Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach 1991

47. Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach

1990 | 1991 | 1992
I liga
Mikołajki, 20 – 28 września 1991
Sędzia główny: Mikołaj Bura, dyrektor turnieju: Mikołaj Bura
System szwajcarski, 6 szachownic 1 2 3 4 5 6 7 8 9
1  Stilon Gorzów Wielkopolski 23
20
15
5
4
3
2
2
8
3
9
4
6
35½
2  Włókniarz Bielsko-Biała 9
3
6
4
7
4
8
13
1
4
3
4
5
4
32
3  Hańcza Suwałki 10
26
8
20
5
1
4
2
2
6
9
31½
4  Legion Warszawa 17
4
15
2
22
5
13
16
5
3
6
8
4
2
31
5  AZS Politechnika Wrocław 14
4
7
3
21
1
2
9
8
10
3
2
12
3
30 258,5
6  Kolejarz Katowice 16
3
2
2
12
28
6
19
3
13
5
4
3
1
30 257,5
7  Górnik 09 Mysłowice 28
4
5
3
2
2
16
2
14
3
25
19
3
11
21
5
30 235,5
8  Polonia Warszawa 25
11
4
3
2
20
5
1
3
4
2
10
3
29½ 264,5
9  Miedź Legnica 2
3
16
28
15
4
5
10
3
11
1
2
3
29½ 259,0
10  Hetman Gryfów Śląski 3
21
14
19
3
17
9
3
5
3
12
3
8
3
29 254,0
11  Maraton Warszawa 18
8
2
20
1
23
15
5
19
3
9
7
24
6
29 246,0
12  Pocztowiec Poznań 19
13
6
14
21
20
4
16
4
10
3
5
3
28½
13  Spartakus Jelenia Góra (↓) 22
12
24
5
4
2
6
1
21
2
26
6
16
3
28
14  Anilana Łódź (↓) 5
2
17
4
10
12
7
3
16
22
4
21
2
19
27 250,5
15  Start Katowice (↓) 24
4
4
1
½
9
2
11
1
18
3
23
3
27
4
28
5
27 235,5
16  KKSz-Hutnik Kraków (↓) 6
3
9
19
7
4
4
1
14
12
2
17
3
13
3
26½ 256,5
17  Start Lublin (↓) 4
2
14
2
23
3
24
5
10
22
25
16
3
20
4
26½ 231,5
18  AZS UW Warszawa (↓) 11
28
25
27
22
3
15
3
20
24
3
26
5
26½ 205,5
19  Piast Słupsk (↓) 12
22
3
16
10
3
6
3
11
3
7
3
20
14
26
20  Piast Gliwice (↓) 27
1
11
5
3
1
8
12
2
18
19
17
2
25½ 252,5
21  Chemik Bydgoszcz (↓) 26
10
5
½
22
3
12
23
13
4
14
4
7
1
25½ 243,5
22  Mazowsze Płock (↓) 13
19
3
4
1
21
3
18
3
17
14
2
23
27
4
25½ 235,0
23  Start Bytom (↓) 1
½
27
4
17
3
11
26
3
21
15
3
22
25
3
25
24  Budowlani Koszalin (↓) 15
25
5
13
1
17
1
28
3
26
27
4
18
3
11
0
21 216,5
25  Skra Częstochowa (↓) 8
24
1
18
26
3
27
7
17
28
½
23
3
21 207,75
26  Jagiellonia Białystok (↓) 21
3
½
27
25
3
23
3
24
28
13
0
18
1
20½
27  Zelmer Rzeszów (↓) 20
½
23
2
26
18
25
28
24
2
15
2
22
2
19½
28  Sygnał Lublin (↓) 7
2
18
9
½
6
0
24
3
27
26
25
15
1
18½
Ze startu zrezygnowały kluby: lgloopol Dębica, Lech Poznań, Avia Świdnik i MDK Nr 2 Bydgoszcz.
Zmiana systemu rozgrywek od 1992 (powrót do turniejów rozgrywanych systemem kołowym):

  • Miejsca 1-12 – I liga w sezonie 1992
  • Miejsca 13-24 – II liga w sezonie 1992
  • Miejsca od 25 – rozgrywki makroregionalne w sezonie 1992

Numery startowe zostały przydzielone na podstawie miejsc w końcowej klasyfikacji DMP 1990.

Tabela postępowa
Nr Klub 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Mce
1  Włókniarz Bielsko-Biała 3 7 11 14.5 19 23 27 29.5 32 2
2  Piast Słupsk 3.5 6.5 9 12 15 18 21 23.5 26 19
3  AZS Politechnika Wrocław 4 7 12.5 14.5 18 20.5 23.5 27 30 5
4  Legion Warszawa 4 6 11 13.5 18.5 21 23.5 27.5 31 4
5  KKSz-Hutnik Kraków 3 6.5 10 14 15 18.5 20.5 23.5 26.5 16
6  Stilon Gorzów Wielkopolski 5.5 10 15.5 19.5 23 25 28 32 35.5 1
7  Maraton Warszawa 4.5 6.5 7.5 11 16 19 20.5 23 29 11
8  Górnik 09 Mysłowice 4 7 9 11 14 18.5 21.5 25 30 7
9  Start Katowice 4.5 8.5 9 11 12 15 18 22 27 15
10  Polonia Warszawa 4.5 8.5 11 13.5 18 21.5 24.5 26.5 29.5 8
11  Chemik Bydgoszcz 3.5 7 7.5 10.5 13 16.5 20.5 24.5 25.5 21
12  Piast Gliwice 5.5 7 12 13 14.5 16.5 20 23.5 25.5 20
13  Hańcza Suwałki 2.5 8 11.5 16.5 19 22.5 24.5 28 31.5 3
14  Spartakus Jelenia Góra 2.5 6 11 14.5 16 17 19 25 28 13
15  Miedź Legnica 3 5.5 11 15 17.5 20.5 25 27 29.5 9
16  Pocztowiec Poznań 2.5 5 8.5 11 14.5 18.5 22.5 25.5 28.5 12
17  Anilana Łódź 2 6 8.5 12 15 17.5 21.5 23.5 27 14
18  Start Lublin 2 4 7 12 13.5 16 19.5 22.5 26.5 17
19  Kolejarz Katowice 3 5 7.5 13.5 16.5 21.5 25 27.5 30 6
20  Start Bytom 0.5 4.5 7.5 10 13 15.5 18.5 22 25 23
21  AZS UW Warszawa 1.5 4 6.5 10 13 16 18.5 21.5 26.5 18
22  Sygnał Lublin 2 5.5 6 6 9 11.5 12.5 17.5 18.5 28
23  Budowlani Koszalin 1.5 6 7 8 11 14 18 21 21 24
24  Skra Częstochowa 1.5 3 6.5 9.5 14 15.5 18 18 21 25
25  Jagiellonia Białystok 2.5 3 5.5 8.5 11.5 14.5 19.5 19.5 20.5 26
26  Zelmer Rzeszów 0.5 2.5 6 8.5 10 13.5 15.5 17.5 19.5 27
27  Hetman Gryfów Śląski 3.5 6 9.5 12.5 17 20 23 26 29 10
28  Mazowsze Płock 3.5 6.5 7.5 10.5 13.5 17 19 21.5 25.5 22
1 runda
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Miedź Legnica (15)
Piast Słupsk (2)
Anilana Łódź (17)
Legion Warszawa (4)
Kolejarz Katowice (19)
Stilon Gorzów Wlkp. (6)
AZS UW Warszawa (21)
Górnik 09 Mysłowice (8)
Budowlani Koszalin (23)
Polonia Warszawa (10)
Jagiellonia Białystok (25)
Piast Gliwice (12)
Hetman Gryfów Śl. (27)
Spartakus Jelenia Góra (14)
3 : 3
3½ : 2½
2 : 4
4 : 2
3 : 3
5½ : ½
1½ : 4½
4 : 2
1½ : 4½
4½ : 1½
2½ : 3½
5½ : ½
3½ : 2½
2½ : 3½
Włókniarz Bielsko-Biała (1)
Pocztowiec Poznań (16)
AZS Politechnika Wrocław (3)
Start Lublin (18)
KKSz-Hutnik Kraków (5)
Start Bytom (20)
Maraton Warszawa (7)
Sygnał Lublin (22)
Start Katowice (9)
Skra Częstochowa (24)
Chemik Bydgoszcz (11)
Zelmer Rzeszów (26)
Hańcza Suwałki (13)
Mazowsze Płock (28)
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
2 runda
5.5
4.5
4.5
4
3.5
3.5
3
3
2.5
2.5
2
2
1.5
0.5
Piast Gliwice (12)
Maraton Warszawa (7)
Start Katowice (9)
AZS Politechnika Wrocław (3)
Mazowsze Płock (28)
Chemik Bydgoszcz (11)
Włókniarz Bielsko-Biała (1)
KKSz-Hutnik Kraków (5)
Hańcza Suwałki (13)
Pocztowiec Poznań (16)
Start Lublin (18)
Sygnał Lublin (22)
Skra Częstochowa (24)
Zelmer Rzeszów (26)
1½ : 4½
2 : 4
4 : 2
3 : 3
3 : 3
3½ : 2½
4 : 2
3½ : 2½
5½ : ½
2½ : 3½
2 : 4
3½ : 2½
1½ : 4½
2 : 4
Stilon Gorzów Wlkp. (6)
Polonia Warszawa (10)
Legion Warszawa (4)
Górnik 09 Mysłowice (8)
Piast Słupsk (2)
Hetman Gryfów Śl. (27)
Kolejarz Katowice (19)
Miedź Legnica (15)
Jagiellonia Białystok (25)
Spartakus Jelenia Góra (14)
Anilana Łódź (17)
AZS UW Warszawa (21)
Budowlani Koszalin (23)
Start Bytom (20)
5.5
4.5
4
4
3.5
3.5
3
3
2.5
2.5
2
1.5
1.5
0.5
3 runda
10
8.5
7
7
6.5
6.5
6
6
6
5.5
5
4.5
4
3
Stilon Gorzów Wlkp. (6)
Polonia Warszawa (10)
Górnik 09 Mysłowice (8)
Chemik Bydgoszcz (11)
Maraton Warszawa (7)
Piast Słupsk (2)
Legion Warszawa (4)
Spartakus Jelenia Góra (14)
Anilana Łódź (17)
Miedź Legnica (15)
Kolejarz Katowice (19)
Start Bytom (20)
AZS UW Warszawa (21)
Jagiellonia Białystok (25)
5½ : ½
2½ : 3½
2 : 4
½ : 5½
1 : 5
2½ : 3½
5 : 1
5 : 1
2½ : 3½
5½ : ½
2½ : 3½
3 : 3
2½ : 3½
2½ : 3½
Start Katowice (9)
Hańcza Suwałki (13)
Włókniarz Bielsko-Biała (1)
AZS Politechnika Wrocław (3)
Piast Gliwice (12)
KKSz-Hutnik Kraków (5)
Mazowsze Płock (28)
Budowlani Koszalin (23)
Hetman Gryfów Śl. (27)
Sygnał Lublin (22)
Pocztowiec Poznań (16)
Start Lublin (18)
Skra Częstochowa (24)
Zelmer Rzeszów (26)
8.5
8
7
7
7
6.5
6.5
6
6
5.5
5
4
3
2.5
4 runda
12.5
11.5
11
11
9
10
9.5
8.5
7.5
7.5
6
7
6
6.5
AZS Politechnika Wrocław (3)
Hańcza Suwałki (13)
Włókniarz Bielsko-Biała (1)
Spartakus Jelenia Góra (14)
Start Katowice (9)
KKSz-Hutnik Kraków (5)
Hetman Gryfów Śl. (27)
Pocztowiec Poznań (16)
Start Bytom (20)
Mazowsze Płock (28)
Sygnał Lublin (22)
Budowlani Koszalin (23)
Zelmer Rzeszów (26)
Skra Częstochowa (24)
2 : 4
5 : 1
3½ : 2½
3½ : 2½
2 : 4
4 : 2
3 : 3
2½ : 3½
2½ : 3½
3 : 3
0 : 6
1 : 5
2½ : 3½
3 : 3
Stilon Gorzów Wlkp. (6)
Piast Gliwice (12)
Polonia Warszawa (10)
Legion Warszawa (4)
Miedź Legnica (15)
Górnik 09 Mysłowice (8)
Piast Słupsk (2)
Anilana Łódź (17)
Maraton Warszawa (7)
Chemik Bydgoszcz (11)
Kolejarz Katowice (19)
Start Lublin (18)
AZS UW Warszawa (21)
Jagiellonia Białystok (25)
15.5
12
11
11
11
9
9
8.5
7.5
7.5
7.5
7
6.5
5.5
5 runda
19.5
15
14.5
13.5
13.5
13
11
12
11
10
10.5
8.5
9.5
8
Stilon Gorzów Wlkp. (6)
Miedź Legnica (15)
Włókniarz Bielsko-Biała (1)
Legion Warszawa (4)
Kolejarz Katowice (19)
Piast Gliwice (12)
Górnik 09 Mysłowice (8)
Start Lublin (18)
Maraton Warszawa (7)
AZS UW Warszawa (21)
Chemik Bydgoszcz (11)
Jagiellonia Białystok (25)
Skra Częstochowa (24)
Budowlani Koszalin (23)
3½ : 2½
2½ : 3½
4½ : 1½
5 : 1
3 : 3
1½ : 4½
3 : 3
1½ : 4½
5 : 1
3 : 3
2½ : 3½
3 : 3
4½ : 1½
3 : 3
Hańcza Suwałki (13)
AZS Politechnika Wrocław (3)
Spartakus Jelenia Góra (14)
KKSz-Hutnik Kraków (5)
Piast Słupsk (2)
Polonia Warszawa (10)
Anilana Łódź (17)
Hetman Gryfów Śl. (27)
Start Katowice (9)
Mazowsze Płock (28)
Pocztowiec Poznań (16)
Start Bytom (20)
Zelmer Rzeszów (26)
Sygnał Lublin (22)
16.5
14.5
14.5
14
12
13.5
12
12.5
11
10.5
11
10
8.5
6
6 runda
23
19
18
17
16
15
15
14.5
14
13.5
13
12
11.5
9
Stilon Gorzów Wlkp. (6)
Hańcza Suwałki (13)
Polonia Warszawa (10)
Hetman Gryfów Śl. (27)
Spartakus Jelenia Góra (14)
Piast Słupsk (2)
Anilana Łódź (17)
Pocztowiec Poznań (16)
Górnik 09 Mysłowice (8)
Mazowsze Płock (28)
Start Bytom (20)
Start Katowice (9)
Jagiellonia Białystok (25)
Sygnał Lublin (22)
2 : 4
3½ : 2½
3½ : 2½
3 : 3
1 : 5
3 : 3
2½ : 3½
4 : 2
4½ : 1½
3½ : 2½
2½ : 3½
3 : 3
3 : 3
2½ : 3½
Włókniarz Bielsko-Biała (1)
Legion Warszawa (4)
AZS Politechnika Wrocław (3)
Miedź Legnica (15)
Kolejarz Katowice (19)
Maraton Warszawa (7)
KKSz-Hutnik Kraków (5)
Piast Gliwice (12)
Skra Częstochowa (24)
Start Lublin (18)
Chemik Bydgoszcz (11)
AZS UW Warszawa (21)
Budowlani Koszalin (23)
Zelmer Rzeszów (26)
19
18.5
18
17.5
16.5
16
15
14.5
14
13.5
13
13
11
10
7 runda
21.5
23
21.5
20.5
20.5
18.5
18
17.5
16.5
16
16
15.5
11.5
13.5
Polonia Warszawa (10)
Włókniarz Bielsko-Biała (1)
Kolejarz Katowice (19)
AZS Politechnika Wrocław (3)
Miedź Legnica (15)
KKSz-Hutnik Kraków (5)
Piast Słupsk (2)
Anilana Łódź (17)
Chemik Bydgoszcz (11)
AZS UW Warszawa (21)
Start Lublin (18)
Start Bytom (20)
Sygnał Lublin (22)
Zelmer Rzeszów (26)
3 : 3
4 : 2
3½ : 2½
3 : 3
4½ : 1½
2 : 4
3 : 3
4 : 2
4 : 2
2½ : 3½
3½ : 2½
3 : 3
1 : 5
2 : 4
Stilon Gorzów Wlkp. (6)
Hańcza Suwałki (13)
Legion Warszawa (4)
Hetman Gryfów Śl. (27)
Maraton Warszawa (7)
Pocztowiec Poznań (16)
Górnik 09 Mysłowice (8)
Mazowsze Płock (28)
Spartakus Jelenia Góra (14)
Piast Gliwice (12)
Skra Częstochowa (24)
Start Katowice (9)
Jagiellonia Białystok (25)
Budowlani Koszalin (23)
25
22.5
21
20
19
18.5
18.5
17
17
16.5
15.5
15
14.5
14
8 runda
28
23.5
24.5
23.5
23
20.5
20.5
20
20.5
19.5
19
18
18
18
Stilon Gorzów Wlkp. (6)
AZS Politechnika Wrocław (3)
Hańcza Suwałki (13)
Legion Warszawa (4)
Hetman Gryfów Śl. (27)
Maraton Warszawa (7)
Chemik Bydgoszcz (11)
Piast Gliwice (12)
KKSz-Hutnik Kraków (5)
Jagiellonia Białystok (25)
Mazowsze Płock (28)
Budowlani Koszalin (23)
Start Katowice (9)
Skra Częstochowa (24)
4 : 2
3½ : 2½
3½ : 2½
4 : 2
3 : 3
2½ : 3½
4 : 2
3½ : 2½
3 : 3
0 : 6
2½ : 3½
3 : 3
4 : 2
0 : 5
Miedź Legnica (15)
Włókniarz Bielsko-Biała (1)
Kolejarz Katowice (19)
Polonia Warszawa (10)
Pocztowiec Poznań (16)
Górnik 09 Mysłowice (8)
Anilana Łódź (17)
Piast Słupsk (2)
Start Lublin (18)
Spartakus Jelenia Góra (14)
Start Bytom (20)
AZS UW Warszawa (21)
Zelmer Rzeszów (26)
Sygnał Lublin (22)
25
27
25
24.5
22.5
21.5
21.5
21
19.5
19
18.5
18.5
15.5
12.5
9 runda
27.5
29.5
27
25.5
26.5
25
25
23.5
22.5
23
21.5
22
17.5
17.5
Kolejarz Katowice (19)
Włókniarz Bielsko-Biała (1)
Miedź Legnica (15)
Pocztowiec Poznań (16)
Polonia Warszawa (10)
Górnik 09 Mysłowice (8)
Spartakus Jelenia Góra (14)
Anilana Łódź (17)
Start Lublin (18)
Maraton Warszawa (7)
AZS UW Warszawa (21)
Start Bytom (20)
Sygnał Lublin (22)
Zelmer Rzeszów (26)
2½ : 3½
2½ : 3½
2½ : 3½
3 : 3
3 : 3
5 : 1
3 : 3
3½ : 2½
4 : 2
6 : 0
5 : 1
3 : 3
1 : 5
2 : 4
Stilon Gorzów Wlkp. (6)
Legion Warszawa (4)
Hańcza Suwałki (13)
AZS Politechnika Wrocław (3)
Hetman Gryfów Śl. (27)
Chemik Bydgoszcz (11)
KKSz-Hutnik Kraków (5)
Piast Słupsk (2)
Piast Gliwice (12)
Budowlani Koszalin (23)
Jagiellonia Białystok (25)
Skra Częstochowa (24)
Start Katowice (9)
Mazowsze Płock (28)
32
27.5
28
27
26
24.5
23.5
23.5
23.5
21
19.5
18
22
21.5
Składy drużyn
1 Stilon Gorzów Wielkopolski 35½ 54 2 Włókniarz Bielsko-Biała 32 54
1
2
3
4
5
6
am
mm
m
m
k+
mm
Michał Krasenkow (URS)
Jan Przewoźnik
Jan Pisuliński
Aleksander Czerwoński
Janusz Siekański
Barbara Kaczorowska
2550
2400
2345
2350
2285
2175
6




9
9
9
9
9
9
1
2
3
4
5
.
6
mm
mm
m
m
k
k
mm
Marek Matlak
Siergiej Iwanow (URS)
Jewgienij Agrest (URS)
Tomasz Giżyński
Mirosław Jaworski
Artur Jakubiec
Bożena Sikora-Giżyńska
2420
2440
2480
2315
2300
2300
2210
3

7
3
7
2
9
9
9
7
9
2
9
3 Hańcza Suwałki 31½ 54 4 Legion Warszawa 31 54
1
2
3
4
5
6
mm
mf
m
k
k
m
Aloyzas Kveinys (URS)
Leszek Ostrowski
Dariusz Drzemicki
Dariusz Klimaszewski
Mirosław Morchat
Laima Domarkaite (URS)
2470
2350
2335
2275
2240
2090
7
3


5
9
9
9
9
9
9
1
2
3
4
5
.
6
mm
mm
m
k
k
k
mf
Jewgienij Dragomarecki (URS)
Andrzej Filipowicz
Roman Hass
Anatol Łokasto
Piotr Kaim
Piotr Delekta
Krystyna Dąbrowska
2445
2360
2350
2325
2310
2255
2175




½

6
9
9
9
9
2
7
9
5 AZS Politechnika Wrocław 30 54 6 Kolejarz Katowice 30 54
1
2
3
4
5
.
6
mm
mm
m
mf
m
k
k
Zbigniew Jaśnikowski
Vidmantas Mališauskas (URS)
Mariusz Buś
Marcin Kamiński
Artur Pieniążek
Robert Włodarczyk
Anna Szmigielska
2460
2495
2415
2320
2370
2285
2145





½
5
9
9
9
6
9
3
9
1
2
3
4
5
.
6
am
mm
mm
k
k
k
m
Włodzimierz Schmidt
Jan Adamski
Henryk Dobosz
Zbigniew Kardyś
Piotr Mulet
Grzegorz Toczek
Katarzyna Lewandowska
2460
2375
2410
2148
2275
2130
2145
5
6
5

4
4
9
9
9
4
9
5
9
7 Górnik 09 Mysłowice 30 54 8 Polonia Warszawa 29½ 54
1
2
3
4
5
.
.
6
mm
m
k
k
k
k
mm
mf
Siergiej Juferow (URS)
Grzegorz Masternak
Lesław Kawczyński
Tomasz Chachaj
Tomasz Muc
Tadeusz Tomalczyk
Joanna Jagodzińska
Hanna Wesołowska
2435
2375
2295
2320
2245
2255
2225
2090

3

2
6
1

9
9
9
4
9
5
7
2
1
2
3
4
5
6
am
mm
mm
mm
k
m
Aleksander Wojtkiewicz
Krzysztof Pańczyk
Mirosław Sarwiński
Juzefs Petkēvičs (URS)
Adam Kujawski
Joanna Strzałka
2510
2425
2405
2440
2310
2105
5

4


2
9
9
9
9
9
9
9 Miedź Legnica 29½ 54 10 Hetman Gryfów Śląski 29 54
1
2
3
4
5
.
.
6
mm
m
m
m
k
mf
k
I+
Jewgienij Glejzerow (URS)
Konrad Typek
Grzegorz Łukasiewicz
Wiesław Janocha
Adam Cybulak
Zygmunt Bojczuk
Marek Czerniawski
Sylwia Lewicka
2510
2360
2305
2330
2265
2265
2215
1880

5





9
8
5
9
6
6
2
9
1
2
3
4
5
.
6
mm
mm
mm
mm
mf
mf
mf
Robert Kuczyński
Franciszek Borkowski
Ryszard Skrobek
Gintautas Piešina (URS)
Waldemar Mażul
Waldemar Świć
Iwona Świecik
2480
2390
2410
2415
2350
2345
2235

3
2
5
4

6
9
9
7
8
6
6
9
11 Maraton Warszawa 29 54 12 Pocztowiec Poznań 28½ 54
1
2
3
4
5
.
.
.
6
mm
mm
mm
mf
k
k
I
I
I+
Aleksander Sznapik
Piotr Staniszewski
Stefan Witkowski
Wojciech Ehrenfeucht
Sławomir Wach
Rafał Grzelak
Ludwik Skurzak
Grzegorz Protaziuk
Anna Protaziuk
2465
2415
2285
2205
2280
2235
2000
2000
1900

5
3
4

1
½
4
7
9
5
9
4
2
3
6
9
1
2
3
4
5
6
m
mf
k
k
k
am
Klaudiusz Urban
Ignacy Nowak
Leszek Węglarz
Mieczysław Stypka
Ryszard Kujawski
Hanna Ereńska-Radzewska
2465
2400
2350
2270
2310
2260


6
4
3
9
9
9
9
9
9
13 Spartakus Jelenia Góra 28 54 14 Anilana Łódź 27 54
1
2
3
4
5
.
6
mm
k
mf
k
k
I+
m
Andrzej Maciejewski
Paweł Jaracz
Andrzej Dzieniszewski
Dominik Lewiński
Witold Stecki
Sebastian Sośnik
Ludmiła Cifanska (URS)
2335
2255
2360
2270
2235
2105
2235
5





9
9
9
9
5
4
9
1
2
3
4
5
.
6
m
m
mf
mm
k
m
I+
Andrzej Rosiak
Marek Zieliński
Tadeusz Żółtek
Andrzej Łuczak
Jacek Ilczuk
Jan Łachut
Ewa Michalska
2350
2310
2315
2350
2240
2184
1916
5
3
5
7
4
2
1
9
9
9
9
7
2
9
15 Start Katowice 27 54 16 KKSz-Hutnik Kraków 26½ 54
1
2
3
4
5
.
6
mm
m
k
k
k
k
k
Karol Pinkas
Roman Dąbek
Zbigniew Hurnik
Karol Zieleźnik
Kazimierz Zowada
Andrzej Waniek
Agnieszka Słabek
2345
2340
2190
2285
2240
2119
2140
3




0
5
9
9
9
7
9
2
9
1
2
3
4
5
.
6
.
mm
m
mf
k
k
k
m
k
Arkadij Rotstein (URS)
Igor Samarin (URS)
Henryk Seifert
Bogusław Łatas
Adam Hachaj
Piotr Ładoś
Czesława Grochot
Agnieszka Serwa
2390
2400
2305
2275
2285
2250
2205
1900
5
4

5
½
3
4
½
9
9
9
9
1
8
7
2
17 Start Lublin 26½ 54 18 AZS UW Warszawa 26½ 54
1
2
3
4
5
.
.
6
m
m
k
I+
I
I+
k
k
Zbigniew Pyda
Jerzy Dybowski
Jacenty Wojcieszyn
Jacek Pawłowski
Michał Swół
Artur Niemiec
Zdzisław Wojcieszyn
Urszula Nowik
2375
2315
2315
2130
2000
2077
2127
2050
2


3


3
9
9
8
6
6
4
3
9
1
2
3
4
5
.
.
6
.
k
k
k
mm
k
I+
I+
I+
I
Rafał Przedmojski
Marek Łada
Grzegorz Więch
Piotr Dukaczewski
Leszek Filipowicz
Leszek Bieliński
Piotr Szczepanek
Magdalena Kludacz
Maria Miedzierska
2280
2310
2245
2210
2126
2100
2100
1927
1800
6
2
3

2
0

2
9
6
8
9
7
1
5
5
4
19 Piast Słupsk 26 54 20 Piast Gliwice 25½ 54
1
2
3
4
5
6
mm
mm
mm
mf
k
k
Jacek Gdański
Witalis Sapis
Krzysztof Żołnierowicz
Adam Cichocki
Przemysław Gdański
Hanna Zboroń
2430
2425
2355
2290
2310
2115
4
6

4

4
9
9
9
9
9
9
1
2
3
4
5
6
m
mf
k
k
I+
k
Tadeusz Juroszek
Józef Krasoń
Marek Liberus
Adam Antończyk
Krzysztof Dykacz
Izabela Szafraniec
2360
2355
2235
2185
2100
2120
4

3
5
3
5
9
9
9
9
9
9
21 Chemik Bydgoszcz 25½ 54 22 Mazowsze Płock 25½ 54
1
2
3
4
5
.
6
m
k
mf
k
k
I+
III
Ołeksandr Moroz (URS)
Robert Ciemniak
Julian Gralka
Jarosław Jakubowski
Adam Kurlenda
Przemysław Gralka
Julita Świderska
2410
2230
2305
2265
2210
2100
1400
4



½
5
½
9
9
9
9
2
7
9
1
2
3
4
5
.
6
k
k+
k+
k
k
I+
II
Mirosław Grabarczyk
Mirosław Maciejewski
Bogdan Grabarczyk
Mariusz Duch
Mirosław Gawroński
Adrian Franczak
Monika Jędryczka
2295
2320
2255
2315
2245
2067
1600

6



0
9
9
9
8
9
1
9
23 Start Bytom 25 54 24 Budowlani Koszalin 21 54
1
2
3
4
5
.
6
mm
k
k
k
k
k
I
Jerzy Bany
Roman Kaula
Henryk Janota
Joachim Sęk
Tomasz Kasprzyk
Dariusz Smagacz
Iwona Smagacz
2420
2300
2235
2181
2149
2220
1800

5
6
4
½

6
9
9
9
6
6
9
1
2
3
4
5
6
k
k
k
I+
I
I
Robert Maślanka
Józef Ferenc
Zbigniew Pelc
Tadeusz Listowiecki
Jacek Maliszewski
Agata Stolarek
2310
2295
2240
2086
2000
1800
4

5
5
1
9
9
9
9
9
9
25 Skra Częstochowa 21 54 26 Jagiellonia Białystok 20½ 54
1
2
3
4
5
.
.
6
mm
mf
k
k
I+
I+
I+
I
Roman Tomaszewski
Jacek Flis
Dariusz Szopka
Tadeusz Karpik
Dariusz Krauze
Bartosz Koćwin
Janusz Robaszek
Agnieszka Adamusińska
2345
2355
2305
2250
2122
2102
2205
1800
0


0

5
3
1
8
8
1
9
9
9
9
1
2
3
4
5
.
6
k
m
k
k
I
I
k
Andrzej Ocytko
Zbigniew Cylwik
Piotr Bobras
Jan Górski
Jan Kojło
Marcin Sterkowiec
Alicja Zawadzka
2305
2210
2100
2167
2000
2000
2110
4
0

½
3

6
9
3
9
8
7
9
9
27 Zelmer Rzeszów 19½ 54 28 Sygnał Lublin 18½ 54
1
2
3
4
5
6
I+
k
k
k
k
I
Jerzy Jabłoński
Zenon Chojnicki
Marek Przybek
Władysław Żygo
Witold Szumiło
Beata Pączek
2100
2207
2134
2153
2122
1800
½



5
9
9
9
9
9
9
1
2
3
4
5
6
m
k
I+
I
I+
I
Zbigniew Jamroz
Piotr Piwowarczyk
Stefan Ciechociński
Ryszard Banach
Jacek Łuczyński
Agnieszka Warzywoda
2230
2151
2100
2000
2100
1800


3
4
3
9
9
9
9
9
9
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Aloyzas Kveinys Hańcza Suwałki 7 9
2 Siergiej Iwanow
Vidmantas Mališauskas
Włókniarz Bielsko-Biała
AZS Politechnika Wrocław
9
3 Jewgienij Agrest Włókniarz Bielsko-Biała 7 9
4 Andrzej Łuczak Anilana Łódź 7 9
5 Mirosław Jaworski Włókniarz Bielsko-Biała 7 9
6 Barbara Kaczorowska
Laima Domarkaite
Hanna Ereńska-Radzewska
Urszula Nowik
Stilon Gorzów Wielkopolski
Hańcza Suwałki
Pocztowiec Poznań
Start Lublin
9

Strony internetowe

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close