Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach 1987

43. Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach

1986 | 1987 | 1988
I liga
Jachranka, 23 września – 3 października 1987
Sędziowie główni: Tadeusz Madziar i Tadeusz Justyna, dyrektor turnieju: Jan Macieja
System kołowy, 6 szachownic 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12  DMPJ 1987
1  Lech Poznań 3 3 2 4 6 44½ 39
2  Legion Warszawa 3 4 4 4 4 44 39 5
3  Kolejarz Katowice 3 2 4 3 3 4 5 41½ 37
4  Anilana Łódź 2 2 4 4 4 40½ 36
5  Polonia Warszawa 3 3 4 4 39 33½
6  Włókniarz Bielsko-Biała 4 3 4 38½ 33
7  AZS Politechnika Wrocław 2 3 5 37½ 33
8  Chemik Bydgoszcz 2 4 3 4 36 32½
9  Górnik 09 Mysłowice 4 2 3 2 3 2 3 3 3 4 34½ 31½ 3
10  Avia Świdnik 2 2 3 2 4 33½ 31
11  Maraton Wrocław (↓) 2 2 2 3 4 4 32½ 31½ 1
12  Skra Częstochowa (↓) 0 1 2 2 1 2 2 2 2 22 19 3
Tabela postępowa
Nr Klub Jun 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Mce
1  Avia Świdnik 2.5 6 8 10.5 12.5 14.5 18 20.5 23.5 27.5 31 33.5 10
2  Polonia Warszawa 5.5 8 12 15 17.5 21 23.5 26 28.5 31.5 35.5 39 5
3  Włókniarz Bielsko-Biała 5.5 8.5 12.5 16 19.5 22 24.5 27 28.5 31 35 38.5 6
4  Legion Warszawa 5 8.5 12.5 17 21 23.5 27 31 34.5 37.5 40 44 2
5  Maraton Wrocław 1 4 8 11.5 13 17 20.5 24 26.5 28.5 30.5 32.5 11
6  Lech Poznań 5.5 8 10 16 19.5 24 26.5 30 34.5 37.5 41.5 44.5 1
7  Anilana Łódź 4.5 8 10 14 18 20 22.5 26 29.5 33 36.5 40.5 4
8  Górnik 09 Mysłowice 3 6 10 12 15 19 21.5 24.5 27.5 30.5 32.5 34.5 9
9  Skra Częstochowa 3 5.5 7.5 7.5 9.5 11.5 12.5 14.5 15.5 17.5 19.5 22 12
10  Chemik Bydgoszcz 3.5 6.5 8.5 11 13.5 17.5 21 25 26.5 31 33.5 36 8
11  AZS Politechnika Wrocław 4.5 8 10 11.5 16 17.5 21 24 29 30.5 34 37.5 7
12  Kolejarz Katowice 4.5 7 11 14 17 20.5 25.5 27.5 32 36 38.5 41.5 3
1 runda 2 runda
Avia Świdnik – Kolejarz Katowice
Polonia Warszawa – AZS Politechnika Wrocław
Włókniarz Bielsko-Biała – Chemik Bydgoszcz
Legion Warszawa – Skra Częstochowa
Maraton Wrocław – Górnik 09 Mysłowice
Lech Poznań – Anilana Łódź
3½ : 2½
2½ : 3½
3 : 3
3½ : 2½
3 : 3
2½ : 3½
Kolejarz Katowice – Anilana Łódź
Górnik 09 Mysłowice – Lech Poznań
Skra Częstochowa – Maraton Wrocław
Chemik Bydgoszcz – Legion Warszawa
AZS Politechnika Wrocław – Włókniarz Bielsko-Biała
Avia Świdnik – Polonia Warszawa
4 : 2
4 : 2
2 : 4
2 : 4
2 : 4
2 : 4
3 runda 4 runda
Polonia Warszawa – Kolejarz Katowice
Włókniarz Bielsko-Biała – Avia Świdnik
Legion Warszawa – AZS Politechnika Wrocław
Maraton Wrocław – Chemik Bydgoszcz
Lech Poznań – Skra Częstochowa
Anilana Łódź – Górnik 09 Mysłowice
3 : 3
3½ : 2½
4½ : 1½
3½ : 2½
6 : 0
4 : 2
Kolejarz Katowice – Górnik 09 Mysłowice
Skra Częstochowa – Anilana Łódź
Chemik Bydgoszcz – Lech Poznań
AZS Politechnika Wrocław – Maraton Wrocław
Avia Świdnik – Legion Warszawa
Polonia Warszawa – Włókniarz Bielsko-Biała
3 : 3
2 : 4
2½ : 3½
4½ : 1½
2 : 4
2½ : 3½
5 runda 6 runda
Włókniarz Bielsko-Biała – Kolejarz Katowice
Legion Warszawa – Polonia Warszawa
Maraton Wrocław – Avia Świdnik
Lech Poznań – AZS Politechnika Wrocław
Anilana Łódź – Chemik Bydgoszcz
Górnik 09 Mysłowice – Skra Częstochowa
2½ : 3½
2½ : 3½
4 : 2
4½ : 1½
2 : 4
4 : 2
Kolejarz Katowice – Skra Częstochowa
Chemik Bydgoszcz – Górnik 09 Mysłowice
AZS Politechnika Wrocław – Anilana Łódź
Avia Świdnik – Lech Poznań
Polonia Warszawa – Maraton Wrocław
Włókniarz Bielsko-Biała – Legion Warszawa
5 : 1
3½ : 2½
3½ : 2½
3½ : 2½
2½ : 3½
2½ : 3½
7 runda 8 runda
Legion Warszawa – Kolejarz Katowice
Maraton Wrocław – Włókniarz Bielsko-Biała
Lech Poznań – Polonia Warszawa
Anilana Łódź – Avia Świdnik
Górnik 09 Mysłowice – AZS Politechnika Wrocław
Skra Częstochowa – Chemik Bydgoszcz
4 : 2
3½ : 2½
3½ : 2½
3½ : 2½
3 : 3
2 : 4
Kolejarz Katowice – Chemik Bydgoszcz
AZS Politechnika Wrocław – Skra Częstochowa
Avia Świdnik – Górnik 09 Mysłowice
Polonia Warszawa – Anilana Łódź
Włókniarz Bielsko-Biała – Lech Poznań
Legion Warszawa – Maraton Wrocław
4½ : 1½
5 : 1
3 : 3
2½ : 3½
1½ : 4½
3½ : 2½
9 runda 10 runda
Maraton Wrocław – Kolejarz Katowice
Lech Poznań – Legion Warszawa
Anilana Łódź – Włókniarz Bielsko-Biała
Górnik 09 Mysłowice – Polonia Warszawa
Skra Częstochowa – Avia Świdnik
Chemik Bydgoszcz – AZS Politechnika Wrocław
2 : 4
3 : 3
3½ : 2½
3 : 3
2 : 4
4½ : 1½
Kolejarz Katowice – AZS Politechnika Wrocław
Avia Świdnik – Chemik Bydgoszcz
Polonia Warszawa – Skra Częstochowa
Włókniarz Bielsko-Biała – Górnik 09 Mysłowice
Legion Warszawa – Anilana Łódź
Maraton Wrocław – Lech Poznań
2½ : 3½
3½ : 2½
4 : 2
4 : 2
2½ : 3½
2 : 4
11 runda
Lech Poznań – Kolejarz Katowice
Anilana Łódź – Maraton Wrocław
Górnik 09 Mysłowice – Legion Warszawa
Skra Częstochowa – Włókniarz Bielsko-Biała
Chemik Bydgoszcz – Polonia Warszawa
AZS Politechnika Wrocław – Avia Świdnik
3 : 3
4 : 2
2 : 4
2½ : 3½
2½ : 3½
3½ : 2½
Składy drużyn
1 Lech Poznań 39 66 2 Legion Warszawa 39 60
1
2
3
4
5
.
6
mm
mf
mm
k
I++
I++
m
Paweł Stempin
Ryszard Bernard
Zbigniew Doda
Jacek Woda
Dominik Pędzich
Piotr Jezierski
Ewa Kaczmarek
2400
2335
2345
2300
2057
2060
2120



8
1

6
11
11
11
11
4
7
11
1
2
3
4
5
.
.
6
mm
m
m
mf
k
k++
k
am
Andrzej Filipowicz
Witalis Sapis
Andrzej Szypulski
Rafał Marszałek
Anatol Łokasto
Roman Hass
Leszek Węglarz
Agnieszka Brustman
2400
2460
2375
2310
2315
2285
2275
2320
6

5

1
5
0
10
11
11
11
11
3
7
1
11
3 Kolejarz Katowice 37 66 4 Anilana Łódź 36 66
1
2
3
4
5
.
6
am
mm
mm
mm
m
k
mf
Włodzimierz Schmidt
Artur Sygulski
Jan Adamski
Henryk Dobosz
Janusz Szałajdewicz
Jacek Dawidów
Iwona Świecik
2470
2410
2400
2395
2310
2350
2200
4

7



8
11
11
11
11
6
5
11
1
2
3
4
5
.
6
.
m
k
mm
mf
mf
k
m
mm
Marek Zieliński
Andrzej Rosiak
Andrzej Łuczak
Waldemar Świć
Tomasz Rakowiecki
Zbigniew Bator
Liliana Leszner
Grażyna Szmacińska
2375
2335
2320
2310
2325
2315
2190
2250
6


6
5
½
4
11
11
11
11
10
1
9
2
5 Polonia Warszawa 33½ 66 6 Włókniarz Bielsko-Biała 33 66
1
2
3
4
5
.
.
6
.
mm
mm
mm
k
k
k
k
k+
k
Stefan Dejkało
Krzysztof Pańczyk
Mirosław Sarwiński
Robert Bugajski
Dariusz Radziejewski
Marek Kolasiński
Tomasz Małachowski
Agnieszka Fornal
Jadwiga Szymańska
2355
2405
2345
2325
2315
2305
2270
2125
2020

8

2
2
2

5
0
11
11
11
7
7
4
4
10
1
1
2
3
4
5
.
.
6
m
k
k+
k
k
I++
I+
mm
Marek Matlak
Tomasz Giżyński
Henryk Seifert
Janusz Raszka
Mirosław Jaworski
Marek Kempys
Piotr Kłusak
Bożena Sikora-Giżyńska
2440
2320
2335
2106
2315
2050
2050
2265

6
5

4
1
1
5
11
11
11
11
8
1
2
11
7 AZS Politechnika Wrocław 33 66 8 Chemik Bydgoszcz 32½ 66
1
2
3
4
5
.
.
6
mm
mf
k
k+
mf
k
k
k
Zbigniew Jaśnikowski
Cezary Balicki
Jarosław Rogowski
Zbigniew Warwaszyński
Jerzy Kubień
Mariusz Buś
Artur Pieniążek
Anna Domaradzka
2410
2290
2330
2370
2300
2330
2280
2105


5
1



11
9
10
3
4
11
7
11
1
2
3
4
5
.
6
mm
k+
k
k
I++
I++
mm
Jerzy Pokojowczyk
Waldemar Hanasz
Andrzej Grabowski
Aleksander Kraiński
Waldemar Kozłowski
Jarosław Jakubowski
Małgorzata Wiese-Jóźwiak
2390
2315
2240
2270
2285
2075
2260
4
2



0
6
11
10
11
11
11
1
11
9 Górnik 09 Mysłowice 31½ 66 10 Avia Świdnik 31 66
1
2
3
4
5
.
.
6
mm
m
mm
mf
k
k
k
m
Jacek Bielczyk
Henryk Sobura
Włodzimierz Kruszyński
Marian Twardoń
Tomasz Chachaj
Tadeusz Tomalczyk
Zbigniew Kwiecień
Hanna Wesołowska
2380
2390
2315
2340
2310
2295
2310
2120
5
5

4

½
1
5
11
11
11
10
9
1
2
11
1
2
3
4
5
.
.
6
mm
mm
mm
k+
m
k
I+
k+
Marek Hawełko
Zbigniew Szymczak
Zbigniew Księski
Michał Praszak
Tadeusz Lipski
Jerzy Semczuk
Grzegorz Jusiak
Bożena Rzeczycka
2440
2340
2370
2300
2230
2235
2085
2160
6
5
6
½
4
0

5
11
11
11
5
7
1
9
11
11 Maraton Wrocław 31½ 66 12 Skra Częstochowa 19 66
1
2
3
4
5
6
mm
k
k+
k
k
k
Franciszek Borkowski
Adam Bożek
Ryszard Grossmann
Janusz Żyła
Marek Figiel
Anna Szmigielska
2450
2380
2295
2300
2285
1995

5
5


4
11
11
11
11
11
11
1
2
3
4
5
.
6
mm
m
.
k
k
I
k
Roman Tomaszewski
Jacek Flis
.vacat
Dariusz Szopka
Czesław Sajko
Bartosz Koćwin
Anna Płaszczyńska
2435
2340
.
2137
2240
2000
1951


0


0
2
11
11
7
11
11
4
11
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Paweł Stempin
Zbigniew Jaśnikowski
Lech Poznań
AZS Politechnika Wrocław
11
2 Krzysztof Pańczyk Polonia Warszawa 8 11
3 Mirosław Sarwiński Polonia Warszawa 11
4 Henryk Dobosz Kolejarz Katowice 11
5 Waldemar Kozłowski Chemik Bydgoszcz 11
6 Agnieszka Brustman Legion Warszawa 10 11
II liga
Grupa A Grupa B
Jastrzębia Góra, 16 – 26 września 1987
Sędzia główny: Józef Porzak
system kołowy,
11 rund, 6 szachownic
Rowy, 16 – 26 września 1987
Sędzia główny: Marek Zboroń
1 Maraton Warszawa (↑) 50½ 47½ 3 1 Pocztowiec Poznań (↑) 46 41½
2 Igloopol Pilzno 42 38 4 2 Piast Słupsk 44 41 3
3 Hutnik Warszawa 41½ 40½ 1 3 Legrol Legnica 44 40 4
4 Czarni Rzeszów 41½ 36½ 5 4 Hańcza Suwałki 42 38½
5 Piast Gliwice 35 34 1 5 Start Lublin 41 35 6
6 Chemik Police 35 34 1 6 Start Łódź 37 33½
7 Hutnik Kraków 35 32½ 7 Spartakus Jelenia Góra 35½ 34½ 1
8 Górnik 23 Czerwionka 34½ 32 8 Start Bytom 34 32 2
9 Łączność Bydgoszcz (↓) 29½ 28½ 1 9 AZS UW Warszawa (↓) 33 31 2
10 Korona Kraków (↓) 27 26 1 10 Stilon Gorzów Wielkopolski (↓) 30 26½
11 Hetman Wrocław (↓) 25 24 1 11 Tumy Płock (↓) 24½ 23½ 1
12 Hetman Gryfów Śląski (↓) 24½ 22½ 2 12 Pogoń Siedlce (↓) 20 19 1
Składy drużyn awansujących
Maraton Warszawa m.in. Aleksander Sznapik (9), Sławomir Wach (8)
Pocztowiec Poznań m.in. Ignacy Nowak, Ryszard Kujawski (8½), Hanna Ereńska-Radzewska (9½)
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Maraton 9 1 Spartakus 8
2 Jan Pisuliński Czarni 2 Zygmunt Bojczuk Legrol 9
3 Józef Krasoń Piast 8 3 Adam Cichocki Piast 8
4 Zbigniew Sęk Hutnik W. 4 Ryszard Kujawski Pocztowiec
5 Sławomir Wach Maraton 8 5 Adam Cybulak Legrol 8
6 Anna Lissowska Hutnik W. 9 6 Hanna Ereńska-Radzewska Pocztowiec

Strony internetowe

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close