Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach 2003

59. Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach

2002 | 2003 | 2004
Ekstraliga
Lubniewice, 30 sierpnia – 7 września 2003
Sędzia główny: Zenon Chojnicki, dyrektor turnieju: Konrad Tołkacz
System kołowy, 6 szachownic 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
1  Polonia Plus GSM Warszawa 4 3 4 5 5 5 5 40
2  Polfa Grodzisk Mazowiecki 3 4 4 4 33½
3  PTSz Płock 2 3 2 4 5 4 5 31
4  AZS UMCS Lublin 3 2 4 29
5  Pocztowiec TP SA Poznań 2 4 2 3 26½
6  Zelmer Rzeszów 1 2 4 24
7  Miedź Legnica 1 ½ 1 4 4 3 22 7
8  Polonia Wrocław 1 2 2 2 4 22 6
9  JKSz MCKiS Jaworzno (↓) 2 3 2 3 2 3 21½
10  Stilon Gorzów Wielkopolski (↓) 1 2 1 3 20½
Tabela postępowa
Nr Klub 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Mce
1  Polfa Grodzisk Mazowiecki 4 7.5 11.5 15 20.5 25 28 32 33.5 2
2  Polonia Wrocław 1 3.5 7.5 11 14.5 16.5 18 20 22 8
3  Stilon Gorzów Wielkopolski 2.5 3.5 5.5 8 11 13.5 17 19.5 20.5 10
4  Zelmer Rzeszów 2 4.5 5.5 8 10.5 14 18 21.5 24 6
5  Miedź Legnica 4 5 8.5 9.5 10 14 16.5 19 22 7
6  Pocztowiec TP SA Poznań 2 5 9 11.5 13.5 15 19.5 23 26.5 5
7  PTSz Płock 4 9 11 14.5 17 19 22 26 31 3
8  AZS UMCS Lublin 3.5 7 9.5 13 16.5 20 23 25 29 4
9  Polonia Plus GSM Warszawa 5 10 15 20 24 28 31 35.5 40 1
10  JKSz MCKiS Jaworzno 2 5 7 9.5 12.5 15 17 18.5 21.5 9
1 runda 2 runda
Polfa Grodzisk Maz. – JKSz MCKiS Jaworzno
Polonia Wrocław – Polonia Warszawa
Stilon Gorzów Wlkp. – AZS UMCS Lublin
Zelmer Rzeszów – PTSz Płock
Miedź Legnica – Pocztowiec Poznań
4 : 2
1 : 5
2½ : 3½
2 : 4
4 : 2
JKSz MCKiS Jaworzno – Pocztowiec Poznań
PTSz Płock – Miedź Legnica
AZS UMCS Lublin – Zelmer Rzeszów
Polonia Warszawa – Stilon Gorzów Wlkp.
Polfa Grodzisk Maz. – Polonia Wrocław
3 : 3
5 : 1
3½ : 2½
5 : 1
3½ : 2½
3 runda 4 runda
Polonia Wrocław – JKSz MCKiS Jaworzno
Stilon Gorzów Wlkp. – Polfa Grodzisk Maz.
Zelmer Rzeszów – Polonia Warszawa
Miedź Legnica – AZS UMCS Lublin
Pocztowiec Poznań – PTSz Płock
4 : 2
2 : 4
1 : 5
3½ : 2½
4 : 2
JKSz MCKiS Jaworzno – PTSz Płock
AZS UMCS Lublin – Pocztowiec Poznań
Polonia Warszawa – Miedź Legnica
Polfa Grodzisk Maz. – Zelmer Rzeszów
Polonia Wrocław – Stilon Gorzów Wlkp.
2½ : 3½
3½ : 2½
5 : 1
3½ : 2½
3½ : 2½
5 runda 6 runda
Stilon Gorzów Wlkp. – JKSz MCKiS Jaworzno
Zelmer Rzeszów – Polonia Wrocław
Miedź Legnica – Polfa Grodzisk Maz.
Pocztowiec Poznań – Polonia Warszawa
PTSz Płock – AZS UMCS Lublin
3 : 3
2½ : 3½
½  : 5½
2 : 4
2½ : 3½
JKSz MCKiS Jaworzno – AZS UMCS Lublin
Polonia Warszawa – PTSz Płock
Polfa Grodzisk Maz. – Pocztowiec Poznań
Polonia Wrocław – Miedź Legnica
Stilon Gorzów Wlkp. – Zelmer Rzeszów
2½ : 3½
4 : 2
4½ : 1½
2 : 4
2½ : 3½
7 runda 8 runda
Zelmer Rzeszów – JKSz MCKiS Jaworzno
Miedź Legnica – Stilon Gorzów Wlkp.
Pocztowiec Poznań – Polonia Wrocław
PTSz Płock – Polfa Grodzisk Maz.
AZS UMCS Lublin – Polonia Warszawa
4 : 2
2½ : 3½
4½ : 1½
3 : 3
3 : 3
JKSz MCKiS Jaworzno – Polonia Warszawa
Polfa Grodzisk Maz. – AZS UMCS Lublin
Polonia Wrocław – PTSz Płock
Stilon Gorzów Wlkp. – Pocztowiec Poznań
Zelmer Rzeszów – Miedź Legnica
1½ : 4½
4 : 2
2 : 4
2½ : 3½
3½ : 2½
9 runda
Miedź Legnica – JKSz MCKiS Jaworzno
Pocztowiec Poznań – Zelmer Rzeszów
PTSz Płock – Stilon Gorzów Wlkp.
AZS UMCS Lublin – Polonia Wrocław
Polonia Warszawa – Polfa Grodzisk Maz.
3 : 3
3½ : 2½
5 : 1
4 : 2
4½ : 1½
Składy drużyn
1 Polonia Plus GSM Warszawa 40 54 2 Polfa Grodzisk Mazowiecki 33½ 54
1
2
3
4
5
.
6
am
am
am
am
am
am
am
Bartłomiej Macieja
Tomasz Markowski
Michał Krasenkow
Robert Kempiński
Bartosz Soćko
Jacek Gdański
Monika Soćko
2627
2610
2585
2565
2551
2520
2390
2





5
9
8
6
9
8
9
1
2
3
4
5
.
6
am
mm
am
am
mm
m
am
Péter Ács (HUN)
Łukasz Cyborowski
Kamil Mitoń
Mirosław Grabarczyk
Bartłomiej Heberla
Maciej Nurkiewicz
Iweta Radziewicz
2606
2550
2546
2508
2420
2363
2419

5


1
3
8
9
9
9
9
4
5
9
3 PTSz Płock 31 54 4 AZS UMCS Lublin 29 54
1
2
3
4
5
.
6
am
mm
mm
mm
I+
m
mf
Artur Jakubiec
Grzegorz Gajewski
Radosław Wojtaszek
Radosław Jedynak
Krzysztof Zapolski
Krystian Jędryczka
Joanna Worek
2537
2456
2462
2453
2112
2354
2241
6

6


5
9
9
9
6
3
9
9
1
2
3
4
5
.
6
am
am
mm
mm
m
mf
mm
Wiaczesław Dydyszko (BLR)
Paweł Jaracz
Rafał Antoniewski
Marcin Dziuba
Marcin Myć
Zbigniew Pyda
Barbara Jaracz
2548
2539
2499
2450
2305
2326
2341
7

6
3

1
5
9
9
9
9
5
4
9
5 Pocztowiec TP SA Poznań 26½ 54 6 Zelmer Rzeszów 24 54
1
2
3
4
5
.
6
mm
am
mm
mm
m
k+
am
Klaudiusz Urban
Włodzimierz Schmidt
Paweł Stempin
Marcin Szeląg
Jerzy Owczarzak
Krzysztof Chojnacki
Hanna Ereńska-Barlo
2455
2406
2401
2375
2307
2265
2244

4
3

3

3
9
9
8
9
6
4
9
1
2
3
4
5
6
mm
m
m
m
m
mf
Witalij Koziak (UKR)
Dariusz Mikrut
Jarosław Sendera
Piotr Dobrowolski
Grzegorz Toczek
Magdalena Gużkowska
2455
2390
2358
2396
2325
2183

3

4
6
5
9
9
9
9
9
9
7 Miedź Legnica 22 54 8 Polonia Wrocław 22 54
1
2
3
4
5
6
.
mm
mm
m
mf
k
am
k+
Piotr Murdzia
Stanisław Zawadzki
Bartłomiej Izbiński
Wiesław Janocha
Krystian Singer
Marta Zielińska
Anna Socha
2446
2411
2303
2288
2205
2429
2126

4
4
3


9
9
9
9
3
6
9
1
2
3
4
5
6
k
m
m
mf
m
mm
Aleksander Dobrowolski
Maciej Świcarz
Krzysztof Jasik
Michał Luch
Jakub Żeberski
Anna Kucypera
2311
2308
2343
2288
2319
2227
2
2


6
4
9
9
9
9
9
9
9 JKSz MCKiS Jaworzno 21½ 54 10 Stilon Gorzów Wielkopolski 20½ 54
1
2
3
4
5
6
am
mm
mm
mm
mm
m
Lubomir Michalec (UKR)
Marek Matlak
Piotr Bobras
Witalis Sapis
Karol Pinkas
Jolanta Guzik
2471
2501
2462
2388
2370
2139
3


5

2
9
9
9
9
9
9
1
2
3
4
5
.
6
.
mm
mm
mf
m
k+
m
k
k
Jan Przewoźnik
Aleksander Czerwoński
Filip Bargłowski
Przemysław Liwak
Maciej Skrzypnik
Olaf Michalski
Natalia Maszota
Joanna Górecka
2408
2373
2318
2313
2307
2295
2063
2032


3
4
2
1
0
9
9
9
9
7
2
3
6
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Wiaczesław Dydyszko AZS UMCS Lublin 7 9
2 Tomasz Markowski Polonia Plus GSM Warszawa 9
3 Michał Krasenkow Polonia Plus GSM Warszawa 8
4 Marcin Szeląg Pocztowiec TP SA Poznań 9
5 Jacek Gdański Polonia Plus GSM Warszawa 8
6 Monika Soćko Polonia Plus GSM Warszawa 9
I liga
Ustroń, 6– 14 września 2003
Sędzia główny: Tadeusz Honza, dyrektor turnieju: Piotr Chrobak
System kołowy, 6 szachownic 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
1  Damis Warszawa (↑) 4 4 5 5 4 4 38½
2  Juvena Hańcza Suwałki (↑) 2 4 2 4 4 30 14
3  Rzemiosło Racibórz 2 2 3 3 3 30 11
4  Odrodzenie Kożuchów 1 4 3 3 4 29
5  HetMaN Szopienice 4 3 3 27
6  Błękitny Express-Lech Poznań 2 3 2 4 3 4 4 26 8
7  Drapol-Jantar Pruszcz Gdański 1 3 3 2 3 26 7
8  Chemik Bydgoszcz (↓) 2 3 3 24
9  AZS UW Warszawa (↓) 2 3 3 2 4 22
10  Devo Maraton Łomża (↓) 2 2 2 2 17½
Tabela postępowa
Nr Klub 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Mce
1  Odrodzenie Kożuchów 3.5 7 11 14 15 18 22 25.5 29 4
2  Błękitny Express-Lech Poznań 3 5.5 7.5 9.5 13.5 15 18 22 26 6
3  Juvena Hańcza Suwałki 3.5 7 9 13 16.5 20 22 26 30 2
4  AZS UW Warszawa 4 5.5 8 11 13 15.5 18.5 20.5 22 9
5  Damis Warszawa 4 7.5 12.5 16.5 21.5 26 30 34 38.5 1
6  Rzemiosło Racibórz 2 5.5 10 13 17.5 20.5 23.5 25.5 30 3
7  Devo Maraton Łomża 2 4.5 6 8.5 10 11.5 13.5 15.5 17.5 10
8  Drapol-Jantar Pruszcz Gdański 2.5 7 8 11 15.5 18.5 21.5 24 26 7
9  Chemik Bydgoszcz 3 5.5 9 11 12.5 17 20 21.5 24 8
10  HetMaN Szopienice 2.5 5 9 12.5 15 18 21 25.5 27 5
1 runda 2 runda
Odrodzenie Kożuchów – HetMaN Szopienice
Lech Poznań – Chemik Bydgoszcz
Hańcza Suwałki – Jantar Pruszcz Gd.
AZS UW Warszawa – Maraton Łomża
Damis Warszawa – Rzemiosło Racibórz
3½ : 2½
3 : 3
3½ : 2½
4 : 2
4 : 2
HetMaN Szopienice – Rzemiosło Racibórz
Maraton Łomża – Damis Warszawa
Jantar Pruszcz Gd. – AZS UW Warszawa
Chemik Bydgoszcz – Hańcza Suwałki
Odrodzenie Kożuchów – Lech Poznań
2½ : 3½
2½ : 3½
4½ : 1½
2½ : 3½
3½ : 2½
3 runda 4 runda
Lech Poznań – HetMaN Szopienice
Hańcza Suwałki – Odrodzenie Kożuchów
AZS UW Warszawa – Chemik Bydgoszcz
Damis Warszawa – Jantar Pruszcz Gd.
Rzemiosło Racibórz – Maraton Łomża
2 : 4
2 : 4
2½ : 3½
5 : 1
4½ : 1½
HetMaN Szopienice – Maraton Łomża
Jantar Pruszcz Gd. – Rzemiosło Racibórz
Chemik Bydgoszcz – Damis Warszawa
Odrodzenie Kożuchów – AZS UW Warszawa
Lech Poznań – Hańcza Suwałki
3½ : 2½
3 : 3
2 : 4
3 : 3
2 : 4
5 runda 6 runda
Hańcza Suwałki – HetMaN Szopienice
AZS UW Warszawa – Lech Poznań
Damis Warszawa – Odrodzenie Kożuchów
Rzemiosło Racibórz – Chemik Bydgoszcz
Maraton Łomża – Jantar Pruszcz Gd.
3½ : 2½
2 : 4
5 : 1
4½ : 1½
1½ : 4½
HetMaN Szopienice – Jantar Pruszcz Gd.
Chemik Bydgoszcz – Maraton Łomża
Odrodzenie Kożuchów – Rzemiosło Racibórz
Lech Poznań – Damis Warszawa
Hańcza Suwałki – AZS UW Warszawa
3 : 3
4½ : 1½
3 : 3
1½ : 4½
3½ : 2½
7 runda 8 runda
AZS UW Warszawa – HetMaN Szopienice
Damis Warszawa – Hańcza Suwałki
Rzemiosło Racibórz – Lech Poznań
Maraton Łomża – Odrodzenie Kożuchów
Jantar Pruszcz Gd. – Chemik Bydgoszcz
3 : 3
4 : 2
3 : 3
2 : 4
3 : 3
HetMaN Szopienice – Chemik Bydgoszcz
Odrodzenie Kożuchów – Jantar Pruszcz Gd.
Lech Poznań – Maraton Łomża
Hańcza Suwałki – Rzemiosło Racibórz
AZS UW Warszawa – Damis Warszawa
4½ : 1½
3½ : 2½
4 : 2
4 : 2
2 : 4
9 runda
Damis Warszawa – HetMaN Szopienice
Rzemiosło Racibórz – AZS UW Warszawa
Maraton Łomża – Hańcza Suwałki
Jantar Pruszcz Gd. – Lech Poznań
Chemik Bydgoszcz – Odrodzenie Kożuchów
4½ : 1½
4½ : 1½
2 : 4
2 : 4
2½ : 3½
Składy drużyn
1 Damis Warszawa 38½ 54 2 Juvena Hańcza Suwałki 30 54
1
2
3
4
5
6
am
am
mm
mf
m
am
Eduardas Rozentalis (LTU)
Robert Kuczyński
Piotr Staniszewski
Patryk Łagowski
Marcin Krysztofiak
Agnieszka Brustman
2616
2492
2446
2389
2344
2375


6


9
9
9
9
9
9
1
2
3
4
5
6
mf
mm
k
I++
I+
mf
Krzysztof Jakubowski
Marcin Szymański
Kamil Grycel
Tomasz Warakomski
Maciej Kwiatkowski
Maria Szymańska
2481
2407
2290
2177
2032
2167


4
7

9
9
9
9
9
9
3 Rzemiosło Racibórz 30 54 4 Odrodzenie Kożuchów 29 54
1
2
3
4
5
6
mf
mf
k+
k
I++
mm
Mirosław Jaworski
Tadeusz Helis
Jacek Orzechowski
Szymon Stysiak
Radosław Szczepanek
Renata Gazik
2377
2339
2264
2207
2169
2170




4
5
9
9
9
9
9
9
1
2
3
4
5
.
6
am
m
k
m
k
II+
mm
Jurij Zezulkin (BLR)
Dominik Orzech
Piotr Brodowski
Grzegorz Murawski
Sławomir Persowski
Adrian Nowacki
Małgorzata Bednarska
2535
2329
2215
2362
2193
1852
2205
7

5
4

0
5
9
9
9
8
7
3
9
5 HetMaN Szopienice 27 54 6 Błękitny Express-Lech Poznań 26 54
1
2
3
4
5
.
.
.
6
mf
mm
m
mm
k
k
k
mf
m
Roman Dąbek
Jacek Bielczyk
Aleksander Hnydiuk
Grzegorz Masternak
Tomasz Muc
Jacek Markiewicz
Aleksander Masternak
Tomasz Chachaj
Edyta Kupczyk
2387
2344
2322
2378
2283
2241
2248
2239
2135
4
3
3

2
4

0
5
9
5
8
6
4
7
5
1
9
1
2
3
4
5
.
.
6
mf
m
mf
k
k
I++
I
mf
Rafał Tomczak
Dariusz Kaszowski
Ryszard Bernard
Marcin Bernat
Tomasz Stróżyk
Michał Więcław
Marek Szumiński
Magdalena Łysiak
2295
2309
2363
2201
2219
2145
2134
2075
4
4


3

1
9
9
5
6
6
8
2
9
7 Drapol-Jantar Pruszcz Gdański 26 54 8 Chemik Bydgoszcz 24 54
1
2
3
4
5
.
6
k+
m
m
mf
k
k
k
Paweł Kołosowski
Krzysztof Jurkiewicz
Jędrzej Długosz
Adam Cichocki
Przemysław Symbor
Tomasz Kempiński
Katarzyna Bukowska
2281
2303
2341
2347
2243
2165
2012
1
4
5


2
4
8
9
9
9
8
2
9
1
2
3
4
5
.
6
mf
m
k
k
k
k
k
Julian Gralka
Zbigniew Robak
Przemysław Gralka
Mariusz Mazalon
Jarosław Jakubowski
Marek Olszewski
Monika Zembrzuska
2283
2293
2253
2165
2232
2210
1997
2

4

1
6
4
6
9
9
8
4
9
9
9 AZS UW Warszawa 22 54 10 Devo Maraton Łomża 17½ 54
1
2
3
4
5
.
6
m
m
k
k
k
I
mm
Rafał Przedmojski
Grzegorz Protaziuk
Tomasz Olenderek
Bogdan Olejarczyk
Leszek Bieliński
Michał Szefer
Barbara Kaczorowska
2407
2347
2208
2186
2132
2072
2189

5
½
2


6
9
9
2
9
9
7
9
1
2
3
4
5
.
6
k
k
mf
I
II+
II+
k
Wafa Mammadow (AZE)
Piotr Szymański
Marcin Jakubowski
Krzysztof Sokołowski
Zbigniew Jankowski
Piotr Obiedziński
Małgorzata Sobocińska
2200
2213
2223
2061
1800
1800
2000
2

4
½

½
9
9
9
6
7
5
9
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Eduardas Rozentalis Damis Warszawa 9
2 Robert Kuczyński Damis Warszawa 9
3 Piotr Staniszewski Damis Warszawa 6 9
4 Tomasz Warakomski Juvena Hańcza Suwałki 7 9
5 Marek Olszewski Chemik Bydgoszcz 6 9
6 Agnieszka Brustman Damis Warszawa 9
II liga
Wysowa, 6 – 14 września 2003 (system szwajcarski, 11 rund, 6 szachownic)
Sędzia główny: Andrzej Irlik, dyrektor turnieju: Jan Kusina
1 MKSz Rybnik (↑) 20 45 16 Szombierki Bytom 11 34
2 Pasjonat Dankowice (↑) 16 37½ 17 Nadnarwianka Pułtusk 11 33½
3 Start Katowice (↑) 15 39½ 18 Korona Kraków 11 32½
4 AZS Politechnika Śląska Gliwice 15 37 19 OTSz Ostrów Wielkopolski 11 31½
5 Hetman Częstochowa 14 38 20 Fart Kielce 11 29
6 Kormoran Ostróda 14 34 21 Victoria Chróścice 10 34½
7 Tęcza Turek 13 37½ 22 Drogowiec Kraków 10 32½
8 Baszta Żnin 13 36 23 Hetman Koszalin 10 32
9 Roszada Gliwice 12 36 24 JKSz MCKiS II Jaworzno 10 26½
10 Jedwabnik Milanówek 12 35½ 25 AZS AB Bydgoszcz (↓) 9 25
11 Pniówek 74 Pawłowice 12 34½ 26 Torfarm-64 Toruń (↓) 8 29½
12 YMCA Warszawa 12 34 27 Chrobry Gniezno (↓) 8 26½
13 Śródmieście Wrocław 12 33½ 28 Drapol-Jantar II Pruszcz Gdański (↓) 4 25½
14 Rolnik Róża 12 33 29 Hetman Wschowa (↓) 2 21½
15 Gambit Świecie 12 32
Składy drużyn awansujących
MKSz Rybnik Jacek Stopa (6½), Marcin Wałach (8), Agnieszka Matras (8), Mateusz Kulesza (7), Alicja Chmielińska (6),
Karina Szczepkowska (9½)
Pasjonat Dankowice Czesław Spisak (4½), Jerzy Markiewicz (6), Henryk Seifert (6), Andrzej Misiuga (6½), Mariusz Byrka (4/6),
Michał Paździora (3½/5), Agnieszka Słabek (7)
Start Katowice Jakub Czakon (8), Michał Tworuszka (7), Krzysztof Zarychta (6/10), Jacek Szwed (6/10), Paweł Szwarc (1/5),
Łukasz Turlej (3½/8), Izabela Tekielak (8)
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Jakub Czakon
Jacek Dubiel
Start Katowice
AZS Politechnika Śląska Gliwice
8 11
2 Marcin Wałach MKSz Rybnik 8 11
3 Agnieszka Matras
Witold Walaszczyk
MKSz Rybnik
Tęcza Turek
8 11
4 Marcin Maciąga YMCA Warszawa 9 11
5 Michał Masłowski Hetman Koszalin 9 11
6 Karina Szczepkowska
Dominika Nowak
MKSz Rybnik
Szombierki Bytom
11

Strony internetowe

 

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close