Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach 2005

61. Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach

2004 | 2005 | 2006
Ekstraliga
Lubniewice, 3 – 11 września 2005
Sędzia główny: Zenon Chojnicki, dyrektor turnieju: Konrad Tołkacz
System kołowy, 6 szachownic 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
1  Polonia Plus GSM Warszawa 4 4 4 4 5 37
2  Polfa Grodzisk Mazowiecki 3 4 4 4 4 32
3  JKSz MCKiS Jaworzno 2 4 4 3 4 31 13
4  PTSz Płock 2 2 4 4 4 31 12
5  AZS UMCS Lublin 2 3 2 4 4 27
6  Juvena Hańcza Suwałki 2 2 4 4 24½
7  WASKO HetMaN Szopienice 2 2 4 3 3 24
8  Stilon Gorzów Wielkopolski 2 3 2 2 3 3 3 23
9  Pocztowiec TP SA Poznań (↓) 2 2 2 2 3 3 20½
10  Zelmer Rzeszów (↓) 1 2 2 2 3 20
Tabela postępowa
Nr Klub 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Mce
1  Juvena Hańcza Suwałki 2.5 4.5 8 10 11.5 15 19 20.5 24.5 6
2  PTSz Płock 4.5 8.5 10.5 14.5 19 21 25 29.5 31 4
3  AZS UMCS Lublin 3 7 9.5 11.5 15 17.5 19.5 23.5 27 5
4  WASKO HetMaN Szopienice 3 5 8.5 12.5 14 17.5 19.5 21 24 7
5  Polonia Plus GSM Warszawa 3.5 7.5 11 16 20.5 24.5 28.5 33 37 1
6  Stilon Gorzów Wielkopolski 2.5 5.5 8.5 10.5 13.5 16 18 20 23 8
7  Pocztowiec TP SA Poznań 3 5 8 10 12 14.5 16.5 18 20.5 9
8  Polfa Grodzisk Mazowiecki 3 7 9.5 13.5 17.5 19 23 27.5 32 2
9  Zelmer Rzeszów 1.5 3.5 6 7 10 13.5 15.5 18 20 10
10  JKSz MCKiS Jaworzno 3.5 6.5 10.5 14.5 17 21.5 25.5 29 31 3
1 runda 2 runda
Hańcza Suwałki – JKSz MCKiS Jaworzno
PTSz Płock – Zelmer Rzeszów
AZS UMCS Lublin – Polfa Grodzisk Maz.
HetMaN Szopienice – Pocztowiec Poznań
Polonia Warszawa – Stilon Gorzów Wlkp.
2½ : 3½
4½ : 1½
3 : 3
3 : 3
3½ : 2½
JKSz MCKiS Jaworzno – Stilon Gorzów Wlkp.
Pocztowiec Poznań – Polonia Warszawa
Polfa Grodzisk Maz. – HetMaN Szopienice
Zelmer Rzeszów – AZS UMCS Lublin
Hańcza Suwałki – PTSz Płock
3 : 3
2 : 4
4 : 2
2 : 4
2 : 4
3 runda 4 runda
PTSz Płock – JKSz MCKiS Jaworzno
AZS UMCS Lublin – Hańcza Suwałki
HetMaN Szopienice – Zelmer Rzeszów
Polonia Warszawa – Polfa Grodzisk Maz.
Stilon Gorzów Wlkp. – Pocztowiec Poznań
2 : 4
2½ : 3½
3½ : 2½
3½ : 2½
3 : 3
JKSz MCKiS Jaworzno – Pocztowiec Poznań
Polfa Grodzisk Maz. – Stilon Gorzów Wlkp.
Zelmer Rzeszów – Polonia Warszawa
Hańcza Suwałki – HetMaN Szopienice
PTSz Płock – AZS UMCS Lublin
4 : 2
4 : 2
1 : 5
2 : 4
4 : 2
5 runda 6 runda
AZS UMCS Lublin – JKSz MCKiS Jaworzno
HetMaN Szopienice – PTSz Płock
Polonia Warszawa – Hańcza Suwałki
Stilon Gorzów Wlkp. – Zelmer Rzeszów
Pocztowiec Poznań – Polfa Grodzisk Maz.
3½ – 2½
1½ – 4½
4½ – 1½
3 – 3
2 – 4
JKSz MCKiS Jaworzno – Polfa Grodzisk Maz.
Zelmer Rzeszów – Pocztowiec Poznań
Hańcza Suwałki – Stilon Gorzów Wlkp.
PTSz Płock – Polonia Warszawa
AZS UMCS Lublin – HetMaN Szopienice
4½ – 1½
3½ – 2½
3½ – 2½
2 – 4
2½ – 3½
7 runda 8 runda
HetMaN Szopienice – JKSz MCKiS Jaworzno
Polonia Warszawa – AZS UMCS Lublin
Stilon Gorzów Wlkp. – PTSz Płock
Pocztowiec Poznań – Hańcza Suwałki
Polfa Grodzisk Maz. – Zelmer Rzeszów
2 : 4
4 : 2
2 : 4
2 : 4
4 : 2
JKSz MCKiS Jaworzno – Zelmer Rzeszów
Hańcza Suwałki – Polfa Grodzisk Maz.
PTSz Płock – Pocztowiec Poznań
AZS UMCS Lublin – Stilon Gorzów Wlkp.
HetMaN Szopienice – Polonia Warszawa
3½ : 2½
1½ : 4½
4½ : 1½
4 : 2
1½ : 4½
9 runda
Polonia Warszawa – JKSz MCKiS Jaworzno
Stilon Gorzów Wlkp. – HetMaN Szopienice
Pocztowiec Poznań – AZS UMCS Lublin
Polfa Grodzisk Maz. – PTSz Płock
Zelmer Rzeszów – Hańcza Suwałki
4 : 2
3 : 3
2½ : 3½
4½ : 1½
2 : 4
Składy drużyn
1 Polonia Plus GSM Warszawa 37 54 2 Polfa Grodzisk Mazowiecki 32 54
1
2
3
4
5
6
am
am
am
am
am
am
Michał Krasenkow
Robert Kempiński
Bartosz Soćko
Bartłomiej Macieja
Tomasz Markowski
Monika Soćko
2663
2619
2615
2593
2564
2465
5

7
6

7
9
9
9
9
9
9
1
2
3
4
5
.
.
6
am
am
mm
m
m
m
m
am
Łukasz Cyborowski
Mirosław Grabarczyk
Bogdan Grabarczyk
Maciej Nurkiewicz
Maciej Marszałek
Adam Deszczyński
Marcin Tazbir
Iweta Radziewicz
2537
2485
2464
2387
2386
2367
2334
2447

3




3
6
8
9
8
5
3
6
9
3 JKSz MCKiS Jaworzno 31 54 4 PTSz Płock 31 54
1
2
3
4
5
6
am
am
mm
mf
k+
mm
Serhij Fedorczuk (UKR)
Piotr Bobras
Marek Matlak
Dariusz Szoen
Daniel Gumuła
Edyta Andrzejewska
2571
2525
2475
2459
2287
2178
7


6
6
3
9
9
9
9
9
9
1
2
3
4
5
.
6
am
am
m
am
m
mm
mf
Radosław Wojtaszek
Kamil Mitoń
Jakub Czakon
Artur Jakubiec
Zbigniew Pakleza
Radosław Jedynak
Joanna Worek
2591
2589
2461
2538
2419
2394
2263
5

5
2
3

6
9
9
8
7
6
6
9
5 AZS UMCS Lublin 27 54 6 Juvena Hańcza Suwałki 24½ 54
1
2
3
4
5
6
am
am
mm
mm
m
mm
Wiaczesław Dydyszko (BLR)
Paweł Jaracz
Marcin Dziuba
Grzegorz Gajewski
Marcin Krysztofiak
Barbara Jaracz
2551
2515
2460
2396
2401
2251
4
3

5
6
9
9
9
9
9
9
1
2
3
4
5
6
am
mm
mm
mf
k+
mf
Aloyzas Kveinys (LTU)
Krzysztof Jakubowski
Marcin Szymański
Czesław Spisak
Kamil Grycel
Magdalena Kozak
2510
2483
2435
2323
2282
2171
3
6
3
5
3
9
9
9
9
9
9
7 WASKO HetMaN Szopienice 24 54 8 Stilon Gorzów Wielkopolski 23 54
1
2
3
4
5
.
6
am
mm
mm
mm
mf
k
m
David Navara (CZE)
Bartłomiej Heberla
Jacek Bielczyk
Patryk Łagowski
Roman Dąbek
Jacek Markiewicz
Edyta Kupczyk
2663
2447
2346
2395
2379
2246
2123


1
4


2
9
9
5
9
9
4
9
1
2
3
4
5
.
.
6
am
mf
mm
mm
mf
m
k+
k
Aleksander Rustemow (RUS)
Maciej Rutkowski
Jan Przewoźnik
Aleksander Czerwoński
Filip Bargłowski
Przemysław Liwak
Mateusz Bronowicki
Joanna Górecka
2564
2358
2404
2387
2347
2340
2239
2069
5
4
2
4
3
2
0
3
9
9
7
8
7
4
1
9
9 Pocztowiec TP SA Poznań 20½ 54 10 Zelmer Rzeszów 20 54
1
2
3
4
5
.
.
.
6
mm
am
m
k
m
k+
k
I++
k
Klaudiusz Urban
Włodzimierz Schmidt
Jerzy Owczarzak
Wojciech Przybylski
Krzysztof Chojnacki
Michał Adamski
Mieczysław Stypka
Zbigniew Strzemiecki
Justyna Skrochocka
2482
2435
2368
2272
2255
2287
2218
2195
2064
3
4
3

4

½
½
9
9
7
5
7
6
1
1
9
1
2
3
4
5
6
mm
m
mf
mf
m
mm
Witalij Koziak (UKR)
Piotr Dobrowolski
Krystian Kuźmicz
Michał Skalski
Daniel Frączek
Magdalena Gużkowska
2486
2388
2357
2334
2309
2140



4

4
9
9
9
9
9
9
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 David Navara HetMaN Szopienice Katowice 9
2 Kamil Mitoń PTSz Płock 9
3 Bartosz Soćko Polonia Plus GSM Warszawa 7 9
4 Bartłomiej Macieja
Dariusz Szoen
Polonia Plus GSM Warszawa
JKSz MCKiS Jaworzno
6 9
5 Tomasz Markowski Polonia Plus GSM Warszawa 9
6 Iweta Radziewicz Polfa Grodzisk Mazowiecki 9
I liga
Jarnołtówek, 3 – 11 września 2005
Sędzia główny: Adam Curyło, dyrektor turnieju: Waldemar Taboła
System kołowy, 6 szachownic 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
1  Rzemiosło Racibórz (↑) 2 3 3 32
2  Hetman Częstochowa (↑) 5 2 2 31
3  Pasjonat Dankowice 1 4 3 4 30½
4  Odrodzenie Kożuchów 4 3 3 4 3 4 29½
5  OTSz Ostrów Wielkopolski 3 3 4 3 3 4 28½
6  Ostródzianka Ostróda 2 3 4 3 4 26
7  AZS Politechnika Śląska Gliwice 3 4 3 2 2 2 2 3 25½
8  Roszada Gliwice (↓) ½ 4 3 3 3 4 2 4 25
9  Drakon Lublin (↓) ½ 2 2 3 4 22½
10  AZS Politechnika Łódź (↓) 2 2 3 2 19½
Tabela postępowa
Nr Klub 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Mce
1  Pasjonat Dankowice 1 3.5 7.5 11 15.5 20 24 27 30.5 3
2  Rzemiosło Racibórz 2 5.5 9 12.5 15.5 20 25.5 29 32 1
3  Ostródzianka Ostróda 4 7 9 11.5 14 16.5 20.5 23.5 26 6
4  OTSz Ostrów Wielkopolski 3 7 10 12.5 15.5 19 21.5 25.5 28.5 5
5  AZS Politechnika Łódź 2 4.5 7.5 10 11.5 13 15 17 19.5 10
6  Roszada Gliwice 4 8 10 14 17 18.5 19 22 25 8
7  Drakon Lublin 3 6.5 10.5 11 12.5 14.5 16.5 19 22.5 9
8  AZS Politechnika Śląska Gliwice 2 4 7 9 13.5 17.5 19.5 22.5 25.5 7
9  Odrodzenie Kożuchów 4 7 10 13.5 16.5 20.5 24.5 27 29.5 4
10  Hetman Częstochowa 5 7 9.5 15 18.5 20.5 24 27.5 31 2
1 runda 2 runda
Pasjonat Dankowice – Hetman Częstochowa
Rzemiosło Racibórz – Odrodzenie Kożuchów
Ostródzianka Ostróda – AZS Politechnika Śl. Gliwice
OTSz Ostrów Wlkp. – Drakon Lublin
AZS Politechnika Łódź – Roszada Gliwice
1 : 5
2 : 4
4 : 2
3 : 3
2 : 4
Hetman Częstochowa – Roszada Gliwice
Drakon Lublin – AZS Politechnika Łódź
AZS Politechnika Śl. Gliwice – OTSz Ostrów Wlkp.
Odrodzenie Kożuchów – Ostródzianka Ostróda
Pasjonat Dankowice – Rzemiosło Racibórz
2 : 4
3½ : 2½
2 : 4
3 : 3
2½ : 3½
3 runda 4 runda
Rzemiosło Racibórz – Hetman Częstochowa
Ostródzianka Ostróda – Pasjonat Dankowice
OTSz Ostrów Wlkp. – Odrodzenie Kożuchów
AZS Politechnika Łódź – AZS Politechnika Ś. Gliwice
Roszada Gliwice – Drakon Lublin
3½ : 2½
2 : 4
3 : 3
3 : 3
2 : 4
Hetman Częstochowa – Drakon Lublin
AZS Politechnika Śl. Gliwice – Roszada Gliwice
Odrodzenie Kożuchów – AZS Politechnika Łódź
Pasjonat Dankowice – OTSz Ostrów Wlkp.
Rzemiosło Racibórz – Ostródzianka Ostróda
5½ : ½
2 : 4
3½ : 2½
3½ : 2½
3½ : 2½
5 runda 6 runda
Ostródzianka Ostróda – Hetman Częstochowa
OTSz Ostrów Wlkp. – Rzemiosło Racibórz
AZS Politechnika Łódź – Pasjonat Dankowice
Roszada Gliwice – Odrodzenie Kożuchów
Drakon Lublin – AZS Politechnika Śl. Gliwice
2½ : 3½
3 : 3
1½ : 4½
3 : 3
1½ : 4½
Hetman Częstochowa – AZS Politechnika Śl. Gliwice
Odrodzenie Kożuchów – Drakon Lublin
Pasjonat Dankowice – Roszada Gliwice
Rzemiosło Racibórz – AZS Politechnika Łódź
Ostródzianka Ostróda – OTSz Ostrów Wlkp.
2 : 4
4 : 2
4½ : 1½
4½ : 1½
2½ : 3½
7 runda 8 runda
OTSz Ostrów Wlkp. – Hetman Częstochowa
AZS Politechnika Łódź – Ostródzianka Ostróda
Roszada Gliwice – Rzemiosło Racibórz
Drakon Lublin – Pasjonat Dankowice
AZS Politechnika Śl. Gliwice – Odrodzenie Kożuchów
2½ : 3½
2 : 4
½ : 5½
2 : 4
2 : 4
Hetman Częstochowa – Odrodzenie Kożuchów
Pasjonat Dankowice – AZS Politechnika Śl. Gliwice
Rzemiosło Racibórz – Drakon Lublin
Ostródzianka Ostróda – Roszada Gliwice
OTSz Ostrów Wlkp. – AZS Politechnika Łódź
3½ : 2½
3 : 3
3½ : 2½
3 : 3
4 : 2
9 runda
AZS Politechnika Łódź – Hetman Częstochowa
Roszada Gliwice – OTSz Ostrów Wlkp.
Drakon Lublin – Ostródzianka Ostróda
AZS Politechnika Śl. Gliwice – Rzemiosło Racibórz
Odrodzenie Kożuchów – Pasjonat Dankowice
2½ : 3½
3 : 3
3½ : 2½
3 : 3
2½ : 3½
Składy drużyn
1 Rzemiosło Racibórz 32 54 2  Hetman Częstochowa 31 54
1
2
3
4
5
.
6
mm
mf
k+
m
k
I++
mm
Marek Stryjecki
Tadeusz Helis
Jacek Orzechowski
Zbigniew Wieczorek
Szymon Stysiak
Radosław Szczepanek
Swietłana Czeredniczenko (UKR)
2418
2354
2235
2305
2198
2164
2200

4
4



7
2
9
8
9
9
8
9
1
2
3
4
5
.
6
mf
k+
k++
k
mm
I+
mm
Jacek Flis
Krzysztof Ejsmont
Adam Cieśla
Piotr Denderski
Roman Tomaszewski
Krzysztof Palacz
Katarzyna Toma
2284
2310
2283
2274
2340
2087
2240

4
6


1
5
9
9
9
9
4
9
3 Pasjonat Dankowice 30½ 54 4 Odrodzenie Kożuchów 29½ 54
1
2
3
4
5
6
mm
mm
mf
k
I++
am
Rafał Antoniewski
Oleg Kalinin (UKR)
Jerzy Markiewicz
Andrzej Misiuga
Michał Paździora
Marta Zielińska
2523
2359
2308
2198
2045
2410
6

5


7
9
9
9
9
9
9
1
2
3
4
5
.
6
.
am
m
k
m
k
I
mf
I++
Jurij Zezulkin (BLR)
Dominik Orzech
Piotr Brodowski
Grzegorz Murawski
Sławomir Persowski
Mirosław Borkowski
Małgorzata Bednarska
Marta Łabędzka
2513
2313
2281
2312
2219
1915
2160
1870

6
4

2
1

0
9
9
7
9
4
6
9
1
5 OTSz Ostrów Wielkopolski 28½ 54 6 Ostródzianka Ostróda 26 54
1
2
3
4
5
6
mm
k
k
k
k
m
Zbigniew Jaśnikowski
Oskar Włodarczyk
Piotr Dudziński
Józef Litwin
Paweł Dudziński
Milena Magnucka
2405
2271
2222
2221
2214
2094

4

7

3
9
9
9
9
9
9
1
2
3
4
5
.
6
am
mm
k
k
k
I
I++
Aleksander Miśta
Zbigniew Szymczak
Marcin Kolago
Krzysztof Lisowski
Rafał Jóźwik
Adam Wołodko
Lena Szymanowska
2474
2323
2297
2241
2188
2000
1982




5
1
2
9
7
9
9
9
2
9
7 AZS Politechnika Śląska Gliwice 25½ 54 8 Roszada Gliwice 25 54
1
2
3
4
5
.
6
.
mf
m
I++
k
k
I++
k
k
Adrian Wiśniewski
Michał Tworuszka
Michał Flasiński
Piotr Stefanek
Dariusz Smagacz
Piotr Wojciechowski
Aleksandra Wojciechowska
Marta Szydłowska
2371
2320
2176
2200
2227
2077
2018
2058



0

6
1
9
9
8
3
9
7
2
7
1
2
3
4
5
.
.
6
m
k
I++
I++
k
I
I+
m
Tadeusz Juroszek
Krzysztof Bulski
Janusz Sroka
Grzegorz Fudalej
Jan Widera
Marcin Bachorczyk
Adam Dudek
Marlena Chlost
2379
2260
2171
2157
2143
2062
2034
2122
5
5


2
½
0
9
9
9
8
7
2
1
9
9 Drakon Lublin 22½ 54 10 AZS Politechnika Łódź 19½ 54
1
2
3
4
5
6
m
mm
m
k
k
k
Paweł Stoma
Zbigniew Księski
Michał Praszak
Michał Mirosław
Paweł Panas
Ewa Wierzbicka
2312
2415
2268
2226
2173
2008

4
5

6
9
9
9
9
9
9
1
2
3
4
5
.
6
m
m
k
I
I
k
k
Lech Sopur
Sylwester Bednarek
Jacek Stefaniak
Tomasz Pietrzak
Roman  Jasiak
Piotr Ochoński
Sylwia Gapa
2395
2321
2250
1980
2000
2209
2041
5
3

2
0

9
9
9
5
4
9
9
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Aleksander  Miśta Ostródzianka Ostróda
2 Dominik  Orzech Odrodzenie Kożuchów 6
3 Zbigniew Wieczorek Rzemiosło Racibórz
4 Józef Litwin OTSz Ostrów Wlkp. 7
5 Roman Tomaszewski Hetman Częstochowa
6 Swietłana Czeredniczenko
Marta Zielińska
Rzemiosło Racibórz
Pasjonat Dankowice
7
II liga
Wysowa, 26 sierpnia – 4 września 2005 (system szwajcarski, 9 rund, 6 szachownic)
Sędzia główny: Andrzej Irlik, dyrektor turnieju: Jan Kusina
1 Prokonex Brzeg (↑) 16 38 18 Pniówek 74 Pawłowice 8 26½
2 MKSz Rybnik (↑) 14 31½ 19 Hetman Konin 8 26
3 Błękitny Express-Lech Poznań (↑) 13 30 20 AZS Politechnika Wrocław 8 24½
4 YMCA Warszawa 12 29½ 21 Debiut Przedwojów 8 24½
5 Korsarz Gdynia 12 29½ 22 Chrobry Gniezno 8 23
6 Hetman Politechnika Koszalin 11 32 23 AKS Mikołów 7 26½
7 Zarzewie Prudnik 11 30 24 Gambit Świecie 7 26½
8 Rolnik Róża 11 28 25 Górnik 23 Czerwionka (↓) 7 26
9 Baszta Żnin 11 28 26 JKSz MCKiS II Jaworzno (↓) 7 26
10 Drogowiec Kraków 11 27½ 27 SRSDiM Węgrów (↓) 7 25½
11 KKSz 1893 Kraków 10 27½ 28 Victoria Chróścice (↓) 7 23½
12 Wrzos Międzyborów 10 26½ 29 Szach-Centrum Łódź (↓) 6 25½
13 Śródmieście Wrocław 9 29½ 30 Piast Śrem (↓) 6 24
14 Chemik Bydgoszcz 9 29 31 Zelmer II Rzeszów (↓) 6 21½
15 Nadnarwianka Pułtusk 9 28½ 32 Zieloni Zielonka (↓) 5 23
16 Leszczyński Włocławek 9 27 33 Fart Kielce (↓) 5 21
17 Jedwabnik Milanówek 9 25
Składy drużyn awansujących
Prokonex Brzeg Aleksander Hnydiuk (7), Krzysztof Jasik (6½), Jakub Żeberski (7), Robert Tustanowski (2/4), Paweł Hudziak (4½/5),
Jerzy Kubień (1½/2), Krzysztof Banasik (3½/7), Dominika Nowak (4½/6), Barbara Kurtyka (1½/3)
MKSz Rybnik Mateusz Kulesza (4½/8), Agnieszka Matras (3), Mateusz Bobula (6), Marcin Krzyżanowski (5½), Dawid Kobiałko (3/4), Przemysław Matuszczyk (1½/5), Karina Szczepkowska (8)
Lech Poznań Dariusz Kaszowski (4½), Michał Więcław (4½), Ryszard Bernard (4/7), Marcin Bernat (6/8), Winicjusz Fengier (1½/5), Marek Szumiński (2½/7), Agata Sikorska (7)
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Aleksander Hnydiuk Prokonex Brzeg 7 9
2 Michał Motyka JKSz MCKiS II Jaworzno 7 9
3 Jakub Żeberski
Tomasz Pankiewicz
Prokonex Brzeg
AZS Politechnika Wrocław
7 9
4 Tomasz Rybak Gambit Świecie 9
5 Kacper Piorun Szach-Centrum Łódź 7 8
6 Karina Szczepkowska MKSz Rybnik 8 9

Strony internetowe

 

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close