Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach 1992

48. Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach

1991 | 1992 | 1993
I liga
Rewal, 19 – 27 września 1992
Sędzia główny: Wenanty Błażejczak, dyrektor turnieju: Zdzisław Biernat
System kołowy, 6 szachownic 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
1  Miedź Legnica 4 4 3 5 19 39
2  Polonia Warszawa 5 4 4 16 41½
3  Włókniarz Bielsko-Biała ½ 3 4 4 4 4 15 32½
4  Stilon Gorzów Wielkopolski 2 3 3 4 5 12 33½
5  Hetman Gryfów Śląski 2 3 5 3 4 12 32½
6  AZS Politechnika Wrocław 3 1 3 1 5 2 8 26
7  Hańcza Suwałki 2 2 3 1 3 3 7 26
8  Pocztowiec Poznań ½ 2 2 3 7 25½
9  Maraton Warszawa (↓ baraż) 2 2 1 3 4 3 6 25
10  Górnik 09 Mysłowice (↓ baraż) 3 3 4 4 27½
11  Legion Warszawa (↓) 1 ½ 2 2 2 4 21
Ze startu zrezygnował klub Kolejarz Katowice.
Tabela postępowa
Nr Klub 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Mce
1  Hetman Gryfów Śląski 0 2 2 4 6 8 9 10 10 10 12 5
2  Górnik 09 Mysłowice 0 0 0 0 1 3 3 3 3 3 4 10
3  Kolejarz Katowice 12
4  Hańcza Suwałki 1 3 3 3 4 4 4 6 6 6 7 7
5  Legion Warszawa 2 2 2 2 2 2 2 2 2 4 4 11
6  AZS Politechnika Wrocław 0 0 1 3 3 3 5 5 7 7 8 6
7  Włókniarz Bielsko-Biała 2 2 4 6 8 8 9 11 11 13 15 3
8  Maraton Warszawa 0 2 2 2 2 2 2 3 5 5 6 9
9  Stilon Gorzów Wielkopolski 1 3 4 4 6 6 8 8 10 12 12 4
10  Pocztowiec Poznań 0 0 2 2 2 4 4 4 4 6 7 8
11  Polonia Warszawa 2 2 4 6 8 10 12 14 16 16 16 2
12  Miedź Legnica 2 4 6 8 8 10 12 14 16 18 19 1
1 runda 2 runda
Hetman Gryfów Śl. – Miedź Legnica
Górnik 09 Mysłowice – Polonia Warszawa
Hańcza Suwałki – Stilon Gorzów Wlkp.
Legion Warszawa – Maraton Warszawa
AZS Politechnika Wrocław – Włókniarz Bielsko-Biała
Pocztowiec Poznań (pauza)
2 : 4
2½ : 3½
3 : 3
4½ : 1½
1½ : 4½
Miedź Legnica – Włókniarz Bielsko-Biała
Maraton Warszawa – AZS Politechnika Wrocław
Stilon Gorzów Wlkp. – Legion Warszawa
Pocztowiec Poznań – Hańcza Suwałki
Hetman Gryfów Śl. – Górnik 09 Mysłowice
Polonia Warszawa (pauza)
4½ : 1½
4 : 2
4½ : 1½
2½ : 3½
3½ : 2½
3 runda 4 runda
Górnik 09 Mysłowice – Miedź Legnica
Hańcza Suwałki – Polonia Warszawa
Legion Warszawa – Pocztowiec Poznań
AZS Politechnika Wrocław – Stilon Gorzów Wlkp.
Włókniarz Bielsko-Biała – Maraton Warszawa
Hetman Gryfów Śl. (pauza)
2½ : 3½
2 : 4
2½ : 3½
3 : 3
4 : 2
Miedź Legnica – Maraton Warszawa
Stilon Gorzów Wlkp. – Włókniarz Bielsko-Biała
Pocztowiec Poznań – AZS Politechnika Wrocław
Polonia Warszawa – Legion Warszawa
Hetman Gryfów Śl. – Hańcza Suwałki
Górnik 09 Mysłowice (pauza)
3½ : 2½
2½ : 3½
2½ : 3½
5½ : ½
3½ : 2½
5 runda 6 runda
Hańcza Suwałki – Górnik 09 Mysłowice
Legion Warszawa – Hetman Gryfów Śl.
AZS Politechnika Wrocław – Polonia Warszawa
Włókniarz Bielsko-Biała – Pocztowiec Poznań
Maraton Warszawa – Stilon Gorzów Wlkp.
Miedź Legnica (pauza)
3 : 3
2 : 4
1 : 5
4 : 2
1 : 5
Miedź Legnica – Stilon Gorzów Wlkp.
Pocztowiec Poznań – Maraton Warszawa
Polonia Warszawa – Włókniarz Bielsko-Biała
Hetman Gryfów Śl. – AZS Politechnika Wrocław
Górnik 09 Mysłowice – Legion Warszawa
Hańcza Suwałki (pauza)
4 : 2
3½ : 2½
5½ : ½
5 : 1
4 : 2
7 runda 8 runda
Hańcza Suwałki – Miedź Legnica
AZS Politechnika Wrocław – Górnik 09 Mysłowice
Włókniarz Bielsko-Biała – Hetman Gryfów Śl.
Maraton Warszawa – Polonia Warszawa
Stilon Gorzów Wlkp. – Pocztowiec Poznań
Legion Warszawa (pauza)
1½ : 4½
3½ : 2½
3 : 3
2 : 4
4 : 2
Miedź Legnica – Pocztowiec Poznań
Polonia Warszawa – Stilon Gorzów Wlkp.
Hetman Gryfów Śl. – Maraton Warszawa
Górnik 09 Mysłowice – Włókniarz Bielsko-Biała
Hańcza Suwałki – Legion Warszawa
AZS Politechnika Wrocław (pauza)
3½ : 2½
3½ : 2½
3 : 3
2½ : 3½
4½ : 1½
9 runda 10 runda
Legion Warszawa – Miedź Legnica
AZS Politechnika Wrocław – Hańcza Suwałki
Maraton Warszawa – Górnik 09 Mysłowice
Stilon Gorzów Wlkp. – Hetman Gryfów Śl.
Pocztowiec Poznań – Polonia Warszawa
Włókniarz Bielsko-Biała (pauza)
1 : 5
5 : 1
3½ : 2½
3½ : 2½
½ : 5½
Miedź Legnica – Polonia Warszawa
Hetman Gryfów Śl. – Pocztowiec Poznań
Górnik 09 Mysłowice – Stilon Gorzów Wlkp.
Hańcza Suwałki – Włókniarz Bielsko-Biała
Legion Warszawa – AZS Politechnika Wrocław
Maraton Warszawa (pauza)
3½ : 2½
2½ : 3½
2½ : 3½
2 : 4
3½ : 2½
11 runda
AZS Politechnika Wrocław – Miedź Legnica
Włókniarz Bielsko-Biała – Legion Warszawa
Maraton Warszawa – Hańcza Suwałki
Pocztowiec Poznań – Górnik 09 Mysłowice
Polonia Warszawa – Hetman Gryfów Śl.
Stilon Gorzów Wlkp. (pauza)
3 : 3
4 : 2
3 : 3
3 : 3
2½ : 3½
Składy drużyn
1 Miedź Legnica 39 60 2 Polonia Warszawa 41½ 60
1
2
3
4
5
.
.
6
mm
mm
m
mf
m
k
mf
mm
Jewgienij Glejzerow (RUS)
Witalis Sapis
Konrad Typek
Grzegorz Łukasiewicz
Wiesław Janocha
Adam Cybulak
Zygmunt Bojczuk
Kamile Baginskaite (LTU)
2540
2445
2395
2360
2305
2325
2310
2280
6
5
4
4
8

3
9
10
7
7
10
4
3
10
1
2
3
4
5
.
6
am
mm
mm
k
k
I+
am
Aleksander Wojtkiewicz
Jacek Gdański
Krzysztof Pańczyk
Bartłomiej Macieja
Adam Kujawski
Robert Siekaczyński
Agnieszka Brustman
2530
2500
2415
2295
2320
2245
2290






10
10
10
8
10
2
10
3 Włókniarz Bielsko-Biała 32½ 60 4 Stilon Gorzów Wielkopolski 33½ 60
1
2
3
4
5
.
6
mm
mm
mm
mf
k
mf
mm
Siergiej Iwanow (RUS)
Jewgienij Agrest (RUS)
Marek Matlak
Mirosław Jaworski
Artur Jakubiec
Tomasz Giżyński
Bożena Sikora-Giżyńska
2470
2470
2420
2370
2280
2290
2165

4
6
5
5
2
5
10
10
10
10
7
3
10
1
2
3
4
5
.
6
am
mm
mm
m
m
k
mm
Michał Krasenkow (RUS)
Dominik Pędzich
Jan Przewoźnik
Aleksander Czerwoński
Jan Pisuliński
Janusz Siekański
Barbara Kaczorowska
2555
2420
2405
2380
2360
2285
2200

3
6

7
0
10
9
10
10
10
1
10
5 Hetman Gryfów Śląski 32½ 60 6 AZS Politechnika Wrocław 26 60
1
2
3
4
5
.
6
mm
mm
mm
mm
mm
k
m
Robert Kuczyński
Zbigniew Jaśnikowski
Franciszek Borkowski
Ryszard Skrobek
Andrzej Maciejewski
Dariusz Rymaszewski
Czesława Grochot
2525
2455
2400
2375
2365
2235
2100

5
6


0
4
10
10
10
10
9
1
10
1
2
3
4
5
.
6
.
mm
mm
k
k
I+
k
k
k
Marcin Kamiński
Artur Pieniążek
Robert Włodarczyk
Zbigniew Warwaszyński
Piotr Ilczuk
Ryszard Korpalski
Anna Szmigielska
Katarzyna Bukowska
2440
2405
2295
2295
2280
2119
2135
2100




4
½
4
½
10
10
10
9
9
2
8
2
7 Hańcza Suwałki 26 60 8 Pocztowiec Poznań 25½ 60
1
2
3
4
5
6
am
mf
m
k
I+
m
Aloyzas Kveinys (LTU)
Leszek Ostrowski
Dariusz Drzemicki
Dariusz Klimaszewski
Saturnin Skindzier
Laima Domarkaite (LTU)
2545
2330
2355
2280
2285
2085

4

4
3
6
10
10
10
10
10
10
1
2
3
4
5
.
6
mm
mf
m
k
k
I+
am
Klaudiusz Urban
Ignacy Nowak
Leszek Węglarz
Ryszard Kujawski
Mieczysław Stypka
Jerzy Struk
Hanna Ereńska-Radzewska
2455
2395
2365
2290
2235
2310
2310


5

3
0
5
10
10
10
10
8
2
10
9 Maraton Warszawa 25 60 10  Górnik 09 Mysłowice 27½ 60
1
2
3
4
5
.
.
6
mm
mm
mm
mf
k
I+
k
k
Aleksander Sznapik
Piotr Staniszewski
Stefan Witkowski
Wojciech Ehrenfeucht
Rafał Grzelak
Grzegorz Protaziuk
Michał Gawliński
Anna Protaziuk
2460
2420
2305
2255
2240
2100
2245
1953
4



½
2

10
9
8
10
2
7
4
10
1
2
3
4
5
.
.
6
am
mm
m
k
k
I+
k
mm
Maksym Sorokin (RUS)
Siergiej Juferow (RUS)
Grzegorz Masternak
Lesław Kawczyński
Tomasz Muc
Bogdan Morkisz
Tadeusz Tomalczyk
Joanna Sadkiewicz
2550
2420
2310
2320
2255
2210
2220
2140
5

5

2
0
½
6
10
10
10
9
7
2
2
10
11 Legion Warszawa 21 60
1
2
3
4
5
.
6
m
I+
k
k
m
k
mf
Jacek Dawidów
Łukasz Dworakowski
Piotr Kaim
Piotr Delekta
Anatol Łokasto
Wojciech Gryciuk
Krystyna Dąbrowska
2375
2105
2325
2280
2330
2260
2250
2
2
2

5
0
10
9
10
10
9
2
10
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Aleksander Wojtkiewicz
Aloyzas Kveinys
Polonia Warszawa
Hańcza Suwałki
10
2 Jacek Gdański Polonia Warszawa 10
3 Krzysztof Pańczyk Polonia Warszawa 10
4 Ryszard Skrobek Hetman Gryfów Śląski 10
5 Wiesław Janocha Miedź Legnica 8 10
6
Kamile Baginskaite
Agnieszka Brustman
Miedź Legnica
Polonia Warszawa
10
Mecze barażowe
14 – 15 listopada 1992
Maraton Warszawa – Chemik Bydgoszcz 4½ : 1½ Górnik 09 Mysłowice – Gedania Gdańsk 1½ : 4½
1½ : 4½ 2½ : 3½
6 : 6 4 : 8
II liga
Słupsk, 20 – 27 września 1992
Sędzia główny i dyrektor turnieju: Janusz Gdański
system kołowy, 7 rund (A) lub 8 rund (B), 6 szachownic
Grupa A Grupa B
1 Górnik Zabrze (↑) 13 28 1 PTSz Płock (↑) 13 32
2 Chemik Bydgoszcz (↑ baraż) 10 26½ 2 Gedania Gdańsk (↑ baraż) 12 33
3 Piast Gliwice 8 23 3 Start Piotrków Trybunalski 10 26½
4 Zelmer Rzeszów 8 21½ 4 Nadnarwianka Pułtusk 9 26½
5 AZS Łódź 8 20½ 5 Start Katowice 9 25½
6 AZS Olsztyn 6 20 6 AZS Warszawa 8 24
7 KKSz-Hutnik Kraków (↓) 4 16 7 Hetman Wrocław (↓) 6 19
8 Budowlani Koszalin (↓) 0 12½ 8 Start Bytom (↓) 5 19½
9 AZS Radom (↓) 0 11
Składy drużyn awansujących
Górnik Zabrze m.in. Walerij Czechow (5/6), Jan Kiedrowicz (6/7)
PTSz Płock m.in. Mirosław Gawroński (6/6)
Chemik Bydgoszcz (b) Robert Ciemniak, Jarosław Jakubowski, Przemysław Gralka (4½/7), Adam Kurlenda, Zbigniew Robak (7/7)
Joanna Byczyńska
Gedania Gdańsk (b) m.in. Zbigniew Szymczak (6/8), Piotr Murdzia (5½/8), Robert Kempiński (7/8)
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Walerij Czechow Górnik 5 1 Zbigniew Szymczak Gedania 6
2 Władysław Szajna Zelmer 2 Piotr Murdzia
Roman Dąbek
Gedania
Start K.
3 Przemysław Gralka Chemik 3 Ryszard Kwieciński Hetman 6
4 Jan Kiedrowicz Górnik 6 4 Robert Kempiński Gedania 7
5 Zbigniew Robak Chemik 7 5 Mirosław Gawroński PTSz 6
6 Dominika Tust AZS Łódź 5 6 Renata Henc
Anna Lissowska
Start P.
AZS Warszawa

Strony internetowe

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close