Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach 1990

46. Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach

1989 | 1990 | 1991
I liga
Bydgoszcz, 15 – 24 września 1990
Sędzia główny: Miłosław Śpiewak, dyrektor turnieju: Ulrich Jahr
DMPJ 1990
System kombinowany, 6 szachownic 1 2 3 4 5 6 Pkt Mce Sen Jun 7 8 9
1  Włókniarz Bielsko-Biała 3
2
9
3
14
18
4
4
3
5
3
23 5 18½ 7
4
3
2
2  Piast Słupsk 27
5
22
6
2
17
5
7
3
3
23 3 21 2 5
3
4
1
3  AZS Politechnika Wrocław 1
4
4
22
4
8
3
19
5
2
26½ 1 22 6
3
1
4
4  Legion Warszawa 22
4
3
11
4
19
3
1
3
8
4
26 2 20½ 8
5
2
3
5  Hutnik Kraków 28
18
21
4
11
6
3
1
3
22½ 6 20½ 2 2
3
(25½)
6  Stilon Gorzów Wielkopolski 11
2
7
2
4
16
5
3
14
22½ 8 18½ 4 3
3
(25½)
7  Maraton Warszawa 21
3
6
15
4
24
2
3
16
4
23 4 20 3 1
2
(25)
8  Górnik 09 Mysłowice 14
24
10
5
3
3
16
4
2
22½ 7 19½ 3 4
1
(23½)
9  Igloopol Dębica 17
4
1
3
16
22
11
12
3
22 9 19½ 12
5
(27)
10  Start Katowice 30
32
8
1
23
3
26
5
18
21½ 11 20½ 1 11
4
(25½)
11  Polonia Warszawa 6
4
19
3
4
2
5
9
21
4
22 10 18 4 10
2
(24)
12  Chemik Bydgoszcz 33
4
31
3
23
4
14
24
4
9
3
21½ 12 20½ 1 9
1
(22½)
13  Piast Gliwice 26
17
29
4
20
23
3
27
21 15 20 1 25
5
(26)
14  Hańcza Suwałki 8
15
3
1
12
22
4
6
21½ 13 19 22
(25)
15  Lech Poznań 18
14
3
7
2
21
3
28
19
21½ 14 18½ 3 24
(25)
16  Spartakus Jelenia Góra 19
21
9
6
8
7
2
21 16 17½ 21
3
(24)
17  Miedź Legnica 9
2
13
31
4
2
1
25
22
20½ 17 18½ 2 20
3
(23½)
18  Pocztowiec Poznań 15
5
19
1
2
20
10
20½ 18 17½ 3 19
3
(23½)
19  Anilana Łódź 16
11
3
18
4
3
3
1
15
20½ 19 16½ 4 18
3
(23½)
20  Avia Świdnik 32
23
30
13
18
31
20 20 19 1 17
3
29
(27½)
21  Start Lublin 7
3
16
5
2
15
3
30
11
2
20 21 17 3 16
3
28
(27½)
22  Kolejarz Katowice 4
2
2
3
2
9
14
2
17
19½ 24 14½ 5 14
26
(26½)
23  Start Bytom 25
20
12
2
10
3
13
3
24
3
19 25 18 1 (+)
3
27
4
(26)
24  AZS UW Warszawa 31
8
26
4
7
12
2
23
3
19½ 23 17½ 2 15
25
(25½)
25  Hetman Gryfów Śląski 23
27
32
3
31
17
28
19½ 22 18½ 1 13
1
24
(23)
26  Zagłębie Konin 13
29
4
24
2
30
10
1
(+)
3
17 29 16 1 33
4
22
(22½)
27  Górnik 23 Czerwionka 2
1
25
33
3
(+)
3
29
4
13
½
16 32 14 2 31
23
2
(22½)
28  AZS Politechnika Łódź 5
30
2
(+)
3
29
5
15
25
16½ 31 14½ 2 32
4
21
(22)
29  Konstal Chorzów (+)
3
26
2
13
2
28
1
27
2
33
13½ 33 12½ 1 30
20
(19½)
30  Levino Lębork 10
28
4
20
26
21
32
18½ 26 17½ 1 29
(20)
31  Maraton Wrocław 24
12
3
17
2
25
33
20
18 27 16 2 27
(19½)
32  Budowlani Koszalin 20
10
25
3
33
3
(+)
3
30
17½ 28 15½ 2 28
2
(19½)
33  Technik Zamość 12
2
(+)
3
27
3
32
3
31
29
17 30 16 1 26
2
(19)
Ze startu zrezygnował klub Jagiellonia Białystok.
Do uczestnictwa uprawnione były wszystkie drużyny uczestniczące w rozgrywkach I i II ligi DMP 1989 (poza spadkowiczami z II ligi) oraz zwycięzcy rozgrywek makroregionalnych w 1990.

System rozgrywek (dla 34 drużyn):

– Sześć pierwszych rund systemem szwajcarskim, numeracja według kolejności zajętych miejsc w DMPJ 1990.
Po sześciu rundach ustalona została nowa kolejność według zdobytych punktów, w przypadku równości decydowała suma punktów tylko z rozgrywek seniorów, a następnie suma punktów meczowych (3 pkt za zwycięstwo meczowe, 1 pkt za remis).

– Mecze pucharowe:
Grupa A – pierwsze osiem drużyn (zapewnione miejsce w I lidze)
Runda VII: mecze pomiędzy 1-8, 2-7, 3-6, 4-5
Runda VIII: półfinały – zwycięzcy w VII rundzie, pokonani w VII rundzie
Runda IX: finały – zwycięzcy w VIII rundzie, pokonani w VIII rundzie

Grupa B – miejsca 9 – 12 (o dwa miejsca w I lidze – miejsca 9, 10)
Runda VII: mecze pomiędzy 9-12, 10-11

Grupa C – miejsca 13 – 24
Runda VII: mecze pomiędzy 13-24, 14-23, 15-22, 16-21, 17-20, 18-19 (zwycięzcy meczów oraz pokonany z największą liczbą punktów zostali sklasyfikowani na miejscach 13 – 19)

Grupa D – miejsca 25 – 34
Runda VII: mecze pomiędzy 25-34, 26-33, 27-32, 28-31, 29-30 (przegrani w meczach grupy spadli do rozgrywek makroregionalnych – miejsca 30, 31, 32, 33, 34)

Grupa E – mecze o miejsca 20 – 29 (utrzymanie się w lidze centralnej)
Runda VIII: zwycięzcy meczów grupy D i pokonani w meczach grupy C, przy czym została utworzona wspólna tabela tych drużyn i skojarzone zostały: 1-10, 2-9, 3-8, 4-7, 5-6 (przegrani w meczach spadli do rozgrywek makroregionalnych – miejsca 25, 26, 27, 28, 29)

Uwaga: o zwycięzcach w meczach zakończonych remisem w Grupie A decydowało wyższe miejsce w tabeli po 6 rundach, natomiast o końcowych miejscach w poszczególnych grupach (oraz w podgrupach zwycięzcy/przegrani) decydowała suma punktów zdobytych w całym turnieju.

Tabela postępowa
Nr Klub Jun 1 2 3 4 5 6 Mce6 Mce9
1  Legion Warszawa 5.5 9.5 12 16 19 22 26 2 4
2  Kolejarz Katowice 5 7 10.5 12.5 15 17 19.5 24 22
3  AZS Politechnika Wrocław 4.5 8.5 12 16 19 24 26.5 1 3
4  Włókniarz Bielsko-Biała 4.5 6.5 9.5 13 17 20 23 5 1
5  Polonia Warszawa 4 8 11 13 15.5 18 22 10 11
6  Stilon Gorzów Wielkopolski 4 6 9.5 13.5 16 19 22.5 8 6
7  Anilana Łódź 4 7.5 10.5 14 17 18 20.5 19 19
8  Spartakus Jelenia Góra 3.5 6 9.5 13 16.5 19 21 16 16
9  Maraton Warszawa 3 6 8.5 12.5 16 19 23 4 7
10  Pocztowiec Poznań 3 6.5 10 12.5 14.5 18 20.5 18 18
11  Jagiellonia Białystok 3    
12  Start Lublin 3 6 8.5 10.5 13.5 18 20 21 21
13  Lech Poznań 3 5.5 8.5 10.5 13.5 18 21.5 14 15
14  Górnik 09 Mysłowice 3 5.5 9 14 17 20.5 22.5 7 8
15  Hańcza Suwałki 2.5 6 9 11.5 15 19 21.5 13 14
16  Igloopol Dębica 2.5 6.5 9.5 12 15.5 19 22 9 9
17  Miedź Legnica 2 4 7.5 11.5 12.5 17 20.5 17 17
18  Piast Słupsk 2 7 9.5 11.5 16.5 19.5 23 3 2
19  Hutnik Kraków 2 6.5 9 13 16.5 19.5 22.5 6 5
20  Maraton Wrocław 2 4.5 7.5 9.5 12 16.5 18 27 31
21  Górnik 23 Czerwionka 2 3 5.5 8.5 11.5 15.5 16 32 27
22  AZS UW Warszawa 2 5.5 8 12 14.5 16.5 19.5 23 24
23  AZS Politechnika Łódź 2 3.5 5.5 8.5 13.5 15 16.5 31 28
24  Budowlani Koszalin 2 4.5 6 9 12 15 17.5 28 32
25  Avia Świdnik 1 4.5 7 10.5 14 16.5 20 20 20
26  Chemik Bydgoszcz 1 5 8 12 14.5 18.5 21.5 12 12
27  Piast Gliwice 1 3.5 6 10 12.5 15.5 21 15 13
28  Start Katowice 1 4.5 9 10 13 18 21.5 11 10
29  Start Bytom 1 4.5 8 10 13 16 19 25 23
30  Technik Zamość 1 3 6 9 12 13.5 17 30 33
31  Zagłębie Konin 1 4.5 8.5 10.5 13 14 17 29 26
32  Levino Lębork 1 3.5 7.5 10 13.5 15 18.5 26 30
33  Hetman Gryfów Śląski 1 3.5 7 10 13.5 15 19.5 22 25
34  Konstal Chorzów 1 4 6 8 9 11 13.5 33 29
Lista startowa ustalona według kolejności zajętych miejsc w DMPJ 1990.
Mce6 – miejsc po 6 rundach systemem szwajcarskim (kolejność istotna do ustalenia grup systemem pucharowym)
Mce9 – miejsce w końcowej klasyfikacji
1 runda
5.5
4.5
4
3.5
3
3
3
2
2
2
2
1
1
1
1
1
1
Legion Warszawa (1)
Włókniarz Bielsko-Biała (4)
Polonia Warszawa (5)
Spartakus Jelenia Góra (8)
Maraton Warszawa (9)
Lech Poznań (13)
Górnik 09 Mysłowice (14)
Miedź Legnica (17)
Piast Słupsk (18)
AZS Politechnika Łódź (23)
Maraton Wrocław (20)
Avia Świdnik (25)
Chemik Bydgoszcz (26)
Zagłębie Konin (31)
Start Katowice (28)
Hetman Gryfów Śl. (33)
Konstal Chorzów (34)
4 : 2
2 : 4
4 : 2
2½ : 3½
3 : 3
2½ : 3½
2½ : 3½
2 : 4
5 : 1
1½ : 4½
2½ : 3½
3½ : 2½
4 : 2
3½ : 2½
3½ : 2½
2½ : 3½
+3
Kolejarz Katowice (2)
AZS Politechnika Wrocław (3)
Stilon Gorzów Wlkp. (6)
Anilana Łódź (7)
Start Lublin (12)
Pocztowiec Poznań (10)
Hańcza Suwałki (15)
Igloopol Dębica (16)
Górnik 23 Czerwionka (21)
Hutnik Kraków (19)
AZS UW Warszawa (22)
Budowlani Koszalin (24)
Technik Zamość (30)
Piast Gliwice (27)
Levino Lębork (32)
Start Bytom (29)
(pauza)
5
4.5
4
4
3
3
2.5
2.5
2
2
2
2
1
1
1
1
2 runda
8.5
7.5
7
6.5
6.5
6
6
6
5.5
5
4.5
4.5
4
3.5
3.5
3
3
AZS Politechnika Wrocław (3)
Anilana Łódź (7)
Kolejarz Katowice (2)
Igloopol Dębica (16)
Pocztowiec Poznań (10)
Stilon Gorzów Wlkp. (6)
Start Lublin (12)
Hańcza Suwałki (15)
AZS UW Warszawa (22)
Chemik Bydgoszcz (26)
Budowlani Koszalin (24)
Start Bytom (29)
Konstal Chorzów (34)
Piast Gliwice (27)
Levino Lębork (32)
Górnik 23 Czerwionka (21)
Technik Zamość (30)
3½ : 2½
3 : 3
3½ : 2½
3 : 3
3½ : 2½
3½ : 2½
2½ : 3½
3 : 3
2½ : 3½
3 : 3
1½ : 4½
3½ : 2½
2 : 4
2½ : 3½
4 : 2
2½ : 3½
+3
Legion Warszawa (1)
Polonia Warszawa (5)
Piast Słupsk (18)
Włókniarz Bielsko-Biała (4)
Hutnik Kraków (19)
Maraton Warszawa (9)
Spartakus Jelenia Góra (8)
Lech Poznań (13)
Górnik 09 Mysłowice (14)
Maraton Wrocław (20)
Start Katowice (28)
Avia Świdnik (25)
Zagłębie Konin (31)
Miedź Legnica (17)
AZS Politechnika Łódź (23)
Hetman Gryfów Śl. (33)
(pauza)
9.5
8
7
6.5
6.5
6
6
5.5
5.5
4.5
4.5
4.5
4.5
4
3.5
3.5
3 runda
12
10.5
10
9.5
9.5
9.5
9
8.5
9
8.5
8
7.5
7
7
6
6
5.5
Legion Warszawa (1)
Kolejarz Katowice (2)
Pocztowiec Poznań (10)
Spartakus Jelenia Góra (8)
Piast Słupsk (18)
Włókniarz Bielsko-Biała (4)
Górnik 09 Mysłowice (14)
Maraton Warszawa (9)
Hutnik Kraków (19)
Zagłębie Konin (31)
Start Bytom (29)
Maraton Wrocław (20)
Avia Świdnik (25)
Hetman Gryfów Śl. (33)
Piast Gliwice (27)
Technik Zamość (30)
AZS Politechnika Łódź (23)
4 : 2
2 : 4
2½ : 3½
3½ : 2½
2 : 4
3½ : 2½
5 : 1
4 : 2
4 : 2
2 : 4
2 : 4
2 : 4
3½ : 2½
3 : 3
4 : 2
3 : 3
+3
Polonia Warszawa (5)
AZS Politechnika Wrocław (3)
Anilana Łódź (7)
Igloopol Dębica (16)
Stilon Gorzów Wlkp. (6)
Hańcza Suwałki (15)
Start Katowice (28)
Lech Poznań (13)
Start Lublin (12)
AZS UW Warszawa (22)
Chemik Bydgoszcz (26)
Miedź Legnica (17)
Levino Lębork (32)
Budowlani Koszalin (24)
Konstal Chorzów (34)
Górnik 23 Czerwionka (21)
(pauza)
11
12
10.5
9.5
9.5
9
9
8.5
8.5
8
8
7.5
7.5
6
6
5.5
4 runda
14
16
13.5
13
12
13
12
11.5
11.5
10.5
10
10.5
10
10
9
8
8.5
Anilana Łódź (7)
AZS Politechnika Wrocław (3)
Stilon Gorzów Wlkp. (6)
Polonia Warszawa (5)
Igloopol Dębica (16)
Włókniarz Bielsko-Biała (4)
AZS UW Warszawa (22)
Hańcza Suwałki (15)
Miedź Legnica (17)
Lech Poznań (13)
Levino Lębork (32)
Avia Świdnik (25)
Start Katowice (28)
Hetman Gryfów Śl. (33)
Budowlani Koszalin (24)
Konstal Chorzów (34)
Górnik 23 Czerwionka (21)
3 : 3
3 : 3
2½ : 3½
2½ : 3½
3½ : 2½
4 : 2
2½ : 3½
3½ : 2½
1 : 5
3 : 3
3½ : 2½
3½ : 2½
3 : 3
3½ : 2½
3 : 3
1 : 5
+3
Legion Warszawa (1)
Górnik 09 Mysłowice (14)
Spartakus Jelenia Góra (8)
Hutnik Kraków (19)
Kolejarz Katowice (2)
Pocztowiec Poznań (10)
Maraton Warszawa (9)
Chemik Bydgoszcz (26)
Piast Słupsk (18)
Start Lublin (12)
Zagłębie Konin (31)
Piast Gliwice (27)
Start Bytom (29)
Maraton Wrocław (20)
Technik Zamość (30)
AZS Politechnika Łódź (23)
(pauza)
16
14
13
13
12.5
12.5
12.5
12
11.5
10.5
10.5
10
10
9.5
9
8.5
5 runda
19
17
17
16.5
16
15.5
15
14.5
14.5
13.5
13.5
12.5
13
13
12
11.5
12
Legion Warszawa (1)
Anilana Łódź (7)
Górnik 09 Mysłowice (14)
Hutnik Kraków (19)
Maraton Warszawa (9)
Polonia Warszawa (5)
Hańcza Suwałki (15)
Chemik Bydgoszcz (26)
Pocztowiec Poznań (10)
AZS Politechnika Łódź (23)
Start Lublin (12)
Miedź Legnica (17)
Zagłębie Konin (31)
Start Bytom (29)
Technik Zamość (30)
Górnik 23 Czerwionka (21)
Budowlani Koszalin (24)
3 : 3
1 : 5
3½ : 2½
3 : 3
3 : 3
2½ : 3½
4 : 2
4 : 2
3½ : 2½
1½ : 4½
4½ : 1½
4½ : 1½
1 : 5
3 : 3
1½ : 4½
4 : 2
+3
Włókniarz Bielsko-Biała (4)
AZS Politechnika Wrocław (3)
Spartakus Jelenia Góra (8)
Stilon Gorzów Wlkp. (6)
Piast Słupsk (18)
Igloopol Dębica (16)
Kolejarz Katowice (2)
AZS UW Warszawa (22)
Avia Świdnik (25)
Lech Poznań (13)
Levino Lębork (32)
Hetman Gryfów Śl. (33)
Start Katowice (28)
Piast Gliwice (27)
Maraton Wrocław (20)
Konstal Chorzów (34)
(pauza)
17
19
16.5
16
16.5
15.5
15
14.5
14
13.5
13.5
13.5
13
12.5
12
9
6 runda
19.5
20.5
19.5
19
19
19
18
18
18
17
16.5
16.5
15.5
15
15
11
14
Piast Słupsk (18)
Górnik 09 Mysłowice (14)
Hutnik Kraków (19)
Stilon Gorzów Wlkp. (6)
Spartakus Jelenia Góra (8)
Igloopol Dębica (16)
Start Lublin (12)
Lech Poznań (13)
Start Katowice (28)
Kolejarz Katowice (2)
Maraton Wrocław (20)
AZS UW Warszawa (22)
Piast Gliwice (27)
Levino Lębork (32)
AZS Politechnika Łódź (23)
Konstal Chorzów (34)
Zagłębie Konin (31)
3½ : 2½
2 : 4
3 : 3
3½ : 2½
2 : 4
3 : 3
2 : 4
3½ : 2½
3½ : 2½
2½ : 3½
1½ : 3½
3 : 3
5½ : ½
3½ : 2½
1½ : 4½
2½ : 3½
+3
AZS Politechnika Wrocław (3)
Legion Warszawa (1)
Włókniarz Bielsko-Biała (4)
Hańcza Suwałki (15)
Maraton Warszawa (9)
Chemik Bydgoszcz (26)
Polonia Warszawa (5)
Anilana Łódź (7)
Pocztowiec Poznań (10)
Miedź Legnica (17)
Avia Świdnik (25)
Start Bytom (29)
Górnik 23 Czerwionka (21)
Budowlani Koszalin (24)
Hetman Gryfów Śl. (33)
Technik Zamość (30)
(pauza)
24
22
20
19
19
18.5
18
18
18
17
16.5
16
15.5
15
15
13.5
7 runda
26.5
26
23
23
AZS Politechnika Wrocław (3)
Legion Warszawa (1)
Piast Słupsk (18)
Włókniarz Bielsko-Biała (4)
3 : 3
5 : 1
3 : 3
4 : 2
Stilon Gorzów Wlkp. (6)
Górnik 09 Mysłowice (14)
Hutnik Kraków (19)
Maraton Warszawa (9)
22.5
22.5
22.5
23
21.5
22
Chemik Bydgoszcz (26)
Polonia Warszawa (5)
1 : 5
2 : 4
Igloopol Dębica (16)
Start Katowice (28)
22
21.5
21.5
21.5
19.5
21
20
20.5
Hańcza Suwałki (15)
Lech Poznań (13)
Hetman Gryfów Śl. (33)
Spartakus Jelenia Góra (8)
Avia Świdnik (25)
Pocztowiec Poznań (10)
3½ : 2½
3½ : 2½
1 : 5
3 : 3
3 : 3
3 : 3
Kolejarz Katowice (2)
AZS UW Warszawa (22)
Piast Gliwice (27)
Start Lublin (12)
Miedź Legnica (17)
Anilana Łódź (7)
19.5
19.5
21
20
20.5
20.5
19
18.5
16
17.5
17
Start Bytom (29)
Levino Lębork (32)
Górnik 23 Czerwionka (21)
Budowlani Koszalin (24)
Technik Zamość (30)
+3
1½ : 4½
4½ : 1½
2 : 4
2 : 4
(pauza)
Konstal Chorzów (34)
Maraton Wrocław (20)
AZS Politechnika Łódź (23)
Zagłębie Konin (31)
13.5
18
16.5
17
8 runda
31
29.5
Legion Warszawa (1)
AZS Politechnika Wrocław (3)
2½ : 3½
2½ : 3½
Piast Słupsk (18)
Włókniarz Bielsko-Biała (4)
26
27
18
23
22
22
22
Konstal Chorzów (34)
Start Lublin (12)
Start Bytom (29)
AZS UW Warszawa (22)
Kolejarz Katowice (2)
1½ : 4½
4½ : 1½
4 : 2
3½ : 2½
4½ : 1½
Avia Świdnik (25)
AZS Politechnika Łódź (23)
Górnik 23 Czerwionka (21)
Hetman Gryfów Śl. (33)
Zagłębie Konin (31)
23
20.5
20.5
20.5
21
9 runda
Mecz o 1 miejsce
30.5 Włókniarz Bielsko-Biała (4) 3½ : 2½ Piast Słupsk (18) 29.5
Mecz o 3 miejsce
32 AZS Politechnika Wrocław (3) 3½ : 2½ Legion Warszawa (1) 33.5
Składy drużyn
1 Włókniarz Bielsko-Biała 29½ 54 2 Piast Słupsk 30 54
1
2
3
4
5
.
.
6
mm
mm
m
m
k
k
k
mm
Marek Matlak
Siergiej Iwanow (URS)
Tomasz Giżyński
Jewgienij Agrest (URS)
Mirosław Jaworski
Artur Jakubiec
Marek Kempys
Bożena Sikora-Giżyńska
2415
2460
2375
2420
2290
2235
2250
2250
4

4


0
1
4
9
8
9
8
9
1
1
9
1
2
3
4
5
.
6
am
mm
mm
m
mf
k
mm
Walerij Czechow (URS)
Jacek Gdański
Krzysztof Żołnierowicz
Witalis Sapis
Adam Cichocki
Przemysław Gdański
Tatjana Czechowa-Kostina (URS)
2495
2420
2400
2385
2335
2320
2305
7




½
9
9
8
9
9
1
9
3 AZS Politechnika Wrocław 31 54 4 Legion Warszawa 30½ 54
1
2
3
4
5
.
6
mm
mm
m
k+
k
k
k+
Zbigniew Jaśnikowski
Vidmantas Mališauskas (URS)
Mariusz Buś
Artur Pieniążek
Robert Włodarczyk
Andrzej Jarzyński
Anna Szmigielska
2435
2495
2380
2325
2255
2325
2070
5



2

5
9
9
9
9
5
4
9
1
2
3
4
5
6
.
mm
mm
m
m
m
am
mf
Robert Kuczyński
Andrzej Filipowicz
Michaił Szereszewski (URS)
Eduard Rajski (URS)
Roman Hass
Agnieszka Brustman
Krystyna Dąbrowska
2480
2360
2400
2410
2335
2300
2195

6




1
9
9
9
9
9
7
2
5 Hutnik Kraków 23½ 42 6 Stilon Gorzów Wielkopolski 21½ 42
1
2
3
4
5
6
m
mf
k
k
k
k++
Arkadij Rotstein (URS)
Henryk Seifert
Bogusław Łatas
Adam Hachaj
Piotr Ładoś
Czesława Grochot
2365
2320
2250
2305
2250
2060
4
4


4
7
7
7
7
7
7
1
2
3
4
5
.
6
mm
m
k+
m
mf
k
k++
Jan Przewoźnik
Jan Pisuliński
Janusz Siekański
Aleksander Czerwoński
Krzysztof Socha
Andrzej Maniocha
Izabela Siekańska
2415
2375
2355
2365
2320
2235
2070






7
7
7
7
4
3
7
7 Maraton Warszawa 22 42 8 Górnik 09 Mysłowice 20½ 42
1
2
3
4
5
.
6
mm
mm
mm
mf
k
m
m
Aleksander Sznapik
Piotr Staniszewski
Stefan Witkowski
Wojciech Ehrenfeucht
Sławomir Wach
Marian Ziembiński
Anna Lissowska
2455
2400
2290
2255
2285
2225
2210
5




0
4
7
7
7
7
6
1
7
1
2
3
4
5
.
6
mm
k
mm
m
mf
k+
mm
Jacek Bielczyk
Grzegorz Masternak
Włodzimierz Kruszyński
Henryk Sobura
Marian Twardoń
Tomasz Chachaj
Joanna Jagodzińska
2355
2360
2345
2340
2315
2305
2200

2
4
0


3
7
6
7
3
7
5
7
9 Igloopol Dębica 24½ 42 10 Start Katowice 24½ 42
1
2
3
4
5
.
6
.
m
m
mm
mm
m
k
mf
mf
Feliks Lewin (URS)
Oleg Kalinin (URS)
Stanisław Kostyra
Bogusław Sygulski
Jarosław Sendera
Ryszard Kasperek
Halina Jałowiec
Danuta Kłusek
2425
2440
2325
2355
2305
2265
2165
2135
4

2



½
5
7
7
5
6
5
5
2
5
1
2
3
4
5
6
mm
k+
mm
k
k
k
Karol Pinkas
Roman Dąbek
Jan Kiedrowicz
Kazimierz Zowada
Błażej Bzowski
Agnieszka Słabek
2380
2380
2305
2255
2215
2135


3

3
6
7
7
7
7
7
7
11 Polonia Warszawa 20 42 12 Chemik Bydgoszcz 21½ 42
1
2
3
4
5
.
6
.
mm
mm
mm
k++
k
k
k
I
Aleksander Wojtkiewicz
Mirosław Sarwiński
Krzysztof Pańczyk
Marek Kolasiński
Adam Kujawski
Marek Łada
Jadwiga Gasik
Edyta Radecka
2515
2375
2400
2260
2320
2260
2045
1800
2




½
½
1
5
7
7
7
7
1
6
2
1
2
3
4
5
6
m
k
k
I+
I
mm
Ołeksandr Moroz (URS)
Jarosław Jakubowski
Adam Kurlenda
Robert Ciemniak
Grzegorz Stawowski
Małgorzata Wiese-Jóźwiak
2330
2260
2210
2084
2310
2230

2

5

4
7
7
7
7
7
7
13 Piast Gliwice 25 42 14 Hańcza Suwałki 22½ 42
1
2
3
4
5
.
6
m
m
mf
k
m
k
I++
Krzysztof Strzelecki
Tadeusz Juroszek
Józef Krasoń
Marek Liberus
Wiesław Judycki
Bogusław Dzierżak
Izabela Szafraniec
2380
2380
2355
2210
2220
2250
2070
5
4

4
0

5
7
7
7
7
1
6
7
1
2
3
4
5
6
mm
mf
k+
k
k
m
Aloyzas Kveinys (URS)
Leszek Ostrowski
Dariusz Drzemicki
Dariusz Klimaszewski
Mirosław Morchat
Laima Domarkaitė (URS)
2465
2355
2305
2265
2235
2030
5
3
3


7
7
7
7
7
7
15 Lech Poznań 22 42 16 Spartakus Jelenia Góra 20½ 42
1
2
3
4
5
.
6
mm
m
mf
mf
mm
k
.
Paweł Stempin
Dominik Pędzich
Jacek Woda
Ryszard Bernard
Zbigniew Doda
Piotr Jezierski
.vacat
2450
2415
2380
2340
2345
2310
.
4



1

0
7
7
7
7
1
6
7
1
2
3
4
5
6
.
mm
mf
k
k+
k+
I
II
Andrzej Maciejewski
Andrzej Dzieniszewski
Dominik Lewiński
Marian Morcinek
Paweł Jaracz
Halina Hoc
Małgorzata Mazurkiewicz
2405
2325
2270
2285
2265
1800
1600

4


6
0
0
7
7
7
7
7
6
1
17 Miedź Legnica 21½ 42 18 Pocztowiec Poznań 20½ 42
1
2
3
4
5
.
6
m
mm
m
m
mf
k
k+
Wiesław Janocha
Igor Gažík (CSR)
Konrad Typek
Grzegorz Łukasiewicz
Zygmunt Bojczuk
Marek Czerniawski
Beata Ziętek-Czerwońska
2355
2335
2365
2325
2345
2275
2110

5


2
0
4
7
7
7
7
6
1
7
1
2
3
4
5
6
mf
m
k
k+
k
am
Ignacy Nowak
Klaudiusz Urban
Mieczysław Stypka
Leszek Węglarz
Ryszard Kujawski
Hanna Ereńska-Radzewska
2410
2340
2270
2370
2305
2255
3
2

3

7
7
7
7
7
7
19 Anilana Łódź 19½ 42 20 Avia Świdnik 26½ 48
1
2
3
4
5
.
6
m
m
mf
mm
k
I++
mm
Andrzej Rosiak
Marek Zieliński
Tadeusz Żółtek
Andrzej Łuczak
Marcin Stasiak
Piotr Ochoński
Grażyna Szmacińska
2355
2340
2315
2340
2144
2210
2235


3

½
1
7
7
7
7
4
3
7
1
2
3
4
5
6
k
mm
mm
mm
k
.
Ołeksandr Sułypa (URS)
Marek Hawełko
Zbigniew Księski
Zbigniew Szymczak
Roman Widoniak (URS)
.vacat
2345
2400
2355
2370
2280
.

5
6


0
8
8
8
8
8
8
21 Start Lublin 24½ 48 22 Kolejarz Katowice 21½ 48
1
2
3
4
5
.
6
k++
m
k
k
I++
I
k
Zbigniew Pyda
Jerzy Dybowski
Jacenty Wojcieszyn
Marcin Dłużniewski
Jacek Pawłowski
Michał Swół
Urszula Nowik
2350
2350
2315
2235
2102
2000
2045


5
4
3
0
8
8
8
8
7
1
8
1
2
3
4
5
.
6
am
mm
mm
k+
I+
k
k+
Włodzimierz Schmidt
Jan Adamski
Henryk Dobosz
Jacek Dawidów
Piotr Mulet
Zbigniew Kardyś
Katarzyna Lewandowska
2455
2400
2415
2345
2100
2129
2100

4

5
0
4
8
8
3
8
5
8
8
23 Start Bytom 22 42 24 AZS UW Warszawa 23½ 48
1
2
3
4
5
.
6
mm
k
k
k
k
I+
I
Jerzy Bany
Roman Kaula
Henryk Janota
Joachim Sęk
Tomasz Kasprzyk
Dariusz Smagacz
Iwona Smagacz
2430
2305
2225
2162
2161
2225
1800
5



2

1
7
7
7
7
3
4
7
1
2
3
4
5
6
k
k
k
mm
I++
mm
Piotr Kaczorowski
Rafał Przedmojski
Lech Dziong
Piotr Dukaczewski
Leszek Bieliński
Barbara Kaczorowska
2205
2260
2185
2230
2051
2210
2
5

4

8
8
8
8
8
8
25 Hetman Gryfów Śląski 22 48 26 Zagłębie Konin 18½ 42
1
2
3
4
5
.
.
6
mf
mf
k
k
k
k
k
k
Waldemar Świć
Waldemar Mażul
Dariusz Rymaszewski
Wiesław Jończyk
Ireneusz Łada
Wojciech Kowalczuk
Ryszard Niziałek
Zofia Kasińska
2315
2375
2225
2260
2135
2225
2225
1942

5

0
2
2

8
8
7
3
6
4
4
8
1
2
3
4
5
.
6
k++
k
k
k
I+
I
k
Mirosław Maciejewski
Zygmunt Kulczewski
Andrzej Świątnicki
Witold Walaszczyk
Waldemar Męczyński
Jan Kaczmarek
Katarzyna Bukowska
2335
2132
2217
2159
2235
2000
2025

2
3

0
1
7
7
6
7
5
3
7
27 Górnik 23 Czerwionka 17½ 42 28 AZS Politechnika Łódź 17 42
1
2
3
4
5
6
I
mf
k
k
k
m
Janusz Wąglorz
Stanisław Kornasiewicz
Sławomir Ulak
Jerzy Ujma
Krzysztof Knopik
Joanna Strzałka
2000
2255
2260
2153
2229
2145
0
3

4

7
7
7
7
7
7
1
2
3
4
5
.
.
6
k
k
k
k
k
k
I++
k
Krzysztof Nowak
Sylwester Bednarek
Zbigniew Sieńczewski
Arkadiusz Nastałek
Paweł Woźniak
Mirosław Gawroński
Piotr Cap
Dominika Tust
2210
2280
2285
2120
2168
2197
2145
2100
1


2


0
4
6
7
6
5
5
4
2
7
29 Konstal Chorzów 15½ 42 30 Levino Lębork 19 42
1
2
3
4
5
.
.
6
k+
k
k
mf
k
k
I
I
Marek Dybała
Jan Widera
Krzysztof Kazek
Ryszard Drozd
Tadeusz Chruszcz
Stefan Kempa
Aleksander Zdechlik
Sabina Kempa
2290
2265
2275
2230
2171
2174
2000
1800

½
3


2
0
7
4
7
5
5
6
1
7
1
2
3
4
5
6
k
k
k
I+
I
k
Tomasz Górniak
Mirosław Mielczarski
Jerzy Kot
Krzysztof Drygalski
Grzegorz Hilarecki
Elżbieta Augustyniak
2245
2295
2290
2100
2000
1962
3
3
3

4
7
7
7
7
7
7
31 Maraton Wrocław 17½ 42 32 Budowlani Koszalin 14½ 36
1
2
3
4
5
6
mm
mm
m
k
k
.
Franciszek Borkowski
Ryszard Skrobek
Marek Figiel
Janusz Żyła
Ryszard Grossmann
.vacat
2405
2410
2380
2265
2265
.

3

3

0
7
7
7
7
7
7
1
2
3
4
5
.
6
.
k
I++
k
k
I
I+
k
I
Lucjan Kowalczyk
Józef Ferenc
Zbigniew Pelc
Janusz Ferenc
Jacek Maliszewski
Tadeusz Listowiecki
Małgorzata Szulnis
Agata Stolarek
2145
2109
2225
2124
2000
2100
2070
1800



½


3
½
5
6
6
3
5
5
5
1
33 Technik Zamość 15 36
1
2
3
4
5
.
6
k
k
k
I+
I+
k
k
Mieczysław Ciszek
Jacek Ilczuk
Ryszard Probola
Dariusz Krauze
Jacek Klimecki
Adam Wojtów
Elżbieta Probola
2285
2235
2129
2117
2100
2096
1973
2



2
½
3
6
6
6
6
4
2
6
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Ołeksandr Moroz Chemik Bydgoszcz 7
2 Vidmantas Mališauskas AZS Politechnika Wrocław 9
3 Jacek Woda Lech Poznań 7
4 Ryszard Bernard Lech Poznań 7
5 Roman Widoniak Avia Świdnik 8
6 Agnieszka Słabek Start Katowice 6 7

Strony internetowe

MP w szachach 2018

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close