Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach 1984

40. Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach

1983 | 1984 | 1985
I liga
Ustroń-Jaszowiec, 20 – 31 października 1984
Sędzia główny: Mirosław Gnieciak, dyrektor turnieju: Antoni Kołodziej
System kołowy, 6 szachownic 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12  DMPJ 1984
1  Legion Warszawa 3 3 2 4 49½ 40½ 9
2  Chemik Bydgoszcz 3 2 3 4 3 2 49 35½ 13½
3  Górnik 09 Mysłowice 4 2 3 4 2 5 47½ 35½ 12
4  Pocztowiec Poznań 3 4 2 4 4 3 3 46 36 10
5  Avia Świdnik 2 4 2 2 4 45½ 34 11½
6  Start Lublin 3 3 2 3 4 4 45 33½ 11½
7  Skra Częstochowa 3 2 2 4 4 3 4 2 43½ 34½ 9
8  Anilana Łódź 4 3 4 3 2 4 3 3 43 36½
9  Maraton Warszawa 4 3 3 2 4 43 34 9
10  Start Łódź 2 2 2 3 2 38 29 9
11  Gedania Gdańsk (↓) ½ 4 1 2 2 4 3 37½ 29½ 8
12  Hetman Wrocław (↓) ½ ½ ½ 27½ 17½ 10
Wynik meczu I rundy Chemik – Skra został przez Kolegium Sędziów PZSzach zweryfikowany na 3 : 3 (pierwotnie padł
wynik 3½ : 2½ dla Chemika) wskutek zmiany wyniku w partii A. Maciejewski (Chemik) – A. Sygulski (Skra) z 1 – 0 na remis.
Tabela postępowa
Nr Klub Jun 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Mce
1  Avia Świdnik 11.5 15 17.5 22 26 30 32 34 37.5 40 42 45.5 5
2  Legion Warszawa 9 11 14.5 18.5 23 28.5 32 35 38.5 41.5 46 49.5 1
3  Hetman Wrocław 10 10.5 14 15.5 17 18.5 19 20.5 23 24.5 25 27.5 12
4  Gedania Gdańsk 8 9 12 13.5 15.5 16 21.5 25 27.5 31.5 35.5 37.5 11
5  Pocztowiec Poznań 10 14 18 21 24 26 28.5 33 36.5 39 42 46 4
6  Chemik Bydgoszcz 13.5 16.5 21 23 26.5 30 34 37 40.5 42.5 45.5 49 2
7  Skra Częstochowa 9 12 16 19.5 21.5 25.5 28.5 32.5 35 39.5 41.5 43.5 7
8  Start Lublin 11.5 13.5 15 17.5 21.5 24.5 27.5 30 32.5 35.5 41 45 6
9  Górnik 09 Mysłowice 12 17 19 23 27 30 33.5 35.5 39 42.5 44 47.5 3
10  Anilana Łódź 6.5 12 15 18 20.5 22.5 25.5 29.5 32.5 36.5 40.5 43 8
11  Maraton Warszawa 9 13 15.5 20 23 25.5 28.5 32 34.5 36.5 40.5 43 9
12  Start Łódź 9 11.5 13.5 15.5 17.5 22 24.5 27 30 33.5 35.5 38 10
1 runda 2 runda
Avia Świdnik – Start Łódź
Legion Warszawa – Maraton Warszawa
Hetman Wrocław – Anilana Łódź
Gedania Gdańsk – Górnik 09 Mysłowice
Pocztowiec Poznań – Start Lublin
Chemik Bydgoszcz – Skra Częstochowa
3½ : 2½
2 : 4
½ : 5½
1 : 5
4 : 2
3 : 3
Start Łódź – Skra Częstochowa
Start Lublin – Chemik Bydgoszcz
Górnik 09 Mysłowice – Pocztowiec Poznań
Anilana Łódź – Gedania Gdańsk
Maraton Warszawa – Hetman Wrocław
Avia Świdnik – Legion Warszawa
2 : 4
1½ : 4½
2 : 4
3 : 3
2½ : 3½
2½ : 3½
3 runda 4 runda
Legion Warszawa – Start Łódź
Hetman Wrocław – Avia Świdnik
Gedania Gdańsk – Maraton Warszawa
Pocztowiec Poznań – Anilana Łódź
Chemik Bydgoszcz – Górnik 09 Mysłowice
Skra Częstochowa – Start Lublin
4 : 2
1½ : 4½
1½ : 4½
3 : 3
2 : 4
3½ : 2½
Start Łódź – Start Lublin
Górnik 09 Mysłowice – Skra Częstochowa
Anilana Łódź – Chemik Bydgoszcz
Maraton Warszawa – Pocztowiec Poznań
Avia Świdnik – Gedania Gdańsk
Legion Warszawa – Hetman Wrocław
2 : 4
4 : 2
2½ : 3½
3 : 3
4 : 2
4½ : 1½
5 runda 6 runda
Hetman Wrocław – Start Łódź
Gedania Gdańsk – Legion Warszawa
Pocztowiec Poznań – Avia Świdnik
Chemik Bydgoszcz – Maraton Warszawa
Skra Częstochowa – Anilana Łódź
Start Lublin – Górnik 09 Mysłowice
1½ : 4½
½ : 5½
2 : 4
3½ : 2½
4 : 2
3 : 3
Start Łódź – Górnik 09 Mysłowice
Anilana Łódź – Start Lublin
Maraton Warszawa – Skra Częstochowa
Avia Świdnik – Chemik Bydgoszcz
Legion Warszawa – Pocztowiec Poznań
Hetman Wrocław – Gedania Gdańsk
2½ : 3½
3 : 3
3 : 3
2 : 4
3½ : 2½
½ : 5½
7 runda 8 runda
Gedania Gdańsk – Start Łódź
Pocztowiec Poznań – Hetman Wrocław
Chemik Bydgoszcz – Legion Warszawa
Skra Częstochowa – Avia Świdnik
Start Lublin – Maraton Warszawa
Górnik 09 Mysłowice – Anilana Łódź
3½ : 2½
4½ : 1½
3 : 3
4 : 2
2½ : 3½
2 : 4
Start Łódź – Anilana Łódź
Maraton Warszawa – Górnik 09 Mysłowice
Avia Świdnik – Start Lublin
Legion Warszawa – Skra Częstochowa
Hetman Wrocław – Chemik Bydgoszcz
Gedania Gdańsk – Pocztowiec Poznań
3 : 3
2½ : 3½
3½ : 2½
3½ : 2½
2½ : 3½
2½ : 3½
9 runda 10 runda
Pocztowiec Poznań – Start Łódź
Chemik Bydgoszcz – Gedania Gdańsk
Skra Częstochowa – Hetman Wrocław
Start Lublin – Legion Warszawa
Górnik 09 Mysłowice – Avia Świdnik
Anilana Łódź – Maraton Warszawa
2½ : 3½
2 : 4
4½ : 1½
3 : 3
3½ : 2½
4 : 2
Start Łódź – Maraton Warszawa
Avia Świdnik – Anilana Łódź
Legion Warszawa – Górnik 09 Mysłowice
Hetman Wrocław – Start Lublin
Gedania Gdańsk – Skra Częstochowa
Pocztowiec Poznań – Chemik Bydgoszcz
2 : 4
2 : 4
4½ : 1½
½ : 5½
4 : 2
3 : 3
11 runda
Chemik Bydgoszcz – Start Łódź
Skra Częstochowa – Pocztowiec Poznań
Start Lublin – Gedania Gdańsk
Górnik 09 Mysłowice – Hetman Wrocław
Anilana Łódź – Legion Warszawa
Maraton Warszawa – Avia Świdnik
3½ : 2½
2 : 4
4 : 2
3½ : 2½
2½ : 3½
2½ : 3½
Składy drużyn
1 Legion Warszawa 40½ 66 2 Chemik Bydgoszcz 35½ 66
1
2
3
4
5
.
.
.
6
mm
mf
k
k
k
k
k
k
mm
Jan Adamski
Rafał Marszałek
Bogusław Sygulski
Roman Hass
Anatol Łokasto
Marek Maćkowiak
Krzysztof Strzelecki
Antoni Trylski
Agnieszka Brustman
2430
2275
2245
2205
2305
2265
2260
2215
2315
6


0

2


8
11
11
10
2
8
3
8
2
11
1
2
3
4
5
.
6
mf
mf
k
k
I+
k
mm
Andrzej Maciejewski
Julian Gralka
Andrzej Grabowski
Waldemar Hanasz
Aleksander Maliszewski
Robert Maślanka
Małgorzata Wiese
2335
2345
2250
2250
2094
2250
2125
6
7

5
2

11
11
11
11
4
7
11
3 Górnik 09 Mysłowice 35½ 66 4 Pocztowiec Poznań 36 66
1
2
3
4
5
6
.
mm
mm
mf
m
k
m
I+
Włodzimierz Kruszyński
Jacek Bielczyk
Stanisław Kostyra
Marian Twardoń
Henryk Sobura
Hanna Wesołowska
Barbara Graczyk
2385
2375
2335
2340
2275
1970
1920

6

7


½
11
11
11
11
11
10
1
1
2
3
4
5
.
.
6
mf
k
k
k
I+
I
I
am
Ignacy Nowak
Mieczysław Stypka
Leszek Węglarz
Przemysław Ereński
Kuba Miedziński
Bogdan Sołtys
Marek Andrykowski
Hanna Ereńska-Radzewska
2395
2305
2125
2225
2066
2079
2000
2240
7

6

1

0
11
11
11
11
3
5
3
11
5 Avia Świdnik 34 66 6 Start Lublin 33½ 66
1
2
3
4
5
.
.
6
.
.
mm
mf
mm
m
k
m
I
I+
I
m
Krzysztof Pytel
Marek Hawełko
Zbigniew Szymczak
Zbigniew Księski
Michał Praszak
Tadeusz Lipski
Zdzisław Marciniak
Bożena Rzeczycka
Ewa Wierzbicka
Irena Kasprzyk
2440
2420
2335
2400
2140
2300
2000
1750
1700
2005
4



5
½
½
2
1
½
7
11
11
11
9
5
1
5
2
4
1
2
3
4
5
.
6
.
mm
mm
mf
k
k
I
k
I
Andrzej Sydor
Henryk Dobosz
Jan Przewoźnik
Sławomir Wach
Jerzy Dybowski
Marek Nowak
Urszula Nowik
Marzanna Szpytma
2370
2375
2320
2320
2245
2000
1900
1700


7

6
½
5
½
11
11
11
9
11
2
9
2
7 Skra Częstochowa 34½ 66 8 Anilana Łódź 36½ 66
1
2
3
4
5
6
.
mf
mf
m
m
k
k
mf
Artur Sygulski
Roman Tomaszewski
Jacek Flis
Witalis Sapis
Tomasz Giżyński
Tadeusz Karpik
Bożena Sikora-Giżyńska
2425
2405
2375
2335
2290
2265
2100
7


5
½

11
11
11
11
2
9
11
1
2
3
4
5
6
mf
mf
m
k
k
mm
Waldemar Świć
Witold Balcerowski
Tomasz Rakowiecki
Zbigniew Bator
Marek Zieliński
Grażyna Szmacińska
2360
2320
2245
2260
2260
2120


7

6
7
11
11
11
11
11
11
9 Maraton Warszawa 34 66 10 Start Łódź 29 66
1
2
3
4
5
.
.
.
6
mm
mm
m
mm
mm
m
k
m
m
Aleksander Sznapik
Andrzej Adamski
Wojciech Ehrenfeucht
Romuald Grąbczewski
Stefan Witkowski
Marian Ziembiński
Krzysztof Paćko
Stefan Brzózka
Elżbieta Kowalska
2445
2350
2320
2290
2260
2260
2305
2238
1980


6


2
2
½
11
11
11
6
7
3
5
1
11
1
2
3
4
5
.
6
mm
k
mf
k
k
k
k
Andrzej Łuczak
Andrzej Rosiak
Tadeusz Żółtek
Robert Andrzejewski
Sławomir Domagała
Ryszard Wolny
Lucyna Krawcewicz
2400
2345
2265
2305
2106
2230
1945

5

3
3
4
3
11
11
11
7
7
8
11
11 Gedania Gdańsk 29½ 66 12 Hetman Wrocław 17½ 66
1
2
3
4
5
.
6
m
m
k
k
k
k
m
Jan Kiedrowicz
Waldemar Mażul
Czesław Socha
Zygmunt Wielecki
Piotr Przybylski
Adam Cichocki
Joanna Jagodzińska
2425
2305
2320
2295
2245
2280
2110

3
1


6
7
11
10
8
8
7
11
11
1
2
3
4
5
.
.
6
.
mm
mm
k
k
k
k
k
I
I
Zbigniew Jaśnikowski
Franciszek Borkowski
Cezary Balicki
Janusz Żyła
Marek Świerczewski
Donat Brzezicki
Tadeusz Drelinkiewicz
Bożena Kanarek
Anna Szmigielska
2365
2310
2410
2250
2110
2082
2255
1700
1700

3
3
2

2

½
½
10
10
8
8
7
6
6
6
5
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Aleksander Sznapik Maraton Warszawa 11
2 Roman Tomaszewski Skra Częstochowa 11
3 Jan Przewoźnik
Tomasz Rakowiecki
Start Lublin
Anilana Łódź
7 11
4 Zbigniew Księski Avia Świdnik 11
5 Henryk Sobura Górnik 09 Mysłowice 11
6 Hanna Ereńska-Radzewska Pocztowiec Poznań 11
II liga
Grupa A Grupa B
 Gdynia, 20 – 30 października 1984
Sędzia główny:
system kołowy,
11 rund, 6 szachownic
Augustów, 20 – 30 października 1984
Sędzia główny: Henryk Gudojć
1 Lech Poznań (↑) 58½ 45 13½ 1 Polonia Warszawa (↑) 55½ 45 10½
2 Kolejarz Katowice 53½ 42 11½ 2 Hutnik Warszawa 50½ 39½ 11
3 Piast Gliwice 47 33 14 3 Hańcza Suwałki 47½ 38
4 Łączność Bydgoszcz 44 33½ 10½ 4 Start Bytom 47 37 10
5 Legrol Legnica 43½ 32½ 11 5 Start Katowice 47 36 11
6 AZS UW Warszawa 42½ 36½ 6 Górnik 23 Czerwionka 46½ 34 12½
7 Hutnik Kraków 41 29 12 7 Stilon Gorzów Wielkopolski 43 33 10
8 Jagiellonia Białystok 39½ 32 8 Karpaty Krosno 41 33 8
9 Spartakus Jelenia Góra 39½ 30½ 9 9 Włókniarz Bielsko-Biała 39 27½ 11½
10 Igloopol Pilzno (↓) 36½ 28 10 Arka Gdynia (↓) 36 27 9
11 Start Piotrków Trybunalski (↓) 34½ 29 11 Korona Kraków (↓) 34 24½
12 Stal-Apator Toruń (↓) 33½ 24 12 Orkan Częstochowa (↓) 28 21½
Składy drużyn awansujących
Lech Poznań Paweł Stempin (8½), Ryszard Bernard (6½), Zbigniew Doda (6½), Jacek Woda (9½), Marcin Bernat (4½/9),
Tadeusz Walendowski (½/1), Andrzej Stempin (1/1), Ewa Kaczmarek (8)
Polonia Warszawa m.in. Mirosław Sarwiński (8½), Stefan Dejkało
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Paweł Stempin Lech 1 Konrad Kojder Karpaty
2 Jerzy Markiewicz Igloopol 2 Leszek Ostrowski Hańcza
3 Mieczysław Bakalarz Kolejarz 9 3 Mirosław Sarwiński Polonia
4 Jacek Woda Lech 4 Maciej Wojtczak Karpaty 7
5 Zbigniew Kardyś Kolejarz 5 Roman Kaula Start B.
6 Ewa Kaczmarek Lech 8 6 Ewa Nagrocka Karpaty

Strony internetowe

 

Olimpiada Batumi 2018

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close