Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach 2004

60. Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach

2003 | 2004 | 2005
Ekstraliga
Dźwirzyno, 4 – 12 września 2004
Sędzia główny: Witalis Sapis, dyrektor turnieju: Andrzej Gościniak
System kołowy, 6 szachownic 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
1  Polonia Plus GSM Warszawa 3 4 5 5 40½
2  Polfa Grodzisk Mazowiecki 3 3 4 5 5 35
3  Damis Warszawa 2 3 4 3 32½
4  PTSz Płock 2 3 4 4 28½
5  AZS UMCS Lublin 3 3 4 28
6  Juvena Hańcza Suwałki 3 3 25½
7  Pocztowiec TP SA Poznań ½ 2 2 3 25
8  Zelmer Rzeszów 1 1 3 3 3 4 22½
9  Drapol-Jantar Pruszcz Gdański (↓) 1 1 3 2 3 3 17½
10  Polonia Wrocław (↓) ½ ½ 2 2 3 15
Tabela postępowa
Nr Klub 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Mce
1  Polfa Grodzisk Mazowiecki 5 11½ 15 19 22½ 27½ 30½ 35 2
2  Pocztowiec TP SA Poznań 7 10½ 12½ 15 17 20 24½ 25 7
3  Damis Warszawa 2 10½ 14½ 18 21½ 25 29½ 32½ 3
4  AZS UMCS Lublin 4 10 12½ 16 18½ 21½ 24½ 28 5
5  PTSz Płock 8 13½ 15½ 19½ 22 25 28½ 4
6  Juvena Hańcza Suwałki 10 12½ 16 18½ 21½ 23 25½ 6
7  Drapol-Jantar Pruszcz Gdański 2 5 8 9 12 13 14½ 17½ 9
8  Polonia Plus GSM Warszawa 4 13 16½ 21½ 26½ 32 35 40½ 1
9  Polonia Wrocław 2 8 11 11½ 13½ 15 10
10  Zelmer Rzeszów 1 4 12 13 16 20 22½ 8
1 runda 2 runda
Polfa Grodzisk Maz. – Zelmer Rzeszów
Pocztowiec Poznań – Polonia Wrocław
Damis Warszawa – Polonia Warszawa
AZS UMCS Lublin – Jantar Pruszcz Gd.
PTSz Płock – Hańcza Suwałki
5 : 1
4½ : 1½
2 : 4
4 : 2
3½ : 2½
Zelmer Rzeszów – Hańcza Suwałki
Jantar Pruszcz Gd. – PTSz Płock
Polonia Warszawa – AZS UMCS Lublin
Polonia Wrocław – Damis Warszawa
Polfa Grodzisk Maz. – Pocztowiec Poznań
3 : 3
1½ : 4½
4½ : 1½
½ : 5½
3½ : 2½
3 runda 4 runda
Pocztowiec Poznań – Zelmer Rzeszów
Damis Warszawa – Polfa Grodzisk Maz.
AZS UMCS Lublin – Polonia Wrocław
PTSz Płock – Polonia Warszawa
Hańcza Suwałki – Jantar Pruszcz Gd.
3½ : 2½
3 : 3
4½ : 1½
1½ : 4½
4½ : 1½
Zelmer Rzeszów – Jantar Pruszcz Gd.
Polonia Warszawa – Hańcza Suwałki
Polonia Wrocław – PTSz Płock
Polfa Grodzisk Maz. – AZS UMCS Lublin
Pocztowiec Poznań – Damis Warszawa
3 : 3
3½ : 2½
2 : 4
3½ : 2½
2 : 4
5 runda 6 runda
Damis Warszawa – Zelmer Rzeszów
AZS UMCS Lublin – Pocztowiec Poznań
PTSz Płock – Polfa Grodzisk Maz.
Hańcza Suwałki – Polonia Wrocław
Jantar Pruszcz Gd. – Polonia Warszawa
3½ : 2½
3½ : 2½
2 : 4
3½ : 2½
1 : 5
Zelmer Rzeszów – Polonia Warszawa
Polonia Wrocław – Jantar Pruszcz Gd.
Polfa Grodzisk Maz. – Hańcza Suwałki
Pocztowiec Poznań – PTSz Płock
Damis Warszawa – AZS UMCS Lublin
1 : 5
3 : 3
3½ : 2½
2 : 4
3½ : 2½
7 runda 8 runda
AZS UMCS Lublin – Zelmer Rzeszów
PTSz Płock – Damis Warszawa
Hańcza Suwałki – Pocztowiec Poznań
Jantar Pruszcz Gd. – Polfa Grodzisk Maz.
Polonia Warszawa – Polonia Wrocław
3 : 3
2½ : 3½
3 : 3
1 : 5
5½ : ½
Zelmer Rzeszów – Polonia Wrocław
Polfa Grodzisk Maz. – Polonia Warszawa
Pocztowiec Poznań – Jantar Pruszcz Gd.
Damis Warszawa – Hańcza Suwałki
AZS UMCS Lublin – PTSz Płock
4 : 2
3 : 3
4½ : 1½
1½ : 4½
3 : 3
9 runda
PTSz Płock – Zelmer Rzeszów
Hańcza Suwałki – AZS UMCS Lublin
Jantar Pruszcz Gd. – Damis Warszawa
Polonia Warszawa – Pocztowiec Poznań
Polonia Wrocław – Polfa Grodzisk Maz.
3½ : 2½
2½ : 3½
3 : 3
5½ : ½
1½ : 4½
Składy drużyn
1 Polonia Plus GSM Warszawa 40½ 54 2 Polfa Grodzisk Mazowiecki 35 54
1
2
3
4
5
.
6
am
am
am
am
am
am
am
Bartłomiej Macieja
Michał Krasenkow
Robert Kempiński
Tomasz Markowski
Bartosz Soćko
Jacek Gdański
Monika Soćko
2633
2632
2612
2558
2554
2546
2428

6




8
8
9
8
7
8
5
9
1
2
3
4
5
.
6
am
am
am
mm
m
k
am
Kamil Mitoń
Łukasz Cyborowski
Mirosław Grabarczyk
Bartłomiej Heberla
Maciej Nurkiewicz
Marcin Tazbir
Iweta Radziewicz
2597
2576
2453
2437
2391
2332
2431
5

6
3
6
1
9
9
9
7
9
2
9
3 Damis Warszawa 32½ 54 4 PTSz Płock 28½ 54
1
2
3
4
5
6
am
mm
mm
m
mf
mm
Eduardas Rozentalis (LTU)
Mateusz Bartel

Patryk Łagowski
Marcin Krysztofiak
Krystian Kuźmicz
Beata Kądziołka
2619
2501
2415
2385
2385
2298



5

9
9
9
9
9
9
1
2
3
4
5
6
am
mm
mm
m
m
mf
Artur Jakubiec
Radosław Wojtaszek
Radosław Jedynak
Zbigniew Pakleza
Jakub Czakon
Joanna Worek
2565
2511
2412
2402
2433
2256

5
3
5

9
9
9
9
9
9
5 AZS UMCS Lublin 28 54 6 Juvena Hańcza Suwałki 25½ 54
1
2
3
4
5
6
am
am
mm
mm
mm
mm
Wiaczesław Dydyszko (BLR)
Paweł Jaracz
Rafał Antoniewski
Grzegorz Gajewski
Marcin Dziuba
Barbara Jaracz
2587
2536
2484
2439
2420
2300

5
6
4

3
9
9
9
9
9
9
1
2
3
4
5
.
6
.
am
mf
mm
k+
k+
I+
mf
k+
Aloyzas Kveinys (LTU)
Krzysztof Jakubowski
Marcin Szymański
Tomasz Warakomski
Kamil Grycel
Dariusz Gałkiewicz
Maria Szymańska
Magdalena Kozak
2565
2508
2415
2288
2263
2225
2100
2055
5
4

6
5
0
0
1
9
9
8
9
9
1
4
5
7 Pocztowiec TP SA Poznań 25 54 8 Zelmer Rzeszów 22½ 54
1
2
3
4
5
6
mm
mm
am
m
m
k
k
Klaudiusz Urban
Marcin Szeląg
Włodzimierz Schmidt
Jerzy Owczarzak
Krzysztof Chojnacki
Mieczysław Stypka
Justyna Skrochocka
2504
2461
2430
2356
2306
2212
2093



4
1
1
9
9
9
9
8
1
9
mm
m
mf
mf
k+
mm
Witalij Koziak (UKR)
Piotr Dobrowolski
Grzegorz Toczek
Michał Skalski
Daniel Frączek
Magdalena Gużkowska
2471
2380
2378
2309
2273
2206


4


9
9
9
9
9
9
9 Drapol-Jantar Pruszcz Gdański 17½ 54 10 Polonia Wrocław 15 54
1
2
3
4
5
.
.
6
k+
mf
m
m
k
k
k
k
Paweł Kołosowski
Adam Cichocki
Krzysztof Jurkiewicz
Jędrzej Długosz
Przemysław Symbor
Michał Bugalski
Tomasz Kempiński
Katarzyna Bukowska
2273
2332
2290
2270
2243
2216
2151
1968
2

2

0

1
4
8
8
7
9
4
5
4
9
1
2
3
4
5
6
mf
m
m
k
m
m
Michał Luch
Jakub Żeberski
Krzysztof Jasik
Aleksander Dobrowolski
Maciej Świcarz
Paulina Cagara
2383
2338
2368
2294
2221
2121
4


2

9
9
9
9
9
9
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Eduardas Rozentalis Damis Warszawa 9
2 Łukasz Cyborowski Polfa Grodzisk Mazowiecki 9
3 Robert Kempiński Polonia Plus GSM Warszawa 8
4 Tomasz Warakomski Juvena Hańcza Suwałki 6 9
5 Bartosz Soćko Polonia Plus GSM Warszawa 8
6 Monika Soćko Polonia Plus GSM Warszawa 8 9
I liga
Ustroń, 4– 12 września 2004
Sędzia główny: Tadeusz Honza, dyrektor turnieju: Piotr Chrobak
System kołowy, 6 szachownic 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
1  JKSz MCKiS Jaworzno (↑) 5 4 4 5 5 6 40½
2  Stilon Gorzów Wielkopolski (↑) 3 3 3 3 4 30
3  HetMaN Szopienice 1 3 4 4 4 4 29½
4  Odrodzenie Kożuchów 3 4 3 4 4 29
5  AZS Politechnika Śląska Gliwice 3 2 3 4 2 4 27½
6  Pasjonat Fablok Dankowice 2 2 2 3 3 5 3 26 7
7  Rzemiosło Racibórz 2 2 3 3 5 26 6
8  MKSz Rybnik (↓) 1 3 2 4 3 2 23½
9  Błękitny Express-Lech Poznań (↓) 1 3 2 2 1 4 5 23
10  Start Katowice (↓) 0 2 2 2 3 1 1 15
Tabela postępowa
Nr Klub 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Mce
1  Odrodzenie Kożuchów 3 7 11½ 15½ 19½ 21 24 26½ 29 4
2  Błękitny Express-Lech Poznań 2 4 10½ 11½ 15½ 18½ 22 23 9
3  Start Katowice 0 2 12 14 15 10
4  Pasjonat Fablok Dankowice 3 5 10½ 15½ 18½ 20½ 23½ 26 6
5  MKSz Rybnik 3 9 11 13 16½ 19½ 23½ 8
6  Stilon Gorzów Wielkopolski 3 6 12 15 19½ 22½ 26½ 30 2
7  Rzemiosło Racibórz 3 9 11½ 13½ 15½ 18½ 21 26 7
8  JKSz MCKiS Jaworzno 6 10 15 18½ 22½ 27 32 35½ 40½ 1
9  HetMaN Szopienice 4 8 10½ 14 17 21 22 26 29½ 3
10  AZS Politechnika Śląska Gliwice 3 6 10½ 14 18 19½ 23½ 25½ 27½ 5
1 runda 2 runda
Odrodzenie Kożuchów – AZS Politechnika Śl. Gliwice
Lech Poznań – HetMaN Szopienice
Start Katowice – MCKiS JKSz Jaworzno
Pasjonat Dankowice – Rzemiosło Racibórz
MKSz Rybnik – Stilon Gorzów Wlkp.
3 : 3
2 : 4
0 : 6
3 : 3
3 : 3
AZS Politechnika Śl. Gliwice – Stilon Gorzów Wlkp.
MKSz Rybnik – Rzemiosło Racibórz
JKSz MCKiS Jaworzno – Pasjonat Dankowice
HetMaN Szopienice – Start Katowice
Odrodzenie Kożuchów – Lech Poznań
3 : 3
2½ : 3½
4 : 2
4 : 2
4 : 2
3 runda 4 runda
Lech Poznań – AZS Politechnika Śl. Gliwice
Start Katowice – Odrodzenie Kożuchów
Pasjonat Dankowice – HetMaN Szopienice
MKSz Rybnik – JKSz MCKiS Jaworzno
Stilon Gorzów Wlkp. – Rzemiosło Racibórz
1½ : 4½
1½ : 4½
3½ : 2½
1 : 5
3½ : 2½
AZS Politechnika Śl. Gliwice – Rzemiosło Racibórz
JKSz MCKiS Jaworzno – Stilon Gorzów Wlkp.
HetMaN Szopienice – MKSz Rybnik
Odrodzenie Kożuchów – Pasjonat Dankowice
Lech Poznań – Start Katowice
3½ : 2½
3½ : 2½
3½ : 2½
4 : 2
5 : 1
5 runda 6 runda
Start Katowice – AZS Politechnika Śl. Gliwice
Pasjonat Dankowice – Lech Poznań
MKSz Rybnik – Odrodzenie Kożuchów
Stilon Gorzów Wlkp. – HetMaN Szopienice
Rzemiosło Racibórz – JKSz MCKiS Jaworzno
2 : 4
5 : 1
2 : 4
3 : 3
2 : 4
AZS Politechnika Śl. Gliwice – JKSz MCKiS Jaworzno
HetMaN Szopienice – Rzemiosło Racibórz
Start Katowice – Pasjonat Dankowice
Odrodzenie Kożuchów – Stilon Gorzów Wlkp.
Lech Poznań – MKSz Rybnik
1½ : 4½
4 : 2
3 : 3
1½ : 4½
4 : 2
7 runda 8 runda
Pasjonat Dankowice – AZS Politechnika Śl. Gliwice
MKSz Rybnik – Start Katowice
Stilon Gorzów Wlkp. – Lech Poznań
Rzemiosło Racibórz – Odrodzenie Kożuchów
JKSz MCKiS Jaworzno – HetMaN Szopienice
2 : 4
3½ : 2½
3 : 3
3 : 3
5 : 1
AZS Politechnika Śl. Gliwice – HetMaN Szopienice
Odrodzenie Kożuchów – JKSz MCKiS Jaworzno
Lech Poznań – Rzemiosło Racibórz
Start Katowice – Stilon Gorzów Wlkp.
Pasjonat Dankowice – MKSz Rybnik
2 : 4
2½ : 3½
3½ : 2½
2 : 4
3 : 3
9 runda
MKSz Rybnik – AZS Politechnika Śl. Gliwice
Stilon Gorzów Wlkp. – Pasjonat Dankowice
Rzemiosło Racibórz – Start Katowice
JKSz MCKiS Jaworzno – Lech Poznań
HetMaN Szopienice – Odrodzenie Kożuchów
4 : 2
3½ : 2½
5 : 1
5 : 1
3½ : 2½
Składy drużyn
1 JKSz MCKiS Jaworzno 40½ 54 2  Stilon Gorzów Wielkopolski 30 54
1
2
3
4
5
6
am
mm
mm
m
k
m
Serhij Fedorczuk (UKR)
Marek Matlak
Piotr Bobras
Dariusz Szoen
Daniel Gumuła
Jolanta Guzik
2569
2492
2435
2400
2231
2104





6
9
9
9
9
9
9
1
2
3
4
5
.
6
mm
mm
mf
m
k
k
k
Jan Przewoźnik
Aleksander Czerwoński
Filip Bargłowski
Przemysław Liwak
Maciej Rutkowski
Mateusz Bronowicki
Joanna Górecka
2419
2382
2335
2332
2227
2215
2042

5



½
8
9
9
9
9
1
9
3 HetMaN Szopienice 29½ 54 4 Odrodzenie Kożuchów 29 54
1
2
3
4
5
.
.
6
am
mm
mf
mm
mm
k
k+
m
David Navara (CZE)
Jacek Bielczyk
Roman Dąbek
Ryszard Skrobek
Grzegorz Masternak
Jacek Markiewicz
Aleksander Masternak
Edyta Kupczyk
2616
2340
2389
2368
2373
2253
2233
2159
8
5

4



9
9
5
9
4
7
2
9
1
2
3
4
5
6
am
m
m
k
k
mf
Jurij Zezulkin (BLR)
Dominik Orzech
Grzegorz Murawski
Piotr Brodowski
Sławomir Persowski
Małgorzata Bednarska
2558
2370
2361
2238
2217
2216
6

3

6
3
9
9
9
9
9
9
5 AZS Politechnika Śląska Gliwice 27½ 54 6 Pasjonat Fablok Dankowice 26 54
1
2
3
4
5
.
6
m
mf
m
k
I++
k
k
Jacek Dubiel
Adrian Wiśniewski
Michał Tworuszka
Piotr Stefanek
Michał Flasiński
Adam Wojciechowski
Aleksandra Wojciechowska
2391
2367
2321
2191
2176
2206
2021

6
5



9
9
9
7
9
2
9
1
2
3
4
5
.
6
mm
mf
mf
mf
k
I++
am
Oleg Kalinin (UKR)
Czesław Spisak
Jerzy Markiewicz
Henryk Seifert
Andrzej Misiuga
Michał Paździora
Marta Zielińska
2364
2335
2316
2253
2214
2045
2402
4
3

3
2
1
9
9
9
8
8
2
9
7 Rzemiosło Racibórz 26 54 8 MKSz Rybnik 23½ 54
1
2
3
4
5
.
6
mm
mm
mf
k+
m
k
mm
Marek Stryjecki
Mirosław Jaworski
Tadeusz Helis
Jacek Orzechowski
Zbigniew Wieczorek
Szymon Stysiak
Swietłana Czeredniczenko (UKR)
2432
2373
2353
2260
2305
2235
2225


3
4


6
3
9
8
9
9
7
9
1
2
3
4
5
.
.
.
6
.
k
mm
k
I
I++
k
I++
II
k
mf
Mateusz Kulesza
Agnieszka Matras
Zenon Lamża
Mateusz Bobula
Marek Bitman
Henryk Samborski
Józef Bobrowski
Adam Konkol
Alicja Chmielińska
Karina Szczepkowska
2308
2225
2242
2156
2072
2196
2100
1800
2072
2221

4
0

1
0
0
0
3
9
9
1
9
6
1
1
1
9
8
9 Błękitny Express-Lech Poznań 23 54 10 Start Katowice 15 54
1
2
3
4
5
.
6
.
mf
m
mf
I++
k
k
mf
Rafał Tomczak
Dariusz Kaszowski
Ryszard Bernard
Michał Więcław
Marcin Bernat
Marek Szumiński
Magdalena Łysiak-Półtorak
.vacat
2303
2283
2364
2169
2194
2131
2091

5
1

4


0
9
9
2
9
9
7
8
1
1
2
3
4
5
6
k+
I++
I++
I+
I+
k++
Krzysztof Zarychta
Jacek Szwed
Łukasz Turlej
Paweł Szwarc
Marcin Surman
Izabela Tekielak
2197
2173
2111
2112
1995
2110



3

3
9
9
9
9
9
9
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 David Navara HetMaN Szopienice 8 9
2 Marek Matlak JKSz MCKiS Jaworzno 9
3 Piotr Bobras JKSz MCKiS Jaworzno 9
4 Dariusz Szoen JKSz MCKiS Jaworzno 9
5 Daniel Gumuła JKSz MCKiS Jaworzno 9
6 Marta Zielińska Pasjonat Fablok Dankowice 9
II liga
Polanica-Zdrój, 4 – 12 września 2004 (system szwajcarski, 11 rund, 6 szachownic)
Sędzia główny: ?, dyrektor turnieju: Ryszard Więckowski
1 Drakon Lublin (↑) 16 41 18 Wrzos Międzyborów 11 35
2 Ostródzianka Ostróda (↑) 16 37 19 Drogowiec Kraków 11 34½
3 OTSz Ostrów Wielkopolski (↑) 15 39 20 Górnik 23 Czerwionka 11 34
4 Hetman Częstochowa 15 37½ 21 YMCA Warszawa 11 33
5 Roszada Gliwice 14 38½ 22 Korsarz Gdynia 11 33
6 AZS Politechnika Łódź 14 38 23 AZS Politechnika Wrocław 11 32½
7 Śródmieście Wrocław 13 38 24 Hetman Konin 11 31½
8 JKSz MCKiS II Jaworzno 13 36 25 Victoria Chróścice (↓) 11 30
9 Nadnarwianka Pułtusk 13 35 26 Korona Kraków (↓) 10 31½
10 MLKS Solec Kujawski 13 34 27 Szombierki Bytom (↓) 10 30½
11 Pniówek 74 Pawłowice 13 34 28 Zelmer II Rzeszów (↓) 7 26½
12 Rolnik Róża 13 34 29 Caissa Lubsko (↓) 7 26½
13 Prokonex Brzeg 13 33½ 30 Tęcza Turek (↓) 6 28
14 Baszta Żnin 12 34 31 KKSz 1893 Kraków (↓) 6 25
15 Hetman Politechnika Koszalin 11 39½ 32 Jedwabnik Milanówek (↓) 6 24½
16 Chemik Bydgoszcz 11 35½ 33 Piast Śrem (↓) 5 24
17 Gambit Świecie 11 35 34 Fart Kielce (↓) 3 22½
Składy drużyn awansujących
Drakon Lublin Paweł Stoma (5), Zbigniew Księski (7½), Michał Praszak (9), Michał Mirosław (8), Paweł Panas (8), Ewa Wierzbicka (4½)
Ostródzianka Ostróda Aleksander Miśta (9½), Zbigniew Szymczak (7½), Marcin Kolago (6½), Rafał Jóźwik (6½), Łukasz Jadanowski (6),
Beata Jadanowska (2)
OTSz Ostrów Wlkp. Zbigniew Jaśnikowski (6½/10), Oskar Włodarczyk (3/4), Paweł Dudziński (6), Józef Litwin (6½), Piotr Dudziński (7),
Piotr Ziółkowski (4½/8), Milena Magnucka (5½)
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Aleksander Miśta Ostródzianka Ostróda 11
2 Zbigniew Księski
Zbigniew  Szymczak
Krzysztof  Szadkowski
Drakon Lublin
Ostródzianka Ostróda
Hetman Konin
11
3 Michał Praszak Drakon Lublin 9 11
4 Mirosław Mielczarski Hetman Politechnika Koszalin 11
5 Kazimierz Zowada JKSz MCKiS II Jaworzno 11
6 Marlena Chlost
Natalia  Maszota
Roszada Gliwice
Korsarz Gdynia
9 11

Strony internetowe

 

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close