Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach 2008

64. Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach

2007 | 2008 | 2009
Ekstraliga
Karpacz, 6 – 14 września 2008
Sędzia główny: Andrzej Filipowicz, dyrektor turnieju: Andrzej Modzelan
System kołowy, 6 szachownic 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
1  WASKO HetMaN Szopienice 4 4 3 5 4 4 15 34½
2  AZS UMCS Lublin 2 4 3 4 3 5 4 14 33
3  Polonia Warszawa 2 2 4 4 5 14 33
4  Polonia Votum Wrocław 3 4 3 3 4 4 11 30½
5  PTSz Płock 2 2 4 4 3 11 29
6  JKSz MCKiS Jaworzno 3 2 3 4 4 8 27
7  Javena Hańcza Suwałki 1 3 2 2 4 4 7 23½
8  Prokonex Brzeg 2 1 1 3 2 2 4 7 22
9  Drakon SKOK Chmielewskiego Lublin (↓) 2 2 2 2 2 4 2 18½
10  Zelmer SMAK-EKO Górno (↓) 2 2 3 2 2 1 19
Ze startu zrezygnował klub Polfa Grodzisk Mazowiecki.
Tabela postępowa
Nr Klub 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Mce
1  JKSz MCKiS Jaworzno 2 4 4 5 7 8 8 8 8 6
2  Drakon SKOK Chmielewskiego Lublin 0 0 2 2 2 2 2 2 2 9
3  Polonia Warszawa 0 2 4 6 8 8 10 12 14 3
4  WASKO HetMaN Szopienice 0 2 4 5 7 9 11 13 15 1
5  Prokonex Brzeg 1 1 1 3 3 5 5 5 7 8
6  Polonia Votum Wrocław 1 3 5 6 8 9 11 11 11 4
7  PTSz Płock 2 4 4 5 5 7 9 11 11 5
8  AZS UMCS Lublin 2 2 4 5 7 9 10 12 14 2
9  Javena Hańcza Suwałki 2 2 2 2 2 2 3 5 7 7
10  Zelmer SMAK-EKO Górno 0 0 0 1 1 1 1 1 1 10
1 runda 2 runda
JKSz MCKiS Jaworzno – Zelmer Górno
Drakon Lublin – Hańcza Suwałki
Polonia Warszawa – AZS UMCS Lublin
HetMaN Szopienice – PTSz Płock
Prokonex Brzeg – Polonia Wrocław
3½ : 2½
2 : 4
2 : 4
2½ : 3½
3 : 3
Zelmer Górno – Polonia Wrocław
PTSz Płock – Prokonex Brzeg
AZS UMCS Lublin – HetMaN Szopienice
Hańcza Suwałki – Polonia Warszawa
JKSz MCKiS Jaworzno – Drakon Lublin
2 : 4
4 : 2
2 : 4
2 : 4
4 : 2
3 runda 4 runda
Drakon Lublin – Zelmer Górno
Polonia Warszawa – JKSz MCKiS Jaworzno
HetMaN Szopienice – Hańcza Suwałki
Prokonex Brzeg – AZS UMCS Lublin
Polonia Wrocław – PTSz Płock
4 : 2
3½ : 2½
5 : 1
1 : 5
4 : 2
Zelmer Górno – PTSz Płock
AZS UMCS Lublin – Polonia Wrocław
Hańcza Suwałki – Prokonex Brzeg
JKSz MCKiS Jaworzno – HetMaN Szopienice
Drakon Lublin – Polonia Warszawa
3 : 3
3 : 3
2½ : 3½
3 : 3
1½ : 4½
5 runda 6 runda
Polonia Warszawa – Zelmer Górno
HetMaN Szopienice – Drakon Lublin
Prokonex Brzeg – JKSz MCKiS Jaworzno
Polonia Wrocław – Hańcza Suwałki
PTSz Płock – AZS UMCS Lublin
4½ : 1½
4 : 2
2 : 4
4½ : 1½
2½ : 3½
Zelmer Górno – AZS UMCS Lublin
Hańcza Suwałki – PTSz Płock
JKSz MCKiS Jaworzno – Polonia Wrocław
Drakon Lublin – Prokonex Brzeg
Polonia Warszawa – HetMaN Szopienice
2 : 4
2 : 4
3 : 3
2 : 4
2 : 4
7 runda 8 runda
HetMaN Szopienice – Zelmer Górno
Prokonex Brzeg – Polonia Warszawa
Polonia Wrocław – Drakon Lublin
PTSz Płock – JKSz MCKiS Jaworzno
AZS UMCS Lublin – Hańcza Suwałki
4½ : 1½
1 : 5
4 : 2
3½: 2½
3 : 3
Zelmer Górno – Hańcza Suwałki
JKSz MCKiS Jaworzno – AZS UMCS Lublin
Drakon Lublin – PTSz Płock
Polonia Warszawa – Polonia Wrocław
HetMaN Szopienice – Prokonex Brzeg
2 : 4
3 : 3
1½ : 4½
3½ : 2½
4 : 2
9 runda
Prokonex Brzeg – Zelmer Górno
Polonia Wrocław – HetMaN Szopienice
PTSz Płock – Polonia Warszawa
AZS UMCS Lublin – Drakon Lublin
Hańcza Suwałki – JKSz MCKiS Jaworzno
3½ : 2½
2½ : 3½
2 : 4
41½ : 1½
3½ : 2½
Składy drużyn
1 WASKO HetMaN Szopienice 34½ 54 2 AZS UMCS Lublin 33 54
1
2
3
4
5
6
am
am
am
am
am
am
David Navara (CZE)
Kamil Mitoń
Piotr Bobras
Jacek Gdański
Bartłomiej Heberla
Joanna Dworakowska
2646
2580
2561
2523
2510
2340


5


9
9
9
9
9
9
1
2
3
4
5
6
am
am
am
am
am
mf
Radosław Wojtaszek
Grzegorz Gajewski
Marcin Dziuba
Łukasz Cyborowski
Paweł Jaracz
Marta Przeździecka
2593
2575
2570
2546
2501
2281
6
5
5

6
9
9
9
9
9
9
3 Polonia Warszawa 33 54 4 Polonia Votum Wrocław 30½ 54
1
2
3
4
5
.
6
am
am
am
am
am
mm
am
Michał Krasenkow
Bartosz Soćko
Robert Kempiński
Bartłomiej Macieja
Eduardas Rozentalis (LTU)
Michał Olszewski
Monika Soćko
2639
2628
2613
2606
2599
2458
2473
3

3
5


6
9
7
8
8
7
9
1
2
3
4
5
.
6
am
am
am
mm
mf
am
am
Andrij Wołokitin (UKR)
Mateusz Bartel
Paweł Czarnota
Rafał Lubczyński
Arkadiusz Leniart
Iweta Rajlich
Jolanta Zawadzka
2671
2579
2526
2414
2391
2411
2389
5
5
5

6
½
9
9
7
9
9
2
9
5 PTSz Płock 29 54 6 JKSz MCKiS Jaworzno 27 54
1
2
3
4
5
.
6
mm
am
m
am
mm
m
mm
Marcin Tazbir
Artur Jakubiec
Lech Sopur
Radosław Jedynak
Zbigniew Pakleza
Krystian Jędryczka
Edyta Andrzejewska
2450
2532
2431
2500
2495
2265
2204

4
3
5
7
0
9
8
8
9
9
2
9
1
2
3
4
5
.
6
am
mm
mm
mm
mf
k
mm
Serhij Fedorczuk (UKR)
Jakub Czakon
Marek Matlak
Dariusz Szoen
Daniel Gumuła
Łukasz Tokarski
Joanna Worek
2624
2510
2480
2477
2277
2238
2293


4


1
5
9
9
8
7
8
4
9
7 Javena Hańcza Suwałki 23½ 54 8 Prokonex Brzeg 22 54
1
2
3
4
5
6
am
mm
mm
mm
mf
mm
Aloyzas Kveinys (LTU)
Tomasz Warakomski
Krzysztof Jakubowski
Marcin Szymański
Anna Warakomska
Magdalena Kozak
2527
2502
2497
2412
2211
2195

4
6
6
1
2
9
9
9
9
9
9
1
2
3
4
5
.
.
6
am
mm
m
k
m
k
k
m
Andriej Kowalow (BLR)
Zbigniew Jaśnikowski
Aleksander Hnydiuk
Łukasz Butkiewicz
Krzysztof Jasik
Paweł Hudziak
Michał Kopczyński
Dominika Chmiel
2550
2402
2387
2284
2359
2206
2201
2204

1


2

3
3
3
9
9
9
4
6
5
9
9 Drakon SKOK Chmielewskiego Lublin 18½ 54 10 Zelmer SMAK-EKO Górno 19 54
1
2
3
4
5
6
am
mm
m
mf
m
mm
Orest Grycak (UKR)
Zbigniew Księski
Michał Praszak
Michał Mirosław
Paweł Stoma
Katarzyna Toma
2522
2424
2235
2316
2294
2212




3
9
9
9
9
9
9
1
2
3
4
5
6
mm
mm
mm
mf
mf
am
Witalij Koziak (UKR)
Krystian Kuźmicz
Michał Skalski
Daniel Frączek
Jarosław Sendera
Monika Krupa
2489
2400
2459
2351
2340
2265

4

5
2
3
9
9
9
9
9
9
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Radosław Wojtaszek AZS UMCS Lublin 6 9
2 Kamil Mitoń
Bartosz Soćko
WASKO HetMaN Szopienice
Polonia Warszawa
9
3 Krzysztof Jakubowski Javena Hańcza Suwałki 6 9
4 Marcin Szymański Javena Hańcza Suwałki 6 9
5 Zbigniew Pakleza PTSz Płock 7 9
6 Joanna Dworakowska WASKO HetMaN Szopienice 9
I liga
Ustroń, 6 – 14 września 2008
Sędzia główny: Bogdan Obrochta, dyrektor turnieju: Piotr Chrobak
System kołowy, 6 szachownic 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
1  Pasjonat Dankowice (↑) 4 4 2 4 4 4 14 32½
2  Pocztowiec Poznań (↑) 4 3 3 14 31
3  Miedź Legnica 2 2 3 4 13 28½
4  Odrodzenie Kożuchów 2 3 4 3 4 4 12 29½
5  AZS WSB Wrocław 4 3 2 3 12 29½
6  OTSz Ostrów Wielkopolski 2 3 4 9 27
7  Stilon Gorzów Wielkopolski 2 3 3 3 7 25½
8  Hetman Politechnika Koszalin (↓) 4 4 25
9  Silesia Racibórz (↓) 2 2 2 3 3 21½
10  Baszta Żnin (↓) 2 2 3 2 3 2 20
Tabela postępowa
Nr Klub 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Mce
1  Pasjonat Dankowice 2 4 6 8 8 10 10 12 14 1
2  Miedź Legnica 1 1 3 5 7 7 9 11 13 3
3  Hetman Politechnika Koszalin 2 2 2 2 4 4 4 4 4 8
4  Silesia Racibórz 0 1 1 1 1 3 3 3 3 9
5  Pocztowiec Poznań 0 1 3 5 7 9 11 13 14 2
6  OTSz Ostrów Wielkopolski 2 2 2 4 5 5 5 7 9 6
7  AZS WSB Wrocław 2 3 5 6 8 8 10 10 12 5
8  Baszta Żnin 0 1 1 1 1 2 2 2 2 10
9  Odrodzenie Kożuchów 1 3 5 5 6 8 10 12 12 4
10  Stilon Gorzów Wielkopolski 0 2 2 3 3 4 6 6 7 7
1 runda 2 runda
Pasjonat Dankowice – Stilon Gorzów Wlkp.
Miedź Legnica – Odrodzenie Kożuchów
Hetman Koszalin – Baszta Żnin
Silesia Racibórz – AZS WSB Wrocław
Pocztowiec Poznań – OTSz Ostrów Wlkp.
4 : 2
3 : 3
4 : 2
1½ : 4½
2½ : 3½
Stilon Gorzów Wlkp. – OTSz Ostrów Wlkp.
AZS WSB Wrocław – Pocztowiec Poznań
Baszta Żnin – Silesia Racibórz
Odrodzenie Kożuchów – Hetman Koszalin
Pasjonat Dankowice – Miedź Legnica
3½ : 2½
3 : 3
3 : 3
3½ : 2½
4 : 2
3 runda 4 runda
Miedź Legnica – Stilon Gorzów Wlkp.
Hetman Koszalin – Pasjonat Dankowice
Silesia Racibórz – Odrodzenie Kożuchów
Pocztowiec Poznań – Baszta Żnin
OTSz Ostrów Wlkp. – AZS WSB Wrocław
3½ : 2½
2½ : 3½
2 : 4
4½ : 1½
2½ : 3½
Stilon Gorzów Wlkp. – AZS WSB Wrocław
Baszta Żnin – OTSz Ostrów Wlkp.
Odrodzenie Kożuchów – Pocztowiec Poznań
Pasjonat Dankowice – Silesia Racibórz
Miedź Legnica – Hetman Koszalin
3 : 3
2 : 4
2½ : 3½
4 : 2
3½ : 2½
5 runda 6 runda
Hetman Koszalin – Stilon Gorzów Wlkp.
Silesia Racibórz – Miedź Legnica
Pocztowiec Poznań – Pasjonat Dankowice
OTSz Ostrów Wlkp. – Odrodzenie Kożuchów
AZS WSB Wrocław – Baszta Żnin
3½ : 2½
2 : 4
3½ : 2½
3 : 3
3½ : 2½
Stilon Gorzów Wlkp. – Baszta Żnin
Odrodzenie Kożuchów – AZS WSB Wrocław
Pasjonat Dankowice – OTSz Ostrów Wlkp.
Miedź Legnica – Pocztowiec Poznań
Hetman Koszalin – Silesia Racibórz
3 : 3
4 : 2
4 : 2
2 : 4
2½ : 3½
7 runda 8 runda
Silesia Racibórz – Stilon Gorzów Wlkp.
Pocztowiec Poznań – Hetman Koszalin
OTSz Ostrów Wlkp. – Miedź Legnica
AZS WSB Wrocław – Pasjonat Dankowice
Baszta Żnin – Odrodzenie Kożuchów
2½ : 3½
3½ : 2½
2½ : 3½
4 : 2
2 : 4
Stilon Gorzów Wlkp. – Odrodzenie Kożuchów
Pasjonat Dankowice – Baszta Żnin
Miedź Legnica – AZS WSB Wrocław
Hetman Koszalin – OTSz Ostrów Wlkp.
Silesia Racibórz – Pocztowiec Poznań
2½ : 3½
4½ : 1½
3½ : 2½
2½ : 3½
2½ : 3½
9 runda
Pocztowiec Poznań – Stilon Gorzów Wlkp.
OTSz Ostrów Wlkp. – Silesia Racibórz
AZS WSB Wrocław – Hetman Koszalin
Baszta Żnin – Miedź Legnica
Odrodzenie Kożuchów – Pasjonat Dankowice
3 : 3
3½ : 2½
3½ : 2½
2½ : 3½
2 : 4
Składy drużyn
1 Pasjonat Dankowice 32½ 54 2 Pocztowiec Poznań 31 54
1
2
3
4
5
6
mm
mm
I++
mm
mf
am
Rafał Antoniewski
Wojciech Moranda
Michał Paździora
Oleg Kalinin (UKR)
Jerzy Markiewicz
Marta Michna (GER)
2503
2533
2236
2356
2301
2404

7
3

4
9
9
9
9
9
9
1
2
3
4
5
.
.
.
6
mm
mm
mm
mf
am
mf
mf
k
mf
Marcin Szeląg
Klaudiusz Urban
Jacek Tomczak
Krzysztof Chojnacki
Włodzimierz Schmidt
Wojciech Przybylski
Jerzy Owczarzak
Mieczysław Stypka
Marlena Chlost
2474
2469
2451
2416
2396
2363
2343
2222
2131


6
4
3
0

1
9
9
7
7
5
2
4
2
9
3 Miedź Legnica 28½ 54 4 Odrodzenie Kożuchów 29½ 54
1
2
3
4
5
.
.
6
I++
mm
mm
mm
k+
mf
k
m
Paweł Szumilas
Vladimir Talla (CZE)
Stanisław Zawadzki
Artur Pieniążek
Aleksander Dobrowolski
Filip Bargłowski
Piotr Kowalak
Ewa Przeździecka
2164
2407
2410
2376
2357
2342
2211
2096
0
3




½
5
3
9
9
8
9
6
1
9
1
2
3
4
5
6
am
m
m
am
m
m
Tomasz Markowski
Dominik Orzech
Piotr Brodowski
Jurij Zezulkin (BLR)
Grzegorz  Murawski
Aneta Korościel
2606
2472
2424
2448
2304
2067



5

9
9
9
9
9
9
5 AZS WSB Wrocław 29½ 54 6 OTSz Ostrów Wielkopolski 27 54
1
2
3
4
5
.
6
.
mm
m
am
mm
mm
m
k++
m
Michał Luch
Maciej Marszałek
Robert Kuczyński
Piotr Dobrowolski
Jakub Żeberski
Kamil Stachowiak
Małgorzata Kucypera
Paulina Cagara
2412
2355
2497
2426
2396
2341
2081
2078

3
6


4
3
0
9
6
8
8
9
5
8
1
1
2
3
4
5
6
mm
mf
k++
mf
k
m
Piotr Staniszewski
Dawid Janaszak
Oskar Włodarczyk
Piotr Dudziński
Paweł Dudziński
Milena Magnucka
2416
2353
2325
2303
2237
2080




6
3
9
9
9
9
9
9
7 Stilon Gorzów Wielkopolski 25½ 54 8 Hetman Politechnika Koszalin 25 54
1
2
3
4
5
.
6
am
mm
mm
mf
mm
I++
mf
Jurij Kryworuczko (UKR)
Maciej Rutkowski
Aleksander Czerwoński
Mateusz Bronowicki
Jan Przewoźnik
Kamil Klim
Joanna Górecka
2628
2380
2414
2326
2390
2181
2136






9
9
6
9
7
5
9
1
2
3
4
5
.
.
6
am
mf
m
k
mf
.
.
mf
Wołodymyr Małaniuk (UKR)
Marcel Kanarek
Piotr Mickiewicz
Mirosław Mielczarski
Damian Markowski


Klaudia Kulon
2508
2349
2347
2242
2258
.
.
2217


3
3

0
0
9
8
8
9
9
1
1
9
9 Silesia Racibórz 21½ 54 10  Baszta Żnin 20 54
1
2
3
4
5
6
mm
k+
k
m
I+
mm
Mirosław Jaworski
Jacek Orzechowski
Szymon Stysiak
Zbigniew Wieczorek
Michał Obruśnik
Swietłana Czeredniczenko (UKR)
2374
2227
2275
2317
2130
2237

3

4
5
9
9
9
9
9
9
1
2
3
4
5
.
.
6
am
m
mf
m
k
k
I
k
Andrij Maksimenko (UKR)
Rafał Borgula
Aleksander Kraiński
Zbigniew Robak
Waldemar Jagodziński
Jarosław Kraiński
Piotr Konieczyński
Joanna Węglarz
2537
2295
2269
2264
2141
2081
1934
2026




0
½
½
4
8
9
9
9
3
4
3
9
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Tomasz Markowski
Jurij Kryworuczko (UKR)
Odrodzenie Kożuchów
Stilon Gorzów Wielkopolski
9
2 Stanisław Zawadzki Miedź Legnica 9
3 Jacek Tomczak Pocztowiec Poznań 6 7
4 Oleg Kalinin
Piotr Dudziński
Pasjonat Dankowice
OTSz Ostrów Wielkopolski
9
5 Jakub Żeberski AZS WSB Wrocław 9
6 Marta Michna Pasjonat Dankowice 9
II liga
Ustroń, 6 – 14 września 2008 (system szwajcarski, 9 rund, 6 szachownic)
Sędzia główny: Adam Curyło, dyrektor turnieju: Jolanta Toma
1 Ostródzianka Ostróda (↑) 14 32½ 19 Chemik Bydgoszcz 9 26½
2 Rotmistrz MAT Premium Grudziądz (↑) 14 32 20 Chrobry Gniezno 9 26½
3 Korsarz Gdynia (↑) 13 32 21 Nadnarwianka Pułtusk 9 26
4 DRAPOL Jantar Pruszcz Gdański 13 30 22 HetMaN Klimczok Szopienice 9 26
5 AZS Politechnika Wrocław 12 30½ 23 HetMaN Szopienice II Katowice 9 26
6 Wrzos Międzyborów 12 30 24 AKS Mikołów 8 26
7 YMCA Warszawa 11 31½ 25 Hetman Wałbrzych (↓) 8 25½
8 Victoria Chróścice 11 31 26 Zarzewie Prudnik (↓) 8 25
9 AZS Politechnika Śląska Gliwice 11 30½ 27 Lech-WSUS Poznań (↓) 8 25
10 Pniówek Pawłowice 10 30½ 28 Hetman Częstochowa (↓) 7 27½
11 JKSz MCKiS II Jaworzno 10 28 29 Hetman Pilzno (↓) 7 24
12 Drogowiec Kraków 10 27½ 30 Zieloni Zielonka (↓) 7 24
13 AZS UMK Toruń 10 26½ 31 Górnik 23 Czerwionka (↓) 6 24
14 KKSz 1893 Kraków 9 29½ 32 Hetman Konin (↓) 6 22½
15 Czarni Dęblin 9 29 33 Maraton Łomża (↓) 5 22½
16 Jedwabnik Milanówek 9 28½ 34 LKS Kosienice (↓) 3 17½
17 Gostmat 83 Gostynin 9 27½ 35 Komandoria Poznań (↓) 1 16½
18 Centrum Bydgoszcz 9 27
Składy drużyn awansujących
Ostródzianka Ostróda Aleksander Miśta (7½), Rafał Tomczak (4/8), Krzysztof Budrewicz (5), Krzysztof Lisowski (6), Andrzej Migala (3½), Mirosław Orłowski (½/1), Tatiana Krestianowa (RUS) (6)
Rotmistrz Grudziądz Imre Hera (HUN) (6½), Marek Kosiorek (6), Adam Karbowiak (2½/8), Zbigniew Szymczak (3/4), Paweł Kukuła (2½/6), Tomasz Pacuszka (1½/2), Andrzej Szcześniak (0/1), Krzysztof Zwolakiewicz (2½/4), Mirosław Ściborowski (1/2),
Dorota Czarnota (6½)
Korsarz Gdynia Piotr Murdzia (6½), Sławomir Rawski (4½), Witosław Walkusz (4½), Wojciech Zdrojewski (4), Maciej Kuśmierz (½/2), Mirosław Lewandowski (4½/7), Natalia Maszota (7½)
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Aleksander Miśta
Bogdan Grabarczyk
Ostródzianka Ostróda
Gostmat 83 Gostynin
9
2 Łukasz Bardeli Chrobry Gniezno 7 9
3 Paweł Flak Gostmat 83 Gostynin 9
4 Radosław Śliwerski Wrzos Międzyborów 9
5 Piotr Wojciechowski AZS Politechnika Śląska Gliwice 9
6 Natalia Maszota Korsarz Gdynia 9

Strony internetowe

 

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close