62. Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach |
2005 | 2006 | 2007 |
Ekstraliga |
|||||||||||||||
Ustroń, 2 – 10 września 2006 Sędzia główny: Jacek Matlak, dyrektor turnieju: Władysław Winiarczyk |
System kołowy, 6 szachownic | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | |||
1 | Polonia Plus GSM Warszawa | ● | 2 | 4 | 4½ | 4 | 4 | 5 | 4½ | 5½ | 6 | 39½ | |
2 | AZS UMCS Lublin | 4 | ● | 3 | 4½ | 3½ | 3½ | 4½ | 4½ | 5 | 5½ | 38 | |
3 | JKSz MCKiS Jaworzno | 2 | 3 | ● | 2 | 4½ | 2½ | 4 | 4½ | 6 | 5 | 33½ | |
4 | Juvena Hańcza Suwałki | 1½ | 1½ | 4 | ● | 3½ | 3½ | 3 | 4 | 5 | 4½ | 30½ | |
5 | WASKO HetMaN Szopienice | 2 | 2½ | 1½ | 2½ | ● | 3½ | 4½ | 5 | 2 | 6 | 29½ | |
6 | PTSz Płock | 2 | 2½ | 3½ | 2½ | 2½ | ● | 4 | 4 | 5 | 2 | 28 | |
7 | Stilon Gorzów Wielkopolski | 1 | 1½ | 2 | 3 | 1½ | 2 | ● | 2½ | 1 | 4½ | 19 | |
8 | Polfa Grodzisk Mazowiecki | 1½ | 1½ | 1½ | 2 | 1 | 2 | 3½ | ● | 3 | 2 | 18 | |
9 | Hetman Częstochowa (↓) | ½ | 1 | 0 | 1 | 4 | 1 | 5 | 3 | ● | 2 | 17½ | |
10 | Rzemiosło Racibórz (↓) | 0 | ½ | 1 | 1½ | 0 | 4 | 1½ | 4 | 4 | ● | 16½ |
Tabela postępowa |
Nr | Klub | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | Mce |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Juvena Hańcza Suwałki | 5 | 9 | 13.5 | 17 | 18.5 | 20 | 23.5 | 27.5 | 30.5 | 4 |
2 | JKSz MCKiS Jaworzno | 4 | 6 | 12 | 17 | 21.5 | 23.5 | 26.5 | 29 | 33.5 | 3 |
3 | Rzemiosło Racibórz | 4 | 5.5 | 7 | 8 | 12 | 12 | 12 | 12.5 | 16.5 | 10 |
4 | WASKO HetMaN Szopienice | 3.5 | 8.5 | 13 | 15.5 | 17 | 23 | 25 | 27 | 29.5 | 5 |
5 | Polonia Plus GSM Warszawa | 2 | 6 | 10.5 | 15.5 | 20 | 24 | 30 | 34 | 39.5 | 1 |
6 | AZS UMCS Lublin | 4 | 9 | 12.5 | 17 | 21.5 | 26 | 29 | 34.5 | 38 | 2 |
7 | PTSz Płock | 2.5 | 4.5 | 7 | 12 | 16 | 20 | 22.5 | 26 | 28 | 6 |
8 | Polfa Grodzisk Mazowiecki | 2 | 3 | 4.5 | 6 | 8 | 11 | 14.5 | 16.5 | 18 | 8 |
9 | Stilon Gorzów Wielkopolski | 2 | 6.5 | 8 | 9 | 10.5 | 12.5 | 15 | 16 | 19 | 7 |
10 | Hetman Częstochowa | 1 | 2 | 2 | 3 | 5 | 8 | 12 | 17 | 17.5 | 9 |
1 runda | 2 runda | |||||||
Polonia Warszawa – AZS UMCS Lublin HetMaN Szopienice – PTSz Płock JKSz MCKiS Jaworzno – Stilon Gorzów Wlkp. Juvena Hańcza Suwałki – Hetman Częstochowa Rzemiosło Racibórz – Polfa Grodzisk Maz. |
2 : 4 3½ : 2½ 4 : 2 5 : 1 4 : 2 |
PTSz Płock – Polonia Warszawa Juvena Hańcza Suwałki – JKSz MCKiS Jaworzno Hetman Częstochowa – AZS UMCS Lublin Polfa Grodzisk Maz. – HetMaN Szopienice Stilon Gorzów Wlkp. – Rzemiosło Racibórz |
2 : 4 4 : 2 1 : 5 1 : 5 4½ : 1½ |
|||||
3 runda | 4 runda | |||||||
AZS UMCS Lublin – PTSz Płock Polonia Warszawa – Polfa Grodzisk Maz. JKSz MCKiS Jaworzno – Hetman Częstochowa HetMaN Szopienice – Stilon Gorzów Wlkp. Rzemiosło Racibórz – Juvena Hańcza Suwałki |
3½ : 2½ 4½ : 1½ 6 : 0 4½ : 1½ 1½ : 4½ |
Juvena Hańcza Suwałki – HetMaN Szopienice Stilon Gorzów Wlkp. – Polonia Warszawa Polfa Grodzisk Maz. – AZS UMCS Lublin JKSz MCKiS Jaworzno – Rzemiosło Racibórz Hetman Częstochowa – PTSz Płock |
3½ : 2½ 1 : 5 1½ : 4½ 5 : 1 1 : 5 |
|||||
5 runda | 6 runda | |||||||
Polonia Warszawa – Juvena Hańcza Suwałki HetMaN Szopienice – JKSz MCKiS Jaworzno AZS UMCS Lublin – Stilon Gorzów Wlkp. PTSz Płock – Polfa Grodzisk Maz. Rzemiosło Racibórz – Hetman Częstochowa |
4½ : 1½ 1½ : 4½ 4½ : 1½ 4 : 2 4 : 2 |
JKSz MCKiS Jaworzno – Polonia Warszawa Juvena Hańcza Suwałki – AZS UMCS Lublin Stilon Gorzów Wlkp. – PTSz Płock Rzemiosło Racibórz – HetMaN Szopienice Hetman Częstochowa – Polfa Grodzisk Maz. |
2 : 4 1½ : 4½ 2 : 4 0 : 6 3 : 3 |
|||||
7 runda | 8 runda | |||||||
AZS UMCS Lublin – JKSz MCKiS Jaworzno PTSz Płock – Juvena Hańcza Suwałki Polonia Warszawa – Rzemiosło Racibórz HetMaN Szopienice – Hetman Częstochowa Polfa Grodzisk Maz. – Stilon Gorzów Wlkp. |
3 : 3 2½ : 3½ 6 : 0 2 : 4 3½ : 2½ |
HetMaN Szopienice – Polonia Warszawa JKSz MCKiS Jaworzno – PTSz Płock Rzemiosło Racibórz – AZS UMCS Lublin Juvena Hańcza Suwałki – Polfa Grodzisk Maz. Hetman Częstochowa – Stilon Gorzów Wlkp. |
2 : 4 2½ : 3½ ½ : 5½ 4 : 2 5 : 1 |
|||||
9 runda | ||||||||
AZS UMCS Lublin – HetMaN Szopienice Polonia Warszawa – Hetman Częstochowa Polfa Grodzisk Maz. – JKSz MCKiS Jaworzno Stilon Gorzów Wlkp. – Juvena Hańcza Suwałki PTSz Płock – Rzemiosło Racibórz |
3½ : 2½ 5½ : ½ 1½ : 4½ 3 : 3 2 : 4 |
Składy drużyn |
|||||||||||
1 | Polonia Plus GSM Warszawa | 39½ | 54 | 2 | AZS UMCS Lublin | 38 | 54 | ||||
1 2 3 4 5 . 6 |
am am am am am am am |
Bartosz Soćko Bartłomiej Macieja Eduardas Rozentalis (LTU) Robert Kempiński Mateusz Bartel Monika Soćko Beata Kądziołka |
2621 2613 2605 2567 2561 2464 2359 |
5½ 6½ 6½ 6½ 7 5½ 2 |
9 9 9 9 9 6 3 |
1 2 3 4 5 6 |
am am mm mm am mm |
Wiaczesław Dydyszko (BLR) Łukasz Cyborowski Marcin Dziuba Grzegorz Gajewski Paweł Jaracz Dorota Czarnota |
2575 2535 2511 2504 2485 2237 |
6 7½ 5½ 7½ 6½ 5 |
9 9 9 9 9 9 |
3 | JKSz MCKiS Jaworzno | 33½ | 54 | 4 | Juvena Hańcza Suwałki | 30½ | 54 | ||||
1 2 3 4 5 . 6 |
am am mm mm mm mf mf |
Serhij Fedorczuk (UKR) Piotr Bobras Jakub Czakon Marek Matlak Dariusz Szoen Daniel Gumuła Joanna Worek |
2592 2535 2484 2477 2452 2306 2284 |
4½ 6½ 5 4 5½ 1½ 6½ |
9 9 9 5 9 4 9 |
1 2 3 4 5 . 6 |
am mm mf mm mf m mf |
Aloyzas Kveinys (LTU) Krzysztof Jakubowski Tomasz Warakomski Marcin Szymański Czesław Spisak Kamil Grycel Maria Szymańska |
2546 2507 2420 2408 2323 2317 2186 |
5½ 3 7 4½ 5 0 5½ |
9 8 9 9 9 1 9 |
5 | WASKO HetMaN Szopienice | 29½ | 54 | 6 | PTSz Płock | 28 | 54 | ||||
1 2 3 4 5 6 |
am mm am mf mm am |
David Navara (CZE) Bartłomiej Heberla Jacek Gdański Krzysztof Bulski Patryk Łagowski Joanna Dworakowska |
2719 2551 2532 2409 2392 2359 |
6 4 4 4 5 6½ |
9 9 9 9 9 9 |
1 2 3 4 5 . 6 . |
am mm am m m I+ mm I |
Kamil Mitoń Radosław Jedynak Artur Jakubiec Zbigniew Pakleza Krystian Jędryczka Roman Mucha Edyta Andrzejewska Magdalena Mucha |
2638 2519 2490 2411 2315 2083 2213 1800 |
6 4 4 5½ 4½ 1 3 0 |
9 9 6 9 9 3 6 3 |
7 | Stilon Gorzów Wielkopolski | 19 | 54 | 8 | Polfa Grodzisk Mazowiecki | 18 | 54 | ||||
1 2 3 4 5 . . 6 |
mm mf mm mm k++ m mm m |
Jurij Kryworuczko (UKR) Maciej Rutkowski Jan Przewoźnik Aleksander Czerwoński Mateusz Bronowicki Przemysław Liwak Jan Pisuliński Joanna Górecka |
2536 2295 2393 2358 2296 2340 2378 2082 |
4½ 2½ ½ 2 2½ 4 ½ 2½ |
9 9 3 5 8 8 3 9 |
1 2 3 4 5 6 |
mm am mf m m I+ |
Bogdan Grabarczyk Mirosław Grabarczyk Marcin Tazbir Maciej Marszałek Adam Deszczyński Anna Flazińska |
2462 2451 2413 2407 2361 1856 |
2 4½ 4 3 4½ 0 |
9 9 9 9 9 9 |
9 | Hetman Częstochowa | 17½ | 54 | 10 | Rzemiosło Racibórz | 16½ | 54 | ||||
1 2 3 4 5 . . 6 |
m mf m k mm mf I+ mm |
Krzysztof Ejsmont Jacek Flis Adam Cieśla Piotr Denderski Roman Tomaszewski Tomasz Giżyński Krzysztof Palacz Katarzyna Toma |
2348 2295 2306 2285 2331 2345 2068 2256 |
3 3 3 0 2½ ½ 2½ 3 |
9 9 9 2 9 3 4 9 |
1 2 3 4 5 . . . 6 |
mm mm mf m k k k m mm |
Marek Stryjecki Mirosław Jaworski Tadeusz Helis Zbigniew Wieczorek Jacek Orzechowski Szymon Stysiak Radosław Szczepanek Sławomir Ulak Swietłana Czeredniczenko (UKR) |
2423 2353 2343 2318 2246 2221 2168 2293 2255 |
1 3 1½ 2 1 2 0 ½ 5½ |
5 9 9 7 5 6 2 2 9 |
Najlepsze wyniki na szachownicach | ||||||||
1 | Wiaczesław Dydyszko David Navara Kamil Mitoń |
AZS UMCS Lublin WASKO HetMaN Szopienice PTSz Płock |
6 | 9 | ||||
2 | Łukasz Cyborowski | AZS UMCS Lublin | 7½ | 9 | ||||
3 | Tomasz Warakomski | Juvena Hańcza Suwałki | 7 | 9 | ||||
4 | Grzegorz Gajewski | AZS UMCS Lublin | 7½ | 9 | ||||
5 | Mateusz Bartel | Polonia Plus GSM Warszawa | 7 | 9 | ||||
6 | Joanna Worek Joanna Dworakowska |
JKSz MCKiS Jaworzno WASKO HetMaN Szopienice |
6½ | 9 |
I liga |
|||||||||||||||
Opole, 2 – 10 września 2006 Sędzia główny: Adam Curyło, dyrektor turnieju: Waldemar Taboła |
System kołowy, 6 szachownic | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | |||
1 | Pocztowiec Poznań (↑) | ● | 3½ | 3½ | 3½ | 2½ | 3 | 4 | 4½ | 4 | 4 | 32½ | |
2 | Prokonex Brzeg (↑) | 2½ | ● | 3 | 4 | 2½ | 4 | 3½ | 3½ | 4½ | 4 | 31½ | 13 |
3 | Zelmer Rzeszów | 2½ | 3 | ● | 2½ | 4 | 2½ | 3 | 4½ | 4 | 5½ | 31½ | 10 |
4 | PREFROW MKSz Rybnik | 2½ | 2 | 3½ | ● | 3½ | 4 | 4 | 3½ | 3½ | 3 | 29½ | |
5 | Odrodzenie Kożuchów | 3½ | 3½ | 2 | 2½ | ● | 3 | 3 | 4 | 3½ | 3½ | 28½ | |
6 | AZS Politechnika Śląska Gliwice | 3 | 2 | 3½ | 2 | 3 | ● | 3 | 3 | 2½ | 4 | 26 | 8 |
7 | OTSz Ostrów Wielkopolski | 2 | 2½ | 3 | 2 | 3 | 3 | ● | 2 | 4½ | 4 | 26 | 7 |
8 | Pasjonat Dankowice (↓) | 1½ | 2½ | 1½ | 2½ | 2 | 3 | 4 | ● | 3½ | 4 | 24½ | |
9 | Lech-WSUS Poznań (↓) | 2 | 1½ | 2 | 2½ | 2½ | 3½ | 1½ | 2½ | ● | 3½ | 21½ | |
10 | Ostródzianka Ostróda (↓) | 2 | 2 | ½ | 3 | 2½ | 2 | 2 | 2 | 2½ | ● | 18½ |
Tabela postępowa |
Nr | Klub | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | Mce |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Pasjonat Dankowice | 4 | 5.5 | 9.5 | 11.5 | 14 | 17 | 19.5 | 23 | 24.5 | 8 |
2 | Zelmer Rzeszów | 2.5 | 7 | 10 | 15.5 | 19.5 | 22.5 | 25 | 27.5 | 31.5 | 3 |
3 | Ostródzianka Ostróda | 2.5 | 4.5 | 6.5 | 7 | 9 | 11.5 | 13.5 | 15.5 | 18.5 | 10 |
4 | Odrodzenie Kożuchów | 2.5 | 6 | 9.5 | 13.5 | 15.5 | 19 | 22 | 25.5 | 28.5 | 5 |
5 | Prokonex Brzeg | 4 | 8 | 12.5 | 15 | 18.5 | 21.5 | 25.5 | 28 | 31.5 | 2 |
6 | AZS Politechnika Śląska Gliwice | 2 | 5 | 7 | 9.5 | 12.5 | 15.5 | 19 | 23 | 26 | 6 |
7 | PREFROW MKSz Rybnik | 3.5 | 5.5 | 9.5 | 13.5 | 17 | 19.5 | 23 | 26.5 | 29.5 | 4 |
8 | Lech-WSUS Poznań | 3.5 | 6 | 7.5 | 11 | 13.5 | 15 | 17 | 19.5 | 21.5 | 9 |
9 | Pocztowiec Poznań | 3.5 | 7.5 | 10 | 13.5 | 16.5 | 20 | 24 | 28 | 32.5 | 1 |
10 | OTSz Ostrów Wielkopolski | 2 | 5 | 8 | 10 | 14 | 18.5 | 21.5 | 23.5 | 26 | 7 |
1 runda | 2 runda | |||||||
Pasjonat Dankowice – OTSz Ostrów Wlkp. Zelmer Rzeszów – Pocztowiec Poznań Ostródzianka Ostróda – Lech Poznań Odrodzenie Kożuchów – MKSz Rybnik Prokonex Brzeg – AZS Politechnika Gliwice |
4 : 2 2½ : 3½ 2½ : 3½ 2½ : 3½ 4 : 2 |
OTSz Ostrów Wlkp. – AZS Politechnika Gliwice MKSz Rybnik – Prokonex Brzeg Lech Poznań – Odrodzenie Kożuchów Pocztowiec Poznań – Ostródzianka Ostróda Pasjonat Dankowice – Zelmer Rzeszów |
3 : 3 2 : 4 2½ : 3½ 4 : 2 1½ : 4½ |
|||||
3 runda | 4 runda | |||||||
Zelmer Rzeszów – OTSz Ostrów Wlkp. Ostródzianka Ostróda – Pasjonat Dankowice Odrodzenie Kożuchów – Pocztowiec Poznań Prokonex Brzeg – Lech Poznań AZS Politechnika Gliwice – MKSz Rybnik |
3 : 3 2 : 4 3½ : 2½ 4½ : 1½ 2 : 4 |
OTSz Ostrów Wlkp. – MKSz Rybnik Lech Poznań – AZS Politechnika Gliwice Pocztowiec Poznań – Prokonex Brzeg Pasjonat Dankowice – Odrodzenie Kożuchów Zelmer Rzeszów – Ostródzianka Ostróda |
2 : 4 3½ : 2½ 3½ : 2½ 2 : 4 5½ : ½ |
|||||
5 runda | 6 runda | |||||||
Ostródzianka Ostróda – OTSz Ostrów Wlkp. Odrodzenie Kożuchów – Zelmer Rzeszów Prokonex Brzeg – Pasjonat Dankowice AZS Politechnika Gliwice – Pocztowiec Poznań MKSz Rybnik – Lech Poznań |
2 : 4 2 : 4 3½ : 2½ 3 : 3 3½ : 2½ |
OTSz Ostrów Wlkp. – Lech Poznań Pocztowiec Poznań – MKSz Rybnik Pasjonat Dankowice – AZS Politechnika Gliwice Zelmer Rzeszów – Prokonex Brzeg Ostródzianka Ostróda – Odrodzenie Kożuchów |
4½ : 1½ 3½ : 2½ 3 : 3 3 : 3 2½ : 3½ |
|||||
7 runda | 8 runda | |||||||
Odrodzenie Kożuchów – OTSz Ostrów Wlkp. Prokonex Brzeg – Ostródzianka Ostróda AZS Politechnika Gliwice – Zelmer Rzeszów MKSz Rybnik – Pasjonat Dankowice Lech Poznań – Pocztowiec Poznań |
3 : 3 4 : 2 3½ : 2½ 3½ : 2½ 2 : 4 |
OTSz Ostrów Wlkp. – Pocztowiec Poznań Pasjonat Dankowice – Lech Poznań Zelmer Rzeszów – MKSz Rybnik Ostródzianka Ostróda – AZS Politechnika Gliwice Odrodzenie Kożuchów – Prokonex Brzeg |
2 : 4 3½ : 2½ 2½ : 3½ 2 : 4 3½ : 2½ |
|||||
9 runda | ||||||||
Prokonex Brzeg – OTSz Ostrów Wlkp. AZS Politechnika Gliwice – Odrodzenie Kożuchów MKSz Rybnik – Ostródzianka Ostróda Lech Poznań – Zelmer Rzeszów Pocztowiec Poznań – Pasjonat Dankowice |
3½ : 2½ 3 : 3 3 : 3 2 : 4 4½ : 1½ |
Składy drużyn | |||||||||||
1 | Pocztowiec Poznań | 32½ | 54 | 2 | Prokonex Brzeg | 31½ | 54 | ||||
1 2 3 4 5 . . 6 |
mm mm am mf m mf m mf |
Marcin Szeląg Klaudiusz Urban Włodzimierz Schmidt Jacek Tomczak Jerzy Owczarzak Zbigniew Strzemiecki Krzysztof Chojnacki Marlena Chlost |
2470 2457 2437 2389 2380 2366 2351 2132 |
5½ 6 5½ 3 7 ½ 1 4 |
9 9 9 3 9 3 3 9 |
1 2 3 4 5 . 6 |
am m m m m k m |
Andriej Kowalow (BLR) Aleksander Hnydiuk Jakub Żeberski Krzysztof Jasik Robert Tustanowski Paweł Hudziak Dominika Chmiel |
2526 2366 2410 2336 2286 2245 2138 |
4½ 4½ 6½ 5 2 2½ 6½ |
9 9 9 9 3 6 9 |
3 | Zelmer Rzeszów | 31½ | 54 | 4 | PREFROW MKSz Rybnik | 29½ | 54 | ||||
1 2 3 4 5 . 6 |
mm mf mf mf mf mf mm |
Witalij Koziak (UKR) Krystian Kuźmicz Michał Skalski Grzegorz Toczek Jarosław Sendera Daniel Frączek Joanna Majdan |
2483 2375 2343 2339 2334 2297 2314 |
5 5 2½ 4 5½ 3½ 6 |
9 9 7 7 9 4 9 |
1 2 3 4 5 . 6 |
k+ k+ k+ mm I++ k mm |
Mateusz Kulesza Jacek Szwed Mateusz Bobula Agnieszka Matras Marcin Krzyżanowski Henryk Samborski Karina Szczepkowska-Horowska |
2282 2323 2254 2212 2106 2188 2331 |
2 3½ 7 5 3 2½ 6½ |
9 9 9 9 4 5 9 |
5 | Odrodzenie Kożuchów | 28½ | 54 | 6 | AZS Politechnika Śląska Gliwice | 26 | 54 | ||||
1 2 3 4 5 . 6 |
am am m k m I mf |
Tomasz Markowski Jurij Zezulkin (BLR) Dominik Orzech Piotr Brodowski Grzegorz Murawski Mirosław Borkowski Małgorzata Bednarska |
2547 2455 2370 2320 2311 1884 2194 |
5 5½ 3½ 5½ 5½ 0 3½ |
9 9 8 9 9 1 9 |
1 2 3 4 5 . . 6 |
m m mf m k k k k |
Tadeusz Juroszek Jacek Dawidów Adrian Wiśniewski Michał Tworuszka Dariusz Smagacz Piotr Wojciechowski Adam Wojciechowski Marta Szydłowska |
2387 2337 2369 2305 2227 2218 2197 2048 |
3½ 2½ 4½ 2 6½ 2 2 3 |
9 5 9 4 9 5 4 9 |
6 | OTSz Ostrów Wielkopolski | 26 | 54 | 8 | Pasjonat Dankowice | 24½ | 54 | ||||
1 2 3 4 5 . 6 |
mm mm k k k k+ m |
Piotr Staniszewski Zbigniew Jaśnikowski Oskar Włodarczyk Piotr Dudziński Paweł Dudziński Józef Litwin Milena Magnucka |
2424 2411 2282 2254 2203 2183 2066 |
3½ 4½ 4½ 3 5 1½ 4 |
9 9 7 9 9 2 9 |
1 2 3 4 5 6 |
mm mm mf I++ k am |
Rafał Antoniewski Oleg Kalinin (UKR) Jerzy Markiewicz Michał Paździora Andrzej Misiuga Marta Zielińska |
2509 2354 2314 2151 2199 2353 |
5½ 5 4 2½ 1½ 6 |
9 9 9 9 9 9 |
9 | Lech-WSUS Poznań | 21½ | 54 | 10 | Ostródzianka Ostróda | 18½ | 54 | ||||
1 2 3 4 5 . 6 |
m m k mf k I+ k |
Rafał Tomczak Dariusz Kaszowski Michał Więcław Ryszard Bernard Marcin Bernat Dominik Płończak Agata Sikorska |
2316 2299 2229 2356 2220 2096 2101 |
3 4 2½ 4 ½ 3½ 4 |
7 9 9 9 4 7 9 |
1 2 3 4 5 6 |
am k I++ I k I |
Aleksander Miśta Krzysztof Lisowski Andrzej Migala Łukasz Jadanowski Rafał Jóźwik Beata Jadanowska |
2493 2234 2164 2072 2168 1873 |
7 3 1½ 2½ 3 1½ |
9 9 9 9 9 9 |
Najlepsze wyniki na szachownicach | ||||||||
1 | Aleksander Miśta | Ostródzianka Ostróda | 7 | 9 | ||||
2 | Klaudiusz Urban | Pocztowiec Poznań | 6 | 9 | ||||
3 | Mateusz Bobula | PREFROW MKSz Rybnik | 7 | 9 | ||||
4 | Jerzy Owczarzak | Pocztowiec Poznań | 7 | 9 | ||||
5 | Jarosław Sendera Grzegorz Murawski |
Zelmer Rzeszów Odrodzenie Kożuchów |
5½ | 9 | ||||
6 | Dominika Chmiel Karina Szczepkowska-Horowska |
Prokonex Brzeg PREFROW MKSz Rybnik |
6½ | 9 |
II liga |
|||||||||||||||
Lublin, 2 – 10 września 2006 (system szwajcarski, 9 rund, 6 szachownic) Sędzia główny: Zbigniew Pyda |
1 | Polonia Wrocław (↑) | 16 | 35 | 21 | Wrzos Międzyborów | 9 | 27½ | |
2 | Rotmistrz MAT Premium Grudziądz (↑) | 16 | 35 | 22 | Hetman Konin | 9 | 27 | |
3 | Drakon Lublin (↑) | 13 | 31 | 23 | AZS Politechnika Wrocław | 9 | 27 | |
4 | Miedź Legnica | 12 | 32 | 24 | Baszta MOS Żnin | 9 | 27 | |
5 | Drogowiec Kraków | 12 | 30 | 25 | Rolnik Róża (↓) | 9 | 23½ | |
6 | Korsarz Gdynia | 12 | 28 | 26 | Entropia Politechnika Warszawska (↓) | 8 | 27½ | |
7 | AZS WSB Wrocław | 11 | 31 | 27 | Roszada-Sikornik-Fluor Gliwice (↓) | 8 | 27 | |
8 | Drapol-Jantar Pruszcz Gd. | 11 | 30 | 28 | Chemik Bydgoszcz (↓) | 8 | 26 | |
9 | Jedwabnik Milanówek | 11 | 29½ | 29 | Myślenicki Ludowy Klub Szachowy (↓) | 8 | 26 | |
10 | Chrobry Gniezno | 11 | 27 | 30 | Parnas Stara Wieś (↓) | 8 | 25 | |
11 | WASKO HetMaN II Szopienice | 10 | 30 | 31 | GKS Pniówek 74 (↓) | 7 | 26½ | |
12 | Hetman Politechnika Koszalin | 10 | 29 | 32 | KS Toruń (↓) | 7 | 25 | |
13 | AZS UWM Olsztyn | 10 | 27½ | 33 | Debiut Przedwojów (↓) | 7 | 22½ | |
14 | Victoria Chróścice | 10 | 27 | 34 | KKSz 1893 Kraków (↓) | 6 | 25 | |
15 | JKSz MCKiS II Jaworzno | 10 | 26½ | 35 | Polan Poznań (↓) | 6 | 24 | |
16 | Gambit Świecie | 10 | 26 | 36 | Tęcza Kościan (↓) | 6 | 19½ | |
17 | Szach-Centrum Łódź | 9 | 26½ | 37 | Caissa Lubsko (↓) | 5 | 23½ | |
18 | Leszczyński Włocławek | 9 | 29 | 38 | AZS UMCS II Lublin (↓) | 5 | 23 | |
19 | Nadnarwianka Pułtusk | 9 | 28 | 39 | Cracovia Kraków (↓) | 5 | 22½ | |
20 | YMCA Warszawa | 9 | 28 | 40 | Agro Kociewie-GALEDO Starogard Gd. (↓) | 0 | 16 |
Składy drużyn awansujących |
|
Polonia Wrocław | Paweł Czarnota (7), Michał Luch (5), Rafał Lubczyński (5½), Robert Krzesaj (5), Aleksander Dobrowolski (8), Monika Krupa (4½) |
Rotmistrz Grudziądz | Imre Hera (HUN) (6½), Paweł Kukuła (5/8), Adam Karbowiak (6½), Marek Kosiorek (4½), Tomasz Pacuszka (6), Sławomir Kraiński (1/1), Renata Bursa (5½) |
Drakon Lublin | Zbigniew Księski (4), Paweł Stoma (7), Michał Praszak (3), Michał Mirosław (5), Paweł Panas (6/8), Jacenty Wojcieszyn (½/1), Marta Samborska (4½/6), Ewa Wierzbicka (1/3) |
Najlepsze wyniki na szachownicach | ||||||||
1 | Jerzy Słaby | Nadnarwianka Pułtusk | 7½ | 9 | ||||
2 | Piotr Dobrowolski | AZS WSB Wrocław | 7½ | 9 | ||||
3 | Andrzej Gbyl | KKSz 1893 Kraków | 7½ | 9 | ||||
4 | Paweł Baran Wiesław Lipień |
Hetman Politechnika Koszalin Debiut Przedwojów |
7½ | 9 | ||||
5 | Aleksander Dobrowolski Tomasz Michniewski |
Polonia Wrocław Jedwabnik Milanówek |
8 | 9 | ||||
6 | Magdalena Kludacz | Entropia Warszawa | 7½ | 8 | ||||