis
Tadeusz Karpik
Bożena Sikora-Giżyńska
2410
2390
2390
2280
2300
2151
2085




8

11
10
11
10
10
3
11
3 Chemik Bydgoszcz 35 66 4 Start Lublin 33 66
1
2
3
4
5
.
.
6
mf
mf
k
k
I+
I+
I+
mm
Andrzej Maciejewski
Julian Gralka
Krzysztof Żołnierowicz
Waldemar Hanasz
Aleksander Maliszewski
Andrzej Grabowski
Robert Maślanka
Małgorzata Wiese
2345
2380
2300
2245
2050
1997
2250
2130

6
6



1
6
10
11
11
11
6
4
2
11
1
2
3
4
5
.
.
6
.
mm
mm
mf
k
k
k
k
k
I+
Andrzej Sydor
Henryk Dobosz
Jan Przewoźnik
Jerzy Dybowski
Sławomir Wach
Romuald Izdebski
Zdzisław Wojcieszyn
Zofia Ciechocińska
Urszula Nowik
2400
2390
2355
2255
2245
2183
2166
1925
1692
5
6


8
½
½
2
2
10
11
11
10
11
1
1
4
7
5 Legion Warszawa 34½ 66 6 Avia Świdnik 33 66
1
2
3
4
5
.
.
.
6
mm
mf
k
k
k
m
k
I+
mm
Jan Adamski
Rafał Marszałek
Roman Hass
Bogusław Borysiak
Marek Maćkowiak
Wiktor Matkowski
Antoni Trylski
Andrzej Szymański
Agnieszka Brustman
2450
2335
2275
2280
2205
2255
2255
2050
2085



2
3
2

½
9
11
11
11
3
8
5
4
2
11
1
2
3
4
5
.
6
.
mm
mm
m
mf
m
k
m
mm
Krzysztof Pytel
Zbigniew Szymczak
Zbigniew Księski
Marek Hawełko
Tadeusz Lipski
Michał Praszak
Irena Kasprzyk
Bożena Pytel
2435
2420
2415
2330
2235
2235
2010
2020
7


7
6
0
3
0
11
10
11
11
11
1
9
2
7 Górnik 09 Mysłowice 31½ 66 8 Start Łódź 32 66
1
2
3
4
5
.
6
mm
mm
m
mf
k
k
m
Jacek Bielczyk
Włodzimierz Kruszyński
Marian Twardoń
Stanisław Kostyra
Tadeusz Tomalczyk
Henryk Sobura
Hanna Wesołowska
2395
2435
2325
2290
2260
2255
2000
4

7
6
4
½
11
11
11
11
9
2
11
1
2
3
4
5
.
6
mm
mf
k
k
k
k
k
Andrzej Łuczak
Tadeusz Żółtek
Andrzej Rosiak
Ryszard Wolny
Ryszard Kwieciński
Waldemar Skóra
Lucyna Krawcewicz
2370
2305
2335
2255
2163
2240
1920
6



2
5
11
11
11
6
5
11
11
9 Anilana Łódź 33½ 66 10 Pocztowiec Poznań 31 66
1
2
3
4
5
.
6
mf
k
mf
m
k
k
mm
Waldemar Świć
Mieczysław Bakalarz
Witold Balcerowski
Tomasz Rakowiecki
Zbigniew Bator
Jacek Stefaniak
Grażyna Szmacińska
2350
2370
2335
2270
2265
2250
2095
5

5
4
7
0
6
11
10
11
11
11
1
11
1
2
3
4
5
.
.
.
6
mf
k
k
k
I
I+
I+
II
am
Ignacy Nowak
Mieczysław Stypka
Leszek Węglarz
Przemysław Ereński
Paweł Staniszewski
Bogdan Sołtys
Kuba Miedziński
Cezary Kurowiak
Hanna Ereńska-Radzewska
2370
2245
2119
2150
2000
2085
1981
1800
2080

6
2

2


0
8
11
11
11
9
5
3
4
1
11
11 Kolejarz Katowice 27½ 66 12 Hutnik Warszawa 25 66
1
2
3
4
5
.
6
am
mm
m
k
k
k
mf
Włodzimierz Schmidt
Bogdan Śliwa
Janusz Szałajdewicz
Zbigniew Kardyś
Alojzy Kocur
Aleksander Matwiejszyn
Iwona Świecik
2450
2300
2285
2265
2230
2215
2000
3
4


2

6
5
11
11
11
8
9
11
1
2
3
4
5
.
6
.
k
m
m
k
k
I+
mf
I+
Kazimierz Marcinkowski
Henryk Petryk
Zbigniew Sęk
Manfred Mannke
Krzysztof Sznapik
Aleksander Czerwoński
Elżbieta Sosnowska
Anna Lissowska
2255
2365
2240
2265
2240
2050
2085
1815
3

4

5
2
4
0
11
7
11
8
11
7
9
2
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Aleksander Sznapik Maraton Warszawa 11
2 Artur Sygulski
Mieczysław Bakalarz
Skra Częstochowa
Anilana Łódź
10
3 Roman Tomaszewski Skra Częstochowa 11
4 Marek Hawełko Avia Świdnik 7 11
5 Witalis Sapis Skra Częstochowa 8 10
6 Agnieszka Brustman Legion Warszawa 9 11
II liga
Grupa A Grupa B
Gołuń, 3 – 13 listopada 1983
Sędzia główny:
system kołowy,
11 rund, 6 szachownic
Kraków, 3 – 13 listopada 1983
Sędzia główny:
1 Gedania Gdańsk (↑) 53½ 43 10½ 1 Hetman Wrocław (↑) 51½ 11½
2 Polonia Warszawa 49½ 39½ 10 2 Piast Słupsk 48½ 10½
3 Lech Poznań 46½ 39 3 Start Katowice 47½ 7
4 Stilon Gorzów Wielkopolski 41½ 34½ 7 4 Łączność Bydgoszcz 45½
5 Górnik 23 Czerwionka 41½ 34 LZS Pilzno 9
6 Karpaty Krosno 40 32½ Start Bytom
7 Hańcza Suwałki 40 32½ Jagiellonia Białystok 9
8 Spartakus Jelenia Góra 40 31 9 Start Piotrków Trybunalski 5
9 Włókniarz Bielsko-Biała 38½ 30 Kolejarz Opole
10 Legrol Legnica (↓) 36 27 9 Konstal Chorzów 6
11 Piast Gliwice (↓) 35 27½ Hutnik Kraków
12 Czarni Rzeszów (↓) 34 25½ Chemik Police 10
Składy drużyn awansujących
Gedania Gdańsk Jan KiedrowiczWaldemar Mażul (7), Czesław Socha (6½), Zygmunt WieleckiPiotr Przybylski (9),
Adam CichockiKatarzyna Zontek
Hetman Wrocław
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 1
2 2
3 3
4 4
5 5
6 6

Strony internetowe

 

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close