Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach 1986

42. Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach

1985 | 1986 | 1987
I liga
Porąbka-Kozubnik, 18 – 30 października 1986
Sędzia główny: Emil Olej, dyrektor turnieju: Janusz Wiktor
System kołowy, 6 szachownic 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12  DMPJ 1986
1  Legion Warszawa 2 3 4 4 4 44½ 38
2  Górnik 09 Mysłowice 4 3 3 3 3 4 5 43½ 40
3  Kolejarz Katowice 4 2 4 4 2 3 3 40 35 5
4  Anilana Łódź 3 2 3 3 3 4 4 4 40 33½
5  Avia Świdnik 3 2 3 3 4 3 4 3 39 34½
6  Chemik Bydgoszcz 2 3 3 3 3 2 3 3 37 31½
7  Polonia Warszawa 2 3 3 2 3 4 3 2 36½ 31½ 5
8  Skra Częstochowa 3 4 2 3 3 3 36 31½
9  Włókniarz Bielsko-Biała 3 2 2 4 2 3 35½ 30½ 5
10  Lech Poznań ½ 3 3 3 3 2 35½ 30
11  Pocztowiec Poznań (↓) 2 2 3 4 4 34½ 30
12  Maraton Warszawa (↓) 2 1 3 33½ 30
Tabela postępowa
Nr Klub Jun 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Mce
1  Legion Warszawa 6.5 10.5 13 17 21 25.5 30 32 35.5 39 42 44.5 1
2  Górnik 09 Mysłowice 3.5 9 12.5 15.5 20.5 23.5 27.5 30.5 34.5 376.5 41 43.5 2
3  Maraton Warszawa 3.5 7 10.5 12.5 13.5 16 18.5 23 25.5 27 30.5 33.5 12
4  Chemik Bydgoszcz 5.5 7.5 10.5 13.5 15.5 18.5 22 25.5 28.5 31.5 34 37 6
5  Pocztowiec Poznań 4.5 8 11.5 13.5 17.5 19 21 22.5 25.5 29.5 31 34.5 11
6  Avia Świdnik 4.5 6.5 9.5 13.5 16.5 19.5 21 24 27.5 30.5 35 39 5
7  Kolejarz Katowice 5 9 11.5 13.5 16.5 20.5 23.5 27.5 29.5 34 37.5 40 3
8  Skra Częstochowa 4.5 7 10 14 17 19.5 21.5 25 27.5 30.5 33 36 8
9  Włókniarz Bielsko-Biała 5 9 11.5 13.5 16.5 20 22 24 27.5 30 32.5 35.5 9
10  Anilana Łódź 6.5 9 12 16 19 21 25 29 32 33.5 36.5 40 4
11  Lech Poznań 5.5 6 8.5 11.5 13.5 16.5 19.5 22 24.5 29 32 35.5 10
12  Polonia Warszawa 5 7 10.5 13.5 16.5 20 24 26.5 29.5 31.5 34.5 36.5 7
1 runda 2 runda
Legion Warszawa – Polonia Warszawa
Górnik 09 Mysłowice – Lech Poznań
Maraton Warszawa – Anilana Łódź
Chemik Bydgoszcz – Włókniarz Bielsko-Biała
Pocztowiec Poznań – Skra Częstochowa
Avia Świdnik – Kolejarz Katowice
4 : 2
5½ : ½
3½ : 2½
2 : 4
3½ : 2½
2 : 4
Polonia Warszawa – Kolejarz Katowice
Skra Częstochowa – Avia Świdnik
Włókniarz Bielsko-Biała – Pocztowiec Poznań
Anilana Łódź – Chemik Bydgoszcz
Lech Poznań – Maraton Warszawa
Legion Warszawa – Górnik 09 Mysłowice
3½ : 2½
3 : 3
2½ : 3½
3 : 3
2½ : 3½
2½ : 3½
3 runda 4 runda
Górnik 09 Mysłowice – Polonia Warszawa
Maraton Warszawa – Legion Warszawa
Chemik Bydgoszcz – Lech Poznań
Pocztowiec Poznań – Anilana Łódź
Avia Świdnik – Włókniarz Bielsko-Biała
Kolejarz Katowice – Skra Częstochowa
3 : 3
2 : 4
3 : 3
2 : 4
4 : 2
2 : 4
Polonia Warszawa – Skra Częstochowa
Włókniarz Bielsko-Biała – Kolejarz Katowice
Anilana Łódź – Avia Świdnik
Lech Poznań – Pocztowiec Poznań
Legion Warszawa – Chemik Bydgoszcz
Górnik 09 Mysłowice – Maraton Warszawa
3 : 3
3 : 3
3 : 3
2 : 4
4 : 2
5 : 1
5 runda 6 runda
Maraton Warszawa – Polonia Warszawa
Chemik Bydgoszcz – Górnik 09 Mysłowice
Pocztowiec Poznań – Legion Warszawa
Avia Świdnik – Lech Poznań
Kolejarz Katowice – Anilana Łódź
Skra Częstochowa – Włókniarz Bielsko-Biała
2½ : 3½
3 : 3
1½ : 4½
3 : 3
4 : 2
2½ : 3½
Polonia Warszawa – Włókniarz Bielsko-Biała
Anilana Łódź – Skra Częstochowa
Lech Poznań – Kolejarz Katowice
Legion Warszawa – Avia Świdnik
Górnik 09 Mysłowice – Pocztowiec Poznań
Maraton Warszawa – Chemik Bydgoszcz
4 : 2
4 : 2
3 : 3
4½ : 1½
4 : 2
2½ : 3½
7 runda 8 runda
Chemik Bydgoszcz – Polonia Warszawa
Pocztowiec Poznań – Maraton Warszawa
Avia Świdnik – Górnik 09 Mysłowice
Kolejarz Katowice – Legion Warszawa
Skra Częstochowa – Lech Poznań
Włókniarz Bielsko-Biała – Anilana Łódź
3½ : 2½
1½ : 4½
3 : 3
4 : 2
3½ : 2½
2 : 4
Polonia Warszawa – Anilana Łódź
Lech Poznań – Włókniarz Bielsko-Biała
Legion Warszawa – Skra Częstochowa
Górnik 09 Mysłowice – Kolejarz Katowice
Maraton Warszawa – Avia Świdnik
Chemik Bydgoszcz – Pocztowiec Poznań
3 : 3
2½ : 3½
3½ : 2½
4 : 2
2½ : 3½
3 : 3
9 runda 10 runda
Pocztowiec Poznań – Polonia Warszawa
Avia Świdnik – Chemik Bydgoszcz
Kolejarz Katowice – Maraton Warszawa
Skra Częstochowa – Górnik 09 Mysłowice
Włókniarz Bielsko-Biała – Legion Warszawa
Anilana Łódź – Lech Poznań
4 : 2
3 : 3
4½ : 1½
3 : 3
2½ : 3½
1½ : 4½
Polonia Warszawa – Lech Poznań
Legion Warszawa – Anilana Łódź
Górnik 09 Mysłowice – Włókniarz Bielsko-Biała
Maraton Warszawa – Skra Częstochowa
Chemik Bydgoszcz – Kolejarz Katowice
Pocztowiec Poznań – Avia Świdnik
3 : 3
3 : 3
3½ : 2½
3½ : 2½
2½ : 3½
1½ : 4½
11 runda
Avia Świdnik – Polonia Warszawa
Kolejarz Katowice – Pocztowiec Poznań
Skra Częstochowa – Chemik Bydgoszcz
Włókniarz Bielsko-Biała – Maraton Warszawa
Anilana Łódź – Górnik 09 Mysłowice
Lech Poznań – Legion Warszawa
4 : 2
2½ : 3½
3 : 3
3 : 3
3½ : 2½
3½ : 2½
Składy drużyn
1 Legion Warszawa 38 66 2 Górnik 09 Mysłowice 40 60
1
2
3
4
5
.
.
6
mm
m
m
k
k
k
k
am
Andrzej Filipowicz
Witalis Sapis
Andrzej Szypulski
Roman Hass
Anatol Łokasto
Andrzej Szymański
Antoni Trylski
Agnieszka Brustman
2370
2345
2295
2305
2285
2119
2215
2245
7


6

0
½
8
11
11
11
11
8
2
1
11
1
2
3
4
5
.
.
6
mm
k++
mm
m
k
k
k
m
Jacek Bielczyk
Henryk Sobura
Włodzimierz Kruszyński
Marian Twardoń
Tomasz Chachaj
Tadeusz Tomalczyk
Lesław Kawczyński
Hanna Wesołowska
2405
2415
2325
2345
2325
2295
2260
2015
7

5

5
1
1
6
11
11
11
11
8
1
2
11
3 Kolejarz Katowice 35 66 4 Anilana Łódź 33½ 66
1
2
3
4
5
6
am
mm
m
m
k
mf
Włodzimierz Schmidt
Artur Sygulski
Mieczysław Bakalarz
Janusz Szałajdewicz
Zbigniew Kardyś
Iwona Świecik
2445
2425
2275
2315
2245
2100
7




7
11
11
11
11
11
11
1
2
3
4
5
.
6
mm
mf
m
k
k
k
mm
Andrzej Łuczak
Waldemar Świć
Tomasz Rakowiecki
Andrzej Rosiak
Marek Zieliński
Zbigniew Bator
Grażyna Szmacińska
2355
2320
2365
2345
2320
2325
2155
3
4
5
6
7
1
11
11
11
11
9
2
11
5 Avia Świdnik 34½ 66 6 Chemik Bydgoszcz 31½ 66
1
2
3
4
5
.
6
mm
mm
mm
m
I+
k
k
Marek Hawełko
Zbigniew Szymczak
Zbigniew Księski
Tadeusz Lipski
Jerzy Semczuk
Michał Praszak
Bożena Rzeczycka
2450
2405
2365
2265
2250
2230
2030
5


5
0
6
11
11
11
10
2
10
11
1
2
3
4
5
.
6
mm
k
k
k
I+
I
mm
Jerzy Pokojowczyk
Andrzej Grabowski
Waldemar Hanasz
Aleksander Kraiński
Adam Kurlenda
Waldemar Kozłowski
Małgorzata Wiese-Jóźwiak
2405
2265
2275
2270
2235
2240
2225
5



3
2
7
11
11
11
11
7
4
11
7 Polonia Warszawa 31½ 66 8 Skra Częstochowa 31½ 66
1
2
3
4
5
.
.
6
.
mm
mm
m
k
k
k
k
k
I+
Stefan Dejkało
Krzysztof Pańczyk
Mirosław Sarwiński
Robert Bugajski
Dariusz Radziejewski
Tomasz Małachowski
Marek Kolasiński
Jadwiga Szymańska
Bogusława Autowicz
2450
2410
2395
2375
2310
2285
2215
1950
1783
5



5
2
½

0
11
8
11
9
9
6
1
10
1
1
2
3
4
5
.
6
mm
m
k
k
k
I+
k
Roman Tomaszewski
Jacek Flis
Tadeusz Karpik
Czesław Sajko
Dariusz Szopka
Janusz Robaszek
Anna Płaszczyńska
2365
2325
2285
2210
2170
2050
1841
6

4
6
7
0
3
11
11
11
11
10
1
11
9 Włókniarz Bielsko-Biała 30½ 66 10 Lech Poznań 30 66
1
2
3
4
5
.
.
6
m
k
k+
k
k
k
I
mm
Marek Matlak
Tomasz Gizyński
Henryk Seifert
Mirosław Jaworski
Andrzej Misiuga
Janusz Raszka
Piotr Kłusak
Bożena Sikora-Giżyńska
2375
2290
2260
2137
2126
2089
2000
2075


5
3


1
11
11
11
9
5
5
3
11
1
2
3
4
5
.
.
6
mm
mf
mm
k
k
I
I
k
Paweł Stempin
Ryszard Bernard
Zbigniew Doda
Jacek Woda
Tadeusz Walendowski
Piotr Jezierski
Dominik Pędzich
Ewa Kaczmarek
2420
2365
2350
2380
2098
2000
2000
2010


6
6
4
0
½
11
11
11
10
9
1
2
11
11 Pocztowiec Poznań 30 66 12 Maraton Warszawa 30 66
1
2
3
4
5
.
.
6
.
mf
k
k
k
I
k
I
am
k
Ignacy Nowak
Mieczysław Stypka
Leszek Węglarz
Ryszard Kujawski
Paweł Staniszewski
Kuba Miedziński
Bogdan Sołtys
Hanna Ereńska-Radzewska
Izabela Krysiak
2415
2265
2295
2225
2000
2101
2000
2230
1795

4
4


½
½

1
11
11
11
11
8
1
2
9
2
1
2
3
4
5
.
6
mm
mm
mf
mm
mm
mm
m
Aleksander Sznapik
Piotr Staniszewski
Wojciech Ehrenfeucht
Andrzej Adamski
Romuald Grąbczewski
Stefan Witkowski
Elżbieta Kowalska
2425
2420
2320
2315
2300
2285
1920


5

4

2
11
11
11
8
7
7
1
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Andrzej Filipowicz
Włodzimierz Schmidt
Jacek Bielczyk
Legion Warszawa
Kolejarz Katowice
Górnik 09 Mysłowice
7 11
2 Piotr Staniszewski Maraton Warszawa 11
3 Waldemar Hanasz
Zbigniew Księski
Chemik Bydgoszcz
Avia Świdnik
11
4 Marian Twardoń Górnik 09 Mysłowice 11
5 Marek Zieliński Anilana Łódź 7 9
6 Agnieszka Brustman Legion Warszawa 8 11
II liga
Grupa A Grupa B
Gołdap, 19 – 29 października 1986
Sędzia główny:
system kołowy,
11 rund, 6 szachownic
Gdynia, 19 – 29 października 1986
Sędzia główny:
1 Maraton Wrocław (↑) 44 43 1 1 AZS Politechnika Wrocław (↑) 48½
2 Piast Gliwice 42½ 40½ 2 2 Start Lublin 48
3 Hańcza Suwałki 40½ 36½ 4 3 Hutnik Warszawa 43½
4 Czarni Rzeszów 39 34½ 4 Piast Słupsk 41½
5 Hutnik Kraków 37½ 33½ 4 5 Stilon Gorzów Wielkopolski 37½
6 Hetman Wrocław 35½ 33 6 Legrol Legnica 37½
7 Start Łódź 35½ 32½ 3 7 Igloopol Pilzno 36
8 Górnik 23 Czerwionka 35 31½ 8 Spartakus Jelenia Góra 33
9 Arka Gdynia (↓) 34 32 2 9 Start Katowice (↓) 33
10 Nadnarwianka Pułtusk (↓) 33½ 32½ 1 10 Konstal Chorzów  (↓) 28½
11 Gedania Gdańsk (↓) 33 30 3 11 Krokus Włocławek (↓) 26
12 AZS Politechnika Lublin (↓) 18½ 16½ 2 12 Stomil Poznań (↓) 17
Składy drużyn awansujących
Maraton Wrocław m.in. Franciszek Borkowski (9), Adam Bożek, Ryszard Grossmann, Janusz Żyła (7), Marek Figiel (9), Hinda Śledziewska
AZS Politechnika Wrocław Zbigniew Jaśnikowski (8), Cezary Balicki (4½/10), Jerzy Kubień (6/9), Zbigniew Warwaszyński (5/8),
Jarosław Rogowski (7/10), Mariusz Buś (5½/7), Anna Domaradzka (8½)
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Franciszek Borkowski Maraton 9 1 Robert Kuczyński Spartakus
2 Józef Krasoń Piast 9 2 Henryk Dobosz Start L.
3 Tadeusz Juroszek Piast 8 3 Aleksander Czerwoński Hutnik 8
4 Janusz Żyła Maraton 7 4 Grzegorz Łukasiewicz Legrol
5 Marek Figiel Maraton 9 5 Jacenty Wojcieszyn Start L. 9
6 Elżbieta Sosnowska Nadnarwianka 9 6 Anna Lissowska Hutnik

Strony internetowe

Olimpiada Batumi 2018

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close