Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach 1989

45. Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach

1988 | 1989 | 1990
I liga
Łeba, 1 – 11 października 1989
Sędzia główny: Janusz Woda
System kołowy, 6 szachownic 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12  DMPJ 1989
1  Legion Warszawa 3 3 5 5 44½ 38½ 6
2  Kolejarz Katowice 3 3 3 4 5 42 37 5
3  Lech Poznań 3 4 4 41½ 38
4  Polonia Warszawa 3 3 3 3 2 3 3 3 4 39½ 34
5  AZS Politechnika Wrocław 3 3 2 3 4 4 38½ 34½ 4
6  Maraton Wrocław 2 4 3 2 5 37 34 3
7  Pocztowiec Poznań 3 3 3 3 37 33½
8  Włókniarz Bielsko-Biała 1 3 4 3 4 36 31 5
9  Anilana Łódź 3 3 3 4 35 31½
10  Primbr Piast Słupsk 2 3 1 2 4 35 30 5
11  Avia Świdnik (↓) 2 3 2 3 4 5 33½ 32½ 1
12  Chemik Bydgoszcz (↓) 1 1 2 2 3 2 2 1 23½ 21½ 2
Tabela postępowa
Nr Klub Jun 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Mce
1  Lech Poznań 3.5 6 9.5 13.5 18 22 25 29.5 31 34.5 38 41.5 3
2  AZS Politechnika Wrocław 4 8 10.5 13.5 17 21 24.5 27.5 30.5 34 36.5 38.5 5
3  Primbr Piast Słupsk 5 8.5 10.5 12.5 15 17.5 21.5 22.5 25.5 30 32.5 35 10
4  Chemik Bydgoszcz 2 3 5 6 7.5 9.5 11.5 14.5 18 20 22.5 23.5 12
5  Maraton Wrocław 3 5.5 7 10 14.5 16.5 19 24 26.5 31 35 37 6
6  Polonia Warszawa 5.5 8.5 11.5 14.5 19 22 25 28 31 35 37 39.5 4
7  Anilana Łódź 3.5 6.5 10 13 15.5 19 21.5 23 26 27.5 31 35 9
8  Kolejarz Katowice 5 8.5 11.5 14.5 16 19.5 22.5 26.5 31 33.5 37 42 2
9  Legion Warszawa 6 11 15.5 18.5 22 24.5 27.5 32.5 35 37.5 41 44.5 1
10  Włókniarz Bielsko-Biała 5 7.5 11.5 14.5 16 18.5 21.5 22.5 26 29.5 32 36 8
11  Avia Świdnik 1 3 7 12 13.5 16.5 20 22 25.5 28 31 33.5 11
12  Pocztowiec Poznań 3.5 7 9.5 12.5 17 20.5 23.5 26.5 29 30.5 33.5 37 7
1 runda 2 runda
Lech Poznań – Pocztowiec Poznań
AZS Politechnika Wrocław – Avia Świdnik
Piast Słupsk – Włókniarz Bielsko-Biała
Chemik Bydgoszcz – Legion Warszawa
Maraton Wrocław – Kolejarz Katowice
Polonia Warszawa – Anilana Łódź
2½ : 3½
4 : 2
3½ : 2½
1 : 5
2½ : 3½
3 : 3
Pocztowiec Poznań – Anilana Łódź
Kolejarz Katowice – Polonia Warszawa
Legion Warszawa – Maraton Wrocław
Włókniarz Bielsko-Biała – Chemik Bydgoszcz
Avia Świdnik – Piast Słupsk
Lech Poznań – AZS Politechnika Wrocław
2½ : 3½
3 : 3
4½ : 1½
4 : 2
4 : 2
3½ : 2½
3 runda 4 runda
AZS Politechnika Wrocław – Pocztowiec Poznań
Piast Słupsk – Lech Poznań
Chemik Bydgoszcz – Avia Świdnik
Maraton Wrocław – Włókniarz Bielsko-Biała
Polonia Warszawa – Legion Warszawa
Anilana Łódź – Kolejarz Katowice
3 : 3
2 : 4
1 : 5
3 : 3
3 : 3
3 : 3
Pocztowiec Poznań – Kolejarz Katowice
Legion Warszawa – Anilana Łódź
Włókniarz Bielsko-Biała – Polonia Warszawa
Avia Świdnik – Maraton Wrocław
Lech Poznań – Chemik Bydgoszcz
AZS Politechnika Wrocław – Piast Słupsk
4½ : 1½
3½ : 2½
1½ : 4½
1½ : 4½
4½ : 1½
3½ : 2½
5 runda 6 runda
Piast Słupsk – Pocztowiec Poznań
Chemik Bydgoszcz – AZS Politechnika Wrocław
Maraton Wrocław – Lech Poznań
Polonia Warszawa – Avia Świdnik
Anilana Łódź – Włókniarz Bielsko-Biała
Kolejarz Katowice – Legion Warszawa
2½ : 3½
2 : 4
2 : 4
3 : 3
3½ : 2½
3½ : 2½
Pocztowiec Poznań – Legion Warszawa
Włókniarz Bielsko-Biała – Kolejarz Katowice
Avia Świdnik – Anilana Łódź
Lech Poznań – Polonia Warszawa
AZS Politechnika Wrocław – Maraton Wrocław
Piast Słupsk – Chemik Bydgoszcz
3 : 3
3 : 3
3½ : 2½
3 : 3
3½ : 2½
4 : 2
7 runda 8 runda
Chemik Bydgoszcz – Pocztowiec Poznań
Maraton Wrocław – Piast Słupsk
Polonia Warszawa – AZS Politechnika Wrocław
Anilana Łódź – Lech Poznań
Kolejarz Katowice – Avia Świdnik
Legion Warszawa – Włókniarz Bielsko-Biała
3 : 3
5 : 1
3 : 3
1½ : 4½
4 : 2
5 : 1
Pocztowiec Poznań – Włókniarz Bielsko-Biała
Avia Świdnik – Legion Warszawa
Lech Poznań – Kolejarz Katowice
AZS Politechnika Wrocław – Anilana Łódź
Piast Słupsk – Polonia Warszawa
Chemik Bydgoszcz – Maraton Wrocław
2½ : 3½
3½ : 2½
1½ : 4½
3 : 3
3 : 3
3½ : 2½
9 runda 10 runda
Maraton Wrocław – Pocztowiec Poznań
Polonia Warszawa – Chemik Bydgoszcz
Anilana Łódź – Piast Słupsk
Kolejarz Katowice – AZS Politechnika Wrocław
Legion Warszawa – Lech Poznań
Włókniarz Bielsko-Biała – Avia Świdnik
4½ : 1½
4 : 2
1½ : 4½
2½ : 3½
2½ : 3½
3½ : 2½
Pocztowiec Poznań – Avia Świdnik
Lech Poznań – Włókniarz Bielsko-Biała
AZS Politechnika Wrocław – Legion Warszawa
Piast Słupsk – Kolejarz Katowice
Chemik Bydgoszcz – Anilana Łódź
Maraton Wrocław – Polonia Warszawa
3 : 3
3½ : 2½
2½ : 3½
2½ : 3½
2½ : 3½
4 : 2
11 runda
Polonia Warszawa – Pocztowiec Poznań
Anilana Łódź – Maraton Wrocław
Kolejarz Katowice – Chemik Bydgoszcz
Legion Warszawa – Piast Słupsk
Włókniarz Bielsko-Biała – AZS Politechnika Wrocław
Avia Świdnik – Lech Poznań
2½ : 3½
4 : 2
5 : 1
3½ : 2½
4 : 2
2½ : 3½
Składy drużyn
1 Legion Warszawa 38½ 66 2 Kolejarz Katowice 37 66
1
2
3
4
5
6
mm
mm
mf
m
k
am
Robert Kuczyński
Andrzej Filipowicz
Jacek Flis
Roman Hass
Bogdan Grabarczyk
Agnieszka Brustman
2470
2405
2330
2320
2320
2305

4



11
11
11
11
11
11
1
2
3
4
5
.
6
am
mm
mm
k+
k
k
mf
Włodzimierz Schmidt
Jan Adamski
Henryk Dobosz
Jacek Dawidów
Mieczysław Ciszek
Zbigniew Kardyś
Iwona Świecik
2465
2405
2415
2320
2320
2205
2220
7




0
7
11
11
11
11
10
1
11
3 Lech Poznań 38 66 4 Polonia Warszawa 34 66
1
2
3
4
5
.
6
mm
mf
mf
mm
k+
k
m
Paweł Stempin
Jacek Woda
Ryszard Bernard
Zbigniew Doda
Dominik Pędzich
Piotr Jezierski
Ewa Nowicka
2405
2385
2335
2340
2365
2320
2170
9

4
4
8
3
11
11
7
7
11
8
11
1
2
3
4
5
.
6
mm
mm
mm
mm
mm
k
k+
Aleksander Wojtkiewicz
Juzefs Petkēvičs (URS)
Stefan Dejkało
Mirosław Sarwiński
Krzysztof Pańczyk
Adam Kujawski
Agnieszka Fornal
2475
2445
2390
2370
2400
2315
2175
6

6

7
1
3
11
10
11
10
10
3
11
5 AZS Politechnika Wrocław 34½ 66 6 Maraton Wrocław 34 66
1
2
3
4
5
.
.
.
6
m
mm
k+
k+
k
k
k+
mf
k
Vidmantas Mališauskas (URS)
Zbigniew Jaśnikowski
Mariusz Buś
Artur Pieniążek
Maciej Niżyński
Andrzej Jarzyński
Zbigniew Warwaszyński
Jerzy Kubień
Anna Domaradzka
2520
2435
2305
2345
2270
2275
2320
2255
2045
6

7
1


½
½
3
11
11
11
4
5
10
2
1
11
1
2
3
4
5
.
6
mm
mm
m
k+
k
k+
k+
Franciszek Borkowski
Ryszard Skrobek
Adam Bożek
Marek Figiel
Janusz Żyła
Ryszard Grossmann
Anna Szmigielska
2415
2430
2405
2365
2255
2260
2055
6
6
5

3
3
11
11
10
11
6
6
11
7 Pocztowiec Poznań 33½ 66 8 Włókniarz Bielsko-Biała 31 66
1
2
3
4
5
.
6
mf
k+
k
k+
k
k
am
Ignacy Nowak
Klaudiusz Urban
Mieczysław Stypka
Leszek Węglarz
Ryszard Kujawski
Przemysław Ereński
Hanna Ereńska-Radzewska
2405
2330
2280
2345
2275
2275
2265
4
5

7

0
11
11
11
10
11
1
11
1
2
3
4
5
.
6
mm
m
k+
k
k
k
mm
Marek Matlak
Tomasz Giżyński
Janusz Raszka
Mirosław Jaworski
Marek Kempys
Artur Jakubiec
Bożena Sikora-Giżyńska
2410
2355
2295
2280
2315
2220
2220
5

3
4


11
11
11
11
7
4
11
9 Anilana Łódź 31½ 66 10 Primbr Piast Słupsk 30 66
1
2
3
4
5
6
m
m
mf
mf
mf
mm
Marek Zieliński
Andrzej Rosiak
Tadeusz Żółtek
Tomasz Rakowiecki
Waldemar Świć
Grażyna Szmacińska
2370
2365
2345
2315
2300
2210
5
5


6
11
11
11
11
11
11
1
2
3
4
5
.
6
m
mm
mm
mf
k
k
k
Witalis Sapis
Jacek Gdański
Krzysztof Żołnierowicz
Adam Cichocki
Przemysław Gdański
Robert Maślanka
Hanna Zboroń
2385
2405
2370
2335
2350
2290
2095


6



11
11
11
8
10
4
11
11 Avia Świdnik 32½ 66 12 Chemik Bydgoszcz 21½ 66
1
2
3
4
5
.
6
.
mm
mm
mm
k
m
k+
k++
I++
Marek Hawełko
Zbigniew Księski
Zbigniew Szymczak
Grzegorz Jusiak
Tadeusz Lipski
Michał Praszak
Bożena Rzeczycka
Ewa Wierzbicka
2440
2365
2370
2255
2245
2245
2075
2015
4


5



1
11
11
11
10
3
9
7
4
1
2
3
4
5
.
.
6
mm
k+
k+
k
k
I+
I+
mm
Jerzy Pokojowczyk
Andrzej Grabowski
Waldemar Hanasz
Adam Kurlenda
Jarosław Jakubowski
Leszek Kubiak
Robert Ciemniak
Małgorzata Wiese-Jóźwiak
2360
2340
2295
2260
2210
2100
2100
2240
2
3
3
2

½

7
11
4
11
11
11
4
3
11
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Paweł Stempin Lech Poznań 9 11
2 Zbigniew Jaśnikowski AZS Politechnika Wrocław 11
3 Mariusz Buś AZS Politechnika Wrocław 7 11
4 Jacek Dawidów
Marek Figiel
Kolejarz Katowice
Maraton Wrocław
11
5 Dominik Pędzich Lech Poznań 8 11
6 Agnieszka Brustman
Bożena Sikora-Giżyńska
Legion Warszawa
Włókniarz Bielsko-Biała
11
II liga
Grupa A Grupa B
Ustronie Morskie, 18 – 28 września 1989 (11 rund)
Sędzia główny:
system kołowy,
6 szachownic
Rewal, 18 – 28 września 1989 (10 rund)
Sędzia główny:
1 Maraton Warszawa (↑) 50 46 4 1 Miedź Legnica (↑) 44 39 5
2 Igloopol Dębica 47 43 4 2 Górnik 09 Mysłowice 43½ 42½ 1
3 Hańcza Suwałki 44 41 3 3 Start Lublin 39½ 34½ 5
4 Spartakus Jelenia Góra 37 36 1 4 Stilon Gorzów Wielkopolski 35½ 32½ 3
5 Hutnik Kraków 36½ 33½ 3 5 Start Katowice 33½ 32½ 1
6 Piast Gliwice 34½ 33½ 1 6 Czarni Rzeszów 29½ 26
7 Jagiellonia Białystok 32½ 28½ 4 7 Start Bytom 28½ 27½ 1
8 Górnik 23 Czerwionka 31½ 30½ 1 8 AZS Politechnika Łódź 28 26 2
9 GKS Katowice (↓) 30 29 1 9 Gedania Gdańsk (↓) 27½ 26½ 1
10 Hetman Gryfów Śląski (↓) 28½ 27½ 1 10 Korona Kraków (↓) 25½ 24½ 1
11 AZS WSP Olsztyn (↓) 25 24 1 11 Skra Częstochowa (↓) 22 18½
12 AZS Kielce (↓) 24½ 23½ 1 12 Hutnik Warszawa (↓)
Składy drużyn awansujących
Maraton Warszawa Aleksander Sznapik (9), Piotr Staniszewski (7½/10), Krzysztof Paćko (6½/10), Stefan Witkowski (6½/8), Sławomir Wach (7½/10), Wojciech Ehrenfeucht (2/5), Marian Ziembiński (½/1), Anna Lissowska (5½/10), Elżbieta Kowalska (1/1)
Miedź Legnica Konrad Typek (6), Zygmunt Bojczuk (7½), Wiesław Janocha (7), Grzegorz Łukasiewicz (7) Adam Cybulak (2½/4),
Marek Czerniawski (3½/6), Beata Ziętek (5½)
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Hańcza 1 Start K.
2 Piotr Staniszewski Maraton 2 Jan Pisuliński Czarni
3 Stanisław Kostyra Igloopol 8 3 Wiesław Janocha Miedź 7
4 Marian Morcinek Spartakus 9 4 Marcin Dłużniewski Start L. 7
5 Jerzy Markiewicz Igloopol 5 Marian Twardoń Górnik 09
6 Liliana Leszner-Baklarz Spartakus 8 6 Joanna Jagodzińska Górnik 09 7

Strony internetowe

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close