Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach 2006

62. Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach

2005 | 2006 | 2007
Ekstraliga
Ustroń, 2 – 10 września 2006
Sędzia główny: Jacek Matlak, dyrektor turnieju: Władysław Winiarczyk
System kołowy, 6 szachownic 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
1  Polonia Plus GSM Warszawa 2 4 4 4 5 6 39½
2  AZS UMCS Lublin 4 3 5 38
3  JKSz MCKiS Jaworzno 2 3 2 4 6 5 33½
4  Juvena Hańcza Suwałki 4 3 4 5 30½
5  WASKO HetMaN Szopienice 2 5 2 6 29½
6  PTSz Płock 2 4 4 5 2 28
7  Stilon Gorzów Wielkopolski 1 2 3 2 1 19
8  Polfa Grodzisk Mazowiecki 2 1 2 3 2 18
9  Hetman Częstochowa (↓) ½ 1 0 1 4 1 5 3 2 17½
10  Rzemiosło Racibórz (↓) 0 ½ 1 0 4 4 4 16½
Tabela postępowa
Nr Klub 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Mce
1  Juvena Hańcza Suwałki 5 9 13.5 17 18.5 20 23.5 27.5 30.5 4
2  JKSz MCKiS Jaworzno 4 6 12 17 21.5 23.5 26.5 29 33.5 3
3  Rzemiosło Racibórz 4 5.5 7 8 12 12 12 12.5 16.5 10
4  WASKO HetMaN Szopienice 3.5 8.5 13 15.5 17 23 25 27 29.5 5
5  Polonia Plus GSM Warszawa 2 6 10.5 15.5 20 24 30 34 39.5 1
6  AZS UMCS Lublin 4 9 12.5 17 21.5 26 29 34.5 38 2
7  PTSz Płock 2.5 4.5 7 12 16 20 22.5 26 28 6
8  Polfa Grodzisk Mazowiecki 2 3 4.5 6 8 11 14.5 16.5 18 8
9  Stilon Gorzów Wielkopolski 2 6.5 8 9 10.5 12.5 15 16 19 7
10  Hetman Częstochowa 1 2 2 3 5 8 12 17 17.5 9
1 runda 2 runda
Polonia Warszawa – AZS UMCS Lublin
HetMaN Szopienice – PTSz Płock
JKSz MCKiS Jaworzno – Stilon Gorzów Wlkp.
Juvena Hańcza Suwałki – Hetman Częstochowa
Rzemiosło Racibórz – Polfa Grodzisk Maz.
2 : 4
3½ : 2½
4 : 2
5 : 1
4 : 2
PTSz Płock – Polonia Warszawa
Juvena Hańcza Suwałki – JKSz MCKiS Jaworzno
Hetman Częstochowa – AZS UMCS Lublin
Polfa Grodzisk Maz. – HetMaN Szopienice
Stilon Gorzów Wlkp. – Rzemiosło Racibórz
2 : 4
4 : 2
1 : 5
1 : 5
4½ : 1½
3 runda 4 runda
AZS UMCS Lublin – PTSz Płock
Polonia Warszawa – Polfa Grodzisk Maz.
JKSz MCKiS Jaworzno – Hetman Częstochowa
HetMaN Szopienice – Stilon Gorzów Wlkp.
Rzemiosło Racibórz – Juvena Hańcza Suwałki
3½ : 2½
4½ : 1½
6 : 0
4½ : 1½
1½ : 4½
Juvena Hańcza Suwałki – HetMaN Szopienice
Stilon Gorzów Wlkp. – Polonia Warszawa
Polfa Grodzisk Maz. – AZS UMCS Lublin
JKSz MCKiS Jaworzno – Rzemiosło Racibórz
Hetman Częstochowa – PTSz Płock
3½ : 2½
1 : 5
1½ : 4½
5 : 1
1 : 5
5 runda 6 runda
Polonia Warszawa – Juvena Hańcza Suwałki
HetMaN Szopienice – JKSz MCKiS Jaworzno
AZS UMCS Lublin – Stilon Gorzów Wlkp.
PTSz Płock – Polfa Grodzisk Maz.
Rzemiosło Racibórz – Hetman Częstochowa
4½ : 1½
1½ : 4½
4½ : 1½
4 : 2
4 : 2
JKSz MCKiS Jaworzno – Polonia Warszawa
Juvena Hańcza Suwałki – AZS UMCS Lublin
Stilon Gorzów Wlkp. – PTSz Płock
Rzemiosło Racibórz – HetMaN Szopienice
Hetman Częstochowa – Polfa Grodzisk Maz.
2 : 4
1½ : 4½
2 : 4
0 : 6
3 : 3
7 runda 8 runda
AZS UMCS Lublin – JKSz MCKiS Jaworzno
PTSz Płock – Juvena Hańcza Suwałki
Polonia Warszawa – Rzemiosło Racibórz
HetMaN Szopienice – Hetman Częstochowa
Polfa Grodzisk Maz. – Stilon Gorzów Wlkp.
3 : 3
2½ : 3½
6 :  0
2 : 4
3½ : 2½
HetMaN Szopienice – Polonia Warszawa
JKSz MCKiS Jaworzno – PTSz Płock
Rzemiosło Racibórz – AZS UMCS Lublin
Juvena Hańcza Suwałki – Polfa Grodzisk Maz.
Hetman Częstochowa – Stilon Gorzów Wlkp.
2 : 4
2½ : 3½
½ : 5½
4 : 2
5 : 1
9 runda
AZS UMCS Lublin – HetMaN Szopienice
Polonia Warszawa – Hetman Częstochowa
Polfa Grodzisk Maz. – JKSz MCKiS Jaworzno
Stilon Gorzów Wlkp. – Juvena Hańcza Suwałki
PTSz Płock – Rzemiosło Racibórz
3½ : 2½
5½ : ½
1½ : 4½
3 : 3
2 : 4
Składy drużyn
1 Polonia Plus GSM Warszawa 39½ 54 2 AZS UMCS Lublin 38 54
1
2
3
4
5
.
6
am
am
am
am
am
am
am
Bartosz Soćko
Bartłomiej Macieja
Eduardas Rozentalis (LTU)
Robert Kempiński
Mateusz Bartel
Monika Soćko

Beata Kądziołka
2621
2613
2605
2567
2561
2464
2359




7

2
9
9
9
9
9
6
3
1
2
3
4
5
6
am
am
mm
mm
am
mm
Wiaczesław Dydyszko (BLR)
Łukasz Cyborowski
Marcin Dziuba
Grzegorz Gajewski
Paweł Jaracz
Dorota Czarnota
2575
2535
2511
2504
2485
2237
6




5
9
9
9
9
9
9
3 JKSz MCKiS Jaworzno 33½ 54 4 Juvena Hańcza Suwałki 30½ 54
1
2
3
4
5
.
6
am
am
mm
mm
mm
mf
mf
Serhij Fedorczuk (UKR)
Piotr Bobras
Jakub Czakon
Marek Matlak
Dariusz Szoen
Daniel Gumuła
Joanna Worek
2592
2535
2484
2477
2452
2306
2284


5
4


9
9
9
5
9
4
9
1
2
3
4
5
.
6
am
mm
mf
mm
mf
m
mf
Aloyzas Kveinys (LTU)
Krzysztof Jakubowski
Tomasz Warakomski
Marcin Szymański
Czesław Spisak
Kamil Grycel
Maria Szymańska
2546
2507
2420
2408
2323
2317
2186

3
7

5
0
9
8
9
9
9
1
9
5 WASKO HetMaN Szopienice 29½ 54 6 PTSz Płock 28 54
1
2
3
4
5
6
am
mm
am
mf
mm
am
David Navara (CZE)
Bartłomiej Heberla
Jacek Gdański
Krzysztof Bulski
Patryk Łagowski
Joanna Dworakowska
2719
2551
2532
2409
2392
2359
6
4
4
4
5
9
9
9
9
9
9
1
2
3
4
5
.
6
.
am
mm
am
m
m
I+
mm
I
Kamil Mitoń
Radosław Jedynak
Artur Jakubiec
Zbigniew Pakleza
Krystian Jędryczka
Roman Mucha
Edyta Andrzejewska
Magdalena Mucha
2638
2519
2490
2411
2315
2083
2213
1800
6
4
4


1
3
0
9
9
6
9
9
3
6
3
7 Stilon Gorzów Wielkopolski 19 54 8 Polfa Grodzisk Mazowiecki 18 54
1
2
3
4
5
.
.
6
mm
mf
mm
mm
k++
m
mm
m
Jurij Kryworuczko (UKR)
Maciej Rutkowski
Jan Przewoźnik
Aleksander Czerwoński
Mateusz Bronowicki
Przemysław Liwak
Jan Pisuliński
Joanna Górecka
2536
2295
2393
2358
2296
2340
2378
2082


½
2

4
½
9
9
3
5
8
8
3
9
1
2
3
4
5
6
mm
am
mf
m
m
I+
Bogdan Grabarczyk
Mirosław Grabarczyk
Marcin Tazbir
Maciej Marszałek
Adam Deszczyński
Anna Flazińska
2462
2451
2413
2407
2361
1856
2

4
3

0
9
9
9
9
9
9
9 Hetman Częstochowa 17½ 54 10 Rzemiosło Racibórz 16½ 54
1
2
3
4
5
.
.
6
m
mf
m
k
mm
mf
I+
mm
Krzysztof Ejsmont
Jacek Flis
Adam Cieśla
Piotr Denderski
Roman Tomaszewski
Tomasz Giżyński
Krzysztof Palacz
Katarzyna Toma
2348
2295
2306
2285
2331
2345
2068
2256
3
3
3
0

½

3
9
9
9
2
9
3
4
9
1
2
3
4
5
.
.
.
6
mm
mm
mf
m
k
k
k
m
mm
Marek Stryjecki
Mirosław Jaworski
Tadeusz Helis
Zbigniew Wieczorek
Jacek Orzechowski
Szymon Stysiak
Radosław Szczepanek
Sławomir Ulak
Swietłana Czeredniczenko (UKR)
2423
2353
2343
2318
2246
2221
2168
2293
2255
1
3

2
1
2
0
½
5
9
9
7
5
6
2
2
9
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Wiaczesław Dydyszko
David Navara
Kamil Mitoń
AZS UMCS Lublin
WASKO HetMaN Szopienice
PTSz Płock
6 9
2 Łukasz Cyborowski AZS UMCS Lublin 9
3 Tomasz Warakomski Juvena Hańcza Suwałki 7 9
4 Grzegorz Gajewski AZS UMCS Lublin 9
5 Mateusz Bartel Polonia Plus GSM Warszawa 7 9
6 Joanna Worek
Joanna Dworakowska
JKSz MCKiS Jaworzno
WASKO HetMaN Szopienice
9
I liga
Opole, 2 – 10 września 2006
Sędzia główny: Adam Curyło, dyrektor turnieju: Waldemar Taboła
System kołowy, 6 szachownic 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
1  Pocztowiec Poznań (↑) 3 4 4 4 32½
2  Prokonex Brzeg (↑) 3 4 4 4 31½ 13
3  Zelmer Rzeszów 3 4 3 4 31½ 10
4  PREFROW MKSz Rybnik 2 4 4 3 29½
5  Odrodzenie Kożuchów 2 3 3 4 28½
6  AZS Politechnika Śląska Gliwice 3 2 2 3 3 3 4 26 8
7  OTSz Ostrów Wielkopolski 2 3 2 3 3 2 4 26 7
8  Pasjonat Dankowice (↓) 2 3 4 4 24½
9  Lech-WSUS Poznań (↓) 2 2 21½
10  Ostródzianka Ostróda (↓) 2 2 ½ 3 2 2 2 18½
Tabela postępowa
Nr Klub 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Mce
1  Pasjonat Dankowice 4 5.5 9.5 11.5 14 17 19.5 23 24.5 8
2  Zelmer Rzeszów 2.5 7 10 15.5 19.5 22.5 25 27.5 31.5 3
3  Ostródzianka Ostróda 2.5 4.5 6.5 7 9 11.5 13.5 15.5 18.5 10
4  Odrodzenie Kożuchów 2.5 6 9.5 13.5 15.5 19 22 25.5 28.5 5
5  Prokonex Brzeg 4 8 12.5 15 18.5 21.5 25.5 28 31.5 2
6  AZS Politechnika Śląska Gliwice 2 5 7 9.5 12.5 15.5 19 23 26 6
7  PREFROW MKSz Rybnik 3.5 5.5 9.5 13.5 17 19.5 23 26.5 29.5 4
8  Lech-WSUS Poznań 3.5 6 7.5 11 13.5 15 17 19.5 21.5 9
9  Pocztowiec Poznań 3.5 7.5 10 13.5 16.5 20 24 28 32.5 1
10  OTSz Ostrów Wielkopolski 2 5 8 10 14 18.5 21.5 23.5 26 7
1 runda 2 runda
Pasjonat Dankowice – OTSz Ostrów Wlkp.
Zelmer Rzeszów – Pocztowiec Poznań
Ostródzianka Ostróda – Lech Poznań
Odrodzenie Kożuchów – MKSz Rybnik
Prokonex Brzeg – AZS Politechnika Gliwice
4 : 2
2½ : 3½
2½ : 3½
2½ : 3½
4 : 2
OTSz Ostrów Wlkp. – AZS Politechnika Gliwice
MKSz Rybnik – Prokonex Brzeg
Lech Poznań – Odrodzenie Kożuchów
Pocztowiec Poznań – Ostródzianka Ostróda
Pasjonat Dankowice – Zelmer Rzeszów
3 : 3
2 : 4
2½ : 3½
4 : 2
1½ : 4½
3 runda 4 runda
Zelmer Rzeszów – OTSz Ostrów Wlkp.
Ostródzianka Ostróda – Pasjonat Dankowice
Odrodzenie Kożuchów – Pocztowiec Poznań
Prokonex Brzeg – Lech Poznań
AZS Politechnika Gliwice – MKSz Rybnik
3 : 3
2 : 4
3½ : 2½
4½ : 1½
2 : 4
OTSz Ostrów Wlkp. – MKSz Rybnik
Lech Poznań – AZS Politechnika Gliwice
Pocztowiec Poznań – Prokonex Brzeg
Pasjonat Dankowice – Odrodzenie Kożuchów
Zelmer Rzeszów – Ostródzianka Ostróda
2 : 4
3½ : 2½
3½ : 2½
2 : 4
5½ : ½
5 runda 6 runda
Ostródzianka Ostróda – OTSz Ostrów Wlkp.
Odrodzenie Kożuchów – Zelmer Rzeszów
Prokonex Brzeg – Pasjonat Dankowice
AZS Politechnika Gliwice – Pocztowiec Poznań
MKSz Rybnik – Lech Poznań
2 : 4
2 : 4
3½ : 2½
3 : 3
3½ : 2½
OTSz Ostrów Wlkp. – Lech Poznań
Pocztowiec Poznań – MKSz Rybnik
Pasjonat Dankowice – AZS Politechnika Gliwice
Zelmer Rzeszów – Prokonex Brzeg
Ostródzianka Ostróda – Odrodzenie Kożuchów
4½ : 1½
3½ : 2½
3 : 3
3 : 3
2½ : 3½
7 runda 8 runda
Odrodzenie Kożuchów – OTSz Ostrów Wlkp.
Prokonex Brzeg – Ostródzianka Ostróda
AZS Politechnika Gliwice – Zelmer Rzeszów
MKSz Rybnik – Pasjonat Dankowice
Lech Poznań – Pocztowiec Poznań
3 : 3
4 : 2
3½ : 2½
3½ : 2½
2 : 4
OTSz Ostrów Wlkp. – Pocztowiec Poznań
Pasjonat Dankowice – Lech Poznań
Zelmer Rzeszów – MKSz Rybnik
Ostródzianka Ostróda – AZS Politechnika Gliwice
Odrodzenie Kożuchów – Prokonex Brzeg
2 : 4
3½ : 2½
2½ : 3½
2 : 4
3½ : 2½
9 runda
Prokonex Brzeg – OTSz Ostrów Wlkp.
AZS Politechnika Gliwice – Odrodzenie Kożuchów
MKSz Rybnik – Ostródzianka Ostróda
Lech Poznań – Zelmer Rzeszów
Pocztowiec Poznań – Pasjonat Dankowice
3½ : 2½
3 : 3
3 : 3
2 : 4
4½ : 1½
Składy drużyn
1 Pocztowiec Poznań 32½ 54 2 Prokonex Brzeg 31½ 54
1
2
3
4
5
.
.
6
mm
mm
am
mf
m
mf
m
mf
Marcin Szeląg
Klaudiusz Urban
Włodzimierz Schmidt
Jacek Tomczak
Jerzy Owczarzak
Zbigniew Strzemiecki
Krzysztof Chojnacki
Marlena Chlost
2470
2457
2437
2389
2380
2366
2351
2132

6

3
7
½
1
4
9
9
9
3
9
3
3
9
1
2
3
4
5
.
6
am
m
m
m
m
k
m
Andriej Kowalow (BLR)
Aleksander Hnydiuk
Jakub Żeberski
Krzysztof Jasik
Robert Tustanowski
Paweł Hudziak
Dominika Chmiel
2526
2366
2410
2336
2286
2245
2138



5
2

9
9
9
9
3
6
9
3 Zelmer Rzeszów 31½ 54 4 PREFROW MKSz Rybnik 29½ 54
1
2
3
4
5
.
6
mm
mf
mf
mf
mf
mf
mm
Witalij Koziak (UKR)
Krystian Kuźmicz
Michał Skalski
Grzegorz Toczek
Jarosław Sendera
Daniel Frączek
Joanna Majdan
2483
2375
2343
2339
2334
2297
2314
5
5

4


6
9
9
7
7
9
4
9
1
2
3
4
5
.
6
k+
k+
k+
mm
I++
k
mm
Mateusz Kulesza
Jacek Szwed
Mateusz  Bobula
Agnieszka  Matras
Marcin  Krzyżanowski
Henryk  Samborski
Karina  Szczepkowska-Horowska
2282
2323
2254
2212
2106
2188
2331
2

7
5
3

9
9
9
9
4
5
9
5 Odrodzenie Kożuchów 28½ 54 6 AZS Politechnika Śląska Gliwice 26 54
1
2
3
4
5
.
6
am
am
m
k
m
I
mf
Tomasz Markowski
Jurij Zezulkin (BLR)
Dominik Orzech
Piotr Brodowski
Grzegorz Murawski
Mirosław Borkowski
Małgorzata Bednarska
2547
2455
2370
2320
2311
1884
2194
5




0
9
9
8
9
9
1
9
1
2
3
4
5
.
.
6
m
m
mf
m
k
k
k
k
Tadeusz Juroszek
Jacek Dawidów
Adrian Wiśniewski
Michał Tworuszka
Dariusz Smagacz
Piotr Wojciechowski
Adam Wojciechowski
Marta Szydłowska
2387
2337
2369
2305
2227
2218
2197
2048



2

2
2
3
9
5
9
4
9
5
4
9
6 OTSz Ostrów Wielkopolski 26 54 8 Pasjonat Dankowice 24½ 54
1
2
3
4
5
.
6
mm
mm
k
k
k
k+
m
Piotr Staniszewski
Zbigniew Jaśnikowski
Oskar Włodarczyk
Piotr Dudziński
Paweł Dudziński
Józef Litwin
Milena Magnucka
2424
2411
2282
2254
2203
2183
2066



3
5

4
9
9
7
9
9
2
9
1
2
3
4
5
6
mm
mm
mf
I++
k
am
Rafał Antoniewski
Oleg Kalinin (UKR)
Jerzy Markiewicz
Michał Paździora
Andrzej Misiuga
Marta Zielińska
2509
2354
2314
2151
2199
2353

5
4


6
9
9
9
9
9
9
9 Lech-WSUS Poznań 21½ 54 10 Ostródzianka Ostróda 18½ 54
1
2
3
4
5
.
6
m
m
k
mf
k
I+
k
Rafał Tomczak
Dariusz Kaszowski
Michał Więcław
Ryszard Bernard
Marcin Bernat
Dominik Płończak
Agata Sikorska
2316
2299
2229
2356
2220
2096
2101
3
4

4
½

4
7
9
9
9
4
7
9
1
2
3
4
5
6
am
k
I++
I
k
I
Aleksander Miśta
Krzysztof Lisowski
Andrzej Migala
Łukasz Jadanowski
Rafał Jóźwik
Beata Jadanowska
2493
2234
2164
2072
2168
1873
7
3


3
9
9
9
9
9
9
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Aleksander Miśta Ostródzianka Ostróda 7 9
2 Klaudiusz Urban Pocztowiec Poznań 6 9
3 Mateusz  Bobula PREFROW MKSz Rybnik 7 9
4 Jerzy Owczarzak Pocztowiec Poznań 7 9
5 Jarosław Sendera
Grzegorz Murawski
Zelmer Rzeszów
Odrodzenie Kożuchów
9
6 Dominika Chmiel
Karina  Szczepkowska-Horowska
Prokonex Brzeg
PREFROW MKSz Rybnik
9
II liga
Lublin, 2 – 10 września 2006 (system szwajcarski, 9 rund, 6 szachownic)
Sędzia główny: Zbigniew Pyda
1 Polonia Wrocław (↑) 16 35 21 Wrzos Międzyborów 9 27½
2 Rotmistrz MAT Premium Grudziądz (↑) 16 35 22 Hetman Konin 9 27
3 Drakon Lublin (↑) 13 31 23 AZS Politechnika Wrocław 9 27
4 Miedź Legnica 12 32 24 Baszta MOS Żnin 9 27
5 Drogowiec Kraków 12 30 25 Rolnik Róża (↓) 9 23½
6 Korsarz Gdynia 12 28 26 Entropia Politechnika Warszawska (↓) 8 27½
7 AZS WSB Wrocław 11 31 27 Roszada-Sikornik-Fluor Gliwice (↓) 8 27
8 Drapol-Jantar Pruszcz Gd. 11 30 28 Chemik Bydgoszcz (↓) 8 26
9 Jedwabnik Milanówek 11 29½ 29 Myślenicki Ludowy Klub Szachowy (↓) 8 26
10 Chrobry Gniezno 11 27 30 Parnas Stara Wieś (↓) 8 25
11 WASKO HetMaN II Szopienice 10 30 31 GKS Pniówek 74 (↓) 7 26½
12 Hetman Politechnika Koszalin 10 29 32 KS Toruń (↓) 7 25
13 AZS UWM Olsztyn 10 27½ 33 Debiut Przedwojów (↓) 7 22½
14 Victoria Chróścice 10 27 34 KKSz 1893 Kraków (↓) 6 25
15 JKSz MCKiS II Jaworzno 10 26½ 35 Polan Poznań (↓) 6 24
16 Gambit Świecie 10 26 36 Tęcza Kościan (↓) 6 19½
17 Szach-Centrum Łódź 9 26½ 37 Caissa Lubsko (↓) 5 23½
18 Leszczyński Włocławek 9 29 38 AZS UMCS II Lublin (↓) 5 23
19 Nadnarwianka Pułtusk 9 28 39 Cracovia Kraków (↓) 5 22½
20 YMCA Warszawa 9 28 40 Agro Kociewie-GALEDO Starogard Gd. (↓) 0 16
Składy drużyn awansujących
Polonia Wrocław Paweł Czarnota (7), Michał Luch (5), Rafał Lubczyński (5½), Robert Krzesaj (5), Aleksander Dobrowolski (8),
Monika Krupa (4½)
Rotmistrz Grudziądz Imre Hera (HUN) (6½), Paweł Kukuła (5/8), Adam Karbowiak (6½), Marek Kosiorek (4½), Tomasz Pacuszka (6),
Sławomir Kraiński (1/1), Renata Bursa (5½)
Drakon Lublin Zbigniew Księski (4), Paweł Stoma (7), Michał Praszak (3), Michał Mirosław (5), Paweł Panas (6/8),
Jacenty Wojcieszyn (½/1), Marta Samborska (4½/6), Ewa Wierzbicka (1/3)
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Jerzy Słaby Nadnarwianka Pułtusk 9
2 Piotr Dobrowolski AZS WSB Wrocław 9
3 Andrzej Gbyl KKSz 1893 Kraków 9
4 Paweł Baran
Wiesław Lipień
Hetman Politechnika Koszalin
Debiut Przedwojów
9
5 Aleksander Dobrowolski
Tomasz Michniewski
Polonia Wrocław
Jedwabnik Milanówek
8 9
6 Magdalena Kludacz Entropia Warszawa 8

Strony internetowe

 

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close